mica je opet ostala trudna i i pri porodjaju umrla :(

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: mica je opet ostala trudna i i pri porodjaju umrla :(

PostPostao/la Klio » sub svi 29, 2010 11:31 am

Najlakse je iskljuciti se... Sada je bitno pomoci tvojoj zekici, zato progutaj packe, jer definitivno posledice su te koje govore da moras da ih progutas i ako zelis najbolje za svoju zecicu, budes ovde i naucis, informises se i pitas sto ti treba oko kastracije musickica i bebica ukoliko dodju.

Ljubav i odgovornost su dve odvojene stvari, lepo je kada idu zajedno a kada ne, nastane katasrtofa.
Uvek se odgovornosti mozemo nauciti.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: mica je opet ostala trudna i i pri porodjaju umrla :(

PostPostao/la zekili » sub svi 29, 2010 11:57 am

Ne bih rekla da se ovdje nalaze poluinformacije ili zbunjujuce informacije..sve je lijepo opisano na siteu..samo treba procitati :)

http://zecovi.net/bebe/Podmladak.html

http://zecovi.net/bebe/Parenje-trudnoca-kunica.htm

sada ste vec napravili sranje, sada je na vama da popravite koliko se popraviti moze..radi s o necijem zivotu..stoga nije pametno da samo "odes"
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

Re: mica je opet ostala trudna i i pri porodjaju umrla :(

PostPostao/la margita9 » sub svi 29, 2010 12:46 pm

ala, jest izvrcete rijeci, ljudi.. nisam rekla da su nepotpune i netacne info(citaj malo bolje), vec: problem je u tome da informacije koje se i nude na svim sajtovima(pa i na ovom) su toliko razlicite, toliko da se izgubis u ovome svemu. jedan kaze da su polno zreli m/z sa 3/4, drugi sa 5/6.. zatim da zenki treba do okotnje na jedno 30/ a na drugom 45 dana... grijesili smo, jesmo samo u tome sto migu nismo odmah odveli kastrirati(al i to sam objasnila zasto, al opet kao da to niko nije ni procitao, niti se potrudio ni da procita ni da razumije, skonta)..
al migijevom rasipanju sjemena ce doci jos malo kraj.. jer u pon idem traziti veterinara, koji je najpodobniji za to..
samo se nadam da ce mica ostati jedina koja je lose prosla u svoj ovoj prici.. i da ce malena sreckica poslije poroda i migi nakon kastracije imati dug i miran zivot.. i vise necete slati te komente(koji nam nimalo ne pomazu).. eto
pozz.. svima
nije covjek ono sto misli, vec ono sto cini.
Avatar
margita9
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: ned vel 21, 2010 13:46 pm
Lokacija: Banjaluka

Re: mica je opet ostala trudna i i pri porodjaju umrla :(

PostPostao/la renata » sub svi 29, 2010 13:34 pm

Evo Margita, saznala sam za veta:

Veterinarska ambulanta-Slaven
Vojvode Pere Krece 23
Banja Luka


Jedino njega preporučaju za male glodavce, pa ga nazovi i dogovori termin.

Molim izvješće kako se oporavlja nakon kastracije i kako je Srećkica.
Btw, si pogledala jel ima jajčeka?
renata
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1741
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 9:48 am
Lokacija: zagreb

Re: mica je opet ostala trudna i i pri porodjaju umrla :(

PostPostao/la Lilo » sub svi 29, 2010 13:45 pm

da,bilo bi zgodno da znaš jel muško ili žensko?to valjda i seoski vetrinar zna pogledati ako već nevidite vi?Mada ćudno je da netko na mužjaku starom 4.mj nebi vidio jajčeka... :huh:
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

Re: mica je opet ostala trudna i i pri porodjaju umrla :(

PostPostao/la Klio » sub svi 29, 2010 14:00 pm

Uh, Krcko jajceka nije imao do 5 meseci, jel moguce da se jos nisu spustila. Mislim nadam se :mellow:
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: mica je opet ostala trudna i i pri porodjaju umrla :(

PostPostao/la renata » sub svi 29, 2010 14:02 pm

Moguće da se jajčeka nisu spustila, no vrećice sigurno može naći ako je muško
renata
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1741
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 9:48 am
Lokacija: zagreb

Re: mica je opet ostala trudna i i pri porodjaju umrla :(

PostPostao/la margita9 » sub svi 29, 2010 14:07 pm

Renata, hvala mnogo.. evo zahvaljuje se i srecka(o).. migi bas i ne.. :)
a ja mislim(nazalost) da je ipak curica, posto nema nista dole, samo pisu.. plus, juce sam vidjela da srecka nosi neke travkice u ustima, al ne zvace ih, samo nosi.. a cini mi se da to rade zenke kad prave gnijezdo.... :hm:
nije covjek ono sto misli, vec ono sto cini.
Avatar
margita9
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: ned vel 21, 2010 13:46 pm
Lokacija: Banjaluka

Re: mica je opet ostala trudna i i pri porodjaju umrla :(

PostPostao/la Lilo » sub svi 29, 2010 14:09 pm

ma to sam i mislila....nek potraži....a ako je curica treba nadzirati okot....u slućaju da zapne osigurati vet. špodršku! netko tko zna sterilizaciju mačke bit će dobar i za carski rez...
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

Re: mica je opet ostala trudna i i pri porodjaju umrla :(

PostPostao/la renata » sub svi 29, 2010 14:36 pm

margita9 je napisao/la:ala, jest izvrcete rijeci, ljudi.. nisam rekla da su nepotpune i netacne info(citaj malo bolje), vec: problem je u tome da informacije koje se i nude na svim sajtovima(pa i na ovom) su toliko razlicite, toliko da se izgubis u ovome svemu. jedan kaze da su polno zreli m/z sa 3/4, drugi sa 5/6.. zatim da zenki treba do okotnje na jedno 30/ a na drugom 45 dana... grijesili smo, jesmo samo u tome sto migu nismo odmah odveli kastrirati(al i to sam objasnila zasto, al opet kao da to niko nije ni procitao, niti se potrudio ni da procita ni da razumije, skonta)..
al migijevom rasipanju sjemena ce doci jos malo kraj.. jer u pon idem traziti veterinara, koji je najpodobniji za to..
samo se nadam da ce mica ostati jedina koja je lose prosla u svoj ovoj prici.. i da ce malena sreckica poslije poroda i migi nakon kastracije imati dug i miran zivot.. i vise necete slati te komente(koji nam nimalo ne pomazu).. eto
pozz.. svima


Margita, mali osvrt na gore citirano: slažem se s tobom da je internet široki pojam, da postoji puno stranica/sajtova/foruma i na svakom se priča nešto drugačije, ima pregršt točnih i netočnih informacija i to ljude zbuni...no ako razmišljamo na način da želimo pomoći svom ljubimcu treba "puhati na hladno", odnosno uzeti u obzir ono najoštrije upozorenje, dakle ako negdje piše 30 dana do okotnje, a na drugom 45, googlaj dalje i pamti broj 30, jer on prvi dolazi i pokušaj biti spremna 30-ti dan...ako na jednom piše da mamu treba s bebama izolirati od mužjaka, a na drugom da ne treba...izoliraj, jer majka je bitna u priči podizanja beba, ona doji...mužjak je samo za, kako si rekla "pumpanje"...logika...
Ako piše na jednom da su spolno zreli sa 3/4 a na drugom sa 5/6, pazi od 3-eg mjeseca života...jer - bolje spriječiti nego liječiti...čemu riskirati 5/6 mjeseci...jer što ako je ipak točno ono prvo (a je)...5/6 mjeseci je preporučena najranija dob za prvo parenje.

Mislim da si još vrlo mlada i neiskusna, zato slušaj savjete "žene u godinama" koja je također u životu griješila i danas ima puno iskustva (i još mogu pogriješiti, tak da googlaj i nakon kaj ja nekaj velim :dragonn-ccc-e: )...

Nadalje citiram:

Posted: Sat May 29, 2010 7:35 am
margita9 je napisao/la: moja jedina i najveca greska je sto nisam migija odmah odvela kastrirati cim sam dobila micu, ali ja sam mislila da cemo ih uspjeti drzati odvojene(a zecevi su to)... a migija nisam odvela na kastriranje jer su ovdje veterinari poprilicno nestrucni.. i vjerjujem da nijedan nikad nije kastrirao zeca dosada, pa nisam htjela da moj migi bude pokusni kunic(ala ironije)..

eto sad bih molila ako neko ima savjet da li migija mogu odvesti bilo kakvom veterinaru ili moram traziti nekog malo strucnijeg? hvala ljudi!!!


Do ovoga nijednom nisi zatražila pomoć oko pronalaska veterinara, jednostavno si nestala s foruma 24.veljače do danas...i gotovo odmah dobila informaciju oko veterinara koji bi mogao kastraciju obaviti kako treba.

Migi nije ispao "pokusni kunić" no Mici je... :sad:

I da slučajno nisi zbrisala odavde, jer želim čuti kako je Migi, kako je Srećkica i pomoći ako će trebati, savjetom, jer smo predaleko, ali i to je bolje od ničega. :)
renata
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1741
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 9:48 am
Lokacija: zagreb

Re: mica je opet ostala trudna i i pri porodjaju umrla :(

PostPostao/la margita9 » sub svi 29, 2010 14:50 pm

uf, necu se obrisati, naravno.. to je bilo u momentu, al nije bilo ozbiljno.

migi bi ispao pokusni kunic, posto su ovi nasi veterinari stvarno ne znaju puno o glodarima.. a to sto se tice mice.. ja mislim da ja jos nisam svjesna sta se desilo.. pokusavam da se ustinem, ne bi li se probudila ali nesto ne uspjeva.. :sad:

veterinara jesam trazila, posto je mica jednom imala zacepljenje, pa nije kakila skoro 7 sati(i pored toga sto smo joj davali sab simplex i trljali trbuscic, samo je jecala i lezala).. medjutim, nasli smo samo onog sto se brine o stoci, posto ostali nisu radili taj dan(nedelja).. a i kad smo ih dobili na tel, vecina je njih reklo da su oni veterinari za pse i macke, i da nece da lijece zeca(njih bar 4).. a ovog slavena tad nisam ni nasla.. to sto se ne javljam na forum ne znaci da ne volim ili manje volim i brinem o svojim dusicama.
nije covjek ono sto misli, vec ono sto cini.
Avatar
margita9
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: ned vel 21, 2010 13:46 pm
Lokacija: Banjaluka

Re: mica je opet ostala trudna i i pri porodjaju umrla :(

PostPostao/la renata » sub svi 29, 2010 15:06 pm

Ma nisam mislila da ne voliš svoje ljubimce, nego aludiram na to da ostaneš ovdje i kada ništa ne trebaš, kada je sve u najboljem redu, da podijeliš s nama i dobro, ne samo zlo...a na kraju krajeva...neke bi se stvari i spriječile da si više pričala s nama...nemoj se sramiti...i daj slikaj te svoje srolje da vidimo tko nam zadaje glavobolju (osim tebe :P :D )
renata
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1741
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 9:48 am
Lokacija: zagreb

Re: mica je opet ostala trudna i i pri porodjaju umrla :(

PostPostao/la Nuni » sub svi 29, 2010 20:41 pm

margita9 je napisao/la:ala, iskljucujem se.. niko ne prati i ne cita i ne zna.. a opet sudi.. ajd vozdrica!!!

ja sam jaaaako dobro sve pročitala... al ajde nećemo sad više o tome. važno je da se sada riješi što se da riješit i nadam se da ti je ovo lekcija (a i drugima) za cijeli život.
slikaslikaslika 23
Avatar
Nuni
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 904
Pridružen/a: uto pro 16, 2008 0:12 am
Lokacija: Zagreb

Re: mica je opet ostala trudna i i pri porodjaju umrla :(

PostPostao/la margita9 » ned svi 30, 2010 7:42 am

evo, sad sam cula za micu.. bio je veterinar juce.. kaze da je nosila samo jednu bebu i da je to uzrokovalo da se beba udeblja veoma i poraste i da je od velicine bebaca ona i podlegla pri porodjaju(koji je btw bio prijevremeni, cak nekih4, 5 dana)..ugl. rekao je da bi jedino uz veterinara mogla prezivjeti te muke.. al nismo mogli znati sta se desava.. eh mici, moja.. :sad:

i da, srecka definitivno priprema gnijezdo.. a tata je poceo da kotilicu pravi(ne znam koliko usjesno, vidjecemo danas, sutra)..
kad je mica prvi put donosila bebace na svijet, cini mi se da je u pola svoje trudnoce pravila gnijezdo.. aaa, al nisam sigurna..
ako ima neko iskustva sa tim da mi dojavi, posto moram bas da upratim kad bi trebala da se porodi, kako bih se mogla dogovoriti sa vetom kad treba biti u pripravnossti(bar otprilike)...
eto poz ljudi..
nije covjek ono sto misli, vec ono sto cini.
Avatar
margita9
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: ned vel 21, 2010 13:46 pm
Lokacija: Banjaluka

Re: mica je opet ostala trudna i i pri porodjaju umrla :(

PostPostao/la renata » ned svi 30, 2010 9:36 am

Većina mojih ženki radi gnijezdo 2 tjedna pred okot. Znači nose sijeno i grade gnijezdo, pa tako vjerojatno i Srećka. Stavi joj gnijezdo i promatraj ju svaki dan. Ne navlači ju po rukama, neka ima mira što više i dovoljno raznovrsne hrane i obavezno pazi da ne ostane bez vode.

Kada počne čupati dlaku i slagati je u pripremljeno gnijezdo-znači da je okot tu, taj ili sljedeći dan.

Migija na kastracijuuuuuuuuu!
renata
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1741
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 9:48 am
Lokacija: zagreb

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan