Mis problem

Razmišljate o kupnji kunića ili ste ga tek dobili? Ovo je pravo mjesto na kojem ćete dobiti sve odgovore na vaša pitanja:)

Moderatori/ce: Charlie, zeko Simba, Lela

Mis problem

PostPostao/la Amel_ » ned lip 08, 2008 9:38 am

Eh ovako, jucer sam vidio misa u dnevnoj sobi, moguce je da je usao ovih dana jer su vrata uvjek bila otvorena pa da je s polja usao, ali me strah sad za zeku, nikad ga ne pustam da mene nema, sli svejedno, ne zelim da se njuskaju ili nesto slicno, da li se sto moze desiti mom zeki ako slucajno bez mog znanja se nadju????????

I da.....strah me stavit ona ljepila i ono za miseve zbog zeke....kako da ga se rijesim (misa)??
Avatar
Amel_
Kunić
Kunić
 
Postovi: 34
Pridružen/a: uto svi 20, 2008 7:16 am

PostPostao/la anci » ned lip 08, 2008 11:05 am

zatvori zeku u kavez ili ga stavi u drugu prostoriju a u tu di je mis stavi dascicu s ljepilom kad se mis zaljepi kunica opet mozes vratit u tu sobu
sto vise gledam ljude sve vise volim zivotinje...GOD:14........b.day 20 09 1995 god.
Avatar
anci
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1207
Pridružen/a: sub svi 31, 2008 19:43 pm
Lokacija: split

PostPostao/la nani » ned lip 08, 2008 12:05 pm

Jao pa nemoj miša ljepilom,i on je živo biće.Kupi u poljoprivrednoj apoteci običnu zamku za miša,stavi nešto jako mirišljavo unutra(npr komad špeka,jaki sir) i već će on ući unutra.
Mi smo tako ovo ljeto uhvatili bebu štakora koja se baki popela preko balkona u stan.Trebalo je par dana ali glad je učinila svoje.A onda smo ga pustili van.
Avatar
nani
Zečić
Zečić
 
Postovi: 132
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 17:48 pm

PostPostao/la Kiara » ned lip 08, 2008 12:07 pm

Ja sam imala isti problem,jer su meni zečeki bili u kući koja nije izgrađena...i tamu su mi miševi napravili gnijezdo(nešro grozno)...ja sam s e bojala staviti otrov,radi zečeka...ove mišeke smo ulovili i pustili dalkeo od moje kuće na jednu livadu...zečju hranu sam počela držati u limenci,tj. staklenci,te s emišeki više ne skupljaju :)

ti isto možeš zatvarati hranu,jer se skupljaju radi nje....napravi ovako kako je anci rekla :)
slikaslikaslika
Avatar
Kiara
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4424
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:21 pm
Lokacija: Gradići/Velika gorica

PostPostao/la Cheerleader » ned lip 08, 2008 13:01 pm

Ajme, to ljepilo je užasno, to je grozna smrt! To su i moji doma radili, stalno smo se svadili oko toga, ja bi im bacala to ljepilo. Onda je došla Buffy, moja mačka, i počela to rješavati. I to mi je strašno za gledati, spriječim ju kad god mogu, ali se s druge strane tješim da je to priroda tako uredila :sad:
I'm not suffering from addiction to rabbits, I'm enjoying every second of it!
Cheerleader
Zečić
Zečić
 
Postovi: 224
Pridružen/a: sub pro 01, 2007 21:13 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la sanjita » ned lip 08, 2008 14:35 pm

Bila je vec jedna takva rasprava na starom forumu pa se zakljucilo da bi bilo bolje na neki humaniji nacin rijesit problem...neznam,ja isto nema sanse da bi ga ubila :sad: ..zeku bi zastitila a za misa bi vec nasla neko rijesenje..kak su ti i drugi rekli,danas ima i humanijih zamki da se mogu uhvatit al da ostanu zivi,zasto ga ubijati?..raspitaj se po ducanima,na internetu ili negdje pa ces saznat da ima vise mogucnosti :)
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la anci » ned lip 08, 2008 19:26 pm

meni je isto zao misa , ali ako ima kunica a misa se nemoze rijesit bolje da stavi ljepilo.ja se bas nebi zezala moze mi setat zecici po kavezu a ko zna di je sve bija(pogotovo ako je dosa iz kanalizacije).zeko se moze zarazit :blink:
sto vise gledam ljude sve vise volim zivotinje...GOD:14........b.day 20 09 1995 god.
Avatar
anci
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1207
Pridružen/a: sub svi 31, 2008 19:43 pm
Lokacija: split

PostPostao/la zeko Simba » pon lip 09, 2008 12:03 pm

Miša se može uhvatiti u mišolovku koja je napravljena kao zamka. Miš uđe unutra bez da nastrada, odneseš ga daleko i pustiš u prirodu, da odskakuće slobodan. Nije ga potrebno ubiti, pogotovo ne na tako okrutan način kao što je ta mišolovka s ljepilom :sad:
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija



Natrag na Zecovi za početnike




Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan