KASTRACIJA ZEKANA

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: KASTRACIJA ZEKANA

PostPostao/la zekobuby » ned ruj 19, 2010 20:58 pm

Hvala svima što mislite na nas... :zeko3:
slika
Avatar
zekobuby
Zečić
Zečić
 
Postovi: 90
Pridružen/a: pet ruj 17, 2010 7:06 am
Lokacija: Rijeka

Re: KASTRACIJA ZEKANA

PostPostao/la Zeko_Jurica » pon ruj 20, 2010 11:01 am

Jako mi je žao :sad: :sad: :sad:


Ako se ne varam, mislim da je ovo prvi slučaj na forumu, da je veterinar toliko zabrljao najobičniju kastraciju, da zeko od toga ugine. Strašno :omg:

Nitko ne kaže da veterinari moraju o svemu sve znati, ali gospodin veterinar Zlatko Tus (Veterinarska stanica Rijeka) je očito želio ispasti najpametniji, a nezna čak najbanalniju stvar, a to je da kunići ne smiju postiti prije operacije. Ta informacija, kao i obrazloženje, stoje u svakoj veterinarskoj početnici o kunićima. A ako već to netko nezna, onda treba reći pacijentima - nemam iskustva s kunićima, odite kod nekog drugog veterinara - i sve bi bilo ok, a ne da ovako zbog svog "pun sam sebe" ubije nedužnu životinju.
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: KASTRACIJA ZEKANA

PostPostao/la zekobuby » pon ruj 20, 2010 15:13 pm

Baš tako!!!!
slika
Avatar
zekobuby
Zečić
Zečić
 
Postovi: 90
Pridružen/a: pet ruj 17, 2010 7:06 am
Lokacija: Rijeka

Re: KASTRACIJA ZEKANA

PostPostao/la Lady Stardust » pon ruj 20, 2010 15:15 pm

Dobio je ''pisamce'' Udruge a ako treba ici cemo i u medije!
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: KASTRACIJA ZEKANA

PostPostao/la virion » uto ruj 21, 2010 14:47 pm

Zao mi je sto je operacija tako prosla :zeko4: Ako se vlasnik sam ne informira, moze lose proci. Kako smo jucer bili na operaciji, puno smo procitali vezano za cijelu pricu i problematiku. I ono sto je strasno, svuda se mogu pronaci netocne informacije. Evo, jedan od primjera na stranicama Pet centra, gdje Tanja Krulc, dr. vet. med. kaze puno dezinformacija, koje mogu navesti neiskusne vlasnike na postupke koji mogu biti kobni, npr.:

Prije same operacije preporučuje se post od 6 sati prije operacije mada neki autori navode da može imati na raspolaganju sijena prije operacije. Vode mora imati na raspolaganju cijelo vrijeme.

Što se tiče ženkice, Vi možete pustiti mužjaka kada se potpuno oporavi k njoj, ali uz izuzetan oprez jer, kada se ženke kunića tjeraju (svakih 18 do 20 dana, traje po 5 dana), znaju postati jako agresivne. Stoga se većina vlasnika odluči kastrirati i ženku.


Sto znaci da mozemo birati da li cemo dati jesti-znamo posljedice.
Kada se potpuno oporavi? Sto to znaci? Moj trckara okolo vec dan nakon operacije. Nakon dan-dva? Moze, sto znaci da ce biti i malih kunica uskoro...

Ovaj izvor je iz pet centra, te njihovog veterinara, kojeg ce puno ljudi uzeti za relevantnog i poslusati.
slika
slika
Avatar
virion
Zečić
Zečić
 
Postovi: 191
Pridružen/a: ned tra 11, 2010 10:50 am
Lokacija: Zagreb

Re: KASTRACIJA ZEKANA

PostPostao/la kristinans » uto ruj 21, 2010 16:58 pm

:kmeee: jako mi je zao zeke.Drzite se :zeko3:
Krisss
Avatar
kristinans
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1147
Pridružen/a: pon kol 16, 2010 21:20 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: KASTRACIJA ZEKANA

PostPostao/la Zeko_Jurica » ned ruj 26, 2010 19:57 pm

virion je napisao/la:... I ono sto je strasno, svuda se mogu pronaci netocne informacije. Evo, jedan od primjera na stranicama Pet centra, gdje Tanja Krulc, dr. vet. med. kaze puno dezinformacija, koje mogu navesti neiskusne vlasnike na postupke koji mogu biti kobni, npr.:
"Prije same operacije preporučuje se post od 6 sati prije operacije mada neki autori navode da može imati na raspolaganju sijena prije operacije. Vode mora imati na raspolaganju cijelo vrijeme."

Tanja Krulc si je mogla i ušparati ovu rečenicu, stvara više nedoumice nego što nekome pomaže. Ako već dijeli savjete, onda treba pregledati literaturu i na osnovu nje sama za sebe donijeti zaključak, što je od toga najbolje, to najbolje onda preporučiti pacijentima i stajati iza svoje odluke.

Inače veterinari iz Pet centra nemaju praktično iskustvo u liječenju životinja, a često znaju koristiti i zastarjelu literaturu odnosno informacije. Znanost je disciplina gdje sutra možda više neće vrijediti ono što danas još vrijedi - to je područje gdje cijeli život moraš učiti i informirati se o novim spoznajama.
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: KASTRACIJA ZEKANA

PostPostao/la virion » ned ruj 26, 2010 20:08 pm

Znam, posebno sto je znanost podrucje na kojem se citaju svakodnevno radovi s novim otkricima i spoznajama. A na ove navode veterinarke bi trebalo reagirati.
slika
slika
Avatar
virion
Zečić
Zečić
 
Postovi: 191
Pridružen/a: ned tra 11, 2010 10:50 am
Lokacija: Zagreb

Re: KASTRACIJA ZEKANA

PostPostao/la Anby » ned ruj 26, 2010 21:45 pm

Ajme jadnicak mali, bas mi je zao... :sad: :sad: ja bi tog "mesara" zadavila, sorry al mi takvi stvarno diglu tlak na tristo..
Avatar
Anby
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2351
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 11:10 am
Lokacija: Mostar, BiH

Re: KASTRACIJA ZEKANA

PostPostao/la Klio » pon ruj 27, 2010 17:35 pm

Ovo sam sada procitala, i prosto ne mogu obuzdati bes!!! NEVEROVATNO NEODGOVORNO!!!!

Bilo mi je dozvoljeno (bas zbog greske koju je vet zamalo napravio sa mojim zecom pre dve godine) da svakog zeku kojeg dovedem na kastraciju i sterilizaciju gledam zahvat. Kastracija je jedan rutinski zahvat, i uglavnom je najveca briga oko anestezije i budjenja iz iste. Zaista je strasno izgubiti zivot ovako zbog necije nemarnosti :ljut:
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Prethodna


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan