KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: ČINJENICE O PITANJU KASTRACIJE/STERILIZACIJE

PostPostao/la jolanda » ned stu 22, 2009 21:26 pm

u principu su mushki mazniji, oni su blentavci jedni..i da, kazhu da su najmazniji ovnoliki, ja ih nikada nisam imala, ali i moji su maze..sve to zavisi od karaktera i koliko im se posvetish.. :zekoo12:
2o god.
jolanda
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2929
Pridružen/a: pet kol 08, 2008 1:46 am
Lokacija: Beograd, Kikinda

Re: ČINJENICE O PITANJU KASTRACIJE/STERILIZACIJE

PostPostao/la pudding » ned stu 22, 2009 21:29 pm

svi su oni u principu isti bez obzira na spol..svi se razlikuju uglavnom na osnovi karaktera.
doduse po ovako nekim postotcima na nasem forumu,ovnoliki su mazniji,ali opet,nije ni to pravilo... ja ih imam 4.3 cure i 1 decka,dvoje je ovnoliki,a dvoje obicni,i svi se razlikuju.
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: ČINJENICE O PITANJU KASTRACIJE/STERILIZACIJE

PostPostao/la Gaia » ned stu 22, 2009 21:49 pm

ok dragi/drage, mnogo hvala na trudi i odgovorima. sada ću nekako lakše moći donijeti odluku :)

pozdrav svima i slikam dečka čim ga dnesem sutra :)
Gaia
Kunić
Kunić
 
Postovi: 17
Pridružen/a: sub lis 03, 2009 8:49 am

Re: ČINJENICE O PITANJU KASTRACIJE/STERILIZACIJE

PostPostao/la Megy » ned stu 22, 2009 22:25 pm

Zanima me sto se moze dogoditi ako je mama ovnolika a tata obicni patuljasti?
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom!
17
Toby & Anđa :zeko3:
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Megy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1853
Pridružen/a: sub ožu 07, 2009 13:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: ČINJENICE O PITANJU KASTRACIJE/STERILIZACIJE

PostPostao/la Lady Stardust » ned stu 22, 2009 22:39 pm

Moze im se zakomplicirati kasnije zdravlje - npr - ovnoliki imaju siru i vec uceljust i vece zube - obicni imaju manju i uzu celjust - beba nasljedi od mame velicinu zubi a od tate velicinu celjusti = problemi s zubima posebno kutnjacima

Moze doci i do problema kod okota pogotovo kad je situacija obrnuta (ovnoliki taka a obicna mama).

Ovnoliki i obicni su građom razlicita i ako se bebama nesto ''krivo'' skombinira moze im predstavljati probleme kasnije u zivotu
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Re: ČINJENICE O PITANJU KASTRACIJE/STERILIZACIJE

PostPostao/la Gaia » pon stu 23, 2009 15:59 pm

Evo kako sam i obećala, stavljam slike mog novog (i prvog) dečkića zekonje :)

slika slika
slika slika
Gaia
Kunić
Kunić
 
Postovi: 17
Pridružen/a: sub lis 03, 2009 8:49 am

Re: ČINJENICE O PITANJU KASTRACIJE/STERILIZACIJE

PostPostao/la jolanda » pon stu 23, 2009 16:33 pm

lepi je :wink:
sad ih ne mozhesh pushtati zajedno dok ga ne kastrirash da ne bi doshlo do nezheljenih beba..
2o god.
jolanda
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2929
Pridružen/a: pet kol 08, 2008 1:46 am
Lokacija: Beograd, Kikinda

Re: ČINJENICE O PITANJU KASTRACIJE/STERILIZACIJE

PostPostao/la tinka » pon sij 11, 2010 9:13 am

ne znam baš gdje da postavim ovo pitanje, pa ću probati ovdje... naime, moja tina cijelo vrijeme liže tonkin trbuh, tamo di je bio rez od sterilizacije... ova se ne smije leći na bok, evo tine odmah sa glavom u njenom trbuhu, i liže, pa liže... čak mi se nekad čini kao i da gricne, jer se tonka zna naglo podići i maknuti... :sad: mislim, tonki je već to zaraslo, već je i dlaka narasla na tom dijelu, ali jučer sam primjetila da joj je i dalje mala ranica na tom dijelu, kao da je malena sitna krastica.... :sad: nije velika, ali svejedno... na tini to nisam primjetila, kod nje više ničeg nema... i sad nisam pametna, ne znam što da radim... mislila sam ih ionako sad jedan dan odvesti u bubu da im porežu noktiće i da im pogledaju zubiće i tak to, pa ću odmah pitati što mi je pametno raditi... imate li vi kakav savjet?
Avatar
tinka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1184
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 13:06 pm
Lokacija: Zagreb - Sesvete

Re: ČINJENICE O PITANJU KASTRACIJE/STERILIZACIJE

PostPostao/la Anek » pon sij 11, 2010 9:22 am

Neznam zasto je lize..mozda iz ljubavi :zeko8: ..ali ako joj rana nije otvorena kao sto kazes,onda joj nemoze nista biti. Ranica ce zarasti. Čufti Gumbek uvjek lize desno uho :lud: neznam zasto..nema niceg na tom uhu...ocito njima tako pase.
Što se tice noktiju, ne trosi novac i vrijeme..dojdi k meni da ti pokazem kak se rezu noktici. Za 2 min smo gotove :zeko2:
slika
Avatar
Anek
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3254
Pridružen/a: čet kol 28, 2008 18:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: ČINJENICE O PITANJU KASTRACIJE/STERILIZACIJE

PostPostao/la tinka » pon sij 11, 2010 9:28 am

a zlatna si... :zeko8: ma kaj je najbolje, doma kod mojih smo bubimiru (mačku) rezali nokte i pretpostavljam da je ista stvar i sa zekanima, ali mislila sam čisto da nekaj krivo ne napravim.. a nemam još ni škarice... :blush: ali onda se možemo dogovoriti da dođem do tebe sa svoje dvije koke i da mi ti pokažeš za prvi put.. :zeko8:

a kaj se rane tiče, ostala je samo kao mala sitna krastica, vidi se tek kad dlaku maknem... ali nisam bila sigurna jel joj tina može naškoditi tolikim lizanjem.. kaj se tiče lizanja općenito, to neću ni komentirat, guzica tonka se samo ispruži a tina siroće liže pa liže, krene od nosa i završi na dupetu, liže ju po sat vremena neprekidno... ali me malo mučilo to što se u zadnje vrijeme zabetonira na tom mjestu di je ta krastica i ne mrda... ali sad mi je lakše, hvala ti... :zeko8:

javim ti se onda da se dogovorimo za rezanje, da sad tu ne chatamo... ;D
Avatar
tinka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1184
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 13:06 pm
Lokacija: Zagreb - Sesvete

Re: ČINJENICE O PITANJU KASTRACIJE/STERILIZACIJE

PostPostao/la Zeko_Jurica » sub vel 06, 2010 0:25 am

ne može lizanje škoditi. Životinje se uvijek ližu po rani, to im je prirodno i može samo pozitivno djelovati. Znam za jedan par gdje njemu suzi oko, a ona mu ga lizanjem super počisti :)
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: ČINJENICE O PITANJU KASTRACIJE/STERILIZACIJE

PostPostao/la ninap » sri ožu 03, 2010 18:31 pm

Da pitam... Dali je bolje za ženku da ima jedan okot i onda mužjaka kastrirat? Čitajuci o kasnijim rizicima raka.
Avatar
ninap
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 366
Pridružen/a: sri pro 30, 2009 13:55 pm
Lokacija: zadar-split

Re: ČINJENICE O PITANJU KASTRACIJE/STERILIZACIJE

PostPostao/la Charlie » sri ožu 03, 2010 19:00 pm

Nema potrebe. Preporuča se sterilizirati zbog prevencije tumora za koji su šanske čak 80% kod zekica stariji od 5 godina. Ako imaš mužjaka i ženku obavezno je bar jednog kastrirarti jer se bebe množe jaaako brzo (može ostati trudna čim okoti, pa čak i imati duplu trudnoću)
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: ČINJENICE O PITANJU KASTRACIJE/STERILIZACIJE

PostPostao/la ninap » sri ožu 03, 2010 19:36 pm

ok...hvala puno!
Avatar
ninap
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 366
Pridružen/a: sri pro 30, 2009 13:55 pm
Lokacija: zadar-split

Re: ČINJENICE O PITANJU KASTRACIJE/STERILIZACIJE

PostPostao/la Zeko_Jurica » pon ožu 15, 2010 23:18 pm

Statistike govore da gore navedenih 80%, ne ovise o tome da li je zekica nekada imala bebe ili ne. Znači okot ne smanjuje ovu vjerojatnost.
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan
cron