Smještaj za uživanje

Sve o pravilnoj higijeni, smještaju i redovitoj njezi vašeg zekića :)

Moderatori/ce: zeko Simba, Lady Stardust

Smještaj za uživanje

PostPostao/la Guigi » uto tra 08, 2014 20:22 pm

Htjela bih čuti vaša mišljenja o kućicama za zeke. Kako to u biti ne postoji, postoji samo za pse i mačke. Mislim na ono čudo što ima od pletenog drveta ili platna i jastuka kao, samo kao kućica.
Kako ima curicu i dečka koji se vole tako zavući negdje na mekano i natrkiveno, mislila sam to da im uzmem i to za većeg psa, tako da stanu oboje. Da se ušuškaju u to.

Sad problematika s tim jeste što ta pletena korpa, drvo, to mislim da nije drvo koje oni smeju grickati i pojest. A da će grickati, to sigurno... :rolleyes:
Da im napravim od drveta koje smiju žvakati nešto, to opet ne mogu koristiti ljepak, a ni eksere jer se bojim da ne krenu žvakati to pa da u jednom momentu ne zakače ekser.
Ovo što prodaju za pse i mačke, to je ok, ali se bojim da će oni to grickati i pošto je to jastuk, spužva ili što li je već unutra, da se ne zagute s tim :lud: :zekoo8: :omg:

Mislila sam na ovako nešto, samo veće. http://www.pet-centar.hr/detalji_proizv ... 40-cm.aspx

ili http://www.pet-centar.hr/detalji_proizv ... x35cm.aspx

Tako nešto mekano, da se mogu ušuškati, da je natrkiveno, da imaju kao taj svoj kutak. Šta vi mislite? Je li pametno bacati pare na to ili ne jer će ić jest to? Mislim nek grizu, ali nek ne jedu da se ne zaguše ili začepe.

Imate neke druge ideje što im mogla napraviti tako da imaju neki svoj spot?
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Smještaj za uživanje

PostPostao/la papilon » sri tra 23, 2014 10:57 am

Može se bez problema napraviti sam i gotovo bez ikakvih novaca. Ja sam svome zeki od šumara uzela veliki komad kore drveta,koji već sam po sebi izgleda kao tunel ( jedino se kora treba dobro sasušiti da se ne počne savijati) i ispod stavila mekanu deku :D .
Avatar
papilon
Kunić
Kunić
 
Postovi: 28
Pridružen/a: ned tra 20, 2014 16:38 pm
Lokacija: Osijek

Re: Smještaj za uživanje

PostPostao/la papilon » sri tra 23, 2014 10:59 am

I iskreno mislim da je bacanje novaca kupnja ovakvih stvari, a ako se baš želi kupiti tako nešto, najbolje pratiti na njuškalu opremu za kućne ljubimce. Zna biti jeftinih stvari, a ljudi ih prodaju jer njihovi kućni ljubimci nisu uopće zainteresirani za takve stvari.
Avatar
papilon
Kunić
Kunić
 
Postovi: 28
Pridružen/a: ned tra 20, 2014 16:38 pm
Lokacija: Osijek

Re: Smještaj za uživanje

PostPostao/la Guigi » pet tra 25, 2014 10:55 am

Aham, cool :) Budem pogledala u nekoj drvari ako imaju viška nečega. Šumara ne znam nijednog. Nego deku im neću stavljati jer to sve oni izgrizu - plahte, jastuke, poplune, deke, bilo što, kao i kartonske kutije i još to jedu :lud:
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Smještaj za uživanje

PostPostao/la altan » pet tra 25, 2014 11:39 am

Ars je svojima otvorila donju policu u komodi u dnevnom boravku pa njeni tamo hengaju..moji su prije koristili neki stolic za tv kao svoju bazu..uglavnom si oni nekako sami izaberu svoj "spot" pa onda dobra namjera kao kupovanje raznih kucica i jastucica obicno ne zavrsi bas nesto..Znam da jedan zeko ima onu penjalicu za macke i da mu je to super..moji vise pod stolom na tepihu ili na gajbama (njihovim, ne od pive :D)
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Smještaj za uživanje

PostPostao/la Guigi » pet tra 25, 2014 15:56 pm

altan je napisao/la:Ars je svojima otvorila donju policu u komodi u dnevnom boravku pa njeni tamo hengaju..moji su prije koristili neki stolic za tv kao svoju bazu..uglavnom si oni nekako sami izaberu svoj "spot" pa onda dobra namjera kao kupovanje raznih kucica i jastucica obicno ne zavrsi bas nesto..Znam da jedan zeko ima onu penjalicu za macke i da mu je to super..moji vise pod stolom na tepihu ili na gajbama (njihovim, ne od pive :D)


Upravo to, nađu oni svoj spot. Moji su ispod pisaćeg stola. Upravo su sad tu dok tipkam. Guigi ima neki mali panj u kutu ispod stola, na tome se sjedne, na svoj tron, pa izgleda kao Blackadder ;D ;D ;D Nalah je preko dana ispod stola, na stolici spava. :rolleyes: Imali su prije neki madrac na rasklapanje pa sam im to sklopila naopačke da imaju kao kućicu ispod, tamo su visili dok to nisu počeli grist. Imali su i poplun mekani na kojem su spavala i izležavali se, pa su u pauzama i to krenuli gristi. U dnevnoj, gdje su zekanići, nemamo praviše namještaja jer sve grickaju, tako da mislim da bi komodu ili neki noćni ormarić izgrizli kao termiti :belj: Mislim da bi u toj kućici za pse ili mačke odmarali ali i to će izgristi kad tad.
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Smještaj za uživanje

PostPostao/la altan » pet tra 25, 2014 19:37 pm

Moji nisu dirali stolić jedno 3 godine i onda su ga samo odlučili demolirati :P čudna su to bića :)
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Smještaj za uživanje

PostPostao/la Guigi » sub tra 26, 2014 19:04 pm

Izgleda da im nešto klikne u glavi pa onda odjednom krenu zvaćkat sve živo.

Inače, vidjela sam u Zoo City-u neku kućicu za njih i penjalicu. Od drveta je, 120 kn. Međutim, ljepilom je to spajano i ima ga po kućici onako malo kako su radili to, tako da mi se nikako nije učinilo sigurnim to jer kakvi su, baš će taj dio ić jest. Prodavačica tamo me uvjeravala da im ništa neće bit, kao ako jedu lakirana vrata mogu i ovo... :blink: Reko da, ali ovo je kap ljepila na drvetu, ok drvo smiju jest, ali taj skoreni ljepak - I don't think so. Čini se da ću ja sama morati napraviti takvu DoItYourself kućicu. :cool:
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Smještaj za uživanje

PostPostao/la arhont » pon tra 28, 2014 12:50 pm

http://img594.imageshack.us/img594/1679 ... 844318.jpg

Evo na ovoj slici se vidi kućica (lijevo) koju sam ja napravio mojima...
Sad je Mashenka sam u njoj jer Pupija više nema, i non stop je unutra. Ima krov koji
se u potpunosti odvaja tako da možeš lako očistiti iznutra.

Ne zaboravi da oni vole biti zaklonjeni kada hoće svoj mir tako da zna po pola dana biti u toj kućici i spavati.

Možeš koristiti ljepilo za drvo ali ne smije biti tih kapljica. I koristi jelu ili smreku, nikako bor ili ariš jer imaju previše smole. Najbolje jelovina.
24 i 27
arhont
Zečić
Zečić
 
Postovi: 93
Pridružen/a: sri lip 20, 2012 13:21 pm

Re: Smještaj za uživanje

PostPostao/la Guigi » pon tra 28, 2014 14:42 pm

arhont je napisao/la:http://img594.imageshack.us/img594/1679/41808045395560132844318.jpg

Evo na ovoj slici se vidi kućica (lijevo) koju sam ja napravio mojima...
Sad je Mashenka sam u njoj jer Pupija više nema, i non stop je unutra. Ima krov koji
se u potpunosti odvaja tako da možeš lako očistiti iznutra.

Ne zaboravi da oni vole biti zaklonjeni kada hoće svoj mir tako da zna po pola dana biti u toj kućici i spavati.

Možeš koristiti ljepilo za drvo ali ne smije biti tih kapljica. I koristi jelu ili smreku, nikako bor ili ariš jer imaju previše smole. Najbolje jelovina.


Wow, predobro izgleda :) :cool:
Budem im napravila tako nešto, samo trebam napraviti veće jer bi se oboje nagurali unutra. Ili za svakog posebno kućicu. Baš to htjela pitati za drvo koje smijem koristiti. Hvala na info. :) :zeko3:
Zato bih im baš i napravila nešto jer se vole povući od podne pa do kasno popodne. Zavuku se negdje i spavaju.
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Smještaj za uživanje

PostPostao/la Lav » čet kol 21, 2014 21:39 pm

Ja sam svom napravila od velike plitke pletene korpe kućicu. Budući da znam da šijem i da imam mašinu ja sam mu obložila tu korpu finim materijalom i gore gdje su drške sam natkrila materijalom uz pomoć kućica. Izgleda sa polja kao da je kućica za cuke. Unutra sam mu stavila laminat mušemu kako bi mu bila hladnija podloga za izležavanje i takođe tu mu je posudica sa vodom i hranom. Moram priznati da u nju samo uđe kad je gladan, više voli da se izležava ispod stolice na ljuljanje
slika
Avatar
Lav
Kunić
Kunić
 
Postovi: 34
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 18:38 pm
Lokacija: Tuzla

Re: Smještaj za uživanje

PostPostao/la Guigi » pet kol 22, 2014 16:01 pm

Au baš krasno zvuči :) Ja sad kemijam nešto od drveta, ali ako se ne stavi neki jastuk, nije mekano. A kad staviš jastuk, to izgrizu odmah tako da još uvijek razmišljam kako da uredim a da mogu tamo da se zavuku i čilaju.
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Smještaj za uživanje

PostPostao/la Lav » pet kol 22, 2014 23:12 pm

Guigi je napisao/la:Au baš krasno zvuči :) Ja sad kemijam nešto od drveta, ali ako se ne stavi neki jastuk, nije mekano. A kad staviš jastuk, to izgrizu odmah tako da još uvijek razmišljam kako da uredim a da mogu tamo da se zavuku i čilaju.


Grize jastuk?? Sad ću ti ja pokazati šta sam ja svom sašila i ne gricka uopšte
http://i59.tinypic.com/23t01v4.jpg

Ima naslonjače ali ne znam koliko to može da se vidi na slici
slika
Avatar
Lav
Kunić
Kunić
 
Postovi: 34
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 18:38 pm
Lokacija: Tuzla

Re: Smještaj za uživanje

PostPostao/la Jura » uto lis 28, 2014 14:39 pm

Meni ovo i dalje funkcionira odlično. Hef je u međuvremenu to malo preuredil kak njemu paše, ali i dalje koristi sve katove kućice.
Ima svoju "sobu" , pa je stalno pušten, a ipak se voli zavući u kućicu. Kad je hladnije ili želi više mira, ode spavati na tavan. :D
Za podlogu ima pamučne ručnike, a ispred kućice flis deku. Ne grize ni jedno ni drugo, a riješili smo se žuljeva koje se prije imao zbog tvrde podloge.

Po meni su te kućice ili bilo kakvi tuneli i sl. odlični, samo treba paziti da se sve lako čisti.
http://img833.imageshack.us/img833/92/83703190.jpg
http://img827.imageshack.us/img827/8876/75229199.jpg
http://img849.imageshack.us/img849/3270/36425407.jpg
Avatar
Jura
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 568
Pridružen/a: uto ožu 15, 2011 21:20 pm



Natrag na Higijena, smještaj i njega




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan