bijelo crna ovnolika kunica traži dom - UDOMLJENA! :)

Ovdje možete pronaći sve teme sa sretno udomljenim kunićima:)

Moderatori/ce: zeko Simba, Lady Stardust

Re: bijelo crna ovnolika kunica traži dom

PostPostao/la altan » pon srp 08, 2013 23:19 pm

zecofan je napisao/la:pa malo smo ju ostavili samu da se smiri, ali nekako mi je baš žao - baš je željna maženja. ovaj fakin ima cijeli stan za sebe, a ona jadna u tom kaveziću.
naravno, ići ćemo korak po korak - da pustimo njega, a nju ostavimo u kavezu pa da se tak ponjuškaju?

pa pusti ju negdje da se protegne..neka malo prouci gdje je..imas puno o upoznavanju na forumu pa prouci malo..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: bijelo crna ovnolika kunica traži dom - UDOMLJENA! :)

PostPostao/la markiza » uto srp 09, 2013 8:39 am

Cestitam na udomljenju preslatke zekice i ajde kad bude upoznavanje da vidimo slikice :blush:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: bijelo crna ovnolika kunica traži dom - UDOMLJENA! :)

PostPostao/la zecofan » uto srp 09, 2013 9:29 am

Jutros smo ju pustili malo po sobi, veselo je njuškala okolo, pa je skakutala i malo istraživala.. Ali, jako je napaljena! Još dok je bila u kavezu sam skužila da joj je malo dignut repić, a kad smo ju pustili počela je naskakivat na ruku (od supruga-na njega izgleda svi kunići imaju pik) i to tolikom žestinom da ga je ugrizla do krvi.
Sad si mislim kako možda nije pametno upoznavat ju sa mojim zekanom jer bi ga mogla izludit pa možda bolje pričekat dok se ne riješi sterilizacija i njen oporavak pa onda krenuti sa upoznavanjem. to je dugačak period, znači najmanje 2 tjedna ih moramo držati ovako kako su sada, odvojeni, ali sigurno bi naskakivala i na njega pa ne bih htjela da bespotrebno dođe do nekog konkretnijeg obračuna između njih dvoje. šta mislite?
a moj zekan je jučer imao začep. ali riješili smo to sinoć tako da je dobro sada.
zecofan
Zečić
Zečić
 
Postovi: 69
Pridružen/a: ned ožu 27, 2011 15:53 pm

Re: bijelo crna ovnolika kunica traži dom - UDOMLJENA! :)

PostPostao/la zecofan » uto srp 09, 2013 9:29 am

markiza je napisao/la:Cestitam na udomljenju preslatke zekice i ajde kad bude upoznavanje da vidimo slikice :blush:


hvala! budemo stavili fotke kad ih spojimo :)
zecofan
Zečić
Zečić
 
Postovi: 69
Pridružen/a: ned ožu 27, 2011 15:53 pm

Re: bijelo crna ovnolika kunica traži dom

PostPostao/la Charlie » uto srp 09, 2013 9:58 am

zecofan je napisao/la:Ne znam da li znaš koliko bi mogla biti stara otprilike?


ne znam, ja pretpostavljam da je mlada, nekako si mislim prvo ljeto i odmah na cestu :ljut: :rolleyes:

ako ju pucaju hormoni bolje da se još malo strpe i onda upoznavanje na nekom neutralnom terenu
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: bijelo crna ovnolika kunica traži dom - UDOMLJENA! :)

PostPostao/la zecofan » uto srp 09, 2013 13:44 pm

pucaju ju hormoni itekako. samo gleda kak bi se namjestila na ruku, mirna je jedino kad ju maziš..
jedino me brine to njeno disanje - i dalje ubrzano diše, baš kao kad im je jako jako vruće. jel u Bubi tak disala?
mislila sam da će se to malo smiriti danas, ali baš i ne.. :sad:
zecofan
Zečić
Zečić
 
Postovi: 69
Pridružen/a: ned ožu 27, 2011 15:53 pm

Re: bijelo crna ovnolika kunica traži dom - UDOMLJENA! :)

PostPostao/la altan » uto srp 09, 2013 19:39 pm

moguce da joj je vruce, a i sigurno je i uzbuđenje tu..mozes razmisljat o sterilizaciji sto prije pa ces ih moci i ranije upoznati..takoder mislim da je bolje da ih onda sada ne upoznajes dok je ona takva..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: bijelo crna ovnolika kunica traži dom - UDOMLJENA! :)

PostPostao/la Charlie » sri srp 10, 2013 11:31 am

zecofan je napisao/la:- i dalje ubrzano diše, baš kao kad im je jako jako vruće. jel u Bubi tak disala?


nije, ali bila je u klimi

stavi joj hladnu bocu
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: bijelo crna ovnolika kunica traži dom - UDOMLJENA! :)

PostPostao/la zecofan » sri srp 10, 2013 17:24 pm

u toj prostoriji u kojoj se ona nalazi uopće nije vruće. mislim, probat ću sa hlađenjem malo pa ću vidit da nije od toga, ali stvarno je ok u sobi. ak je to, onda je baš osjetljiva.
a jel moguće da tak diše od hormona koji očito rade sto na sat?
sve mi se čini da je ostavljena upravo radi toga - sigurno je bila slatki kunić s kojim se moglo igrati kak si htio, a sad kad je počela spolno sazrijevati i stalno naskakivati, sigurno im je dosadila.
zecofan
Zečić
Zečić
 
Postovi: 69
Pridružen/a: ned ožu 27, 2011 15:53 pm

Re: bijelo crna ovnolika kunica traži dom - UDOMLJENA! :)

PostPostao/la Foxy » čet srp 11, 2013 7:48 am

Čestitam na udomljavanju! :)
Čitam o zekici i vidim da je jako pucaju hormoni. Kad su moju Medenu pucali hormoni i lažna trudnoća,
preporučeno mi je da pričekam da je malo popuste hormoni pa onda da ide na sterilizaciju jer mi je rečeno
ako bi kada je vrhunac hormonalnog ludila bila napravljena sterilizacija, da to nije najbolja varijanta za zdravlje zečice jer naglo dolazi do prestanka dotoka hormona... Slično menopauzi...
Znam da vam se žuri, ali procijenite situaciju pa odlučite...
"Friendship isn't about who you have known the longest
It's about those who came and never left your side."
slika Medena
slika
Avatar
Foxy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1186
Pridružen/a: sub sij 10, 2009 20:50 pm
Lokacija: Rijeka

Re: bijelo crna ovnolika kunica traži dom - UDOMLJENA! :)

PostPostao/la zecofan » čet srp 11, 2013 8:04 am

Foxy je napisao/la:Čestitam na udomljavanju! :)
Čitam o zekici i vidim da je jako pucaju hormoni. Kad su moju Medenu pucali hormoni i lažna trudnoća,
preporučeno mi je da pričekam da je malo popuste hormoni pa onda da ide na sterilizaciju jer mi je rečeno
ako bi kada je vrhunac hormonalnog ludila bila napravljena sterilizacija, da to nije najbolja varijanta za zdravlje zečice jer naglo dolazi do prestanka dotoka hormona... Slično menopauzi...
Znam da vam se žuri, ali procijenite situaciju pa odlučite...


Hvala :)
To mi je sad teško procijeniti da li ludilo može gore i od ovog ili je ovo prihvatljivo ludilo.. Nisam znala da se ne bi smjeli sterilizirati ako je tako, ali ima smisla u svakom slučaju. Ne bih htjela naštetiti zekici, ali ne znam koliko je teška situacija - ona nema lažnu trudnoću nego samo naskakuje i zuji oko nas. Znači dok je u kavezu normalno leži, a kad ju pustimo onda kruži oko nogu, pokušava mi lizati ruku i namjestiti se na nju. Onda legne i odmara pa odjednom skoči i zatrči se prema meni i kruži oko mene i tako, pa opet legne, ili ju ja smirim maženjem. Prvi dan je uspjela naskočiti na ruku jer nismo to očekivali, tek smo ju bili pustili iz kaveza, pa je supruga ugrizla.
E sad ne znam do kada bi morali čekati? Kada to prođe? I ovako jedva čekamo da prođe sterilizacija jer su razdvojeni i moramo paziti da se slučajno ne bi skužili.
zecofan
Zečić
Zečić
 
Postovi: 69
Pridružen/a: ned ožu 27, 2011 15:53 pm

Re: bijelo crna ovnolika kunica traži dom - UDOMLJENA! :)

PostPostao/la Foxy » čet srp 11, 2013 10:19 am

Za pretpostaviti je da je prvi dan bila extra zbunjena od svega što je prošla i svega novog što je okružuje. Vjerujem da će za dan-dva biti bolja kada se privikne na novu situaciju i da će biti sve ok.
Bitno da ne krene lažna trudnoća. Teško je dati savjet pa procjena ostaje na vama.
Vjerujem da će biti sve ok.
"Friendship isn't about who you have known the longest
It's about those who came and never left your side."
slika Medena
slika
Avatar
Foxy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1186
Pridružen/a: sub sij 10, 2009 20:50 pm
Lokacija: Rijeka

Re: bijelo crna ovnolika kunica traži dom - UDOMLJENA! :)

PostPostao/la zecofan » čet srp 11, 2013 19:57 pm

Vidjet ćemo kako će se stvari odvijati do ponedjeljka. Možda se malo i smiri..
Što se tiče disanja, mislim da nije od vrućine jer je danas popodne zahladilo, a diše jednako kao i prije.
Čini mi se da stvarno je zbog uzbuđenosti, tjeranja i tog (ako je to moguće).. Sve drugo je normalno.
zecofan
Zečić
Zečić
 
Postovi: 69
Pridružen/a: ned ožu 27, 2011 15:53 pm

Re: bijelo crna ovnolika kunica traži dom - UDOMLJENA! :)

PostPostao/la zecofan » sub srp 13, 2013 12:29 pm

jutros sam pronašla kavez pun očupanog krzna, ali ju nisam vidjela da to radi.. hoće onda sad počet s lažnom trudnoćom?
mislim, nadajmo se lažnom! :hm:
zecofan
Zečić
Zečić
 
Postovi: 69
Pridružen/a: ned ožu 27, 2011 15:53 pm

Re: bijelo crna ovnolika kunica traži dom - UDOMLJENA! :)

PostPostao/la wildflower » sub srp 13, 2013 19:15 pm

Moguće da, vidjet ćeš ako bude radila gnjezdo.
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Prethodna


Natrag na Sretno udomljeni:)




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan