HITNO!! Moj MUSKI zec je upravo dobio mlade

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

HITNO!! Moj MUSKI zec je upravo dobio mlade

PostPostao/la Tooceek » uto kol 27, 2013 10:27 am

Pa dobro, ne bas upravo, ali to je bilo pred 3 dana, ja sam se nagnula nad kavez i skuzila sam da je “on“ pocupao brdo dlake, a onda sam skuzila da se nesto mice.citala sam sve o tome kako se brinuti itd. ali me zanima vas savijet. Imam 2 kunica, jedng starog 2 god. i tog koji se okunio koji je star 7mj. i mislili smo da su obadva muska. inace nisu skupa u gajbi ali su zajedno vani. Oboje su patuljasti kunici slicne tezine i muskog smo odstranili iz blizine zenke. Zanima me treba li zenka ici van dok su mladi jos tako mali, muzjak isto ne ide van nego ga samo secemo na povodniku po dvoristu.Imamo u vidu i kastraciju, ali jos se premisljamo, vidjet cemo. Zanima me, ako ga ne kastriramo, hoce li im tesko pasti da vise ne budu skupa? i citala sam nesto da male treba odvojiti muske od zenskih nakon sto navrse dva mjeseca da se ne oplode medusobno, je li to istina? I sto da napravim s njima, jedan ide prijatejici i znam da ide u dobre ruke, ali sto s ostala 4, da dam oglas ovdje i kako da prepoznam idu li u dobre ruke? I ako ih budem odvajala, mislila sam uzeti 4 kutije i svakoga staviti u jednu jer ja bas i nisam neki expert u prepoznavanju spola, za zenku su mi rekli da je musko i ja sam provjerila i zakljucila da je to tocno, tako da mislite li da je ok drzati i h svakog u velikoj kutiji sa svim potrebnim samo par dana, dok ih neko ne udomi? Ako neko zna neke dobre stranice molim vas nek linka. znam sve o prehrani mame, ima brdo vode, hrane, sjena, i jabuke uvijek na raspolaganju. Molim vas neke slike kko bi mladi trebali izgledati s odredenim brojem dana. Hvala svima i ako se netko jos sjeti necega, molim vas recite, nemogu se vise sjetit niceg pametnog za pitat. :zeko3:
Avatar
Tooceek
Kunić
Kunić
 
Postovi: 23
Pridružen/a: čet srp 11, 2013 19:23 pm

Re: HITNO!! Moj MUSKI zec je upravo dobio mlade

PostPostao/la altan » uto kol 27, 2013 14:37 pm

Ne znam što znači ići van? Van kao izvan gajbe ili kao van kuće? Ako misliš na gajbu onda oboje trebaju ići van samo naravno ne u isto vrijeme, a ako misliš izvan kuće onda niti jedan ne treba ići van. Ako ih ne kastriras biti će to mučenje za njih, jer se osjete i vjerojatno će se stalno tjerat, a i siroti će bezveze biti sami. Kunići vole društvo svoje vrste i trebali bi ga imati ako je to moguće. Ne znam odakle si, mozda bi bilo moguće da te posjeti netko tko ima iskustva s prepoznavanjem spola. Budući da se radi radi o nenamjernom okotu vjerujem da će ti moderatori dopustiti da ih oglašavaš preko foruma.
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: HITNO!! Moj MUSKI zec je upravo dobio mlade

PostPostao/la Tooceek » uto kol 27, 2013 17:04 pm

Mislila sam ici van iz gajbe, naci ond cu ih pustati redovito. Pa vjerojatno cu ga i kastrirati samo je financijsko pitanje. Jel zna neko koliko to kosta? Hvala onda na informacijama i nadam se da ce mi dozvoliti. :)
Avatar
Tooceek
Kunić
Kunić
 
Postovi: 23
Pridružen/a: čet srp 11, 2013 19:23 pm

Re: HITNO!! Moj MUSKI zec je upravo dobio mlade

PostPostao/la altan » uto kol 27, 2013 17:08 pm

Nisi napisala odakle si tako da je teško davati točnije informacije..kastracija je oko 250-300kn
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: HITNO!! Moj MUSKI zec je upravo dobio mlade

PostPostao/la Tooceek » uto kol 27, 2013 17:43 pm

aaa............hvala. Ja sam iz Koprivnice, Koprivničko-križevačka. :) jedino ne znam kak cu dok porastu sve ih nahranit...... i to mi je palo napamet. imam 5 beba i 2 roditelja, a zenka mi u 3 dana pojela vrecu hrane od 1kg. jos i sjena tamani, a i za malene cu morat kupovati hranu i gajbe jer ih za par mjeseci moram odvojit, a udomljavanje traje, onda su tu jos i zdjelice, dudice itd..... ili cu ih morat drzat u kutiji tih nekoliko dana, al hrana svejedno ostaje a jos moram i kastrirat muskica :(
Tooceek
Avatar
Tooceek
Kunić
Kunić
 
Postovi: 23
Pridružen/a: čet srp 11, 2013 19:23 pm

Re: HITNO!! Moj MUSKI zec je upravo dobio mlade

PostPostao/la altan » uto kol 27, 2013 22:44 pm

sad ti je najbolje kastrirat muškića dok ionako mora biti odvojen od ženkice i za sada malci samo sisaju pa još nemaš tih izdataka
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: HITNO!! Moj MUSKI zec je upravo dobio mlade

PostPostao/la Tooceek » uto kol 27, 2013 23:38 pm

Znam, pokusat cu nesto sastrane ustedit kojih parsto kuna, a za kastraciju ako bi, bi sad za kojih 2 tjedna, ali moram smoc nofce od negdje, valjda ce se naci :)
Tooceek
Avatar
Tooceek
Kunić
Kunić
 
Postovi: 23
Pridružen/a: čet srp 11, 2013 19:23 pm



Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan