Bibijevi zdravstveni problemi -> abces izvadjen!

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Re: Bibijevi zdravstveni problemi -> UPOMOC sad apces izgleda :(

PostPostao/la Bibi » čet lip 17, 2010 20:45 pm

Bila na poslu, isla da mu kupim kragnu, vratila se kuci, pustila ga malo napolje lepo zahladnelo i sve, mazim ga (kao i svaki svaki dan) kad ono isod brade tvrda okruglasta kvrga koja moze da se pomera levo desno malo... :sad: :sad: :sad:

Popizdeh... zovem veta on kaze verovatno apces i kako se tako brzo stvorio kad ga je gledao, nije mu jasno kako se to desilo. Ja ne mogu da ga odvedem pre nedelje jer nemam prevoz i radim sutra ceo dan, a vec sam danas rekla sefu da uzimam odmor cele sledece nedelje da bih ga pazila...

Kaki sada normalno mada kuglice su malo vlaznije i ima vecih i manjih, pije dosta vode i ponasa se kao da je vrucina (a nije) i to ko zna od kada jer i jeste bila vrucina ovih dana pa nisam primetila, tako dise brzo i uz to kao da uzdise ponekad ili izduava vazduh... Sad je jeo bokvicu kad je bio napolju...

Mislim da ima temperaturu, vruce su mu usi dosta, nemam rektalni toplometar :sad: koji sam kreten.... Kako da mu malo snizim temperaturu? :sad: :sad: :sad:

Ono mu je malo crveno i crvenilo se siri malo niz vrat, ne mogu dobro da pogledam jer kada ga okrenem na ledja kao da mu se nos zapusi nekom vodicom pa pocne da duva ili kija da je izbaci.

Da nije ujed, nasli smo pauka konjega u sobi? Kako izgleda ujed pauka?
Ako je ujed hoce li se siriti i zapusiti mu dusnik???????
Sta da radim? :kmeee:
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bibijevi zdravstveni problemi -> UPOMOC sad apces izgleda :(

PostPostao/la altan » čet lip 17, 2010 20:51 pm

Samo ti njega pregledaj..ako je ugriz vidjet ce se tockica ili tockice na kvrgi..usi mu mogu biti vruce od vanjske topline..ne mora nuzno znacit da ima temperaturu..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Bibijevi zdravstveni problemi -> UPOMOC sad apces izgleda :(

PostPostao/la Bibi » čet lip 17, 2010 20:54 pm

Dobro :sad: ... idem opet da pregledam :zeko4:
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bibijevi zdravstveni problemi -> UPOMOC sad apces izgleda :(

PostPostao/la Bibi » čet lip 17, 2010 21:09 pm

altan je napisao/la:Samo ti njega pregledaj..ako je ugriz vidjet ce se tockica ili tockice na kvrgi..usi mu mogu biti vruce od vanjske topline..ne mora nuzno znacit da ima temperaturu..


Nema tackica, koza je crvena i velika je kvrga i topla i izgleda da mu je koza ispod toga na vratu suva, malo perutava, kao kad mu je bila na obrazu samo blaza varijanta... :sad:

Sta da radim ako poce da raste ubrzano? :sad:

:sad: Mnogo lici na ovaj opis apcesa:

Apscesi se pronalaze na glavi, vratu ili podrucju leda, ali mogu također zahvatiti i druge dijelove tijela, organe ili kosti.

Usljed palpacije apcesi se mogu napipati ili kao tvrda izbocina ili kao poput tijesta, mekana oteklina koja se može pomicati. Prisutnost apscesa kod kunica nije bolna, sto se razlikuje od drugih zivotinja, kod kojih je bolna. Obično raste i naraste u potpunosti u nekoliko dana.


SIMPTOMI

Ne postoje posebni klinicki znakovi, osim prisutnosti tvrde kvrge ili neuobicajene izbocine, smanjenja apetita uz povecanu potrebu za tekucinom te povecanom temperaturom.
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bibijevi zdravstveni problemi -> UPOMOC sad apces izgleda :(

PostPostao/la Bibi » ned lip 20, 2010 12:56 pm

Ovo cudo ispod brade se malo smanjilo i nije vise crveno, ali tvrda kuga je jos tu... Totalna je misterija sta je, bili smo danas medjutim moramo i sutra na full pregled i operaciju, vet misli da je apces ali kaze da je cudan i da ne bi trebalo da apces moze da se smanji, a ima i neki kanal odatle do druge strane vilice...

Pitanje: Ima li sanse da je to upala zlezde, one zlezde kojom maze sve da obelezi teritoriju?? :blink:

To mi je palo napamet, sacu i da googlam o tome..
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bibijevi zdravstveni problemi -> danas operacija :((

PostPostao/la jolanda » pon lip 21, 2010 13:33 pm

te zhlezde su direktno ispod brade, a ovo sam shvatila da je na vratu...kada je operacija? da li ste vec bili?

drzhim fige!
2o god.
jolanda
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2929
Pridružen/a: pet kol 08, 2008 1:46 am
Lokacija: Beograd, Kikinda

Re: Bibijevi zdravstveni problemi -> danas operacija :((

PostPostao/la Bibi » pon lip 21, 2010 14:23 pm

Bili smo! Pu pu sve super za sada, mali rez i nekoliko kopci, sve sam gledala, bio je apces i to pod kozom i izvadjen je skroz, Bibi je ok, malo dremka sada, moram da blenem u njega svaki sekund da se ne pocese po kopcama, kragnu mu stavili on odlepio i zakucavao se svuda i morali smo da skinemo, necu moci da kuckam detaljnije jedno 2-3 dana jer moram da gledam u njega i da ga pratim. Hvala za fige i trebaju mi jos uvek, pogotovo sto necu spavati 2 dana da ne bi otvorio ranu :lud:

Srecno mi bilo ;D
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bibijevi zdravstveni problemi -> danas operacija :((

PostPostao/la sanjita » pon lip 21, 2010 15:12 pm

Sretno Bibiju i nadamo se da ce rana zacijeliti brzo i on se potpuno oporaviti :)
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Bibijevi zdravstveni problemi -> danas operacija :((

PostPostao/la jolanda » pon lip 21, 2010 15:22 pm

e super da je sve dobro proshlo, nisam ni sumnjala :)

a za apces, shta je vet rekao, hoce se vracati, od chega mu je izashao?
2o god.
jolanda
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2929
Pridružen/a: pet kol 08, 2008 1:46 am
Lokacija: Beograd, Kikinda

Re: Bibijevi zdravstveni problemi -> danas operacija :((

PostPostao/la dHarma » pon lip 21, 2010 15:47 pm

Jao super!!!
Bas mi je drago da je sve super proslo i da nije bilo nesto ozbiljno..
:zeko3: hrabrom Bibiju :zeko3: :zeko3: :zeko3:

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bibijevi zdravstveni problemi -> danas operacija :((

PostPostao/la Klio » pon lip 21, 2010 18:37 pm

Bibi, ne brini se, super je da je sve dobro proslo i da je operacija dobro prosla...
Posmatrajuci Bjanku posle operacije, zakljucila sam da njima vise smetaju zavoji i sve oko rane sto se stavi nego sama rana...
Ona je imala zavoj koji sam skinula jer joj se naduo stomak... NIsta vise nije imala sve vreme i nije dirala, samo je lizala ranu. Dok je imala zavoj probala je da ceprka.
Znam za pricu Slobodana o onom zeki koji je skinuo konce i vukao creva po blatu, malo mi je neverovatno, ali ajde.
Opusti se, on to nece dirati jer ga boli!
Bol je najbolji prijatelj ljudima, to je medicinska poslovica, a ja bih rekla i zivotinjama.
Upozori da se nesto desava ili spreci da sebi naudi.

Puno poljubava od nas cetvoro za hrabrog uhonju :zeko3: :zeko3: :zeko3:
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Bibijevi zdravstveni problemi -> abces izvadjen!

PostPostao/la Bibi » uto lip 22, 2010 16:19 pm

E ljudi Bibi je super! ;D Za sada pu pu pu..

Lepo se bacaka na ledja i spavka, uzivancija, tegli se, coolira, klopa ko zmaj sada, a bio je nesto utanjio, stolica mu je normalna ali prvo je bila malo redja, cak se i kupa mnogo vise nego ranije, tj pre nije hteo sam da cisti zlezde, valjda mu je smetalo to pod bradom :hm: sad se sav sredio i lepo se okupao :D Malo mi je samo cuno koliko se najeo svog izmeta, mozda zato sto sam bila celu noc sa njim a on to samo nocu radi.. ne znam :blink:

Malko samo kija od gasne anestezije, ali kaze vet procice :)

jolanda je napisao/la:e super da je sve dobro proshlo, nisam ni sumnjala :)

a za apces, shta je vet rekao, hoce se vracati, od chega mu je izashao?


Izvadio je sve i misli da se nece vracati, ali posto su to ceste stvari kod zeka nema 100% garancije. Nastao je izgleda od neke zubne iritacije koje sada nema, koja je prosla sama od sebe i kaze da je bio tu vec neko vreme, da nije svez.

Klio je napisao/la:Bibi, ne brini se, super je da je sve dobro proslo i da je operacija dobro prosla...
Posmatrajuci Bjanku posle operacije, zakljucila sam da njima vise smetaju zavoji i sve oko rane sto se stavi nego sama rana...
Ona je imala zavoj koji sam skinula jer joj se naduo stomak... NIsta vise nije imala sve vreme i nije dirala, samo je lizala ranu. Dok je imala zavoj probala je da ceprka.
Znam za pricu Slobodana o onom zeki koji je skinuo konce i vukao creva po blatu, malo mi je neverovatno, ali ajde.
Opusti se, on to nece dirati jer ga boli!
Bol je najbolji prijatelj ljudima, to je medicinska poslovica, a ja bih rekla i zivotinjama.
Upozori da se nesto desava ili spreci da sebi naudi.

Puno poljubava od nas cetvoro za hrabrog uhonju :zeko3: :zeko3: :zeko3:


Ma cese budala, a bol ne oseca jer prima lek protiv bolova :rolleyes: , pa se sve bojim da ne zakaci sav noktom i idem za njim i ne dam mu da se cese.. nisam spavala sinoc, ne znam da li cu veceras :lud:

E a za ovo sa crevima u blatu, ja sam bila tu kad je covek dosao sa tim zecom tako da jeste istna :lud: Lepi zeka, dalmatiner neki :sad:
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bibijevi zdravstveni problemi -> abces izvadjen!

PostPostao/la MissCica » pet pro 04, 2015 13:31 pm

Ljudi pomagajte!!! Zekani mi je operisan apces u ponedeljak, vet.kaze da je morao i zubice da ispravlja jer su bili krivi..Stara je 4.godine inace, od ponedeljka samo sedi u cosku sobe, vrlo malo se krece, jede granule, seno minimalno gricka(najvise 7-8 travcica na dan), iz oka joj curi nesto belo sto mirise na kiselo, a kuglice su nepravilnog oblika, sitne i ulepljenje necim belicastim...Vet.joj nije dao antibiotk ovako, vec samo lokalno tu gde je bio apces a kaze ne bi joj sad davao antibiotik da joj ne napravimo jos veci prob.sa crevima...ona jutros(4.dan posle operacije)nije imala snage da iskoci iz kaveza a vet.nema objasnjenja za to...ne znam sta da radim...da li da insistiram da joj da antibiotik? kako da je nateram da rucka vise sena? Da li je normalno da se tako slabo krece 4.dan posle operacije? :sad:
MissCica
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: pet pro 04, 2015 13:12 pm

Re: Bibijevi zdravstveni problemi -> abces izvadjen!

PostPostao/la MissCica » pet pro 04, 2015 13:35 pm

Ljudi pomagajte!!! Zekani mi je operisan apces u ponedeljak, vet.kaze da je morao i zubice da ispravlja jer su bili krivi..Stara je 4.godine inace, od ponedeljka samo sedi u cosku sobe, vrlo malo se krece, jede granule, seno minimalno gricka(najvise 7-8 travcica na dan), iz oka joj curi nesto belo sto mirise na kiselo, a kuglice su nepravilnog oblika, sitne i ulepljenje necim belicastim...Vet.joj nije dao antibiotk ovako, vec samo lokalno tu gde je bio apces a kaze ne bi joj sad davao antibiotik da joj ne napravimo jos veci prob.sa crevima...ona jutros(4.dan posle operacije)nije imala snage da iskoci iz kaveza a vet.nema objasnjenja za to...ne znam sta da radim...da li da insistiram da joj da antibiotik? kako da je nateram da rucka vise sena? Da li je normalno da se tako slabo krece 4.dan posle operacije?
MissCica
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: pet pro 04, 2015 13:12 pm

Prethodna


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan