Mrkvica i Pero

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

PostPostao/la salatica » sri vel 20, 2008 8:41 am

zapravo, ako se oboje istovremeno kastriraju, treba ih se držati odvojeno samo ona period dok curici ne izvade šavove, a to je 7 dana.... no prije toga ćeš ih svakako morati razdvojiti, ako su različitog spola :wink:

i stvarno neobično da vetica nije mogla odrediti spol :blink:
mislim, čak i kad ne znaju - bubnu i ostanu živi :D
obično ne priznaju javno da pojma nemaju
salatica
 

PostPostao/la petrich » sri vel 20, 2008 9:57 am

bila je neka mlada veterinarka i zajedno smo određivale spol, al je ispalo da sam ja sigurnija nego ona tak da..ona je sva nekak zbunjena i kao uplašena, a i rekla mi da je Pero star 2 tjedna, a vi ste mi ovdje napisali da je to nemoguće..
jel ima ovdje netko s jaruna ili neki blizu kvart da mi preporuči veterinara ako takav postoji?
petrich
Zečić
Zečić
 
Postovi: 96
Pridružen/a: ned vel 17, 2008 16:48 pm

PostPostao/la Zeko_Jurica » sri vel 20, 2008 22:15 pm

e sad neznam što tebi znači blizu :wink:

imaš ovdje preporuke veterinara s adresama:
http://zecovi.net/forum/viewtopic.php?t=84
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

PostPostao/la petrich » čet vel 21, 2008 9:37 am

opet ja s nekim brigama.. :blush: naime, pročitala sam još svašta ovdje i između ostalog, vidjela da zekani imaju zdravstvene probleme sve i svakakve i sad ja, paničarka kakva jesam, bojim se da moji zekani ne obole.. :sad: :omg: vidjela sam da zekani baš nisu boležljiva mala bića, al ipak.. Pero i Mrkvica su još maleni i ja ih ne ispuštam iz vida i cijele dane pazin gdje su i šta rade i kak su i super im je u novom domu, jako su zaigrani i stalno trčkaraju po stanu..ne daj Bože da im nešto bude, al hoću li ja to skužit na vrijeme?
nego..još jedno pitanje..u vezi hrane..papaju sad Prestige junior i vidjela sam da ne vole sve papat..samo proberu one neke velike komadiće, a sve drugo ostave i onda kopaju po ostatku, al ništa ne papaju..sad..dal da ja njih mučim i tjeram da pojedu sve ili da im stavim novu dozu kad vidim da nema onog što vole?
hvala..
petrich
Zečić
Zečić
 
Postovi: 96
Pridružen/a: ned vel 17, 2008 16:48 pm

PostPostao/la Kiara » čet vel 21, 2008 9:47 am

normalno da prebiru, ni moji nisu htjeli sve u početku...nego samo one velike komade, a one štapiče koji su najbolji ostave...no ja nisam htjel ada oni budu tako izbirljivi, pa sam im mješala tu hranu koju ostave s ostalom koju im još nisam dala, i sve bi popapali :)

sada dok su bebe pusti ih neka biraju, i mjenjaj im hranu, novu dozu, a ovo stavi u vrečicu, i skupljaj z tarrine zečeke :wink:
nakon 6 mj. kada počinješ unositi zeleno u prehranu, nauči ih da ne budu izbirljivi :wink:
slikaslikaslika
Avatar
Kiara
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4424
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:21 pm
Lokacija: Gradići/Velika gorica

PostPostao/la zekica_poopy » čet vel 21, 2008 9:52 am

nije dobro da im mices ono sto nisu pojeli jer na taj nacin ce se nauciti da ne moraju sve popapat i uvijek birat :wink: iz pocetka treba biti uporan i ostavljat im sve, kasnije vec oni nauce da kad pociste cijelu zdjelicu ide nova fina hrana za biranje :wink:

a za bolesti - to nazalost nikad ne znas, kad ih upoznas primjetis na njima svaku promjenu, bitno je reagirati cim ti je nesto sumnjivo...ne cekat da ode u fatalno stanje
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Kiara » čet vel 21, 2008 11:33 am

zekica_poopy je napisao/la:nije dobro da im mices ono sto nisu pojeli jer na taj nacin ce se nauciti da ne moraju sve popapat i uvijek birat :wink: iz pocetka treba biti uporan i ostavljat im sve, kasnije vec oni nauce da kad pociste cijelu zdjelicu ide nova fina hrana za biranje :wink:


a kod mene nije tako bilo... :nowink:
a bolje da onda tako napraviš, možda su baš moji posebni :hm: ;D
slikaslikaslika
Avatar
Kiara
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4424
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:21 pm
Lokacija: Gradići/Velika gorica

PostPostao/la petrich » čet vel 21, 2008 17:20 pm

a žao mi ih je gledat kak prepiru i uskaču u posudicu, al nek se nauče, to je za njihovo dobro..valjda :sad:
petrich
Zečić
Zečić
 
Postovi: 96
Pridružen/a: ned vel 17, 2008 16:48 pm

PostPostao/la petrich » pet vel 22, 2008 17:02 pm

moji zekani su na dijeti..niš ne papaju, samo kopaju po posudici, a sve šta im je fino su već popali..jel moguće da će radije gladovat nego pojest ono šta ne vole? jer ja mislim da moji to rade..gladuju!!! :sad: :sad: a sijena jako malo papaju..mislim, još su malichki, al ipak bi trebali malo više papat.. :omg:
petrich
Zečić
Zečić
 
Postovi: 96
Pridružen/a: ned vel 17, 2008 16:48 pm

PostPostao/la zekica_poopy » pet vel 22, 2008 18:33 pm

pa gle ako ti mislis da su tak jadni gladni sad im jos mozes dati sto god hoce ali NAJBITNIJE je sijeno, ta hrana sva je ionako losa, na sijeno ih navikavaj :)

kad ce biti preko 6mj onda im ogranicavaj
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

Prethodna


Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan