Da li ja mogu...

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la Zeko_Jurica » uto lis 05, 2010 11:01 am

kristinans, ljubav prema životinjama ne znači samo maziti i hraniti iste. Odgovornost za jedan život znači puno više - smještaj, njega, hrana, zdravlje - povremeno treba ići i veterinaru, gdje ćeš za najjednostavniji problem platiti više nego u dućanu za jednog kunića, a što ako se ozbiljnije razboli?! Bez kastracije imat ćeš puno kunića - jako puno... i za sve ćeš biti odgovorna, jer ih voliš i ne želiš odbaciti... a onaj koga se voli, ne prepušta se drugome niti na brigu!

Pa onda još, ako se pare kunići čije porijeklo i genetske mane neznaš, pa dobiješ potomke kojima će čeljust krivo stajati i cijeli život imati probleme sa zubima. Kunići pokažu takve mane tek s 2 - 5 godina... znači moraš znati da su barem roditelji i roditelji od roditelja bili dugo godina zdravi. Ako ti to nije poznato, tada je parenje svjesno igranje sa budućim životima, a to onda nije ljubav prema životinjama već eksperimentiranje!
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la kristinans » uto lis 05, 2010 16:44 pm

:hm: nisam razmisljala toliko o genetici :sad: mislila sam da se zecici rode bez mana kao u vecini slucajeva :sad: hvala puno!!! od mog zeke nikako necu saznati genetiku jer je kupljen u pet shopu a ja sam ga dobila na pokon i kad sam ranije pitala prodavce u vezi njega nista nisu znali da mi kazu jer njima je samo da prodaju zivotinju :sad:
Krisss
Avatar
kristinans
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1147
Pridružen/a: pon kol 16, 2010 21:20 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la Fiffy » ned lis 24, 2010 11:47 am

Kristinans, ne budi smijesna s tim svojim zeljama...ja shvatam da su bebice neodoljive i preslatke, ali...promisli malo, nisi vise dijete...Poslusaj sta ti zeko_jurica govori, zna sta prica... ti imas zeku par mjeseci i vec se osjecas spremnom da imas bebice :blink: ...ljudi ovdje godinama imaju zecove pa ne pomisljaju na to jer znaju koja je to obaveza... Ubuduce, kad ti tako neka ideja padne na um, prespavaj :blush: ..kazu da se bolje razmislja hladne glave :rolleyes:
Dogs have owners, cats have staff....bunnies have slaves :D
22 :rolleyes:
Avatar
Fiffy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1286
Pridružen/a: sri ruj 01, 2010 18:40 pm
Lokacija: Cazin-Sarajevo, BiH

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la kristinans » ned lis 24, 2010 12:32 pm

Fiffy je napisao/la:Kristinans, ne budi smijesna s tim svojim zeljama...ja shvatam da su bebice neodoljive i preslatke, ali...promisli malo, nisi vise dijete...Poslusaj sta ti zeko_jurica govori, zna sta prica... ti imas zeku par mjeseci i vec se osjecas spremnom da imas bebice :blink: ...ljudi ovdje godinama imaju zecove pa ne pomisljaju na to jer znaju koja je to obaveza... Ubuduce, kad ti tako neka ideja padne na um, prespavaj :blush: ..kazu da se bolje razmislja hladne glave :rolleyes:


Tako sam razmisljala pre i ne zbrzam cim pomislim nesto.Nabavicu mu zenkicu sterilisacu je.pa cu videti kako ce im biti zajedno.Znam zelja je svakome imati mladunce ali tu treba znati svasta ipak treba imati iskustva dovoljno a ja ga nemam.I to sto sam napisala je samo zelja nisam ja to odmah uradila.Dosta se treba uciti oko toga nije to isto kao recimo psi,jer su zecevi mnooooogo osetljiviji...tako da je ok necu mladunce zelja je jedno a mogucnosti i znanje drugo :D
Krisss
Avatar
kristinans
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1147
Pridružen/a: pon kol 16, 2010 21:20 pm
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la altan » ned lis 24, 2010 21:03 pm

Pa nije bas ni sa psima lako..inace ne znam zasto bi se ljudi stoljecima bavili kinologijom..svasta
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Prethodna


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan