KAKO NAUCITI KUNICA DA NE "UNISTAVA" NAMJESTAJ?

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

Re: KAKO NAUCITI KUNICA DA NE "UNISTAVA" NAMJESTAJ?

PostPostao/la zvonky » uto kol 28, 2012 9:02 am

evo čim nađem vremena da prebacim fotke na comp. :rolleyes:
Avatar
zvonky
Zečić
Zečić
 
Postovi: 73
Pridružen/a: uto kol 14, 2012 9:47 am
Lokacija: Samobor

Re: KAKO NAUCITI KUNICA DA NE "UNISTAVA" NAMJESTAJ?

PostPostao/la Bakkar » uto vel 12, 2013 9:45 am

Evo da malo podignem topic! Rea je ovnolika kunica stara 14 mjeseci, kod nas godinu dana. Od ljeta je bila cijelo vrijeme puštena u stanu, i kad smo doma i kada nas nema i NIKAD nije napravila nikakvu štetu (osim zapišavanja kreveta kad našom greškom ostanu otvorena vrata sobe). Međutim, jučer je muž na novom kožnom kauču našao tragove grebanja i čak ga je i progrizla i, ne moram ni reći, dobio je slom živaca! Frajerica sada opet ima zabranu slobodne šetnje kad je sama, ali mene muči kako da joj objasnim što je napravila pa je u kazni. Inače je nikad nismo vidjeli da to radi tako da je nismo mogli ni prekoriti ni pokazati da to ne smije. Inače, uhvatila sam je nekoliko puta ujutro da spava gore na dvosjedu, nikad nije radila štetu, pa na to nisam reagirala, ali sada je izgrizla trosjed ( ne onaj na kojem spava) :dragonn-ccc-e:
Kako da joj objasnim što je napravila što nije smjela da opet vrati svoju slobodu 0-24?
Avatar
Bakkar
Kunić
Kunić
 
Postovi: 38
Pridružen/a: sri sij 25, 2012 21:53 pm
Lokacija: Sisak

Re: KAKO NAUCITI KUNICA DA NE "UNISTAVA" NAMJESTAJ?

PostPostao/la altan » uto vel 12, 2013 11:05 am

Moji 2 godine nisu dirali namjestaj i onda su upola sata izgrizli sve coskove kauca od umjetne koze..stolic na kojem su do tad spavali i sl..ne znam..dode im zuta minuta i onda ih to drzi dok ne zaborave..pa onda se opet sjete.. :lud:
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: KAKO NAUCITI KUNICA DA NE "UNISTAVA" NAMJESTAJ?

PostPostao/la Bakkar » uto vel 12, 2013 13:04 pm

Ma sada kada smo primjetili štetu, skužili smo da to traje već duže... ima dosta tragova "pokušaja", ali je između spoja sjedala i jastuka naslona tako da nije odmah vidljivo dok baš ne potražiš malo bolje. Izdali su je tragovi grebanja, tad smo vidjeli i ovaj gori dio. Muž je poludio, ni meni nije svejedno, ali eto... ja sam mekša dušica :rolleyes:
Vidim da je i njemu milo jer su se njih dvoje posebno skompali i kada se on na nju "ljuti", za 5 minuta su na podu i uređuju se međusobno, ali ovaj put nema milosti. Još otplaćujemo kredit za uređenje stana, stari kauč je uništila čim je došla, vikali smo, podmetali grančice, ali čim bi zgrabila priliku, čupala je spužvu van. To joj je "oprošteno" jer je bila mala, ali sada nema izmotavanja.
Stvarno mi ju je žao, vidim da je zbunjena u kavezu jer 6 mjeseci nije bila zatvorena i vjerojatno ne kuži čemu sad to, a nikad je nisam vidjela da to radi da mogu viknuti ili zagalamiti "NE"! :sad:
Avatar
Bakkar
Kunić
Kunić
 
Postovi: 38
Pridružen/a: sri sij 25, 2012 21:53 pm
Lokacija: Sisak

Re: KAKO NAUCITI KUNICA DA NE "UNISTAVA" NAMJESTAJ?

PostPostao/la markiza » uto vel 12, 2013 13:16 pm

Pa ja kad citam sve komentare pomislim da je moj zveko najmirnije stvorenje :pinki: ali ima i on zute minute :zek: Progrickao je koznu garnituru i moj muz je dobio nervni slom dok ja nisam tako reagovala jer nisam ljubitelj materijalnog, naravno nije progrickao toliko da se s' vrata to vidi ali da je bas oljustio celu garnituru verovatno bih i ja reagovala :D grickao je kablove ali smo mu to svakako makli ispred nosa mada i nije vise zainteresovan za njih cak iako se desi "bliski susret" sa kablom samo ga prodje a nama posle zaustavljenog daha samo padne kamen sa srca :zubko: :lalalala: progrizao je malo cebe kojim se pokrivamo dok spavamo i juce je po prvi put pokusao da gricka zid ali cim smo pljesnuli rukama odma se sklonio, i to je bilo sve, nije pokusavao opet, ali jedino resenje vam je, da je nadgledate, jeste da je malo veca obaveza ali tako su obe strane zadovoljne ja ako sam u kuhinji stalno malo izadjem da vidim gde je zeko, pa onda i izadjem da ga poljubim i vratim se da radim dalje ili muz ga povremeno potrazi pogledom po kuci da vidi gde je ode pomazi ga i nastavi svoje ako smo zauzeti a ako vidimo da spava onda smo mirni bar neko vreme od grickanja :zeko8: I naravno sto vise vremena sa njom da provodite, svaki dan se mora odvojiti vreme i pomalo se igrati sa zekom ili ga maziti oni su ko deca, traze paznju :zekojubav:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: KAKO NAUCITI KUNICA DA NE "UNISTAVA" NAMJESTAJ?

PostPostao/la Thormaster » sri vel 13, 2013 9:30 am

Evo da si i ja ukljucim sa svojim iskustvom. Imam kuničicu staru 2 godine i zove se Rihanna. Ima svoj kavez u kojem je posuda za obavljanje nuzde s jedne, a hrana, sijeno i voda s druge strane. Od samog pocetka je bila jako dobra i u roku od 3 dana je naucila vrsiti nuzdu na jednom mjestu tako da u principu nikad ni nije bila zatvarana u kavez. Na raspolaganju joj je 40ak kvadrata za slobodno setanje, ludovanje, spavanje, skakutanje... Posvuda su razbacane igracke, grancice, iza namjestaja ima kutije s nekoliko otvora za provlacenje sa sijenom. S namjestajem nije bilo posebnih problema. Glasno pljeskanje i glasno NE nekoliko puta i vise nije pokusavala grickati. Sto se ne moze reci za posteljinu!! Plahte, navlake za poplun, jastucnice i prekrivac za kauc obozava grickati! Ni nakon mjeseci pokusaja i vikanja nije prestajala, samo me se bojala. Na kraju sam odustao, nije jedna plahta vrijedna da se mene moj zeko boji. U Kiku sam kupio par dekica za 20ak kuna, pa kad odlazim iz kuce na duze vrijeme prekrijem kauc i fotelju. Dekice su od mikrovlakana (poliester) i za nima nije pokazala nikakvu zelju! Tako da sam sasvim slucajno otkrio da gricka samo pamuk i lan, a umjetne materijale nikako! Fina rit! :) Toliko od mene! Pozdrav!
Avatar
Thormaster
Kunić
Kunić
 
Postovi: 4
Pridružen/a: ned srp 17, 2011 8:28 am

Re: KAKO NAUCITI KUNICA DA NE "UNISTAVA" NAMJESTAJ?

PostPostao/la Jura » čet vel 14, 2013 11:48 am

te dekice spašavaju stvar. :) lako se održavaju, a ne grizu ih. Hefu je jedna takva na podu u njegovoj sobi, jer su dole pločice i super se pokazalo.
Avatar
Jura
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 568
Pridružen/a: uto ožu 15, 2011 21:20 pm

Re: KAKO NAUCITI KUNICA DA NE "UNISTAVA" NAMJESTAJ?

PostPostao/la wildflower » čet vel 14, 2013 15:22 pm

Bakkar je napisao/la:Ma sada kada smo primjetili štetu, skužili smo da to traje već duže... ima dosta tragova "pokušaja", ali je između spoja sjedala i jastuka naslona tako da nije odmah vidljivo dok baš ne potražiš malo bolje. Izdali su je tragovi grebanja, tad smo vidjeli i ovaj gori dio. Muž je poludio, ni meni nije svejedno, ali eto... ja sam mekša dušica :rolleyes:
Vidim da je i njemu milo jer su se njih dvoje posebno skompali i kada se on na nju "ljuti", za 5 minuta su na podu i uređuju se međusobno, ali ovaj put nema milosti. Još otplaćujemo kredit za uređenje stana, stari kauč je uništila čim je došla, vikali smo, podmetali grančice, ali čim bi zgrabila priliku, čupala je spužvu van. To joj je "oprošteno" jer je bila mala, ali sada nema izmotavanja.
Stvarno mi ju je žao, vidim da je zbunjena u kavezu jer 6 mjeseci nije bila zatvorena i vjerojatno ne kuži čemu sad to, a nikad je nisam vidjela da to radi da mogu viknuti ili zagalamiti "NE"! :sad:


Stavite deku preko ili ručnik pa će po njemu kopati. Poludit će od sreće kad bude kopala po deci :zekoo3:
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: KAKO NAUCITI KUNICA DA NE "UNISTAVA" NAMJESTAJ?

PostPostao/la altan » čet vel 14, 2013 15:59 pm

Sad cu morat nabavit dekice :rolleyes: ..(kao tesko mi to pada :D )
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: KAKO NAUCITI KUNICA DA NE "UNISTAVA" NAMJESTAJ?

PostPostao/la Idach » sri svi 22, 2013 22:09 pm

Skuzila sam da mi curica jako voli grickati drvo, grancice, cak je jednom krenula i na moju ruku da ce me gricnut kad sam cistila... Odmah sam joj glavu pritisnula u pod. Dali ce mi to pomoci da ona zna da to ne smije? Jel ona to vec pokazuje znakove da ce gristi sve zivo kad naraste??? Sta napravti u tom slucaju??? :lud:
Bila bih zahvalna ako ima netko kakav savjet da primjenim dok je jos ovako mala???
Avatar
Idach
Kunić
Kunić
 
Postovi: 32
Pridružen/a: čet svi 09, 2013 23:23 pm
Lokacija: Zagreb

Re: KAKO NAUCITI KUNICA DA NE "UNISTAVA" NAMJESTAJ?

PostPostao/la Idach » čet svi 30, 2013 12:33 pm

Zar nitko??? Evo danas je mala frajerica pregrizla zicu od usisavaca, a jos je mala.... :-( Sta ce tek biti kad odraste? Jel moze netko pomoci savjetima jer bas sam malo razocarana, toliko sam se veselila kada sam dovela drustvo svom starijem kunicu, a sada izgleda da cu imati problema oko toga sa curicom... :-( Ne znam sta da napravim, kako da ju odviknem od grickanja??? Oce li se smiriti sa sterilizacijom?
Avatar
Idach
Kunić
Kunić
 
Postovi: 32
Pridružen/a: čet svi 09, 2013 23:23 pm
Lokacija: Zagreb

Re: KAKO NAUCITI KUNICA DA NE "UNISTAVA" NAMJESTAJ?

PostPostao/la wildflower » pet svi 31, 2013 20:02 pm

Malo će se smiriti ali ne u tom pogledu. Meni moja Lu isto tako grize kabele dok Ozzy može ležati na klupku kabela i ni pomirisat ih neće :P , treba sve osigurati ili ju ne puštati u prostoriju gdje se nalaze kabeli. Maknite sve sa njezinog videokruga, osigurajte i neće biti problema.
Davajte još što više grančica neka gricka :D
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: KAKO NAUCITI KUNICA DA NE "UNISTAVA" NAMJESTAJ?

PostPostao/la Idach » čet lip 06, 2013 9:07 am

Hvala, budem pokusala sa tvojim savjetima i nadam se da ce se smiriti, sada joj svaki put stisnem glavicu u pod kad ju uhvatim da pokusava nesto i zatvorim...kako su kunici jako inteligentni duboko vjerujem da ih sve moze svasta nauciti :-) U najgorem slucaju morat cu ogradit ogradicom jedan dio stana pa ju tako pustat...
Avatar
Idach
Kunić
Kunić
 
Postovi: 32
Pridružen/a: čet svi 09, 2013 23:23 pm
Lokacija: Zagreb

Re: KAKO NAUCITI KUNICA DA NE "UNISTAVA" NAMJESTAJ?

PostPostao/la Bubica » čet lip 06, 2013 9:27 am

Sve sto grize premazat spekom, ako vec ne mozete maknut/zastitit! Bjeze od mirisa spake ko od crnog vraga! :wink:
Kod nas je uvijek upalilo...
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: KAKO NAUCITI KUNICA DA NE "UNISTAVA" NAMJESTAJ?

PostPostao/la Idach » pet srp 26, 2013 14:07 pm

Budem i to isprobala! :-) Hvala ti i idem danas odmah u ducan kupiti spek.. :-) Mala mi je pocela sad i zidove grickat... :-(
Avatar
Idach
Kunić
Kunić
 
Postovi: 32
Pridružen/a: čet svi 09, 2013 23:23 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća


Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan