Naskakivanje ženke na mužjaka

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

Naskakivanje ženke na mužjaka

PostPostao/la Dushka » pon tra 06, 2015 20:17 pm

Pozdrav,
Molim savjet i pomoć ako netko ima slično iskustvo.

Dakle, kupili smo malog ženku patuljastog kunića koja je imala svega 2 mjeseca, kad je napunila oko 1 godinu dana starosti odlučili smo joj nabavati partnera da nije sama.
Udomili smo kastriranog ovnolikog mužjaka,te smo prošli onu fazu ""upoznavanja" na nepoznatom teritoriju (balkon,wc...) i tri tjedna nakon toga stavili smo ih zajedno u kavez. Imamo veliki kavez sa 2 etaže gdje bi mogli boraviti čak i 4 kunića i bilo bi im komotno ;D .

Međutim naša Duška stalno ,i dandanas nakon 6 mjeseci otkako smo udomili mužjaka, skače na njega svaki put čim on napravi pokret po stanu. U kavezu to čak i ne radi ali čim ih pustimo van svaku večer ona njega zaskoči i mandri po njemu. Moramo ih razdvajat da bi on imao mira i mogućnost da se kreće. Dok je ona na krevetu i mazi se, on čim napravit pokret i napravi neki zvuk,odmah skoči s kreveta i potrči za njim i počne đipati po njemu,a on se uopće ne brani već legne i umiri se i dopušta joj da ga đipa i gricka iza vrata.
Što da radimo?
Mislili smo da je to neka faza ali to već traje mjesecima, moram ih razdvajat tako da njega pustamo na balkon a nju ostavimo u boravku ili obrnuto, kako bi crni imal malo mira i skakutao bez da ga ova zaskačo s leđa.
Ima li tko kakav prijedlog?
Dushka
Kunić
Kunić
 
Postovi: 1
Pridružen/a: pon tra 06, 2015 19:51 pm

Re: Naskakivanje ženke na mužjaka

PostPostao/la altan » pon tra 13, 2015 13:17 pm

Ženku sterilizirati jer je ovo i za nju frustracija, a i postoji velika vjerojatnost za dobivanje tumora maternice
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Naskakivanje ženke na mužjaka

PostPostao/la Jatza » uto svi 05, 2015 16:59 pm

Moji su živjeli u idiličnom 'braku' skoro 3 godine...a onda je ona počela kugličarit sve po svuda, on joj je valjda vraćao naskakivanjem, a zadnja novost je da su se počeli međusobno naskakivat i vrtit se u krug čupajući si dlaku na leđima!
Ja sam već luda, tražim uzroke sve po svuda, pitam, čitam, ali nigdje ne nailazim na konkretna objašnjenja zašto to odjednom...svi pišu da kad se jednom slože, kod parova obično nema problema...osim kod mojeg para, očito...
Btw, moji su oboje sterilizirani/kastrirani prije par godina...
slika + slika = slika
Avatar
Jatza
Zečić
Zečić
 
Postovi: 169
Pridružen/a: čet vel 09, 2012 12:12 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Naskakivanje ženke na mužjaka

PostPostao/la malotince » čet svi 21, 2015 23:32 pm

ma zekani su vam narajcani skroz ;D
Avatar
malotince
Kunić
Kunić
 
Postovi: 22
Pridružen/a: čet ožu 05, 2015 22:36 pm



Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan