Molim za savete oko Lakija

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Re: Molim za savete oko Lakija

PostPostao/la markiza » uto lis 01, 2013 21:11 pm

Epa super, Klio napisi u preporukama onda za tu veterinarsku ambulantu :) i izvinjavam se sto sam dala pogresnu informaciju :blush:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Molim za savete oko Lakija

PostPostao/la Leonarda » sub lis 05, 2013 18:52 pm

Ima li i dalje bjelu flekicu na oku?Moraš pripaziti na to jer zna biti jako opasno.Ako se flekica nastavi širiti odmah k veterinaru!!To može značiti da se naboo na grančicu sjena ili na neki oštar predmet.Posljedica može biti sljepoća na to oko (a u nekim slučajevima i ne mora).Svejedno,pripazi.
I love my bunny! :)
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Leonarda
Zečić
Zečić
 
Postovi: 154
Pridružen/a: pon lip 13, 2011 19:06 pm

Re: Molim za savete oko Lakija

PostPostao/la musemarina » uto lis 08, 2013 8:52 am

Klio je napisao/la:Marina, NIkola Popovic vise puta je dokazao da nema blage veze sa kunicima...Evo konkretno u slucaju Lakija - NE MOZES URADITI URINOKULTURU, osim ako direktno nije piskio u sterilnu posudu...Ako ste to izveli svaka vam cast...



Mislim da je greska da je neko rekao da ima dobar doktor na veterinarskom, naprotiv, vise puta smo pisali da NEMA dobar doktor, vec izvikan...
Necu navoditi primere, dovoljno je da kazem da Krcku u 4.5 mseceda nije pogodio pol, pored supstenih jajca koji jos uvek nisu bili ispunjeni...

Bjanki u sred indigestije kada je imala uvijen zeludac od gasova, dao Klometol zbog cega je kolabirala mislila sam da ce umreti, srecom znala sam kako da blokiram dejstvo klometola (odmah dati buskopan)...

Dakle, moj savet je otici u vet.ambulantu NOVAk, potraziti Tanju ili NIkoletu, cure koje su sturidrale u inostranstvu i godinu dana radile samo sa kunicima.


Upravo mi se Bjanka leci tamo i zadovoljna sam. A Tanja je izlecila kunica od moje kume koji je pio skoro dva litra vode dnevno. Tada nam je objasnila da je gotovo nemoguce uraditi urinokluturu zecu, ali i pored toga terapiju je uspesno pogodila i zec je za dve nedelje bio super, pre toga dva meseca obletali kod drugih veterinara.


Nismo izveli u sterilnoj posudi. Dezinfikovala sam plasticnu podlogu sa asepsolom i onda se on tu ispiskio i onda sam uzela sa sterilnim spricem urin i sipala u sterilnu posudu. Urinokultura je pokazala neku bakteriju Providencia Rettgeri. Profesor Nikola Popovic, za koga nisam cula ovde na forumu, tako da nisam imala prave informacije, prepisao mu je terapiju Ciprofloxacin oralno 2ml + Amofilin (koji mu isto dajemo preko usta u vidu tablete).
Znala sam da tebe treba da pitam, ali sam te toliko puta davila da mi je bilo glupo da te opet cimam.
Ja svako jutro placem i ne znam kako da pomognem zeki. Sve zivo pokusavam, dajem mu Ehinaceu (ali sad nesto slabo pije tekucinu), dajem mu Probiotic i parim ga sa Kamilicom i Timijanom.
I danas smo mu ja i Nino (posle jucerasnjeg kupanja), namazali zadnje sape sa Flogocidom i uvili sape. Onda sam primetila da na jednoj prednjoj sapi ima kao crvene izrasline (posto je zadnjih dana drzi savijenu).
A pored toga i Cmokica je pocela da kija i da izbacuje belu sluz. :sad:

Sad cu da zovem ordinaciju Novak i icicu tamo. Hvala ti na informacijama. :zeko3:
Avatar
musemarina
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 523
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 6:53 am
Lokacija: Beograd

Re: Molim za savete oko Lakija

PostPostao/la Klio » čet lis 10, 2013 17:35 pm

musemarina je napisao/la:ali sam te toliko puta davila da mi je bilo glupo da te opet cimam.

..nemoj da ti je glupo nikada za njih...To ti ozbiljno kazem, uvek me zovi nije nikakav problem.

Javi sta su ti rekli u Novaku i kako mu je.

Nikola Popovic vise puta je dokazao da nema pojma o kunicima iako ga uglavnom kolege predstavljaju kao velikog poznavaoca.

ps Izvini sto ti ranije nisam odgovorila, net mi nije radio dva tri dana ;)
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Molim za savete oko Lakija

PostPostao/la musemarina » ned lis 13, 2013 8:49 am

Jedva sam otisla do Novaka kod Tanje. Stigli smo u Petak u 19.30. Tanja ga je pogledala i uzela mu bris iz oka i sa ranica na nogama.
Rekla je da nastavimo sa terapijom koju mu vec dajemo, pa cemo videti koji su rezulatati i dali ce uspeti nesto da izoluju iz briseva, pa da se na osnovu toga koriguje terapija.
U svakom slucaju treba ce jos jedno snimanje, da bi videli da li se stanje na plucima promenilo.
Rekla nam je i da mu te ranice ili zuljeve na petama mazemo sa povidon jodom i da ga drzimo stalno na cistom i suvom i da ga odvojimo od Cmokice, ali da mogu da se gledaju.
Tako da ih ja sad naizmenicno drzim jednog u kavezu, a jednog ispred kaveza (napolju).

Rezultati ce biti gotovi u Ponedeljak, pa tad treba da je zovem da vidimo sta cemo dalje.

I tvoja preporuka se potvrdila i ja se njoj pridruzujem, jer me Tanja zaista uverila koliko se razume u kunice. Toliko barata sa informacijama, koje retko ko od veterinara zna.

Javljam sta je dalje bilo. :zeko3:
Avatar
musemarina
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 523
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 6:53 am
Lokacija: Beograd

Re: Molim za savete oko Lakija

PostPostao/la Klio » ned lis 13, 2013 10:42 am

Marina, ne mislim da je savrsena ali ono sto me je kod nje odusevilo je da povezuje stavri, sto je kod kunica jako bitno... Razmislja da li ce odredjena terapija da poboljsa sa jedne strane a da ne pogorsa recimo probavu ili nesto drugo.... I uvek slusa vlasnika, tacnije svesna je da najbolje informacije i konsultacije moze dobiti od vlasnika, jer ona sama zivotinju ne poznaje kao vlasnik - to mi je sama rekla, a to je ono sto mislim da je vazno kod jednog dobrog veterinara ...

Javljaj sta se desava sa Lakijem i kako napredujete.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Molim za savete oko Lakija

PostPostao/la musemarina » uto lis 15, 2013 15:12 pm

Da ni ja ne mislim da je savrsena, ali me je odusevilo sto je pozitivno odreagovala na informacije koje sam ja izvukla sa neta. Nije kao ostali veterinari pametovala, vec je rekla da moze da prouci i zapisala naziv leka za koji sam joj rekla.

Evo danas smo bili na pregledu. Brisevi su pokazali da moze da prima endrofloxacin (na koji Laki lose reaguje) i Ciprofloxacin koji upravo pije. Ranice na sapama mu dobro zarastaju. Tako da je sad na terapiji koju je korigovala: Ciprocinal 20mg 2x dnevno, kapi za oci Marocen 3-4 puta na dan, inhaliranje parom i lek koji je pio do sada Vitofylin 6mg dnevno.
Kontrola za 7 dana i tada ce da mu se uradi Rtg pluca.

Sad samo da molim boga da mu nisu vec toliko ostecena pluca da ne mogu da mu pomognu antibiotici. :zeko4:
Avatar
musemarina
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 523
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 6:53 am
Lokacija: Beograd

Re: Molim za savete oko Lakija

PostPostao/la Klio » uto lis 15, 2013 18:28 pm

Jooooooooj, misonja mali :zeko4:
Eto ako Bog da, sve ce biti u redu :zeko1:
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Molim za savete oko Lakija

PostPostao/la musemarina » sri lis 23, 2013 14:33 pm

Bili smo kod veterinara na kontroli. Snimili su mu pluca. Nije dobro...jos je gore. :sad:
Sad je dobio drugi antibiotik: Bactrim 2x50mg.

Ne znam da li sam spomenula da je Cmokica polomila prednju levu sapu. MOrala sam po savetu vetrinara da je odvojim od Lakija i dok je Laki bio u kavezu ona je bila napolju. Posto joj je nedostajao ona je skocila na kavez na koji sam ja stavila podlogu, ali nisam dovoljno dobro prekrila i ona je uspela prilikom silazenja da zakaci sapu u bas taj otvor. :sad:
Koncentracija mi je popustila pored lecenja Lakija I kuce Maze koja zamalo da ugine. :sad:
Na svu srecu pa je prelom u donjem delu sape i nije velik. Sad joj je sapa u bandazu i mora da bude non stop u kavezu. :blush: A pored toga i ona izbacuje beli sekret iz nosa pa smo je stavili pod terapiju: Enroxil 2x1/2 15mg. Sve bolje od boljeg.

Za manje od mesec dana na veterinare smo dali 600 evra i tako smo uzeli iz steka za bebu, a ja treba da se porodim za mesec i po dana.
Izgleda da ce beba jos u stomaku da nauci kako se treba brinuti o kucnim ljubimcima. :wink: Jest da ce zbog njih imati samo pelene na sebi i spavace u nasem krevetu umesto u kreveticu, ali...sve za ljubav nasih ljubimaca. :nowink:

To vam je moj izvestaj. Borba sa Lakijem se nastavlja. Drzite mu fige. :sad:
Avatar
musemarina
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 523
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 6:53 am
Lokacija: Beograd

Re: Molim za savete oko Lakija

PostPostao/la Klio » sri lis 23, 2013 19:43 pm

TI SI TRUDNAaa :thumbup: :hura: Jeeeeeeeiiiii :D :D :zeko3:

Znam to, slicno i sa mnom skoro dva meseca... Krcko, pa Bjanka i Munja istovremeno sa problemima...

Stavi snimak pluca ovde...da pogledamo malo.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Molim za savete oko Lakija

PostPostao/la musemarina » čet lis 24, 2013 9:21 am

Hvala na cestitkama!
Da ja sam trudna i svi nas zivi napadaju da se oslobodimo zivotinja. Doduse imamo ih malo vise 4 kunica i 3 psa. Ali nama ne pada napamet. Oni su clanovi porodice i nama je lepo sa njima. Jeste sada je malo teze zbog ovih bolesnika, moje trudnoce, ali sve ce to proci.
A moje dete ce uzivati sa ovim divnim stvorenjima. :nowink:

Snimci pluca su ostali u Novaku, ali mogu da kazem da mi posalju pa cu ih okaciti. :wink: Videli smo snimke i desno plucno krilo je katastrofa. Jedino levo kao jos funkcionise.
Tanja nam je objasnila da se kunicima ne stvara sluz ili voda u plucima kao kod ljudi i ostalih zivotinja, nego je to jako gusta kompaktna masa. Njima zato ne moze hirurski da se izvuce, nego mora da se razbije antibioticima (kako sam ja razumela).

Ja silno verujem da ce mu ovaj Baktrim pomoci. :D
Avatar
musemarina
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 523
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 6:53 am
Lokacija: Beograd

Re: Molim za savete oko Lakija

PostPostao/la musemarina » pet lis 25, 2013 9:55 am

Evo snimaka od Lakija

slika

Uploaded with ImageShack.us

slika

Uploaded with ImageShack.us
Avatar
musemarina
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 523
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 6:53 am
Lokacija: Beograd

Re: Molim za savete oko Lakija

PostPostao/la musemarina » pet lis 25, 2013 10:50 am

Novi problem.
Laki ima problem sa zadnjom sapom. Kao da je vuce i izranjavao je. Stalno je gricka i sad ima rane po kozi.
Ja sam mu namazala sa Belodermom, ali sta vredi kad je on stalno gricka.

Joj u totalnoj sam depresiji. Ne znam vise sta da radim. Ovome nema vise kraja, a Laki ne zivi normalno vec 4 meseca ako ne i vise.

Sad ne da ni da se pipne, samo hoce da grize, skripi zubima i oslabio mu je apetit. A da ne pricam sto je smrsao na 1350gr.
Avatar
musemarina
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 523
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 6:53 am
Lokacija: Beograd

Re: Molim za savete oko Lakija

PostPostao/la markiza » sub lis 26, 2013 14:36 pm

:sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :kmeee: bas mi je zao :cry: :cry: :cry: Zelim vam da se izborite sa time i da Lakiju bude bolje sto pre :zeko1: :zeko3:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Molim za savete oko Lakija

PostPostao/la musemarina » sub lis 26, 2013 17:29 pm

Hvala ti na podrsci. :zeko3: Nedamo se mi. :nowink:

Evo dr. Tanja je odobrila i dodatnu terapiju sa Nebulajzerom koju sam ja nasla na netu. Danas smo kupili Nebulajzer i jedva smo nasli Aminofilin (jedan od sastojaka).

Sapu mu mazem sa Belodermom i dala nam je dr. Tanja samolepljivi rastezljivi zavoj koji ne mozes ovde nigde naci da kupis, ali ga veterinari negde nabavljaju.

Sad cemo videti kako ce to teci. :sad:

Borba se nastavlja. :D
Avatar
musemarina
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 523
Pridružen/a: pet svi 22, 2009 6:53 am
Lokacija: Beograd

Prethodna


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan