pomoc oko malecke

Razmišljate o kupnji kunića ili ste ga tek dobili? Ovo je pravo mjesto na kojem ćete dobiti sve odgovore na vaša pitanja:)

Moderatori/ce: Charlie, zeko Simba, Lela

pomoc oko malecke

PostPostao/la đej » čet lip 05, 2008 20:09 pm

Bok svima :peacee:
Nadam se da cete podijeliti neka iskustva vasa sa mnom, posto sam eto danas postala ponosni vlasnik male mrvice, ljubav se dogodila na prvi pogled. Pa posto sam nova u svijetu zekana svasta me zanima, stara je 2 i pol mj, nazalost neznam ni vrstu koju imam navodno je neki njemacki.... al mi ima dlaku kao perzijske macke, sva paperijasta i čupava, a oko vrata ima dlake ko mali lavic. nisam ju slikala josh jer sam ju pustila da se prvo navikne na novi okolis i da se malecka smijesti di joj pase, posto imam hrcka znam da oni vole kucice pa dali vole i zecevi i najbitnije koliko ce ona narast da znam kakvu vilu da joj napravim. eto toliko za sad od mene i puno pozdrava svima. :blush:


ps: sto smije sve papat?
đej
Kunić
Kunić
 
Postovi: 8
Pridružen/a: čet lip 05, 2008 20:01 pm

PostPostao/la zekili » čet lip 05, 2008 21:03 pm

Bokic :)

Tesko je ovako po opisu reci koje pasmine je tvoj zeko..bit ce lakse kada stavis sliku :)

zekaci jako vole slobodu, kao i sto vole imati neki svoj sigurno kutak..tako da bi bilo idealno kada bi bila vecinu tj cijelo vrijeme pustena i jos svoj dom :) naravno nemaju svi mogucnosti za to, pa je onda potrebno nabaviti veliku gajbu u kojoj ce zeko provoditi vrijeme. istrcavanje minimalno 3 sata dnevno je obvezno :)

80-90% prehrane bi se trebalo sastojati od sijena..no evo ovdje http://www.zecovi.net/prehrana/prehrana.html procitaj vise o pravilnoj prehrani kod kunica. njihova probava je najosjetljivija tako da je pravilna prehrana u njihovom slucaju "prevencija". no o svemu imas vise na linku gore.

Posto je sijeno najbitnije u prehrani, bitna je i njegova kvaliteta, a kako na danasnjem trzistu ne postoji odlican izbor sijena, bilo bi dobro da sijeno nabavis od nekoga tko ga ima/ prodaje (sa sela, daleko od prometnica)

Ne znam od kuda si, ali ako si iz Zagreba ja sam odusevljena sijenom koje Lilo ima..procitaj vise ovdje http://zecovi.net/forum/viewtopic.php?t=783

Koju hranu jede zekica? :)
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la đej » čet lip 05, 2008 21:22 pm

kavez joj je najveci koji sam nasla u tom trenutku mislim da je metar sa nesto.., ali ako naraste napravit cemo joj pravi menšn :D , iz vukovara sam tako da smo sijeno vec osigurali, stize sutra, , uzela sam joj kiki max klopu bash za zeceve, e sad koliko je dobra neznam. pustena ce biti jer imamo veliko ograđeno dvoriste a jos sam joj mislila bash napravit vani samo kutak ograđeni za nju da ima svoj mir. evo slikice uspijela sam ju samo malo kliknut :wub:



slika

slika
đej
Kunić
Kunić
 
Postovi: 8
Pridružen/a: čet lip 05, 2008 20:01 pm

PostPostao/la zekili » pet lip 06, 2008 8:34 am

jako je slatka ali cisto sumnjam da ima dva i pol mjeseca :/

vidim da je preplasena pa sada nemojte nista forsirati :) neka se ona sama oslobodi, polako :) sada je jako bitno da pazite na prehranu jer je najosjetljivija :) sami ste pogledali da je curica ili vam je netko tko je prodao rekao? :)
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la anci » pet lip 06, 2008 8:37 am

preslatka je meni izgleda kada ima oko mjesec dana a ne 2 ipo kako je sitna :)
sto vise gledam ljude sve vise volim zivotinje...GOD:14........b.day 20 09 1995 god.
Avatar
anci
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1207
Pridružen/a: sub svi 31, 2008 19:43 pm
Lokacija: split

PostPostao/la zekili » pet lip 06, 2008 9:22 am

kakva je to kiki max hrana? :hm: nemrem nac ni na netu :blink:
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la đej » pet lip 06, 2008 10:09 am

slika

ali ja imam za zeke

prodavac je rekao da je cura, al nebi bio prvi put da dobim zensko pod musko ili obrnuto ;D
đej
Kunić
Kunić
 
Postovi: 8
Pridružen/a: čet lip 05, 2008 20:01 pm

PostPostao/la zekica_poopy » pet lip 06, 2008 11:41 am

uf tek sam sad skuzila da ne dajest tu hranu ;D

vec sam se splasila :)

ja nikad cula za tu hranu pa ne znam ni procjeniti...
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la zekili » pet lip 06, 2008 13:52 pm

ni ja..mozda bi ti se dalo prepisati sastav :blush:

jel ima ikakve druge hrane osim te, kod vas? :)
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la đej » pet lip 06, 2008 15:06 pm

naravno da mi se da :)

sastojci: kukuruz, palete alfalife, šumske trave, sviježe stabljike alfalife, sušena mrkvica, komadici rogaca, kroketi od žitarica, i zeleno povrce za poticanje probave.
nutricijske vrijednosti: sirove bjelancevine 14%
sirove masti 1%
sirova celuloza 20%
bjelančevine 14%
pepeo 5,48%
kalcij 1%
fosfor 4 %
željezo 4,78%


vitamini i minerali:
a,b,c,folna kiselina, magnezij, natrij, kobalt, nikal, kalij, kalcij itd

www.gzmsl.com španjolska

zoo produkt zagreb je uvoznik

a chuj samo reci koja je hrana najbolja za bebe zekana i nije meni problem nabavit :wink:
đej
Kunić
Kunić
 
Postovi: 8
Pridružen/a: čet lip 05, 2008 20:01 pm

PostPostao/la anabi5 » pet lip 06, 2008 17:47 pm

Slatka bebica! :srce:
Mi smo bili najzadovoljniji sa Cuni junior nature od Prestige-a.
Ana slika
Avatar
anabi5
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 794
Pridružen/a: čet lis 25, 2007 10:00 am
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Josipa & Sanja » pet lip 06, 2008 21:35 pm

Ajme što je malecka! slika
Avatar
Josipa & Sanja
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 448
Pridružen/a: pet pro 14, 2007 20:15 pm
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la zekili » pet lip 06, 2008 22:55 pm

Evo Lela, koja nam je zaduzena za prehranu na sajtu veli da:

"Peleti koji imaju više od 18 % vlakana su najbolji; oni sa 20-25% vlakana su idealni. Što se proteina tiče, birajte pelete sa 14-15 % proteina."

"Kunići imaju veoma male potrebe za mastima u odnosu na druge životinje. U njihovoj ishrani potrebno je samo 2% masti.

Znaci trebala bi promjeniti potpuno hranu (izbaciti kukuruz a i ostale zitarice) i preci na cuni fit recimo..to je najbolja hrana koja se nalazi danas na trzistu..a posto je tvoja zekica mali mozes ga skinuti sa ovoga sto jede i preci na to :)

ovo je jako dobro procitati!!

http://zecovi.net/forum/viewtopic.php?t=240

imas i prema uzrastima, pa pogledaj
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la đej » sub lip 07, 2008 9:41 am

evo samo da javimo da smo jutros isli u potragu za cuni junior, to nam je dala ljubazna gospođa u zoo shopu, a i citala sam dosta na forumu pa sam onda odlucila maknut piljevinu pa stavit Chipsi Citrus pijesak , jer joj se sve od piljevine primi za dlakicu, awc sam joj stavila u jednom kutu i onda sam skuzila da moram prbacit jer piski u drugom a u wcu lezi ;D inace mala me samo snima kaj radim, a kad joj priđem odmah se propne na nogice :wub:
đej
Kunić
Kunić
 
Postovi: 8
Pridružen/a: čet lip 05, 2008 20:01 pm



Natrag na Zecovi za početnike




Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan