Kritična situacija sa stomakom

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Kritična situacija sa stomakom

PostPostao/la Lav » sri sij 28, 2015 15:23 pm

Evo da se Lav i ja javimo.
Od nedelje smo vodili muku sa stomakom.
U subotu je moj Lav bio malko drugačiji nego što jeste , nije bio razdragan kao što je inače i u meni se javila sumnja da nešto nije kako treba. Rekla sam mami da kontaktiramo veterinara ali me mama odgovorila jer je jeo hranu, pio vodu i vršio nuždu uredno. U nedelju sam ustala nešto kasnije jer sam subotu provela u kreativnim satima, da budem preciznija , ustala sam u 13h :hm: , i zatekla mamu zabrinutu pomalo. Moram priznati da sam se odma prepala jer mi nije bila jasna scena ulaza u dnevni boravak : Ona sjedi na krevetu i gleda njega kako leži na praznoj mušemici. Lav nije kakio nikako od jutra i to je zabrinulo jer je od 6h s njom napolju i odbija da jede i pije vodu. Dok sam sjela malo da dođem sebi on je nekako iskakio kaku u nizu (ono kao da ih dlaka spaja) i skontala sam odma da ima problema sa stomakom radi dlaka koje proguta dok se liže. Siđem u apoteku i kupim mu pro life i aktivni ugalj za svaki slučaj jer je nedelja i usput kupim zelene salate i peršuna. Čim sam došla kući zovnem veterinara i na njegovu preporuku dam mu na špricu dozu od 2ml pro life i pola tablete aktivnog uglja. Kroz sat vremena on je počeo da jede i kaka sve kuglice u nizu (ali se vidilo da ih ne kaka lagano nego da se muči). Pročitam da je dobra malt pasta i utješim se da je kupim odma u ponedeljak i dam mu je . U nedelju naveče on je bio razdragan , zaskakao mi nogu, skakao, igrao se itd. Dođe ponedeljak, mom Lavu čist wc, nije uopšte kakao. Odem do pet shopova kod nas u Tuzli (Bosna i Hercegovina) ali malt paste nigdje . Pročitala sam da mu mogu dati malt pastu za mace ukoliko nema za kuniće ali ništa , uvijek bi bio odgovor "trenutno je nemamo i ne znamo kad ćemo je naručiti opet". Vratim se kući,a moj Lav nit je kakao , nit je pipnuo hranu. Zovnem veterinara i odem odma kod njega gdje ga on pregleda i da mu neki lijek za stomak i kaže meni da je sve uredu , da je dobro dok nema zatvora i da nastavim da mu dajem pro life i sijeno. Dođem svojoj kući i posmatram ga,a on malaskao i samo leži ko palačinkica te gura glavu pod ruku da se mazi. Odem ja i u hladnoj vodi izblendam špinata i na špricu mu dam postepeno , nešto kao infuzija. Zatim pročitam negdje da je sok od ananasa zamjena za pastu ukoliko je nemamo i pošaljem oca da mu kupi frišak ananas kojem ću ja sok iscjedit jer nisam htjela da mu dajem konzervirani. Masirala sam mu stomak u smjeru kazaljki na satu svakih sat vremena po 10 minuta.On i dalje nikakav, koliko god ga tjerala da se kreće on leži spuštene glave. Da ne spominjem da sam taj čitav dan preplakala jer mi je duša moje duše na umoru .Pomislim da možda moj veterinar nema pojma i raspitam se o drugom veterinaru koji je do mog grada te uzmem broj dežurnog veterinara i kontaktiram ga. Ljudi moji, zar ljudi koji liječe životinje mogu biti tako bezobrazni prema zabrinutim mušterijama? Čovjek je mene napao što ga zovem u 23h da pitam za savjet jer sam ga htjela odvest direktno tamo da ga oni pregledaju. Pustim ja slušalicu onako u šoku i sjedem za interner i čitaj , čitaj, čitaj. Oko 01h ga počnem opet masirati,a u njeg stomačić "zviždi", baš se čuju gasovi i ja uzmem jednu kompletnu tabletu aktivnog uglja i rastopim u 5 ml vode i dam mu na špricu i usput dam 2 ml maslinovog ulja i na štapić stavim i namažem mu guzu usput . Tako smo nas dvoje ležali do 5h ujutro kad je mama zabrinuta ustala i uzela ga od mene da i ja malo zaspim . Ja Vama taj momenat ne mogu opisati : Mama ga odnosi u dnevni boravak ,a on trči iz dnevnog u moju sobu i skače meni na krevet i gura se ispod dekice u kojoj mi je bio umotan cijelu noć (jer sam pročitala da im za vrijeme grčeva padne temperaturica što sam i mogla da osjetim na njemu kako sam ga ljubila svaki sekund u njuškicu i u glavicu). Ustajem i nosim ga u dnevni,a on ulazi u svoju korpicu i počinje da jede sijene onako izgladnjelo. Tad se uspijem vratit u krevet i do 11 otspavat i pravo u dnevnu,a on skakuče i kreće po sobi ,a na mušemi 3 govneta. Siđem u apoteku i kupim mu espumisan kapi , laktulose sirup i linex za bebe kako bi mu uvela terapiju jer ne želim da me zavara stanje razdraganosti kao i u nedelju naveče. Tako moj Lav od utorka tj juče prima espumisan kapi 3x2ml (protiv grčenja, nadutosti) , laktulose sirup 2x2ml (protiv zatvora) , linex (jednu kesicu na dva puta pije radi uspostavljanja mikroflore u crijevima) i juče je 2 ml ukupno maslinog ulja,a od danas pa na dalje po 1 ml na dva puta 2x0,5ml radi lakšeg izbacivanja kakice. Juče i danas mi je super, pije vodu, jede sijene , kaka ali ne u ogromnoj količini i govna su još uvijek čudnog oblika, mala ali uglavnom kaka i ne zadržava to u sebi. Terapiju ću mu davati dok se potpuno ne oporavi , dok govna ne dobiju svoj normalan oblik i sve osim zelenila sam mu izbacila iz prehrane dok se sve ne ustabili.
Malt pastu ću dobiti u petak jer sam je naručila iz Sarajeva i davat uzastopno 5 dana po 2cm dnevno. Ljudi moji ja se nadam da smo prošli ono najgore i da će sad sve ići na bolje jer za sada ide , i da, četkala sam ga i juče i danas i sve pokušavam da ga štipnem kad god ga vidim da se liže (valjda od prevelikog straha).
Da li je stvarno sok od ananasa prevencija poput malt paste ili je to samo glupost? Nešto me strah davati ga sad. Da li bi mogao dobiti malo banane ili postoji nešto što može da bude dobra alternativa do petka? Hvala na odgovorima
slika
Avatar
Lav
Kunić
Kunić
 
Postovi: 34
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 18:38 pm
Lokacija: Tuzla

Re: Kritična situacija sa stomakom

PostPostao/la Bubica » čet sij 29, 2015 12:58 pm

Meni to zvuci kao klasicni zacep, ali najbolji savjet koji ti trenutno mogu dati je da odes na grupu na fejsu (https://www.facebook.com/groups/grupa94/), tamo je stalno netko od iskusnijih aktivan, a na forum bas i ne dolaze cesto.
Mislim da ces tamo najbrze dobiti savjet!
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Kritična situacija sa stomakom

PostPostao/la zeko Simba » sub sij 31, 2015 12:05 pm

kako je zeko?
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Kritična situacija sa stomakom

PostPostao/la Lav » ned vel 01, 2015 0:14 am

dobro je, razdragan je i kaka. Ne još uvijek normalne kuglice al ide u wc. Izbacila sam espumisan kapi, samo mu dajem laktulose sirup i linex za bebe ali samo jednom dnevno
slika
Avatar
Lav
Kunić
Kunić
 
Postovi: 34
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 18:38 pm
Lokacija: Tuzla

Re: Kritična situacija sa stomakom

PostPostao/la Lav » čet vel 05, 2015 1:31 am

Ako koga zanima, moj zeko je dobar, napokon. Maloprije je istresao iz sebe hrpu normalnih kuglica, a večerao je za nagradu po prvi put "cuni complete". Vidim da je to za je zdravo jer je za dental care, fresh vegetables i long fibres sadrži, za antihairball, florastimul u stomačiću, low calorir, odour control, optimal coat i pro immunity. Bogato vitaminima, mineralima, amino acide sadrži i vlakva. Predobra stvar, 30gr dnevno
slika
Avatar
Lav
Kunić
Kunić
 
Postovi: 34
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 18:38 pm
Lokacija: Tuzla

Re: Kritična situacija sa stomakom

PostPostao/la markiza » ned vel 08, 2015 0:34 am

Epa drago mi je da ti je dobro zeko :D al neverujem ti jos dok ne vidim tvog zeku na slikama :wink: Stoga postavi slike da ga vidim da je dobro :blush:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: Kritična situacija sa stomakom

PostPostao/la Lav » pon vel 09, 2015 14:58 pm

slika

To ti je moj zvekan,mekan :) Ako hoćeš još slika, postavim :)
slika
Avatar
Lav
Kunić
Kunić
 
Postovi: 34
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 18:38 pm
Lokacija: Tuzla

Re: Kritična situacija sa stomakom

PostPostao/la Lav » pon vel 09, 2015 15:03 pm

slika eto i vrijeme da stavim kao dokaz :D Nova slika
slika
Avatar
Lav
Kunić
Kunić
 
Postovi: 34
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 18:38 pm
Lokacija: Tuzla

Re: Kritična situacija sa stomakom

PostPostao/la Lav » pon vel 09, 2015 15:08 pm

slika

Hvala svima koji su navratila na moj post u želji da pomognu mom Laviću. On je u perfektnom stanju, hvala Bogu . On nikakvu terapiju ne uzima od 5-og i dalje savršeno kaka (po čitav dan) i sve havlja. Sad mu više ne gledam kroz prste kao prije što se hrane tiče jer je izbjegavao uspješno da jede u većim količina sijeno ,sad se navikao na njega i papa ga kao lud :)
slika
Avatar
Lav
Kunić
Kunić
 
Postovi: 34
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 18:38 pm
Lokacija: Tuzla

Re: Kritična situacija sa stomakom

PostPostao/la markiza » čet vel 12, 2015 22:24 pm

Joj kaki cam mali mekani pufnasti zeko :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: ljubi mi ga milion puta umesto mene :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: Jel mu imas temu otvorenu ovde na forumu u Slike,filmici,price,...? :zeko3:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan