Puknut nokat !!!!

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la fidelio » čet kol 04, 2011 16:21 pm

Dobro je.
Bivacina ima po cijeloj sobi, ali dobro je.
Više me panika uhvatila što je ona počela čudno držati nogu, izgledala je kao da je u šoku i od jačine udarca je imala par krvavih fleka na krznu (zbog čega sam jedva ostala na nogama, ali sve je OK).
R.I.P. Fidelio i Livio
http://www.youtube.com/watch?v=uegRK73m4sQ
_______________________
24
Avatar
fidelio
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 422
Pridružen/a: čet srp 24, 2008 23:54 pm
Lokacija: zagreb (voltino)- Krapina

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la zeko Simba » čet kol 04, 2011 18:20 pm

:) bitno je na kraju da se sve dobro završilo :)
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la ja i moj debeli zec » čet lis 27, 2011 16:12 pm

pitanje jedno kratko: da li zekanu moze puknuti noktic unutra? kao u prstu?

Biggie-u je jedan noktic na prednjoj sapici jako cudnovato labav a ne vidi se nigdje da je puknuo...izdero me svu i po vratu i po rukama dok sam uspjela popipati pa sad nz jel me tako "oderao" jer ga to boli ili samo neda da diram nokte...ali mislim inace nokte bez problema odreze, za 2 min...istina kod veterinara, ali svejedno ga ja drzim uvijek i nikad me nije tako "oderao"...
Debeli R.I.P. slika
slika
Avatar
ja i moj debeli zec
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1029
Pridružen/a: pet vel 29, 2008 9:17 am
Lokacija: Zagreb

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la zeko Simba » uto stu 08, 2011 8:27 am

Moguće je da mu je puknuo tako "nisko"
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la ja i moj debeli zec » sri stu 09, 2011 11:21 am

hvala...da li da ga vodimo zbog toga veterinaru? tj. da li veterinar moze napraviti nesto u vezi toga ili ce to izrasti?
Debeli R.I.P. slika
slika
Avatar
ja i moj debeli zec
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1029
Pridružen/a: pet vel 29, 2008 9:17 am
Lokacija: Zagreb

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la Charlie » sri stu 09, 2011 14:33 pm

jel ga još uvijek boli? mislim da mu nije ništa jer je već dugo prošlo od tada, možda da slikaš
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la ja i moj debeli zec » sri stu 09, 2011 15:50 pm

slikala bih ja ali kad se stvarno nista ne vidi, izgleda normalno...samo sam ja mazila sapice jedan dan i primjetila kako su ostali dosta cvrsti a taj je labav i kad sam ga htjela jos dirati nije dao...probali smo s okretanjem na leda i sve moguce tehnike ali njemu se to nikako nije svidjelo sto mi je jasno dao do znanja...

mozda ga i nije boljelo vec je samo bio ljut na mene jer ga davim :wink:

nokat je jos uvijek labav ali sad mi dopusta da diram...nisam ga okretala na leda ali tako dok ga mazim pa malo po sapicama...neda mi uvijek naravno...ali i ovih par dana je jako nesto zivcan i zlocest, samo se svadamo :sad: tako da sad i nemam neku priliku pogledati...posto se za sekundu on nesto naljuti i okrene mi guzicu i s otresanjem zadnjih nogica ode u tunel :sad: valjda zato sto vicem stalno na njega jer se zavlaci di ne smije, jede sta ne smije i tako...bas ga nesto sora ovih par dana...
Debeli R.I.P. slika
slika
Avatar
ja i moj debeli zec
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1029
Pridružen/a: pet vel 29, 2008 9:17 am
Lokacija: Zagreb

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la altan » sri stu 09, 2011 20:02 pm

mislim da je Charlica mislila da odes na rtg pod onim "slikat"..jel on normalno hoda i skace..jel staje na tu nogu? jel taj prstic pomaknut s obzirom na druge? mislim da sve i da ga odvedes veterinaru on ne bi imao sta s tim napravit..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la ja i moj debeli zec » sri stu 09, 2011 20:24 pm

aha...moj bed :P

normalno on staje i hoda...sve obavlja normalno, samo se osjeti da je labav noktic...prst mi se cini uredu...

to sam i pitala jer ga ne zelim voditi bzvz, nije bas neki ljubitelj transportera i auta, a bome ni peseka koji ga tamo docekaju...ne zelim ga mrcvariti bzvz pa da mi vet kaze da ce se to rijesiti samo...
Debeli R.I.P. slika
slika
Avatar
ja i moj debeli zec
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1029
Pridružen/a: pet vel 29, 2008 9:17 am
Lokacija: Zagreb

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la Charlie » sri stu 09, 2011 23:37 pm

da, da, na rtg sam mislila :D
a teško je nama preko foruma odlučiti dal da ideš
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la ja i moj debeli zec » čet stu 10, 2011 1:02 am

mislim da cu ostaviti ovako, bar za sad...prstic kad pipam isti je kao i svaki drugi, ne osjecam nikakve prijelome ili viskove izbocina...on se normalno krece i normalno pomice taj prstic kao i druge (to vidim npr kad se proteze pa ih onako stisne)...i dalje se pentra dokle god najvise moze stici i onda u nedostatku vjestine pada dolje :dry: tako da mislim da ga to uopce ne smeta...ako primjetim neku negativnu promjenu onda cu ga voditi :)

jer njemu je i repic nakrivljen i pitali smo u bubi oni su pipali i pipali i nisu mogli odluciti jeli slomljeno, nije...pitali su me da li ga pomice ja sam rekla da...i gore dolje i lijevo desno...na to su rekli da je onda uredu da mu jednostavno tako stoji repic...iz toga bih izvukla da ako pomice da nije slomljeno :wink: ispravite me ako sam u krivu...
Debeli R.I.P. slika
slika
Avatar
ja i moj debeli zec
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1029
Pridružen/a: pet vel 29, 2008 9:17 am
Lokacija: Zagreb

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la altan » čet stu 10, 2011 2:32 am

pa tako nekako :)
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la ja i moj debeli zec » čet stu 10, 2011 10:14 am

hvala puno svima :)
Debeli R.I.P. slika
slika
Avatar
ja i moj debeli zec
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1029
Pridružen/a: pet vel 29, 2008 9:17 am
Lokacija: Zagreb

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la Dejica » pon vel 27, 2012 23:03 pm

Opet ja muku mucim...

Ne znam sta da radim. Primetila sam da je jedan noktic skroz uvijen kao puz kad je pipnem za to ona pomeri sad ne znam dal je boli ili ne voli da joj diram sapicu. Da li to smem nekako da isecem i sta se moze desiti ako to ne uradim?

Jako je nemirna kad trebaju noktici da se seku, a pogotovo se plasim za taj noktic.
Avatar
Dejica
Zečić
Zečić
 
Postovi: 92
Pridružen/a: uto lis 12, 2010 22:34 pm
Lokacija: Vrsac

Re: Puknut nokat !!!!

PostPostao/la Vladolina » sri lis 22, 2014 11:00 am

vidjela sam na prvoj stranici ovog topica sličnu situaciju pa nadam se da sam u dobroj temi pošto se zove "puknut nokat" a mojoj nije puknut već je zakrivljen. Prekjučer sam čistila kuću i sve tepihe koje imamo smo izvadili van da se proluftaju dok smo usisavali. Ona se u jednome trenutku tako prepala usisavača i mislim da je u tome šprintu po kući ozljedila nokat. Šepala je prekjučer dosta,jučer i danas puno manje ali svejedno štedi šapicu. Dok smo se mazile sam joj išla lagano pregledati nogu i samo reagira na taj noktić. I sve ostalo je normalno (pije,jede,kuglice su normalne,zaigrana,istražuje i trči). Odrezala sam jako malo pošto je oštećen nemogu nigdje vidjeti gdje je živac. Ne znam što sada pošto nikada nismo imali problema s noktima. Hoće li to otpasti ? Treba joj još izrezat ? Nadam se samo da ju ne moramo voditi veterinaru jer to užasno loše podnosi. Evo slika pa ako neko ima možda savjet što da radim :sad:

https://33.media.tumblr.com/fcfed49acd6 ... o1_500.jpg
https://33.media.tumblr.com/04d06b053f6 ... 2_1280.jpg
Avatar
Vladolina
Kunić
Kunić
 
Postovi: 33
Pridružen/a: ned lis 06, 2013 19:02 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan