zeka gubi ravnotezu, neraspolozen

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

zeka gubi ravnotezu, neraspolozen

PostPostao/la chevu83 » čet vel 20, 2014 16:02 pm

Moj zec, muzjak star 4 godine juce se odjedanput "oneraspolozio". Kad ga pustim iz ruku ili kad otrese glavu izgubi jadan ravnotezu. Kao da mu nesto smeta oko uveta. Jede normalno ali spava i deluje neraspolozeno.

Jutros je bio kod veterinara, uzet je bris i primio je inekciju antibiotika. Nasla mu je doktorka da ima "skramu" na desnom oku. Sumlja na neke parazite mozda u uvu.
sutra je kontrola a u pon rezultati brisa.
Jel ima neko iskustva?
chevu83
Kunić
Kunić
 
Postovi: 16
Pridružen/a: pet lis 16, 2009 23:25 pm

Re: zeka gubi ravnotezu, neraspolozen

PostPostao/la R.R. » čet vel 20, 2014 16:47 pm

chevu83 je napisao/la:Moj zec, muzjak star 4 godine juce se odjedanput "oneraspolozio". Kad ga pustim iz ruku ili kad otrese glavu izgubi jadan ravnotezu. Kao da mu nesto smeta oko uveta. Jede normalno ali spava i deluje neraspolozeno.

Jutros je bio kod veterinara, uzet je bris i primio je inekciju antibiotika. Nasla mu je doktorka da ima "skramu" na desnom oku. Sumlja na neke parazite mozda u uvu.
sutra je kontrola a u pon rezultati brisa.
Jel ima neko iskustva?


moze biti upala uha, apces, udarac, tortikolis zbog parazita E.Cuniculi, cista koja pritisce zivce ili uho... a moze biti i jos milijun drugih uzroka.
pogledaj da li "titra" ocima lijevo-desno, da li mu glava malo ide u jednu stranu, neka pregleda uho ali dubinski, i neka pregleda kutnjake..ako koji kutnjak previse naraste , korijern zuba moze pritiskati oko koje pocne suziti...a mozda mu nije nista, ponekad se znaju slucajno udariti dok skacu pa ih prođe za dan-dva.
antibiotici ti inace ne djeluju na parazite, za njih su drugaciji pripravci kao npr. Panacur...
da li stalno češe jedno uho?
R.R.
Zečić
Zečić
 
Postovi: 63
Pridružen/a: sri stu 13, 2013 15:13 pm
Lokacija: Split

Re: zeka gubi ravnotezu, neraspolozen

PostPostao/la chevu83 » čet vel 20, 2014 17:54 pm

Pa ne bih rekao da cese jedno uvo stalno ali je tu neko zariste cim je doktorka posumljala na to uvo. Inace klinika je novak.

Ne znam da li mogu necime da pomognem pre rezultata u ponedeljak...
chevu83
Kunić
Kunić
 
Postovi: 16
Pridružen/a: pet lis 16, 2009 23:25 pm

Re: zeka gubi ravnotezu, neraspolozen

PostPostao/la R.R. » pet vel 21, 2014 15:17 pm

a nisam ni sam siguran sto mozes napraviti osim pustiti ga da se odmara i paziti da normalno jede. pripazi da se ne penje na kauc da se ne bi ozlijedio kad skoci na pod, ili mu napravi stazu od jastuka.
imam slican problem da jednom nasom zecicom, vidim da joj ravnoteza nije bas najbolja kad se treba pocesati lijevom straznjom nogom ili kada se "umiva" sa obje prednje sapice...normalno jede, skace i igra se, ali ona ima ozbiljan zdravstveni problem sa disnim sustavom, i kako je bolest uznapredovala tako je pocela gubiti ravnotezu i snagu u nogama. trenutno je na jakom antibiotiku.

eventualno pregledaj i šapice, da se nije negdje ozlijedio ili ubo sa necim ostrim.
R.R.
Zečić
Zečić
 
Postovi: 63
Pridružen/a: sri stu 13, 2013 15:13 pm
Lokacija: Split

Re: zeka gubi ravnotezu, neraspolozen

PostPostao/la chevu83 » sub vel 22, 2014 12:30 pm

Na drugom pregledu su postavili dijagnozu za parazit Cuniculi. Primio je juce inekciju, i dobili smo terapiju da mu dajemo.
Danas je mnogo bolje, rastrcao se po kuci. Ne znam da li je ta terapija tako brzo delovala, ili je mozda sa parazitom bio i bolestan...su svakom slucaju posle 3 dana kunjanja je opet ;D
chevu83
Kunić
Kunić
 
Postovi: 16
Pridružen/a: pet lis 16, 2009 23:25 pm



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan