Bibi - komplikovana kastracija

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

PostPostao/la Bibi » ned kol 02, 2009 21:50 pm

Ma ja budala :D Gore sam napisala kastracija a mislila sam na sterilizaciju :P Htela sam da kazem samo da nisi imala dobra iskustva sa sterilisanom zenkom i ne kastriranim muzijakom :) Kazes da je grizo i morala si zato i njega kastrirati?


A jeste to mi je najgore.. to njegovo jajce.. ma videcu, jos cu se ja muciti i odlucivati :blush:
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

PostPostao/la Anek » ned kol 02, 2009 22:02 pm

ne! nisam imala losa iskustva... Cufta je prestala pisati okolo cim je sterilizirana i nismo imali nikakvih problema osim sto si je pregrizla konce pa smo ih ponovo isli vetu vezati. A Gumbek je nju grizao jer se tjera a ona mu neda posto mu "nema sta dat" i uzasno je zapisavo sve po kuci i stalno bi se legao u pisalinu pa sam ga odlucila kastrirat..od kastracije je proslo 2 dana a on je danas vec trcao po dvoristu ko lud :rolleyes:
Tako da ja sam s njima odusevljena od kad su kastrirani-sterilizirani..a i njima je lakse jer se ne muce s tim hormonima...vjerujem da nije lako kada te tjeranje "pere" a nemozes nista..+ sad sam sigurnija sto se tice cufte da ne dobije rakica :)

Ako zelis nabaviti njemu zenku i da ju steriliziras on ce stalno naskakati na nju i htjeti ju zavesti...(na to si mislila da je komplicirano) tako da u svakom slucaju oko vasih problema vam jedino kastracija moze pomoci ali je problem to spusteno jajceko.. Na tebi je da odlucis.nazalost to je tako.. I ako je Carlica rekla da bi se trebao kastrirati ja bi to uzela za ozbiljno (ona je nasa buduca naj zeco-veterinarka..i uci od najboljih u zagrebu :wink: )
slika
Avatar
Anek
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3254
Pridružen/a: čet kol 28, 2008 18:35 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Bibi » ned kol 02, 2009 22:22 pm

Hehe pa to, mislila sam kako on nju juri i gricka :) Znam ja da postoji rizik i rekla mi je Charlie i ranije kada sam prvi put pisala, zbog toga najvise i zelim da ga kastriram :sad: Verujem ja da ona zna sta prica :) Nama su rekli da bi ga oni kastrirali tek kada dodje do problema... pa sad ne znam da li je to dobar pristup... :hm:
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

PostPostao/la Anek » pon kol 03, 2009 7:39 am

a da ti dodes n njim malo k nama u zg i da slucaj rijesimo kod nasih veterinara? :wink:
Joj grozno je kad veterinari nisu sigurni u sebe...znam da te sad plasim ali..sta ako ce biti prekasno kada se problem pojavi?? neznam...znam da bi na tvom mjesto bila jednako zbunjena oko tog ko i ti.. bas mi te zao!
slika
Avatar
Anek
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3254
Pridružen/a: čet kol 28, 2008 18:35 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la dHarma » pon kol 03, 2009 9:31 am

Bibi je napisao/la:Hehe pa to, mislila sam kako on nju juri i gricka :) Znam ja da postoji rizik i rekla mi je Charlie i ranije kada sam prvi put pisala, zbog toga najvise i zelim da ga kastriram :sad: Verujem ja da ona zna sta prica :) Nama su rekli da bi ga oni kastrirali tek kada dodje do problema... pa sad ne znam da li je to dobar pristup... :hm:


Mozda su ti to rekli jer smatraju da su male sanse da ikada dodje do problema.. a i da bi on izbegao komplikovanu operaciju..
ne znam :hm: tako se meni cini..
Mada mozda je ipak bolje spreciti nego leciti..
Da li su ti rekli koliki je rizik takve operacije? koliko dugo traje oprovak?

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

PostPostao/la Bibi » uto kol 04, 2009 9:59 am

dHarma je napisao/la:Mozda su ti to rekli jer smatraju da su male sanse da ikada dodje do problema.. a i da bi on izbegao komplikovanu operaciju..


Pa da to su mislili, kao retko se desava da bude komlikacija pa bolje da ga ne diraju nego da ide pod totalnu anesteziju. Koliko sam ja shvatila, jedino zbog te anestezije je velik rizik.

Heh Anek :D pa gde cu ga kad nemam ni kola a kamo li klimu u njima :D a i nisam bas na zavidnoj materijalnoj poziciji :P Inace rekli su mi da je oko 60e sve zajedno sa analizama i zahvatom zato sto je veliki ko mala kuca :wub: Iskreno ja ne sumnjam da su strucni i da znaju sta rade, samo bih volela da znam da su pre Bibija vec radili sterilizaciju/kastraciju kunica, a koliko sam ukapirala, mislim da nisu.

Sta mislite da li je u redu da ja prikupim materijala o celom zahvatu i anesteziji i sl. pa da im odnesem na cd-u ili tako nesto? Da li bi se uvredili? :lud:
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

PostPostao/la Anek » uto kol 04, 2009 10:06 am

Pa zar ne postoji u bg neka druga vet stanica?...sigurno postoji neka koja zna kastrirati kunice..
slika
Avatar
Anek
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3254
Pridružen/a: čet kol 28, 2008 18:35 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Bibi » uto kol 04, 2009 10:16 am

Anek je napisao/la:Pa zar ne postoji u bg neka druga vet stanica?...sigurno postoji neka koja zna kastrirati kunice..


Ima ova gde je Klio vodila Krcka, ali mi je daleko, a i njima je Krcko bio prvi i stvarno mi se svidjaju ovi jer su specijalisti za sitne zivotinje :sad: i ako bude nekih problema mogu da nabavim prevoz do njih ili cak i autobusom da odem. Ima jos veterinara i klinika u blizini, ali svi su samo za pse macke i prasice... Stvarno je problem jer Bibi ima skoro 5kg i nije ga lako vucarati pogotovo ako mu nije dobro.

Nisu mi rekli da nece da ga kastriraju, nego da je na meni da odlucim, da se oni pitaju oni ga ne bi izlagali riziku.
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

PostPostao/la dHarma » uto kol 04, 2009 12:16 pm

Bibi zasto ih prosto ne pitas koliko su zeceva kastrirali/sterilisali pre... a ne ovako bzvz da tupis mozak... :)
Pa ako ti kazu da nisu ti skupi sve zivo o kastraciji i anesteziji pa im odnesi sa izgovorom da bi samo volela da procitaju i ovo sto im dajes.. :wink:

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

PostPostao/la Bibi » uto kol 04, 2009 23:09 pm

dHarma je napisao/la:Bibi zasto ih prosto ne pitas koliko su zeceva kastrirali/sterilisali pre... a ne ovako bzvz da tupis mozak... :)
Pa ako ti kazu da nisu ti skupi sve zivo o kastraciji i anesteziji pa im odnesi sa izgovorom da bi samo volela da procitaju i ovo sto im dajes.. :wink:


Pa to je i bio moj plan :dragonn-ccc-e: samo ne znam da li bi me izbacili odmah ;D Mada ona doktorka bas deluje ok :happy:
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

PostPostao/la dHarma » uto kol 04, 2009 23:14 pm

Doktorka je extra! ja stvarno nemam reci :) :cool:

Hoces da ja pitam sutra, cisto informativno kao da me zanima...
i ako moj spajkic nikada ne sme pod anesteziju :)

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

PostPostao/la Bibi » uto kol 04, 2009 23:17 pm

Bili ste? ;D Kako je proslo?

Neka, neka ja cu da je pitam, necu da budem od onih koji se plase doktora :P Moram da naucim da sve pitam! :zmirko:
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

PostPostao/la Bibi » uto kol 04, 2009 23:18 pm

A joj sorry evo citam citam...
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

PostPostao/la Klio » sri kol 05, 2009 0:06 am

Bibi je napisao/la:
Anek je napisao/la:Pa zar ne postoji u bg neka druga vet stanica?...sigurno postoji neka koja zna kastrirati kunice..


Ima ova gde je Klio vodila Krcka, ali mi je daleko, a i njima je Krcko bio prvi i stvarno mi se svidjaju ovi jer su specijalisti za sitne zivotinje :sad: i ako bude nekih problema mogu da nabavim prevoz do njih ili cak i autobusom da odem. Ima jos veterinara i klinika u blizini, ali svi su samo za pse macke i prasice... Stvarno je problem jer Bibi ima skoro 5kg i nije ga lako vucarati pogotovo ako mu nije dobro.

Nisu mi rekli da nece da ga kastriraju, nego da je na meni da odlucim, da se oni pitaju oni ga ne bi izlagali riziku.


E Bibi, ispravka, nije im Krcko bio prvi za kastraciju, ali je bio prvi kod koga su morali da prihvate da nece gladovati pre operacije.

Tamo smo i Bucu kastrirali, a Buca ima vise od 2 godine, i nije bilo nikakvih komplikacija. Super je proslo.
Za kastraciju su super, i preporucujem ih,ali ne i za sterilizaciju ili neku ozbiljniju operaciju.
eda, imam tel. vet taksija koji je prijatelj sa Vladom, mislim da je 500 dinara da te odvede i vrati bilo gde u Bg
Ukoliko ti to nesto znaci, mozes Bibija ostaviti kod mene na dan kastracije ako ti je bed da ga cimas prevozom dalje. Cisto da znas ako ti je potrebno taj dan i vece.
Zadnja izmjena: Klio; sri kol 05, 2009 0:09 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

PostPostao/la Bibi » sri kol 05, 2009 0:09 am

Oooo... pa ja sam pobrljavila ovih dana, bolje da cutim! :no talking: ;D
A jesu li mu radili analize pred zahvat? Da li su i jednom zecu ovde radili neke pregleda da vide da li sme pod anesteziju i sl.? :blink:
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan