Zec

Sve o pravilnoj higijeni, smještaju i redovitoj njezi vašeg zekića :)

Moderatori/ce: zeko Simba, Lady Stardust

Zec

PostPostao/la Zuzu » sub tra 09, 2011 7:53 am

Dali zec može jesti frišku travu?
Zuzu
Kunić
Kunić
 
Postovi: 4
Pridružen/a: ned tra 03, 2011 17:44 pm

Re: Zec

PostPostao/la siga » sub tra 09, 2011 8:40 am

viewtopic.php?f=6&t=246
viewtopic.php?f=6&t=5528

Tu pročitaj sve što smiju, a što ne.
I inače - neće zeko samo navaliti na travu ako ga pustiš van. Malo će gricnuti, pa će se igrati, trčati i slično. Samo pazi da ti ne raste nekakvo egzotično/otrovno bilje.. pročitaj malo po forumu o tome se već dosta pisalo..
Avatar
siga
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1072
Pridružen/a: sub tra 05, 2008 18:51 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Zec

PostPostao/la Leonarda » sri lip 15, 2011 20:53 pm

Imam pitanje.Da li ženke kunića mogu dobiti menstruaciju??
I love my bunny! :)
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Leonarda
Zečić
Zečić
 
Postovi: 154
Pridružen/a: pon lip 13, 2011 19:06 pm

Re: Zec

PostPostao/la sanjita » čet lip 16, 2011 2:37 am

Ne kunici nemaju menstruaciju.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Zec

PostPostao/la Leonarda » čet lip 16, 2011 14:33 pm

Dobro...hvala! :)
I love my bunny! :)
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Leonarda
Zečić
Zečić
 
Postovi: 154
Pridružen/a: pon lip 13, 2011 19:06 pm

Re: Zec

PostPostao/la Leonarda » čet lip 16, 2011 14:41 pm

Samo da još pitam.Da li se kunićima mjeseci i godine računaju normalno? Npr. moj kunić sada ima 2 mjeseca i on če za mjesec dana 3 mjeseca...isto tako i godine...npr. ako kunić sad ima 2 godine,za godinu dana će imati 3 godine zar ne?? I samo još da pitam...doba parenja za njih je od njihovog 7-12 mjeseca zar ne?? HVALA!
I love my bunny! :)
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Leonarda
Zečić
Zečić
 
Postovi: 154
Pridružen/a: pon lip 13, 2011 19:06 pm

Re: Zec

PostPostao/la sanjita » čet lip 16, 2011 14:43 pm

Da racunaju se normalno i procitati ovo obavezno,sve tu pise,za zenke se ne preporucuje parenje nakon godine dana.

viewtopic.php?f=17&t=206

Zasto te zanima parenje?
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Zec

PostPostao/la Leonarda » čet lip 16, 2011 15:50 pm

Pa eto tako pitam,mozda budem parila svog zeca.Ali još neznam jeli muško ili žensko...može li se to saznati dok ima 2 mjeseca??
I love my bunny! :)
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Leonarda
Zečić
Zečić
 
Postovi: 154
Pridružen/a: pon lip 13, 2011 19:06 pm

Re: Zec

PostPostao/la ars » čet lip 16, 2011 15:52 pm

može, naravno. ali zašto bi ga parila? što s malima? što s njom/njim? vjeruj mi ne treba ni tebi ni zeki to..
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: Zec

PostPostao/la altan » čet lip 16, 2011 16:08 pm

Sori Leonarda, ali koliko sam skuzila ti jos uvijek ides u skolu sto znaci da nemas dovoljno godina da bi se bavila takvim stvarima, onda ovo ti je prvi kunic i kako si sama rekla ne znas nista o njima tako da nemas dovoljnog iskustva za parenje i onda vrigu o potomstvu..po pitanjima koja postavljas ocito nemas ni volje nista procitat i informirat se jer sve sto si pitala pise tu na forumu, ali naravno lakse je da ti netko odgovori nego da se malo potrudis..i za kraj ne znas tko su roditelji tvom kunicu pa tako ni jeli on nositelj nekih genetskih bolesti i poremecaja koje moze prenjet na svoje potomstvo tako da okani se planiranja parenja
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Zec

PostPostao/la sanjita » čet lip 16, 2011 16:49 pm

Ajd pliz nemoj to radit,neznas ni o svom zecu jos prakticki nista...nije to samo pariti i to je to....cemu uopce parenje? jos pitas neka pitanja za svog zeca koja bi odaaaavno trebala znati da bi se moglo reci da imas iskustva sa parenjem,al naravno pocetnica si i bolje nemoj raditi to,zbilja dobronamjerno govorim...,ne razlikujes proljev od mokrace a sta ako se dese nepredvidjeni problemi sa bebama? sta onda? ima toliko situacija koje se mogu desiti i zbilja mislim da se nitko osim uzgajivaca nebi smio upustati u to. I tako ima dovoljno napustenih zeceva po oglasima.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Zec

PostPostao/la Leonarda » čet lip 16, 2011 18:23 pm

Pa dobro,samo pitam...uostalom,meni se da sve procitati i sve pamtim i zelim sve najbolje svom zecu.A ovo za parenje,rekla sam mozda...uostalom i roditelji su mi ness govorili da ga mozda parimo,pa cek...zasto ga se ne smije pariti,razumijem...da je to velika briga i sve....ali okej.Nemorate odmah prenagliti.A,ako ga ne parim...onda ga moram kastrirati....
I love my bunny! :)
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Leonarda
Zečić
Zečić
 
Postovi: 154
Pridružen/a: pon lip 13, 2011 19:06 pm

Re: Zec

PostPostao/la sanjita » čet lip 16, 2011 18:25 pm

Pa bolje i kastrirati ga i naci mu druzicu za stalno nego dovuci mu zenku pariti ga jednom i odvesti zenku...a ako zenka ostane kastrirati ga moras da bi se mogli druzit zajedno.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Zec

PostPostao/la Leonarda » čet lip 16, 2011 18:27 pm

Dobro...nego samo da pitam...sada sam citala o linjanju...prvo linjanje 3 mjesec....trebam li ga ja tada cetkati jer su meni u pet shopu rekli da dok je jos mali nije potrebna cetka??
I love my bunny! :)
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Leonarda
Zečić
Zečić
 
Postovi: 154
Pridružen/a: pon lip 13, 2011 19:06 pm

Re: Zec

PostPostao/la altan » pet lip 17, 2011 0:35 am

Leonarda je napisao/la:Pa dobro,samo pitam...uostalom,meni se da sve procitati i sve pamtim i zelim sve najbolje svom zecu.A ovo za parenje,rekla sam mozda...uostalom i roditelji su mi ness govorili da ga mozda parimo,pa cek...zasto ga se ne smije pariti,razumijem...da je to velika briga i sve....ali okej.Nemorate odmah prenagliti.A,ako ga ne parim...onda ga moram kastrirati....

Ako kazes da ti se da procitat onda daj vise procitaj, a ne tu trabunjat..kakve veze ima to da ako ga ne paris da ga moras kastrirat?! mislis da ce parenje ista promjenit? icemu pomoc?
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Sljedeća


Natrag na Higijena, smještaj i njega




Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan