DJECA I KUNICI

Razmišljate o kupnji kunića ili ste ga tek dobili? Ovo je pravo mjesto na kojem ćete dobiti sve odgovore na vaša pitanja:)

Moderatori/ce: Charlie, zeko Simba, Lela

Re: DJECA I KUNICI

PostPostao/la sanjita » čet tra 18, 2013 23:45 pm

Nebih ja stala samo na zecevima....zamorci,hrčci,sve je to isto...zivotinja je zivotinja....nedaj boze da dijete sjedne na hrcka ili se malo grublje igra s njim on je gotov. Imala sam zamorce kao klinka i to su isto osjetljive zivotinjice.Dakle nije do zivotinje nego samo do nadzora roditelja i djeteta. Kako se ono odnosi prema njemu,sa kolikom paznjom i kakvo je u igri. Moja Mia zna gricnut kad joj se hrana nosi i kad nam nepoznati ljudi dodju u kucu koji bi ju dragali,onda je pirlicno iziritirana i naravno da bu u tom strahu pokusala gricnut. Jer dijete nema osjecaj,mislim da svi to ovdje manje vise znamo. Nema osjecaj kad treba stati,dali ga se smije vuci za usi ili ne. Tako da samo nadzor i nadzor.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: DJECA I KUNICI

PostPostao/la zeko Simba » pet tra 19, 2013 7:16 am

Slažem se u svemu sa žutaš šapicom. I mi imamo na skrbi zeku koji je "spašen" iz obitelji s troje djece. Trebalo mu je vremena da shvati da ga ne želimo natezati, vući, nositi..... Napadao je ruku ispruženu u gajbu, baš se vidjelo da se brani.
Po mom mišljenju najbolji ljubimac za malo dijete je maca. Ona je inače ljubimac koji ne iziskuje previše pažnje (pri tome mislim da su poprilično samostalne, a ne da se ne treba brinuti o njima), a kada joj dosadi igra makne se, skoči negdje gdje nije na dohvat djetetu i nedostupna je do daljnjeg :) Maca će također pokazati djetetu kada pretjera, zna se izboriti za sebe i kroz to se i dijete nauči da postoji granica u igri.
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: DJECA I KUNICI

PostPostao/la žutaš šapica » pet tra 19, 2013 7:24 am

dobro, da, i ja mislim da se moj post ne odnosi sad samo na zekane, sve su to male bebice koje eto, nadrapaju, a toliko su kao tako male krhke, da jednostavno imati to na duši, da ga svjesno ideš izlagati nečemu.... s druge strane, dosta ljudi se na zekane i glodavce i ne osvrću, kao da im je jedina svrha da onih prvih mj. dana uvesele dijete, pa onda tim, koji na samo glodavce misle na taj način, u tom slučaju, da , zečevi grizu, grebu, napadaju, zapišavaju, hrčci i zamorci ciljaju samo u oke :P i kaj ja znam, s čim zaplašiti nekoga... Zezanciju na stranu, iskreno, većina dijece je u toj dobi premala... eto primjer mog susjeda, klincu je dao zekana, i bio je ročkas ili nešto, više dijece doma.... zeko je bio mlad... odnjeli su ga u spavaću, na bračni, i uzimali ga u ruke, i hitali onako, kao kak netko mačku, u zrak da sleti na krevet, i vikali da zeko leti... reći ću samo da je zeko toga dana prestao letjeti... to se odvilo u dvije minute... dvije minute ti trebaju da odeš do veš mašine, napuniš bubanj, staviš deterđent, i upališ mašinu... dobro, dobro, jako dobro treba razmisliti.....
Avatar
žutaš šapica
Zečić
Zečić
 
Postovi: 99
Pridružen/a: uto tra 09, 2013 19:46 pm

Re: DJECA I KUNICI

PostPostao/la Zečica Miffy » sri srp 10, 2013 20:47 pm

Mojoj kćeri zekica više nije napeta ( no to se i očekivalo :rolleyes: ) no meni je najvažnije da nema maltretiranja, tu i tamo dobije koju pusu od nje u njuśkicu i zaobiđe ju, ali zato ja guštam :zeko5:
Avatar
Zečica Miffy
Zečić
Zečić
 
Postovi: 118
Pridružen/a: pet vel 08, 2013 14:52 pm

Re: DJECA I KUNICI

PostPostao/la tracybrser » pet kol 02, 2013 9:26 am

prekrasno :blush:
tracybrser
Kunić
Kunić
 
Postovi: 11
Pridružen/a: pet kol 19, 2011 8:15 am

Re: DJECA I KUNICI

PostPostao/la markiza » sri stu 13, 2013 18:06 pm

Citala sam o deci i kunicima i lepo ste sve objasnili, ali me jos zanima kada je najbolje upoznati zeku i bebu? Mislim koliko beba treba da bude stara kad cu je prvi put upoznati sa zekom? :blush:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: DJECA I KUNICI

PostPostao/la altan » sri stu 13, 2013 21:06 pm

Evo vidi ovu temu..mozda nades nesto korisno :) viewtopic.php?f=8&t=3884&hilit=doby
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: DJECA I KUNICI

PostPostao/la Lav » sri stu 13, 2013 21:47 pm

Moja rodica od 6 godina svaki put kad dođe kod mene (a često dolazi) , fenomenalno se slaže sa zekom. Mnogo je zrela za svoje godine i objašnjeno joj je ono najosnovnije; da ga ne čupa, da ga za uši ne hvata i da ga miluje niz dlaku kao cuku :)
Još uvijek se ne usuđuje da ga uzme u ruke , ali ga stalno na koljenima prati gdje god da on ode i super se druškaju.
Druga rodica kojoj je jedna godina, e s njom je problem :dragonn-ccc-e:
Uzela sam zeku i približila joj ga ali ona je počela da plače i pruža ruke prema njemu jer je željela da ga ščepa što naravno nisam dozvolila. Tako da zeku čuvam podalje od nje jer još uvijek nema osjećaj da je to krhka životinjica.
slika
Avatar
Lav
Kunić
Kunić
 
Postovi: 34
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 18:38 pm
Lokacija: Tuzla

Re: DJECA I KUNICI

PostPostao/la markiza » čet stu 14, 2013 12:44 pm

@altan & @Lav Hvala vam :blush:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Prethodna


Natrag na Zecovi za početnike




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan