SUŽIVOT KUNIĆA I OSTALIH KUĆNIH LJUBIMACA

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

Re: SUŽIVOT KUNIĆA I OSTALIH KUĆNIH LJUBIMACA

PostPostao/la Oskar » pon lis 08, 2012 12:54 pm

Preletila sam malo postove u ovoj temi. I spominje se odnos zamorac- kunić. Naime ja sam dečku kupila ruskog hrčka i pošto on zna otići doma ( nije iz Zagreba) on ostaje meni na čuvanju po par dana. Pa me zanima kako bi moj Oskar reagirao da ga upoznam sa hrčkom, dolazim u napast :rolleyes: :rolleyes: . Ne za trajni suživot.. već tako za igranje. Ako netko ima iskustva s tim događajima hrčak - kunić, slobodno neka podijeli. :)
Avatar
Oskar
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 307
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 0:20 am
Lokacija: Zagreb

Re: SUŽIVOT KUNIĆA I OSTALIH KUĆNIH LJUBIMACA

PostPostao/la Lilo » sri lis 10, 2012 1:10 am

Mislim da ipak ne,osim toga pripazi da nebudes hrcka trazila po cijelom stanu.
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

Re: SUŽIVOT KUNIĆA I OSTALIH KUĆNIH LJUBIMACA

PostPostao/la Oskar » pon lis 15, 2012 12:30 pm

Lilo je napisao/la:Mislim da ipak ne,osim toga pripazi da nebudes hrcka trazila po cijelom stanu.

Hvala Lilo :zeko3: Ma hrčka imamo stalno po rukama, pa se da maziti već, i ne silazi s kreveta, pa nemamo problema s tim! :blush:
Avatar
Oskar
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 307
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 0:20 am
Lokacija: Zagreb

Re: SUŽIVOT KUNIĆA I OSTALIH KUĆNIH LJUBIMACA

PostPostao/la Bombica i ja » uto ožu 11, 2014 11:15 am

:D
Zadnja izmjena: Bombica i ja; sri srp 16, 2014 11:39 am; ukupno mijenjano 1 put/a.
Bombica i ja
Kunić
Kunić
 
Postovi: 22
Pridružen/a: uto pro 17, 2013 17:22 pm
Lokacija: Beograd

Re: SUŽIVOT KUNIĆA I OSTALIH KUĆNIH LJUBIMACA

PostPostao/la Bombica i ja » uto ožu 11, 2014 11:53 am

Bombica i ja
Kunić
Kunić
 
Postovi: 22
Pridružen/a: uto pro 17, 2013 17:22 pm
Lokacija: Beograd

Re: SUŽIVOT KUNIĆA I OSTALIH KUĆNIH LJUBIMACA

PostPostao/la markiza » uto ožu 11, 2014 14:58 pm

Preslatki su :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: stavi jos slika :zeko8:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: SUŽIVOT KUNIĆA I OSTALIH KUĆNIH LJUBIMACA

PostPostao/la teja287 » uto ožu 11, 2014 18:30 pm

Da podijelim svoje iskustvo. Zec (3mj) i pas(7god) se slazu divno. Trckaraju po stanu, zeko lezi na podu, pas dode do njega, posnjofka ga i pusti na miru. Istina, trebalo je nekih 2tjedna da ga naucim da ga nemoze njuskom gurat i da ne ide capom na njega(on to iz igre, zove ga na igru), nije ga doduse nijednom "pogrebao" capom ali rade sprijeciti na vrijeme da uopce ni ne ide tako na njega nego da ga nedaj boze potegne ili pogrebe. Sad je pas totalno flegma prema njemu, naravno da je prvih par dana bio ultra uzbuden, skako je na nas da i njega pustimo na kauc dok je zec npr meni u krilu i slicno. Sad pustim zeca u dnevni na pod ili na terasu i njih dva sami trce, NARAVNO uz moj stalni nadzor. Ali ja sam prezadovoljna reakcijom, i novim prijateljstvom. :zekoo3: :zekoo3:
Vlasnica ovnolikog patuljastog kunica imena Bobi i Westyja Lui
Avatar
teja287
Zečić
Zečić
 
Postovi: 63
Pridružen/a: pet vel 14, 2014 20:07 pm
Lokacija: Zagreb

Re: SUŽIVOT KUNIĆA I OSTALIH KUĆNIH LJUBIMACA

PostPostao/la Sendi » uto ožu 11, 2014 18:58 pm

slika morala sam postaviti ovu sliku.
Inace je macan zbog Maše postao velika maza. :P :zeko8:
slika
Avatar
Sendi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 60
Pridružen/a: uto vel 04, 2014 12:30 pm
Lokacija: Smederevo

Re: SUŽIVOT KUNIĆA I OSTALIH KUĆNIH LJUBIMACA

PostPostao/la Bombica i ja » sri ožu 12, 2014 21:29 pm

markiza je napisao/la:Preslatki su :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: stavi jos slika :zeko8:

tesko ih je uhvatiti dok miruju :D evo nekih slika kada treba napolje da se ide https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 4239_n.jpg
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 9909_n.jpg ovo je najcesce druzenje, ona negde gore a Laki sa sapom na trosedu :3
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 2176_n.jpg <3
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hph ... 5827_n.jpg
stavicu slike druzenja sa cincilama :D ali one ce tek biti mutne jer su ovi mali prebrzi :P
Bombica i ja
Kunić
Kunić
 
Postovi: 22
Pridružen/a: uto pro 17, 2013 17:22 pm
Lokacija: Beograd

Re: SUŽIVOT KUNIĆA I OSTALIH KUĆNIH LJUBIMACA

PostPostao/la markiza » ned ožu 16, 2014 21:23 pm

Joj kakvi su medeni :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3: :zeko3:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: SUŽIVOT KUNIĆA I OSTALIH KUĆNIH LJUBIMACA

PostPostao/la lili.l » pon tra 21, 2014 10:54 am

Da li itko ima iskustva u upoznavanju psića i zeka ako je zeko starosjedioc a pas pridošlica? :wub:

Naime, Zeko sad ima otprilike 7 godina i jedini je ljubimac u kući, a razmišljam o udomljenju psa. Pročitala sam dosadašnje postove u ovoj temi i čini mi se da nema univerzalnog rješenja već sve ovisi o psu , o zeku i naravno o čovjeku. Dakako, čini mi se moguće da jedan smiren i dobro odgojen pas može naučiti da da respektira zeka kao člana čopora, ali u isto vrijeme mi se čini da uistinu ne smiju biti ostavljeni skupa sami, tj. bez nadzora.
Da li je netko prošao kroz sličnu situaciju- kad ulazi novi psić u kuću i upoznaje se sa zekom? Voljela bih čuti kako je to prošlo.
Samo da napomenem, moj Zeko nikad nije zatvoren u gajbi, u nju ulazi samo kada treba na wc :cool:, kreće se gdje i kad želi, iako uglavnom pola dana prespava i zanimaju ga samo 2 lokacije u cijelom stanu. Po noći je zatvoren u svoju prostoriju.
Avatar
lili.l
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 300
Pridružen/a: pon pro 21, 2009 1:31 am
Lokacija: Dubrovnik

Re: SUŽIVOT KUNIĆA I OSTALIH KUĆNIH LJUBIMACA

PostPostao/la Bubica » pon tra 21, 2014 21:15 pm

Mi smo uzeli psa kad je Sljiva imala 4 ipo godine. Dugo smo razmisljali o tome da udomimo psa iz azila, raspitivali se, citali iskustva po raznim forumima i dosli do zakljucka da je rizik prevelik. Vecina takvih pasa su mjesanci koji sigurno imaju nekih terijerskih ili lovackih gena. Dovoljan je trenutak nepaznje, pa da se dogodi sranje. To si nikad ne bih mogla oprostiti, a sigurna sam da ni tog psa nikad vise ne bih mogla voljeti na isti nacin. Tako da smo zakljucili da je Sljiva i njezina sigurnost apsloutni prioritet i da nema sanse da je izlozimo ni najmanjem riziku. Onda smo proveli skoro godinu dana u proucavanju svih mogucih pasmina i na kraju uzeli bebu havanezericu.
Cure danas samo sto ne spavaju skupa, dijele zdjelicu s vodom, skupa jedu sijeno, trce si u pomoc kad je neka panika, a pas nam je poluvegetarijanac. Prvih par mjeseci ih nismo ostavljali ni sekunde bez kontrole, iako smo ih od prvog dana ucili da funkcioniraju skupa. Stan smo podijelili na dvije zone bebi-ogradicom za situacije kad ih ne mozemo imati na oku (tusiranje, odlazak u ducan i sl.) Sad, nakon godinu dana, mogli bi ih bez problema ostavit skupa i cijeli dan bez nadzora, iako to nikad ne radimo. Kad ih ostavljamo same doma, svaka je u svom dijelu i to je vrijeme za odmor i jednoj i drugoj.
Uglavnom, moje misljenje je da pas i kunic apsolutno mogu funkcionirati zajedno, ali morate biti svjesni da je rizik s udomljenim psom jako velik. Nikad ne znas kad ce se neki uspavani geni probuditi, ni kakve eventualne traume takav pas moze imati. Nisam od onih koji moraju imati cistokrvnog psa zbog prestiza, oduvijek sam htjela udomiti psa iz azila, ali stavljati sigurnost kunica na manje bitno mjesto je po meni vrlo neodgovorno. Nikad nisam mislila da cu kupiti cistokrvnog psa, ali zbog Sljive je to bila jedina moguca opcija. I mislim da smo napravili odlican potez.
Btw. jedini problem koji imamo je to sto non-stop moram cistiti Sljivin wc, jer su friske kuglice Ullina omiljena poslastica…
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: SUŽIVOT KUNIĆA I OSTALIH KUĆNIH LJUBIMACA

PostPostao/la altan » pon tra 21, 2014 22:49 pm

Iskreno ne vidim nikakvu razliku u udomljenom psu i psu s pedigreom što se tiće slaganja sa zekom. Znam nekoliko clanova s ovog foruma koji su udomili psa zeki starosjediocu i nema nikakvih problema. Ima za udomiti i malih i velikih "nelovačkih" pasa kao i čistokrvnih. Naravno da ima nešto u tome da ako je pas iz od provjerenog uzgajivaca da si sigurniji da ne nosi neke nepozeljne karakteristike, ali smatram da stvarno nije u redu nekoga odgovarati od udomljenja samo zbog toga. I tvom psu može nesto puhnut u glavu, imao on ili nemao "lovacke gene".
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: SUŽIVOT KUNIĆA I OSTALIH KUĆNIH LJUBIMACA

PostPostao/la Bubica » uto tra 22, 2014 0:07 am

Istina, ali mislim da svatko treba biti svjestan rizika. Ja sam izabrala vrstu koja nema ni truncice agresije ni lovackog u sebi, jer sam htjela izbjeci i najmanji rizik. Nikog ne odgovaram od udomljenja (ja sam prva koja sam htjela udomiti psa), ali Sljivina sigurnost mi je ipak bila na prvom mjestu. Jer moras priznati da u toj kombinaciji kunic nije bas u zavidnom polozaju. Naravno da sve ovisi od psa do psa, ali mislim da treba uzeti u obzir sve faktore. Samo sam napisala svoje misljenje i svoje iskustvo… Sto ako udomis psa koji u nekom trenutku pocne instinktivno zeca dozivljavati kao lovinu? Vratit ces psa u azil? Dat zeca na udomljavanje? Drzat ih odvojeno i godinama paziti da slucajno ne ostanu odskrinuta vrata (a znamo da ce kad-tad ipak ostati)? Ja ne bih, hvala! Mozda se netko drugi moze nositi s tim, ali ja ne bih, hvala! Eto, samo pisem sto je meni sve prolazilo kroz glavu dok sam razmisljala o toj opciji… A da se razumijemo, dvije godine sam pratila sve azile i udruge i cekala da se pojavi pas kojeg me nece biti strah spojiti sa Sljivom. Pune dvije godine se takav nije pojavio. Mozes misliti da sam paranoicna, ali Sljiva je uvijek bila vaznija…
Drugo je kad vec imas psa kojeg jako dobro poznas i znas kako ce se ponasati, pa mu doneses bebu zeca, koji ce se od prvog dana prilagoditi i odrastati uz psa. Ovo je ipak malo kompliciranije...
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: SUŽIVOT KUNIĆA I OSTALIH KUĆNIH LJUBIMACA

PostPostao/la altan » uto tra 22, 2014 11:22 am

Bubica je napisao/la: Sto ako udomis psa koji u nekom trenutku pocne instinktivno zeca dozivljavati kao lovinu? Vratit ces psa u azil?

A šta da je tvoj pas počeo instiktivno napadati zeku iz xy razloga? Vratila bi ga uzgajivaču. E pa tako u slučaju da se nešto dogodi kod udomljenja iz azila ili čega već si isto tako u mogućnosti vratiti psa.
Bubica je napisao/la: A da se razumijemo, dvije godine sam pratila sve azile i udruge i cekala da se pojavi pas kojeg me nece biti strah spojiti sa Sljivom. Pune dvije godine se takav nije pojavio. Mozes misliti da sam paranoicna, ali Sljiva je uvijek bila vaznija…

Budući da i ja pratim raznorazna udomljavanja već neko duže vrijeme onda znam da ima pasa koji su naučeni na suživot s drugim životinjama..Isto tako možeš udomiti malu bebu koja će biti onakva kakvom ju odgojiš..odraslog psića neke četka pasmine poput tvoje..nije baš da se ne može..
Da se razumijemo, ja nemam nikakvih problema s time da si ti kupila psa od uzgajivača jer znam da si ga uzela od provjernih ljudi, a ne na njuškalu za 500 kn od nekog štancera. Podržavam kupnju pasa s rodovnikom od dobrih uzgajivača jednako kao i udomljenje, ali mislim da nije baš fer odgovoriti nekoga od udomljenja jer ipak ono spašava živote.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

PrethodnaSljedeća


Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan