Rane na nogicama???

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Re: Rane na nogicama???

PostPostao/la zeko Simba » pet vel 01, 2013 9:38 am

Super :) Tabletice smrvi i umješaj u malticu, bananu ili tako nešto što će popapati bez problema, tako se nećete mučiti :)
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Rane na nogicama???

PostPostao/la Bijou » sri svi 08, 2013 6:45 am

Sinoć sam primijetila da Bijou intenzivno liže zadnju nogicu, okrenem je i vidim malo krvi. Pododermatitis očito. Nisam vidjela žuljeve (duža joj je dlakica) i nije baš dala to dirati. Da li da samoinicijativno krenem s npr. Bepantenom ili da odem kod veta?
Avatar
Bijou
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 338
Pridružen/a: sri tra 18, 2012 11:33 am
Lokacija: Fiume

Re: Rane na nogicama???

PostPostao/la zeko Simba » pet svi 17, 2013 14:25 pm

Bephanten, Flogocid, nevenova mast.... bilo što, pa prati stanje
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Rane na nogicama???

PostPostao/la Bijou » sub svi 18, 2013 12:18 pm

Pratim stanje, ali ni traga ničemu...
Avatar
Bijou
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 338
Pridružen/a: sri tra 18, 2012 11:33 am
Lokacija: Fiume

Re: Rane na nogicama???

PostPostao/la Bijou » uto lip 04, 2013 9:18 am

Sinoć opet krv. Poludila sam. Prošli put sam mislila da je pododermatitis iako kasnije nije bilo nikakvih tragova. Mazali smo par dana ali ništa. Bijou nema kavez. Sijeno joj stoji u košari od šiblja/pruća. Sinoć je nakon jela iskočila iz košare i nakon minute vidim za njom krvave tragove i to dosta. Užasno sam se prepala :sad: Pretpostavljam da je pri iskakanju nogom se odrazila u onaj završni dio pruća od košare, koji je koso rezan ali vjerojatno ipak oštar. Namazala sam joj sa cink vitaminskom masti. Sad je super.
Avatar
Bijou
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 338
Pridružen/a: sri tra 18, 2012 11:33 am
Lokacija: Fiume

Re: Rane na nogicama???

PostPostao/la Guigi » uto kol 19, 2014 13:24 pm

Nisam mislila da ću nastavljati ovu temu, ali slični scenarij je u pitanju s Nalom.

Ima na jednoj nogici (tako da kažem na peti kod stopala) žulj što liči na pododermatitis, ali na drugoj nogici ima od sredina stopala pa do kraja crvenu crtu, iziritiranu kožu i opalu dlakicu po toj crti. Ne vidim da liže to, normalno skače i trči. Kad sam joj pregledala to, nisam primijetila da je na dodir boli. Nema krvi niti krasti, samo je jako rumeno.
Guigi isto ima to na oba stopala, samo je normalne boje i izgleda više kao žulj na peti, ne širi se cijelom duljinom stopala.

Ako su jednom tjedno preko noći u kavezu, previše sam rekla. Uvijek su vani u dnevnoj gdje ima dva tepiha i ostalo je parket. Ne znam kako se Nali to moglo javiti. Jel joj je i tepih previše tvrd?

Što predlažete da napravim?

Listala sam forum i vidim da je za jače slučajeve, kad je otvorena rana, terapija antibioticima. To još kod Nale nije slučaj, samo je rumeno, ali nije upaljeno, no bojim se da bi moglo postati gore ako ne preduzmem nešto.

Dajte recite biste li to mazali s nekakvom kremom? Problem je što će ona to odmah polizati i ostaće joj na dlakicama. Okolne dlakice bih joj onda morala skratiti ili obrijati da se to lijepo maže, a onda bez dlakica nema tu mekoću i jastučiće i bit će još gore.
Ako joj zamotam šapu, ona će to doslovce oglodati, napraviti konfete od zavoja i pojesti, još samo fali da se začepi od toga i stresa :lud:

Nisam pametna, dajte neki savjet. Plan mi je da pratim par dana pa da je onda furam u Bubu. Ali kažem, šta mi znači to što joj motaju nogu kad će ona to stručno skinuti, kao što je konce sebi počupala nakon sterilizacije :lud: Isto tako malo me brine, ok sad to riješimo, javit će se opet jer im očigledno nešto smeta ali ne mogu da provalim što :dragonn-ccc-e: Nemaju nikakvu grubu podlogu, wc vanjski im mijenjam dva puta na dan ili po potrebi, nekad i više puta na dan. Nisu u mokrom i vlažnom. Ne znam kako spriječiti ovo :zeko10: :zeko10: :zeko10:

P.S. Moram još dodati da im notkiće režem redovno. Pročitala sam bila na forumu da kod ovakvih slučajeva treba dodatno rezati noktiće što kraće, a da se ne ošteti živac i krvni sud. Maloprije sam im baš rezala noktiće i razmišljam sad baš da li još da im skratim. Kod Nalice se točno vidi bijelo i rumeno na noktu jer je bijela, pa vidim dokle sa škaricama smijem ići. Dok je Guigi crn i ima crne nokte pa je poprilično teško provaliti gdje je granica :hm:
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Rane na nogicama???

PostPostao/la Guigi » uto kol 19, 2014 19:22 pm

Mali update :) : Kupili Bephanten kremu, namazali smo joj s time, srećom (?) pa joj je na sredini stopala pa mogu da joj pokrijem s dlakicom s lijeva i desna da ne može ona da liže. Bila je kod mene u krilu dok joj je dečko mazao, onda sam sačekala da krema upije - odmah je sve upilo, ali sam ipak čekala, obrisala ako je bilo negde slučajno viška kreme na slakici i držala je još malo u naručju. Otimala se malo, ne jer je boli, nije se ni mrdnula kad smo dotakli crvenilo, nego je inače ona nastrpljiva i otima se - zato i je u biti teško s njom jer je mali borac.

Naravno da kad sam je pustila da je krenula čistiti se i lizati po cijelom tijelu kao da sam šugava i smrdim :lud: I onda je krenula čačkati stopalo, pa sam je ometala i skretala joj pozornost. ;D Kao vidi ovo, vidi ono pa je mazim i pipkam samo da ne čačka to stopalico. (držala bih je duže ali vidim da joj je stres, letele su dlake kao perje iz kokošinjca) :belj: :D
No, gledala sam kasnije, ni ne može dohvatiti baš do tog crvenila i iziritiranog dijela jer jedva ja prstima prekopam taj dio između dlaka. Nego očigledno osjeti miris i da smo nešto tamo radili pa dira. Gledala sam da nije nešto zažvalila, nije. Nije ni rastvorila do crvenila, mada ionako je upila krema ali opet.

Napravili smo tako da smo stavili malo kreme na štapiće za uši, prođemo lagano s tim (taman je njegde te širine i crvenilo pa je taman, mnogo bolje nego prstom da idem) i onda promijenimo štapić pa opet polako dok ne upije koža.
Uglavnom to je za sada to. Ima samo na toj jednoj šapici, for now. :zeko4:

Koliko često to treba mazati? Ujutro i navečer ili? :zeko4: :zeko10:

I imam još jedno pitanje ako netko misli da to ima neke veze, ona naime jako voli kopati... po parketu i po bilo čemu, ali uglavnom je to parket i onda grebe saaaaatima preko noći po tome i budi nas. Je li moguće da onda opterećenje na zadnjim šapama kako prednjim izigrava bager i da se zato ovo javilo? :zeko10:
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Rane na nogicama???

PostPostao/la Guigi » ned kol 24, 2014 14:09 pm

Forumaši, bilo tko? Neki odgovor please? :zeko4:
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Rane na nogicama???

PostPostao/la wildflower » pon kol 25, 2014 0:37 am

Kako joj je to sada? Jel joj još mažete Bepantenom?

S obzirom da voli kopati, da se nije slučajno ozlijedila na neki komadić nečega?

U najgorem slučaju, kod veta pa neka bace oko.
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Rane na nogicama???

PostPostao/la Guigi » pon kol 25, 2014 9:43 am

wildflower je napisao/la:Kako joj je to sada? Jel joj još mažete Bepantenom?

S obzirom da voli kopati, da se nije slučajno ozlijedila na neki komadić nečega?

U najgorem slučaju, kod veta pa neka bace oko.


Još mažemo. Nekad i ujutro i navečer, ali uglavnom predvečer namažemo svaki dan, čekamo da upije i onda je spustim iz krila.
Ide ka boljem ali za nijansu samo. Koža je za nijansicu manje crvena i nije tako nadražena, ali da djeluju ne znam kako bajno krema nakon ovih par dana, ne. Jako jako sporo mi ta krema pomaže. :zeko4:
No provalili smo od čega je, tj. barem mislim da bi to moglo biti. Kako su vani stalno, imaju vani wc (ne onaj trokut nego piljevinu rasutu na podlozi kao pravokutnik, veliko je da se ne guraju) i primijetila sam da kad piški nekad, da odmah i ugazi u to prije nego što piljevina stigne upiti. Vidjela sam joj po šapama pa sam odmah i obrisala. Tako da sumnjam na to da je nadražena i crvena koža zbog urina. Da je došlo do kožice njene ispod dlakice i izgrizlo i ojelo to. Drugo objašnjenje nemam, nije se ni na što mogla povrijediti, a da je tepih tvrd ili nešto takvo imao bi i Guigi istu simptomatologiju. :zeko4:

Evo kremica nakon tjedan dana ne pomaže uopće. Nije gore, ali nije ni bolje. Iako krema upije, ona to liže i dira, vjerojatno više time nadražuje to mjesto.

Dobila sam savjet da se s njom uputim na Veterinarski fakultet, te da tražim termin kod dr. Jurković koja je za kuniće plus termin kod dr. Lemo koji je dermatolog. U jednom da onda riješim i ono linjanje oko vrata, misterij je li grinje ili nije ili wtf je, i ovo sa stopalicom.
Avatar
Guigi
Zečić
Zečić
 
Postovi: 83
Pridružen/a: sri srp 06, 2011 13:00 pm
Lokacija: Zagreb

Prethodna


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan