ne pije nakon sterilizacije

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

ne pije nakon sterilizacije

PostPostao/la frka » pet sij 22, 2010 14:32 pm

dakle, žica je u ponedjeljak sterilizirana i do tad nije popila niti kapi vode :sad:
dobila je infuziju u utorak i u srijedu i pri tome je nas troje moralo obuzdavati pa je doktor u bubi zaključio da je malena super, kao, vidite kako je živahna. o da, živahna je ona dok treba bježati od igle, ali čim dođemo doma zabije glavu frkici pod bradu i ne miče se satima. niti jednom nije izašla iz kućice od ponedjeljka, iako je stalno otvorena.
evo peti dan sjedim doma kraj nje i ne idem na posao i nonstop joj guram pod nos sijeno, radič, celer, mrkvu, peršin, jabuku, bananu, komorač, matovilac, brusnice, rikolu, sve išto inače voli ali ona samo tu i tamo zagrize pomalo i to onako rezignirano - imam dojam da sve što pojede, pojede samo zato da joj se to konačno makne ispred nosa :sad:
ali vodu neće pa neće. inače obožava kad joj stavim optivit, u stanju je popiti decilitar odjednom, a sad neće ni to. neće ni vodu s prodigestom, koja joj je isto inače draga. probala sam joj dati i mlaku vodu, i pet različitih vrsta mineralne (negazirane, ofkors) i čaj od kamilice i sokić od ananasa... i sad sam već luda.

idem danas opet u bubu ali nekako sam sklona više vrerovati vama nego bilo kakvim veterinarima (makar su u bubi stvarno divni)...

inače, kuglica ima cijelo vrijeme (iako nisu nešto reprezentativne i nema ih puno a pitam se od čega uopće i nastaju te kuglice), ali ne mogu procijeniti jel piškila ili nije jer dijeli kućicu s frkicom. nisam ju niti jednom vidjela da je ušla u vece :sad:
čitala sam po drugim temama da se događa da odbijaju vodu ispočetka, ali PET dana? :huh:
Avatar
frka
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 277
Pridružen/a: uto kol 25, 2009 8:46 am
Lokacija: zg

Re: ne pije nakon sterilizacije

PostPostao/la Anek » pet sij 22, 2010 14:37 pm

meni jedan od deckiju nije htio pit (sad se vise nesjecam koji) ali je nakon 2 dana... a 5 dana mi je puuuno previse.
Ali nisam tocno skuzila, dali su joj na kraju dali infuziju? jer ako jesu,moze bit da sad en pije jer su joj puno tekucine unjeli...a ako nisu ja bi svakako isla davit ih da poduzmu nesto.
Drzim joj fige :zeko3:
slika
Avatar
Anek
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3254
Pridružen/a: čet kol 28, 2008 18:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: ne pije nakon sterilizacije

PostPostao/la tinka » pet sij 22, 2010 14:41 pm

to je odmah i meni prošlo kroz glavu, vidjela sam da je dobila infuziju u utorak i srijedu pa možda joj je zbog toga potreba za tekućinom smanjena... oni u bubi su stvarno stručni i ja vjerujem da će ti oni znati reći zbog čega je tako i kako da se to promijeni... javi nam što su ti rekli, i nemoj se brinuti, sve će biti dobro... :zeko1: :zeko8:
Avatar
tinka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1184
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 13:06 pm
Lokacija: Zagreb - Sesvete

Re: ne pije nakon sterilizacije

PostPostao/la frka » pet sij 22, 2010 14:45 pm

je, dobila je infuziju dvaput, ali šta joj je ta sićušna šprica :sad:
inače je mala pijandura koja zna cugnuti i po dva, dva i pol decilitra dnevno... par vlati sijena pa malo vodice, jedan krug po sobi pa malo vodice, lištić peršina pa malo vodice... mala je 50% svog života provela držeći se šapicama za pojilicu...
Avatar
frka
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 277
Pridružen/a: uto kol 25, 2009 8:46 am
Lokacija: zg

Re: ne pije nakon sterilizacije

PostPostao/la tinka » pet sij 22, 2010 14:50 pm

a lutkica mala... ma svaki zeko to drugačije podnese... njoj iz nekog razloga sad nije do vode.. e sad, da li je do infuzije ili do nečeg drugog, to će ti veterinari reći sa sigurnošću... ;D

kad ideš u bubu?
Avatar
tinka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1184
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 13:06 pm
Lokacija: Zagreb - Sesvete

Re: ne pije nakon sterilizacije

PostPostao/la frka » pet sij 22, 2010 14:58 pm

prijatelj će me pokupit poslije posla pa idemo.
muka mi je čim pomislim na bubu, majkemi. a bogme ni veterinari tamo nisu sretni kad me vide jer njih pet mora ostavit sve što radi i natezat se s mojom divljakušom - rekli su da ju nikad neće zaboraviti jer da tak šta "živahno" rijetko viđaju :hm:
Avatar
frka
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 277
Pridružen/a: uto kol 25, 2009 8:46 am
Lokacija: zg

Re: ne pije nakon sterilizacije

PostPostao/la tinka » pet sij 22, 2010 15:00 pm

ma daj, znači ona je mali vražićak! ;D ma ukrotit će oni nju, ne brini, znaju oni kako ju treba primiti i smiriti... a jel se tebi inače da držati i nositi ili to samo kad tamo dođe, malo živne? ;D
Avatar
tinka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1184
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 13:06 pm
Lokacija: Zagreb - Sesvete

Re: ne pije nakon sterilizacije

PostPostao/la frka » pet sij 22, 2010 15:15 pm

ma kakvi, stvarno ju ne mogu ukrotiti, dignu ju onako za kožu na vratu (od čega se meni diže kosa na glavi, koliko god me uvjeravali da se to tak radi i da to nju ne boli) ali se ona toliko otima i trza da ju moraju usput i za noge pridržavati i svašta. kad je dobivala infuziju, mario joj je držao stražnje nogice, ja prednje, a doktor ju je pritisnuo po leđima i svejedno nam se istrgla ;D
je, mala je vrag totalni, ona je glavna i sve mora biti po njenom i točka.
ali nije uopće agresivna - doktor mi veli, dok ju je pikao, "pazite, ugrist će vas" - moš mislit. nema šanse da ona ugrize. ne grize ni kad je živčana ko pas nego se ispuca trganjem tepiha u komadiće :rolleyes: )
nije plašljiva, nije plaha, ne boji se ničega i ne bježi ali ne da se maziti po tijelu, odmah se makne korak-dva dalje - samo po nosiću ju mogu dirati. ali prati me ko pesek po stanu, penje mi se po glavi, gura mi glavu u usta da vidi jel ima šta za nju i općenito nonstop skače po meni. divota od zeke.

samo da konačno počne piti... :sad:
Avatar
frka
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 277
Pridružen/a: uto kol 25, 2009 8:46 am
Lokacija: zg

Re: ne pije nakon sterilizacije

PostPostao/la tinka » pet sij 22, 2010 15:18 pm

vidim da je totalno zanimljiva, tebi stvarno nije nikad dosadno.... ;D

ma bit će sve ok, ne brini... vidiš da je žilava mala, nebu njoj nikaj bilo... :cool: ;D

ajde obavezno javi kad se vratite, a maloj vragolanki šaljem pusu... :zeko3:
Avatar
tinka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1184
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 13:06 pm
Lokacija: Zagreb - Sesvete

Re: ne pije nakon sterilizacije

PostPostao/la frka » pet sij 22, 2010 15:29 pm

hvala na podršci i lijepim željama...
znam da žici od toga nije lakše, ali meni je :wub: (a možda i njoj bude lakše ako ju prestanem gnjaviti svojim paničarenjem i plakanjem nad njom :blush: )

divan je ovaj naš forum :)
Avatar
frka
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 277
Pridružen/a: uto kol 25, 2009 8:46 am
Lokacija: zg

Re: ne pije nakon sterilizacije

PostPostao/la Charlie » pet sij 22, 2010 17:07 pm

probaj joj dati u zdjelici ako inače pije iz pojilice
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: ne pije nakon sterilizacije

PostPostao/la vini » pet sij 22, 2010 18:33 pm

Jeste bili u Bubi, što su napravili?
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

Re: ne pije nakon sterilizacije

PostPostao/la Zeko_Jurica » pet sij 22, 2010 23:28 pm

Charlie je napisao/la:probaj joj dati u zdjelici ako inače pije iz pojilice

ovo obavezno pokušaj
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: ne pije nakon sterilizacije

PostPostao/la tinka » sub sij 23, 2010 8:41 am

kako je prošlo sa malenom, šta su rekli u bubi?
Avatar
tinka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1184
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 13:06 pm
Lokacija: Zagreb - Sesvete

Re: ne pije nakon sterilizacije

PostPostao/la Anek » sub sij 23, 2010 10:01 am

sad sam vec nervozna :hm: kako je malena? jel pocela pit?
slika
Avatar
Anek
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3254
Pridružen/a: čet kol 28, 2008 18:35 pm
Lokacija: Zagreb

Sljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan