ako se odlucim na....

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

ako se odlucim na....

PostPostao/la Pinky and D`brain » uto stu 20, 2007 8:39 am

imamo kunica, star je 4 mjeseca, zenka, plave oc, prekrasno uredno bijlo krzno, e i uskoro cemo nabavit jos jednog zekana da joj pravi drustvo da nije u samljena da se oni igraju i tako. nije da se mi ne zabavljamo dovoljno s njom nego je opce poznato da su nekako sretniji u paru jel tako? nabavit cemo muzjaka i najvjerojatnije cemo obavit kastraciju, e, a mene sad zanima jer sa sam za tu opciju da ih sparimo da se brinemo oko legla, da gledamo ta prekrasna mala pufasta stvorenje itd. e, i zanima me jer znam da oni kad odrastu malo kad se prestanu dojit i to, da svaki mladi postaje jedinka za sebe i da ih je potrebno razdvojit jelda? e sad se postavlja pitanje dal bi ih sve uspijel udomit? kakva su vasa iskusva ovdje dali je problem s tim udomljavanjem ili uvijk ima zainteresiranih??
Avatar
Pinky and D`brain
Zečić
Zečić
 
Postovi: 237
Pridružen/a: pon stu 19, 2007 13:26 pm

PostPostao/la zekica_poopy » uto stu 20, 2007 8:56 am

ja ti govorim sa strane udomitelja :wink:
ako se odlucite za leglo dobro je unaprijed naci osobe koje bi udomile mlade. nazalost nije potraznja uvijek tako velika varira s vremenom, nedavno se cak desilo da je bilo "vise" udomitelja sto je rijetkost. morate razmisliti i o opciji sto ako se ne udome odmah svi, trebat ce ih razdvajat da ne bi doslo do parenja u srodstvu, da li imate prostora za sve to? jer ako sam dobro shvatila podstanari ste :)
a trece - ako su prva dva pitanja rijesena, proucite dobro sve sto prvo morate znati o parenju kunica. ja kao totalni laik mogu nabrojati par najbitnijih stvari (ideja za moderatore - otvoriti topic s time za "pocetnike"! - ja mogu sastaviti dio al onda neko sa iskustvom to treba nadograditi i ispraviti pa ako je netko za nek mi se javi :wink: )
1. ne pariti ovnolike i patuljaste
2. zenka treba prvi okot imati prije godine dana
3. nakon parenja paziti da se zenka ne oplodi jos jednom prije nego sto okoti leglo(imaju dva ogranka maternice) znaci muzjaka nakon nekog vremena treba odvojiti
4. prouciti kakve komplikacije mogu nastati...

itd itd... ja samo bacam bube u glavu ako niste naisli na te teme da se malo raspitate i tako :)

u svakom slucaju procitati cijeli zeko podmladak dio

p.s. mislim da nije ovo tema za ovaj dio foruma :hm:
mislim je udomljavanje ali ako sam shvatila primarno pitanje je za parenje?
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Pinky and D`brain » uto stu 20, 2007 20:06 pm

ma moje pitanje je u vezi udomljavanja, zanima me kakva je potraznja dali se uspiju udomit vecinom svi koji se zele ili kako....
Avatar
Pinky and D`brain
Zečić
Zečić
 
Postovi: 237
Pridružen/a: pon stu 19, 2007 13:26 pm

PostPostao/la iva985 » uto stu 20, 2007 20:18 pm

udomi se velika vecina, frend je imao leglo od 9 malih i svi su se udomili preko ovog foruma, a i tata od tih bebica je udomljen u bolje ruke...

ali jos razmislite o bebicama jer je to velika odgovornost...

sretno :D
iva985
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 291
Pridružen/a: sri lis 17, 2007 16:52 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Lady Stardust » uto stu 20, 2007 20:21 pm

Udomljavanje ne ide bas tak lako - tako da treba jako dobro unaprijed promisliti!!!
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

PostPostao/la tarra » uto stu 20, 2007 20:30 pm

Slažem se s Lady, a i kad se nađu mogući udomitelji računaj s tim da dođe i do odustajanja.
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la zekica_poopy » uto stu 20, 2007 21:02 pm

iva985 je napisao/la:udomi se velika vecina, frend je imao leglo od 9 malih i svi su se udomili preko ovog foruma, a i tata od tih bebica je udomljen u bolje ruke...

ali jos razmislite o bebicama jer je to velika odgovornost...

sretno :D


cuj to je bilo zbilja sreca, a oni su vec bili u poodmakloj dobi za bebe...to su bile velike veze u krug i raspitivanje...nemoj bodriti ljude bezveze :(

desi se zbilja da ima zainteresiranih, al daleko je od takve slike, obicno se ljudi sazale najvvise kad ti zekani ZBILJA trebaju pomoc. a ti su trebali.
kada ljudi svjesno naprave leglo onda to ide ipak malo teze, pitaj baricu i juricu...
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Barica » uto stu 20, 2007 21:48 pm

eto me.. hm.. mi smo imali 2 legla za redom.. totalna katastrofa.. muž i ja smo ozbiljno razmišljali o prekidu zbog njih.. nevjerojatno je koliku štetu mogu napraviti.. a žao ti ih je gledati zatvorene, i tako su oni radili sranja, uništili mužev stan koji će se jednom prodavati, i to po puno nižoj cijeni od prave vrijednosti jer je sve drveno u stanu vidljivo izgriženo.. a da ne pričam koliko vremena i živaca ode na njih.. iako je moj muž htio leglo, mi nikako nismo bili spremni na to.. pogotovo ne na 2 legla.. od 1. legla su nam ostala 2 malca, 3 udomljena, a od 2. legla je ostala 1 curica, 3 su udomljena..
i tako mi trenutno imamo 5 štakora koji rade i dalje nereda, a nekad bi htjela vremena samo za sebe, npr. da pročitam knjigu ili samo pogledam film, a nemam ga jer moram njih razdvajat, čistit za njima, jer mi i mama (sad kad smo doma) i muž (kad smo bili kod njega) lude zbog bilo koje kuglice na podu.. i sad ćemo đuru i ćupicu dat u oglase da ih poklanjamo iz više razloga, a najviše tog što se ja selim u rijeku sljedeće godine, a moj muž ne želi i nema vremena brinuti o njih 5.. uglavnom, da me se danas pita, najsretnija sam bila kad su bili samo barica i jurica.. nemojte me krivo shvatiti, ja njih sve volim, i previše, ali ne bi mi trebali biti centar svijeta, a jesu.. svega se odričem zbog njih, a to baš i nije normalno..
još je dobro kad se cure ne tjeraju, onda svi tuku samo đuru (njega ćemo najviše zbog toga pokloniti, stalno je tužan, i odvojen od ostalih jer ga svi napadaju).. a kad se cure tjeraju, to je raspašoj.. cijelu noć nema spavanja, mama mi kvoca kad ona ne spava zbog njih, susjeda me na ulici jučer pitala šta se kod mene u kući događa po noći jer je to jezivo kakvi su to udarci, pa se njene male curice boje spavati.. ma katastrofa živa..
oni su slatki dok su mali, ali već kad su stari mjesec, dva počinju preveliki neredi.. a pogotovo ak vam ostane koji kojeg niste uspjeli udomiti, pa ta razdvajanja da ne bude novih malaca, pa puštanje na smjene, briga da koji ne zbriše, pa da to ne ispadne produktivno, stalne tučnjave.. ne znam, ja ih stalno branim i pred mamom i pred mužem, ali nekad mi je i samoj dosta..
i sad tek vidim kad sam pročitala post koliko sam zapravo isfrustrirana.. zvučim ko luđakinja.. ;D ;D
Avatar
Barica
Zečić
Zečić
 
Postovi: 235
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:27 pm
Lokacija: Sisak

PostPostao/la zekili » uto stu 20, 2007 22:07 pm

Barica je napisao/la:eto me.. hm.. mi smo imali 2 legla za redom.. totalna katastrofa.. muž i ja smo ozbiljno razmišljali o prekidu zbog njih.. nevjerojatno je koliku štetu mogu napraviti.. a žao ti ih je gledati zatvorene, i tako su oni radili sranja, uništili mužev stan koji će se jednom prodavati, i to po puno nižoj cijeni od prave vrijednosti jer je sve drveno u stanu vidljivo izgriženo.. a da ne pričam koliko vremena i živaca ode na njih.. iako je moj muž htio leglo, mi nikako nismo bili spremni na to.. pogotovo ne na 2 legla.. od 1. legla su nam ostala 2 malca, 3 udomljena, a od 2. legla je ostala 1 curica, 3 su udomljena..
i tako mi trenutno imamo 5 štakora koji rade i dalje nereda, a nekad bi htjela vremena samo za sebe, npr. da pročitam knjigu ili samo pogledam film, a nemam ga jer moram njih razdvajat, čistit za njima, jer mi i mama (sad kad smo doma) i muž (kad smo bili kod njega) lude zbog bilo koje kuglice na podu.. i sad ćemo đuru i ćupicu dat u oglase da ih poklanjamo iz više razloga, a najviše tog što se ja selim u rijeku sljedeće godine, a moj muž ne želi i nema vremena brinuti o njih 5.. uglavnom, da me se danas pita, najsretnija sam bila kad su bili samo barica i jurica.. nemojte me krivo shvatiti, ja njih sve volim, i previše, ali ne bi mi trebali biti centar svijeta, a jesu.. svega se odričem zbog njih, a to baš i nije normalno..
još je dobro kad se cure ne tjeraju, onda svi tuku samo đuru (njega ćemo najviše zbog toga pokloniti, stalno je tužan, i odvojen od ostalih jer ga svi napadaju).. a kad se cure tjeraju, to je raspašoj.. cijelu noć nema spavanja, mama mi kvoca kad ona ne spava zbog njih, susjeda me na ulici jučer pitala šta se kod mene u kući događa po noći jer je to jezivo kakvi su to udarci, pa se njene male curice boje spavati.. ma katastrofa živa..
oni su slatki dok su mali, ali već kad su stari mjesec, dva počinju preveliki neredi.. a pogotovo ak vam ostane koji kojeg niste uspjeli udomiti, pa ta razdvajanja da ne bude novih malaca, pa puštanje na smjene, briga da koji ne zbriše, pa da to ne ispadne produktivno, stalne tučnjave.. ne znam, ja ih stalno branim i pred mamom i pred mužem, ali nekad mi je i samoj dosta..
i sad tek vidim kad sam pročitala post koliko sam zapravo isfrustrirana.. zvučim ko luđakinja.. ;D ;D



mozda nije mjesto..i mozda si pisala pa nisam pratila..ali me jednostavno zanima, pa nemoj zamjerit :/ kako su vam se dogodila dva legla? i kako to da niste razmisljali o malcima?
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la Barica » uto stu 20, 2007 22:26 pm

pa prvo leglo smo htjeli, i htjeli smo ih sve zadržati.. ali tada još nismo ni znali baš puno previše o zečevima, njihovoj agresivnosti i tako jer nismo otkrili zecove.net.. pa nismo znali što znači briga o toliko njih.. jako neodgovorno od nas.. a drugo leglo se eto dogodilo jer sam ja mislila da sam brža od njih.. pustila sam baricu van, i zatim otvorila vrata jurici, spustila vrata na kavez i okrenula se, doslovno 2 sekunde, i jurica je već bio na barici i odjednom se onesvjestio, pa je tako došlo drugo leglo.. jako neodgovorno od mene..
Avatar
Barica
Zečić
Zečić
 
Postovi: 235
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:27 pm
Lokacija: Sisak

PostPostao/la zekili » uto stu 20, 2007 22:32 pm

Barica je napisao/la:pa prvo leglo smo htjeli, i htjeli smo ih sve zadržati.. ali tada još nismo ni znali baš puno previše o zečevima, njihovoj agresivnosti i tako jer nismo otkrili zecove.net.. pa nismo znali što znači briga o toliko njih.. jako neodgovorno od nas.. a drugo leglo se eto dogodilo jer sam ja mislila da sam brža od njih.. pustila sam baricu van, i zatim otvorila vrata jurici, spustila vrata na kavez i okrenula se, doslovno 2 sekunde, i jurica je već bio na barici i odjednom se onesvjestio, pa je tako došlo drugo leglo.. jako neodgovorno od mene..


nadam se da ovo neodgovorno nije bacanje meni u usta :D..ja te ne osudujem..ne radim to uopce..samo me zanimalo jel..

naime, jako me rastuzilo nedavno, na starom forumu kada je mislim sovica, davala hrpu zekaca zato sto jednostavno nije vise mogla..eto, mislim da se o sudbini necijeg zivota razmislja unaprijed..nadam se da ce tvoji kunici naci dobar dom :)
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la tarra » uto stu 20, 2007 22:37 pm

Ja evo recimo ne bih preporučila leglo.
Mislim da neke stvari treba prepustiti uzgajivačima i iskusnijim ljudima koji znaju što rade te poznaju više detalja iz iskustava drugih . Barica je iskreno napisala kako je kod nje sve išlo,no ona je opisala više mjeseci u par redaka...sada neka onaj tko želi pariti zamisli kako je to proživljavati toliko dugo,ako je već samo čitanje tog primjera bilo zamorno .
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la Barica » uto stu 20, 2007 22:46 pm

ovo neodgovorno je išlo meni u usta, ne brini..
a za sovicu na neki način i razumijem.. ja do prije 2 mjeseca nisam pomišljala da bi mogla stanovati u zagrebu zbog studija jer bi zečevi cijeli tjedan bili bez mene (radije sam putovala iako sam dobila dom), ali eto neke nepredviđene životne okolnosti koje su mi izmakle kontroli su me natjerale da ću čak u rijeku.. ali do toga ima još skoro 9 mjeseci, pa se nadam da ću dotad udomiti ovo dvoje, iako mi je u interesu da đuru što prije udomim jer je stvarno tužan, al nikak stavit oglas.. sve se nekak nadam da neću možda ni morat, ali situacija s tučanjvom njega se nije već mjesecima promjenila.. čekam čudo.. tj. čekam da i on ostale počne napadati, ali nikak dočekat..
Avatar
Barica
Zečić
Zečić
 
Postovi: 235
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:27 pm
Lokacija: Sisak

PostPostao/la TENK » uto stu 20, 2007 23:28 pm

pa eto.... nek ga pinky udomi. čini se kao dobar materijal za zecoljupca. :P
meni je zao sta ga tuku.
tak su svi muski papucari. :sad:
I'm cute. You're not.
Seems so unfair...
Avatar
TENK
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 600
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 1:12 am
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Barica » uto stu 20, 2007 23:47 pm

ja ne razumijem zaš neće on njih tuć.. dosad se jedino usudio baricu napast, i to je bilo prije neka 2 mjeseca.. da on njih napadne, ne bi oni njega tak stalno.. pekmezim svaki put kad je ovo četvero skupa, a on jadničak pokunjeno odmara negdje sa strane.. mislila sam da će se stvari promjenit zbog kastracije, ali ništa.. vidiš mu u pogledu da mi je tužnica i da bi se on stiskao s njima, a nemreš niš napravit..
dobit ću batina, prisvojila sam si temu.. :blush:
Avatar
Barica
Zečić
Zečić
 
Postovi: 235
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:27 pm
Lokacija: Sisak

Sljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan