Sterilizacija Mashe

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Sterilizacija Mashe

PostPostao/la Nuni » pet ožu 05, 2010 0:38 am

Dogovorila sam sterilizaciju neki dan za 17.3.... i sva sam nekako nervozna jer ne znam kako će to sve skupa utjecat na Mashu i njeno ponašanje... Sada je ok, iako ponekad ima ispade iživljavanja na nekim stvarima, ugl nastradaju kojekakve tkanine... Ima 8 mj i do sada je imala 1 gadnu lažnu trudnoću i par ovako usputnih skupljanja sijena... Sad mene najviše zapravo zanima kakva su vaša iskustva sa eventualnim promjenama ponašanja poslije sterilizacije kod ženki? da li je išlo na gore ili na bolje? jer ako ona poslije još više podivlja ja ne znam šta ću... :lud:
slikaslikaslika 23
Avatar
Nuni
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 904
Pridružen/a: uto pro 16, 2008 0:12 am
Lokacija: Zagreb

Re: Sterilizacija Mashe

PostPostao/la vini » pet ožu 05, 2010 8:07 am

Mi imamo samo pozitivna iskustva. Vilma prije sterilizacije nije bila baš dugo kod nas, tako da ne možemo usporediti, ali je sada prava dama. Ma, divna je. Pristojna, dobra i ako ima za uništavati ono što smije, ono što ne smije ostavlja na miru.
Milica, koja je kod Foxy, ali je jedno vrijeme provela kod nas, je totalno promijenila ponašanje, na bolje. Prije je bila jako oprezna i teritorijalna, u smislu da si joj se morao oprezno približiti kako nebi stekla dojam da ugrožavaš njeno područje. Iako je i tada bila vrlo mazna. A sada, pa ona je prava mica. Takva dobrica, jedino se ljuti ako je dnevno ne maziš u krilu barem sat vremena :D . A to izražava tako da poronda sve oko sebe, veceić, kućicu, zdjelice :D Moram reći njena sterilizacija je bila velika promjena na booooljeeee.
Avatar
vini
Moderator
Moderator
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: pet sij 11, 2008 11:12 am
Lokacija: Rijeka

Re: Sterilizacija Mashe

PostPostao/la Euena » pet ožu 05, 2010 15:25 pm

Ufff, draga moja Peji je kastracija zakazana danas u 6.... i mozes misliti kako mi je...

Javicu ti razlike ponasanja pre i posle, ali s obzirom da moj provodi ceo dan u guguatnju i trckanju oko nogu, verujem da ce mi to posle malo vremena nedostajati. Nedostajace mi zivotinjica koja me tako verno prati kao da me voli najvise na svetu (ja se samo tako varam jer znam da to nije do toga :))) :sad: :sad:

Hehe, da a ti si pisala o promenama kod zenki, a moj je muskic ali opet sam morala da se oglasim jer mi je mnogo frka :rolleyes:
Avatar
Euena
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 450
Pridružen/a: čet kol 13, 2009 15:03 pm
Lokacija: Beograd

Re: Sterilizacija Mashe

PostPostao/la zeko Simba » pet ožu 05, 2010 15:35 pm

Mislimo na vas :)
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Sterilizacija Mashe

PostPostao/la Nuni » pet ožu 05, 2010 17:08 pm

jooooj sretno!! :zeko3:
slikaslikaslika 23
Avatar
Nuni
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 904
Pridružen/a: uto pro 16, 2008 0:12 am
Lokacija: Zagreb

Re: Sterilizacija Mashe

PostPostao/la Klio » pet ožu 05, 2010 17:23 pm

Euena je napisao/la:Javicu ti razlike ponasanja pre i posle, ali s obzirom da moj provodi ceo dan u guguatnju i trckanju oko nogu, verujem da ce mi to posle malo vremena nedostajati. Nedostajace mi zivotinjica koja me tako verno prati kao da me voli najvise na svetu (ja se samo tako varam jer znam da to nije do toga :))) :sad: :sad:

Hehe, da a ti si pisala o promenama kod zenki, a moj je muskic ali opet sam morala da se oglasim jer mi je mnogo frka :rolleyes:


Mila moja ne brini, gugutace on i trckati oko nogu i dalje, kad god je sretan. Manje nego pre kastracije ali ipak i dalje. Bibe to uvek radi kada udjem u kupatilo, on trceci za mnom i obavezno guguce i petlja se oko nogu, valjda ga to mesto podseca na dane kada je tu provodio vreme i zapiskavao sve okolo od zidova, plocica, kade, ves masine, wc-solje vrata itd....sve do pola metra u visini :lud: :lud:

Nuni za zenikice neznam... i ja brinem istu brigu. Bjanka je skroz luda... Vrlo mali su trenuci kada nema panicno jurenje i grizenje svega zivog, narocito Krckovog mesta ispod repa :ljut: Onda se ocupa, pravi gnezdo, cepala mi je zavese da bi ih ubacila u njega...i kada je pusti onda je kao u depresiji jedno dva dana, obavezno dobije zacep, pa se mucimo sa masazom,parafinom, ananasom, i onda kada se oporavi mozda najvise nedelju dana bude ok, normalna, i onda sve iz pocetka...

Ono sto sigurno nece raditi posle kastracije valjda je ta luda jurnjava da pravi gnezdo i juri Krcka da se pari... Sada je sva kao da ima vrbopuc ispod repa. :lud:
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Sterilizacija Mashe

PostPostao/la altan » pet ožu 05, 2010 23:41 pm

Sretno Peji! :)
Bez brige bude islo na bolje..u najgorem ce ostat isto samo bez laznih trudnoca..drzim fige! :)
(zakaj i Pupija ne kastrirate?)
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Sterilizacija Mashe

PostPostao/la Nuni » pet ožu 05, 2010 23:55 pm

ma bude i on s vremenom... on fakat nije ni u kom smislu problematičan tako da mi se s njim ne žuri... ona mi je puuuuno veći problem pa zato ona ide prije... a za njega ću vidjet, ako ju bude previše gnjavio bude i on :wink:
slikaslikaslika 23
Avatar
Nuni
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 904
Pridružen/a: uto pro 16, 2008 0:12 am
Lokacija: Zagreb

Re: Sterilizacija Mashe

PostPostao/la altan » sub ožu 06, 2010 0:02 am

Ni meni Nairo nije bio problem do nedavno..sad sve zapisava..u skoku naravno..vec sam luda lagano..a Mocu je od uvijek naganjao..tako da nema sanse da bih stavila steriliziranu zenku u gajbu s nekastriranim muzjakom..
Nairo ide 12.3...steta kaj se nece vidjet..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Sterilizacija Mashe

PostPostao/la Euena » sub ožu 06, 2010 0:35 am

Nuni izvini sto ti upadam u temu i pravim off. Samo da javim da je Peja SUPER!!! Brzo se probudio, poceo malo da hoda, jeo jabukicu i persun, nalio se vodice, odspavao pa opet sve iz pocetka!!!

PRESRECNA SAM!!!!! ;D ;D ;D

Nadam se da ce Mashin oporavak nakon sterilizacije biti kao Pejin, i obavestavaj nas!!! :zeko3: :zeko3:
Avatar
Euena
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 450
Pridružen/a: čet kol 13, 2009 15:03 pm
Lokacija: Beograd

Re: Sterilizacija Mashe

PostPostao/la Charlie » sub ožu 06, 2010 0:36 am

ajde super :)
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Sterilizacija Mashe

PostPostao/la jolanda » sub ožu 06, 2010 3:28 am

srecno mashi :zeko3:


super euena, gde je bio na kastraciji? :)
2o god.
jolanda
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2929
Pridružen/a: pet kol 08, 2008 1:46 am
Lokacija: Beograd, Kikinda

Re: Sterilizacija Mashe

PostPostao/la dollypony » sub ožu 06, 2010 9:51 am

super za Peju Euena, bas mi je drago!! =)) :zeko8:

i drzimo fige Mashi :zeko3:
slika Mila slika
Avatar
dollypony
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 847
Pridružen/a: sri stu 11, 2009 20:37 pm
Lokacija: Subotica.

Re: Sterilizacija Mashe

PostPostao/la Nuni » sub ožu 06, 2010 13:03 pm

baš mi je drago da je sve super prošlo s Pejom! :zeko3: nadam se da će i nama sve ić ok sa oporavkom... iako je to kod ženki malo teža operacija... joj, malo sad čitam okolo priče od forumaša sa sterilizacijom i ima par njih koji su si makli flastere i grizli konce poslije operacije :omg: e pa baš mi se čini da je masha spremna učinit tako nešto pa me sad to brine... :hm:
slikaslikaslika 23
Avatar
Nuni
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 904
Pridružen/a: uto pro 16, 2008 0:12 am
Lokacija: Zagreb

Re: Sterilizacija Mashe

PostPostao/la altan » pon ožu 08, 2010 13:18 pm

Moksana koja je inace demonski zec to nije ni takla..pa nece valjda sebi ucinit nazao :D ..tako da ne mora bit..nemoj se brinut prije vremena :)
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Sljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan