CISTITIS ili upala mjehura

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

CISTITIS ili upala mjehura

PostPostao/la Lady Stardust » pon lis 15, 2007 20:41 pm

--------------------------------------------------------------------------------
Post od Barica i Jurica u 02.09.07 u 02:43:35
--------------------------------------------------------------------------------
primjetila sam da je Barica (naravno, ko drugi, sve se za nju hvata) danas obilnije piškila.. navečer je nešto malo pojela.. a kad sam oko 1 krenula spavat, slučajno sam zašuškala vrećicom i svi se digli na noge osim nje, što mi je bilo čudno jer je ona uvijek u prvom redu za hranu.. dala sam im još svakom po mrvicu, no, međutim, ona se nije htjela ni približi, probala sam s malticom, znam da je za njom luda, ništa, ni krušku nije htjela..
prvo sam pomislila da je začep jer je forum sad pun toga, ali onda sam skužila da su joj nogice skroz mokre.. tad mi je sinulo da je danas jedna lokva bila malo obrubljena crvenim, a bila je svježe napravljena.. ne znam jel to crveno bilo krv, ali takvu lokvu nikad dosad nije napravila.. između ostalog, kad sam ju istjerala ispod stola, otišla je kod kaveza, jako se zgrčila i pustila 3 kapi, tak da sam sad sigurna da je upala mjehura.. i cijelo vrijeme glasno škrguće zubima..
otišla sam u prvu pomoć vidjeti što ima o tome, i piše da je najsigurnije na antibiotike da ne pređe na bubrege..
pošto je barica bila skoro cijeli 5. i cijeli 7 . mjesec na antibioticima i probava joj se još nije regulirala, zanima me jel postoji kakvo alternativno rješenje?? jel imao tko iskustva s time?? i koliko dugo će morat opet glupi antibiotik pit??
ja ću poludit, zaš se sve mora na nju uhvatit?? i to u noći, i baš u nedjelju.. evo svaki put kad legne, ustane nakon minute i grči se.. znam kak to boli i užasno mi ju je gledat da se tak muči.. jel se smije njima davat uvin h čaj?? imam i neke kaspule od brusnice na biljnoj bazi..
zvat ću maria ujutro u 9 da dođe u ambulantu, ali ne znam kak će jadna izdurat ovu noć..
:'( :'(

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od zeko Simba u 02.09.07 u 08:09:13
--------------------------------------------------------------------------------
Vjerojatno je cistitis kao što si rekla. S obzirom da ju je sudeći po simptomima jako uhvatio možda ipak bolje da primi još jedan antibiotik, jer joj je ovo bolno. Jadna ona :( nikako da se oporavi

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od zekica_poopy u 02.09.07 u 09:18:58
--------------------------------------------------------------------------------
potrazi savjet veta za antibiotik. osim toga probaj s brusnicom - ali list. ako nemas mozda uvin-h? al onda nikako c-vitamin uz to...makar mislim da to jos nitko nije probavao sa zekonjama :-/ pisali smo malo o tom e al je to jos neistrazeno...

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od zekica_poopy u 02.09.07 u 09:35:07
--------------------------------------------------------------------------------
joj ako netko ima link na onaj dobar popis otrovnih biljaka za zecove neka ga zaljepi negdje jer sve sam pretrazila nemrem to naci

ne treba nasla sam - bio mi je u favoritima naravno

http://www.adoptarabbit.com/articles/toxic.html

ako ikom mozda treba jos

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od Barica i Jurica u 02.09.07 u 10:26:02
--------------------------------------------------------------------------------
jutros oko 5-6 (svitalo je) je popapala kašicu od kruške, maltice i sijena.. i nešto malo kupovne hrane..
sad u 10 kad je "doručak", opet neće jest..
di da nabavim list brusnice, pretpostavljam da ga baš i nema za kupiti u trgovačkim centrima..

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od zeko Simba u 02.09.07 u 10:31:28
--------------------------------------------------------------------------------
Ima, mi smo kupile u Billi, tamo gdje su čajevi stoji, pakuje firma Agristar, žuta vrećica od 100 grama

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od zekica_poopy u 02.09.07 u 11:19:32
--------------------------------------------------------------------------------
ja sam trazila okolo podatke o medvjetki - od cega je uvin caj i nisam nasla nista toksicno, no nemrem ja to nikome preporucit da testira na svom ljubimcu :-/ raspitati se mozda kod veterinara?

jer s brusnicom kao je zabluda, da djeluju samo listovi al opet manje nego ta medvjetka...

u svakom slucaju nemoj mjesat...

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od Lady Stardust u 02.09.07 u 11:36:29
--------------------------------------------------------------------------------
Problem je s cistitisom da ta mokra dlakica iziritira kozu oko guze, onad dlakica otpadne a koza je crvena i kao izgrozena.

Blixa je za cistitis dobila 7 dana Bayitril injekcije 0,3 ml i sredilo se ali je celavu guzi imala jos neko vrijeme. Treba se prati i mazati flogocidom jer dlaka prepadnje a ispod se naprave ranice na kozi odiritacije mokracom sto povlaci nove probleme.

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od mubi u 02.09.07 u 11:59:48
--------------------------------------------------------------------------------
zašto ne čaj od brusnice, od plodova? al onaj čisti, ne s 1.3% brusnice, il koliko već...
moji nisu imali upalu mjehura, ali, kad im je bio kalcija malo više u mokraći, pili su to i bilo je sve ok.

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od zekica_poopy u 02.09.07 u 12:07:14
--------------------------------------------------------------------------------
pise ti u opcenito zekonjama - uvin caj topic :)

nasla ja - kao da je zabluda da to djeluje - marketing trik...kao da naravno da imaju c vitamina i da je to super, ali to ne lijeci upalu mjehura - dapace nesmije se mjesati s uvinim cajem jer za lijecenje upale mokraca ne smije biti kisela :)

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od Barica i Jurica u 02.09.07 u 12:32:45
--------------------------------------------------------------------------------
dakle, ovako stvari stoje.. jest, cistitis je u pitanju.. dobili smo pikicom enrobioflox i spasmex (ne znam što je to).. mario se boji, pošto se jako grči da nisu bubrežni kamenci u pitanju, pa ćemo vidjet ako do sutra ne počne normalnije piškiti, onda ćemo na rengen.. ako bude bolje, onda ćemo još do srijede po pikice, pa smo okej..
sad je papala malo kupovne i malo kašice od sijena i kruškice, dva puta je piškila u zadnjih sat vremena.. lokvice su promjera 4-5 cm, a u onoj prvoj sam našla onak ko mliječni put, to je pretpostavljam višak kalcija..
kak se mogu bubrežni kamenci prepoznat po mokraći?? jel ih ima unutra??
dakle, što mi sve treba od ovih prirodnih preparata?? i znaima me kak da ja koristim listove brusnice, da si napravim čaj?? jel mogu to onda i barici u vodu malo stavit??
e da, a što se tiče mokre dlake, nema je uopće na guzi, tj. oko nje, to mi je bilo malo čudno, ali su noćas capice bile skroz mokre.. i sad je to tak sasušeno na njima.. jel joj smijem s mlakom vodicom to malo oprati??

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od zekica_poopy u 02.09.07 u 12:35:02
--------------------------------------------------------------------------------
da napravi caj pa joj umjesto vode daj, ako nece (moji su caj od plodova obozavali pa pomjesaj mozda) onda na spricu :)

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od zeko Simba u 02.09.07 u 12:40:46
--------------------------------------------------------------------------------
Možeš joj napraviti čaj, a možeš joj lišće ponuditi i ovako, kao klopu. Mi svojima damo tako ili posipamo po sijenu. Vole lišće brusnice. Dobro je dati i vitamine u vodu ili ohlađeni čaj jer vitamin C pospješuje izbacivanje kalcija iz organizma
A njoj slobodno operi nogice, a možeš joj malo i namazati

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od Barica i Jurica u 02.09.07 u 12:44:28
--------------------------------------------------------------------------------
što se tiče uvin h čaja, meni je doktorica rekla da se ne moram ni trudit s tim (pogotovo ja koja inače svake godine vučem upalu mjehura mjesecima).. to može biti preventivno kao i brusnica itd., ali kad je upala aktivna, nema toga što ti može pomoć osim antibiotika..
trenutno pijem nolicin (norfloxacin, mislim da sam negdi pročitala da je nedavno netko od vas isto muku mučio s tim, pa eto, navodno je baš taj antibiotik jako djelotvoran kod urinarnih problema).. i čini mi se okej, ali ovaj put mi upala traje tek 2 tjedna..
baš nam je fino, skupa se grčimo na wc-u.. ;D ;D ne pada jabuka daleko od stabla.. ;D ;D
trenutno mi je najbitnije da barica sama neš jede, makar to bilo i malo, da ju ne moram sekirat sa špricom, a ostatak ćemo već nekak progurat ko i uvijek..
dođe li ikad kraj nevoljama kad jednom počnu?? >:( >:(

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od Charlie u 02.09.07 u 13:19:11
--------------------------------------------------------------------------------
Nolicin se često daje za upale mjehura

jesi pitala veta da joj ti nisi prenjela neke bakterije?

spasmex http://www.tegobe.com/vademecumi/lek/spasmex.htm

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od Barica i Jurica u 02.09.07 u 15:13:36
--------------------------------------------------------------------------------

on 09/02/07 u 13:19:11, Charlie wrote: Nolicin se često daje za upale mjehura

jesi pitala veta da joj ti nisi prenjela neke bakterije?

spasmex http://www.tegobe.com/vademecumi/lek/spasmex.htm



znaš da sam se i ja pitala, ali ne znam kako bih joj ih prenijela.. mislim da upala mjehura nije zarazna.. mislim da se te bakterije ne mogu prenijeti zrakom ili slinom.. onda bi ju i ostali dobili..
sad je u dva navrata pokakala ogromnu hrpu kuglica.. :o :o ..ima ih i normalne veličine, al većina je ultra velikih (otprilike ko 3 spojene) ..neke su skroz mekane (na pritisak se skroz razmažu), neke polutvrde, a neke tvrde.. našla sam i nekih neprobavljenih sjemenki unutra.. jel to normalno s obzirom na ponovni antibiotik, bolest, kašicu od kruške, maltice i sijena itd. ??

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od zekica_poopy u 02.09.07 u 15:24:59
--------------------------------------------------------------------------------
a da se nije napinjala kakit mozda pa sad sve otislo van?
jel znas kak je jucer kakila?

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od Elerrina u 02.09.07 u 17:17:58
--------------------------------------------------------------------------------

on 09/02/07 u 12:44:28, Barica i Jurica wrote: što se tiče uvin h čaja, meni je doktorica rekla da se ne moram ni trudit s tim (pogotovo ja koja inače svake godine vučem upalu mjehura mjesecima).. to može biti preventivno kao i brusnica itd., ali kad je upala aktivna, nema toga što ti može pomoć osim antibiotika..



Barica i Jurica, nemoj se ljutit, ali ne bih se baš složila s tobom...ja sam više puta imala upalu mjehura, i pila sam samo uvin čaj (na doktoričinu preporuku!!), u stvari sam si kupovala onaj u prahu i miješala ga s cedevitom i hladnog pila...i uvijek mi je brzo prošlo...mislim da je antibiotik u svakom slučaju zadnja solucija...i kod ljudi, i kod životinja... ali kad se mora, se mora...

pusa maloj bubanoj Barici
:-* :-*

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od Baltazar u 02.09.07 u 23:02:54
--------------------------------------------------------------------------------
ja sam pila caj od persuna, nista bolje od toga nije delovalo.

samo da joj bude bolje. jadni mali zekani, nista ih ne moze zaobici. ako ih ne jedu i ne love, onda ih bolesti napadnu :'(

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od Barica i Jurica u 03.09.07 u 09:00:06
--------------------------------------------------------------------------------
prekjučer je normalno kakala, mislim normalno.. kuglice su i dalje male, ali ih ima dovoljno.. a te hrpe kuglica je pokakala nakon kruške.. iako mislim da je i od spasmexa..
od jučer nije piškila uopće, a od jutros ju šopam vodom jer jako mali fali u pjilici, pa pretpostavljam da je samo jurica pio.. izgleda da nam ne gine rengen danas..


upravo je imala napadaj neki, nemre stajat na nogama, idemo veterinaru odmah.. ja ću umrijet ak joj se šta dogodi..

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od Elerrina u 03.09.07 u 09:06:57
--------------------------------------------------------------------------------
ma neće joj se ništa dogoditi...glavu gore! mi smo pozitivnim mislima uz vas ;) ;)

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od zeko Simba u 03.09.07 u 10:22:32
--------------------------------------------------------------------------------
Držimo palčeve da bude sve ok

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od zeko Simba u 03.09.07 u 13:22:06
--------------------------------------------------------------------------------
Evo, javila se barica i jurica, net joj ne radi, pa samo da napišem da je s Baricom sve ok http://www.cheesebuerger.de/images/smil ... h/k045.gif a detalje će ona sutra napisati kada osposobi internet

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od Barica i Jurica u 03.09.07 u 13:50:39
--------------------------------------------------------------------------------
proradio mi net, bili su brzi s popravkom ovaj put, inače traje nekoliko dana..

dakle, jutros je bilo sve okej, i ja sam se spremela zaputit u trgovinu u nabavku poslastica da proslavimo 365 dana provedenih s baricom.. ;D ;D

dok sam pisala post, čula sam grbunjanje po laminatu kao da netko kliže, okrenula se i vidjela baricu kak se koprca i nemre se ustat na stražnje noge.. pogidla sam ju, stavila na tepih, i nije mogla na jednoj nozi stajat uopće, a druga je bila onak postance, ko da se više na bok okrenula.. naravno da sam ja pomislila na najgore i brzo vetu..
detaljnim pregledom i prepipavanjem, ustanovljeno je da nije bilo nikakvog napada.. mario ju je rasvlačio ko žabu i neš namješto po zdjelici i nogama, a ona je poluzatvorenih očiju stajala mirno na prednjim nogicama.. mislim da joj je čak i pasalo.. na kraju smo ustanovili da joj na jednoj nozi iskače koljeno (ili neki zglob, ne znam više ni sama), i da zbog toga ne bi smjela imati previše aktivnosti i ludirati se s ostalima, ali to mora zbog svoje smrdane probave..
i tako ćemo mi do kraja života malo, tu i tamo posjetit maria da namjesti kosti..
što se tiče piškenja, to je okej, danas je normalno piškila, ali su kakice malo krvave, pa nas to sad brine.. to nisam niš razumjela od onog što mi je rekao, ali zapamtila sam da ni u ludilu više probiotika, mora papat puuuuuno sijena (kupovnu ograničit maksimalno) i puno kretanja, i od "lijekova" samo vitaminska kakica, a nogu ćemo onda namještat ako ponovo iskoči dok se ne sredi probava..
i tako manje zlo umjesto većeg..
pustili smo baricu po ordinaciji da šeta da vidi mario nakon namještanja jel još šepa, i kak je on meni objašnjavao sve to s probavom, ona je uspjela upoznat skoro cijelu ordinaciju (5 prostorija, a samo operacijska dvorana ima vrata) i skoro pojest neke tamo sterilne gaze.. ;D ;D
ova cura koja radi tamo (ne znam točno njenu funkciju) nam je rekla da je barica najhrabriji i najmirniji zec koji im je ikad došao.. ;D ;D ..ja se odmah rascvjetala.. ponosna majka ;D ;D
ugl., moj hrabri miš dakle ima još novootkrivenih zdravstvenih problema, ali dok to nije po život opasno, sve je okej..
jedino ne znam kak bi joj ograničila kretanje na samo lagano skakutanje, a da ne luduje više i ne skače posvuda.. jer danas prije klizanja i koprcanja po laminatu su ona i jurica se lovali međusobno.. jurica je malo napaljen.. ;D ;D
ja vjerujem da ćemo mi sve sredit jednom nekad u skoroj budućnosti, ipak je ona moja hrabrica i borac, i da ćemo sutra moć na miru proslavit prvu godinu provedenu skupa i da ćemo sliknut malo i tako.. preksutra nas nakon zadnje terapije s baricom, čeka đurina kastracija.. eto.. nama je definitivno veselo.. ::)

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od Charlie u 03.09.07 u 14:11:39
--------------------------------------------------------------------------------
Ne želim plašiti niti glumiti veterinara, ali potpuno isti simptomi, dijagonoza i terapija (mirovanje) bili su kod Charlia...mjesec dana nakon toga potepao ga je gadan inzult što je poslije bilo svi znaju :'(

Tako da mislim da svaki gubitak ravnoteže zahtijeva B neuron

u samo par dana čujem već drugi slučaj za probleme sa kukovima, a nedavno sam gledala na netu da displazija kod kunića nije baš česta ???

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od Barica i Jurica u 03.09.07 u 14:28:18
--------------------------------------------------------------------------------
nije kuk.. koljeno je.. nije izgubila ravnotežu u smislu neuroloških problema, nego zato što joj je koljeno iskočilo iz zgloba, pa se nije mogla normalno ustat na laminatu koji je klizav i kojeg je moja mama u subotu oprala sredstvom koje je ultra klizavo (onaj neki pronto) iako sam joj ja rekla da smije samo vodom prebrisat, pa je i to doprinjelo..
tako da nema razloga za strah.. jer je odmah nakon što joj je mario namjestio koljeno, stala normalno i odskakutala.. ne vjerujem da bi se isto dogodilo s neurološkim..
a ovo što veliš da je jako rijetko u kunića, iako nije problem u kukovima, ali ni ja još nisam čula za to.. veli mi muž da je to ona nogica koja je bila slomljena (iščašena), pa je možda i to uzrok, ili možda ima bar neku vezu s tim.. iako veli mario da nema veze jer se kod krivih naskoka svašta dogodi, pogotovo na klizavoj površini..
tako da ja ovaj mjesec radim, umjesto za faks, za novi FINI tepih (koji će prekriti većinu sobe) da fine guze ne dobiju žuljeve..
u svakom slučaju, ja ću je promatrat pozornije.. ali odsada bez panike..
;) :D

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od Elerrina u 04.09.07 u 11:53:25
--------------------------------------------------------------------------------
a mišek mali... :( pa kako se sve na njena leđa svalilo?? :-/

velika pusa Barici za brz oporavak :-* :-* :-*

--------------------------------------------------------------------------------
Naslov: Re: CISTITIS ili upala mjehura
Post od Barica i Jurica u 04.09.07 u 12:38:10
--------------------------------------------------------------------------------
danas smo bolje.. ko zmaj.. normalno piškimo, fino i kugličarimo.. normalno hodamo.. iako se meni čini da kad sjedi, ponekad čudno izgleda.. al to mi je samo jutros tako izgledalo, ko da joj je ta nogica di joj koljeno iskače malo prema van.. kad stoji i hoda, u normalnom je položaju, sad kad je sjedila, isto je izgledalo normalno.. charlica me malo zabrinula, pa sam pitala maria za kukove, veli on da je po opipu sve u redu osim eto tog koljena, a za kukove bi trebali na rengen.. ne znam dal da ju mučim sad ak je sve u redu?? ja nekak ne bih, ali ako i dalje budem primjećivala tak neke nenormale, onda ćemo na rengen.. ??? ???

--------------------------------------------------------------------------------
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan