Problem s okom

Ovdje možete iznositi svoje komentare, kritike, pohvale i prijedloge te pročitati svježe obavijesti ;D

Moderatori/ce: Charlie, zeko Simba, Lady Stardust, zeko_peko, zekili, Zeko_Jurica, Lela, vini

Problem s okom

PostPostao/la majnam » pet vel 13, 2015 13:04 pm

Bok svima,

naime zadnjih dana skužio sam kako se Loti(zekonji) počelo jedno oko razlikovati od drugoga... Uglavnom, kao što je na slici prikazano kao neka plaho prozirna ovojnica koja joj lagano prekriva oko. Itko imao sličnih problema? Čitao sam na netu, doktori upozoravaju na sljepoću :O?!?
Danas mi je plan otići do veterinara, no svaki savjet još ovako bi dobro došao!
Hvala :))
http://postimg.org/image/cjyqhz4yz/
majnam
Kunić
Kunić
 
Postovi: 5
Pridružen/a: sri pro 03, 2014 20:25 pm

Re: Problem s okom

PostPostao/la altan » ned vel 15, 2015 22:00 pm

Možda bi mogla biti mrena..odakle ste?
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Problem s okom

PostPostao/la Bubica » pon vel 16, 2015 21:37 pm

Obavezno vetu sto prije, ali samo da te utjesim - moja je na jedno oko potpuno slijepa, a na drugo vidi vrlo malo, ali joj to ni najmanje ne smeta, najnormalnije trci, skace i sve, samo mora bit u svom poznatom prostoru (npr. kad odemo na viksu onda nece van iz svoje gajbe). Tako da cak i ako bude losa dijagnoza, ne brini, nece joj to previse utjecat na kvalitetu zivota.
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Problem s okom

PostPostao/la majnam » uto vel 24, 2015 16:51 pm

Lota je primala svaka 2 dana po 2 injekcije, mazali smo je prvo jednom kremom (ne mogu se sjetiti kako se zove no ako kome bude trebalo lako mogu provjeriti) pola tjedna po 3 puta dnevno u oko i oko oka. Zatim sljedecih tjedan i pola s drugom jacom kremom po 2 puta dnevno.
Nije bas da joj se svidjela ta ideja oko mazanja no mogu reci da joj danas to oko puno bolje izgleda i puno je boljr
Veterinari su rekli da da smo malo kasnije dosli da bi cak i oslijepila tako da sam srecom reagirao na vrijeme :)
Ta ajmo je nazvati ovojnica nije jos prosla, ali lagano se povlaci pa Vam sve poslikam i javim jos :)
majnam
Kunić
Kunić
 
Postovi: 5
Pridružen/a: sri pro 03, 2014 20:25 pm

Re: Problem s okom

PostPostao/la angorakitty » pet tra 17, 2015 14:51 pm

Molim vas pomoć! !!!! Zeki mi je jedno oko crveno i vlaži. ŠTO DA RADIM
angorakitty
Kunić
Kunić
 
Postovi: 4
Pridružen/a: pet stu 28, 2014 10:10 am

Re: Problem s okom

PostPostao/la Bubica » pet tra 17, 2015 17:19 pm

Kupi čaj od vidca (imas ga u biljnim ljekarnama i trgovinama zdrave hrane) i ispiri mu par dana oko (svaki dan skuhat novi caj, procijedi kroz vaticu i pusti da ohladi). Ako za par ne krene na bolje, odi vetu da vidi sta je. Ako je nesto bakterijski, dobit ce anibiotike.
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Problem s okom

PostPostao/la angorakitty » sub tra 18, 2015 8:39 am

Hvala na brzom odgovoru. :zeko3:
angorakitty
Kunić
Kunić
 
Postovi: 4
Pridružen/a: pet stu 28, 2014 10:10 am



Natrag na Obavijesti, pomoć, prijedlozi, kritike, pohvale...




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan