apsces na nosicu :(

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Re: apsces na nosicu :(

PostPostao/la altan » sub pro 15, 2012 2:08 am

pa jel prije nego mu se sve to izdogadalo jeo sijeno?
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: apsces na nosicu :(

PostPostao/la iwona » sub pro 15, 2012 8:46 am

altan je napisao/la:pa jel prije nego mu se sve to izdogadalo jeo sijeno?


prije toga uopce nije htio sijeno jedno vrijeme,cak sam mu probala ostavljat samo sijeno bez hrane jedan dan,pa ni tako nije htio,sad vidim da malo hoce..ali opet moram ga tako razljutit da bi ga jeo..
Avatar
iwona
Zečić
Zečić
 
Postovi: 59
Pridružen/a: uto srp 14, 2009 10:39 am
Lokacija: Osijek

Re: apsces na nosicu :(

PostPostao/la iwona » sub pro 15, 2012 13:14 pm

evo stigao nam je critical care,vec sam mu dala 10 ml toga..
inace je dobro kuglice su skoro pa normalne velicine,samo sto ih ima jako malo,neznam da li je to sada normalno..
od jutros sam ih nasla samo 6..vec sam se uplasila da se nije zacepio pa mu dajem i sok od ananasa sa prodigestom i malt pastu..
a okice i dalje suze,danas idemo kupiti vidac caj,pa cemo mu ispirati okice..
e i da sinoc sam ga nahranila u 12,i do nekih 6 sati ujutro nisam mu htjela nista davati da vidim hoce sam probati jesti,ostavila sam mu sijena,njegove hrane usitnjene,radica i tako..uglavnom vidim da je papao svoju hranu..
sto se tice sijena,treba nam stici u ponedjeljak domace,pa cemo vidjeti hoce ga htjeti papat,nadam se da hoce..
Avatar
iwona
Zečić
Zečić
 
Postovi: 59
Pridružen/a: uto srp 14, 2009 10:39 am
Lokacija: Osijek

Re: apsces na nosicu :(

PostPostao/la ars » sub pro 15, 2012 13:50 pm

Sijeno MORA kako god. Imat ćete ovakvih problema napretek ako on ne počne normalno jesti sijeno svakodnevno. Pod normalno mislim minimalno nekoliko šaka pojedenog sijena svaki dan, ne par grančica. Znam da je teško i da neki zeke ne žele, ali ako treba, ostavi ga dan/dva/tri bez suhe hrane. Ja sam tako Lolu naučila da nema zafrkancije. Sad nemam problema s tim i zahvaljujući tome držimo njen apsces i problematične zube pod kontrolom, čak se i veterinari čude tome.
Jesu njemu pregledani i ostali zubi? Nema preraslih ili iskrivljenih zubića slučajno?
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: apsces na nosicu :(

PostPostao/la iwona » sub pro 15, 2012 13:54 pm

ars je napisao/la:Sijeno MORA kako god. Imat ćete ovakvih problema napretek ako on ne počne normalno jesti sijeno svakodnevno. Pod normalno mislim minimalno nekoliko šaka pojedenog sijena svaki dan, ne par grančica. Znam da je teško i da neki zeke ne žele, ali ako treba, ostavi ga dan/dva/tri bez suhe hrane. Ja sam tako Lolu naučila da nema zafrkancije. Sad nemam problema s tim i zahvaljujući tome držimo njen apsces i problematične zube pod kontrolom, čak se i veterinari čude tome.
Jesu njemu pregledani i ostali zubi? Nema preraslih ili iskrivljenih zubića slučajno?


da,onaj zubic su mu izvadili i kaze izbrusili su neke zube koje je bilo potrebno izbrusiti,i prednje donje isto,jer su mu bili malo prerasli..
Avatar
iwona
Zečić
Zečić
 
Postovi: 59
Pridružen/a: uto srp 14, 2009 10:39 am
Lokacija: Osijek

Re: apsces na nosicu :(

PostPostao/la ars » sub pro 15, 2012 15:31 pm

Znači da ima sklonost ka problemima sa zubima. To ćete držati u normali sijenom i grančicama. Tim više što prije mora početi jesti puno sijena, sad kad su zubi sređeni.
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: apsces na nosicu :(

PostPostao/la iwona » sub pro 15, 2012 18:34 pm

ars je napisao/la:Znači da ima sklonost ka problemima sa zubima. To ćete držati u normali sijenom i grančicama. Tim više što prije mora početi jesti puno sijena, sad kad su zubi sređeni.


nece,guram mu onako pred njuskicu,a on ljut na mene kida to sijeno i baca,poceo me i grebat..neznam kako da ga uvjerim da to mora jesti..cak sam mu kupila danas drugu vrstu sijena,dok ne stigne domace,to je malo njuskao,ali nezeli ni to..cak sam i probala na sijeno onako utrljati malo soka od kruske,to je isto samo pomirisao i trazi krusku u sijenu i kad je skuzio da nema okrenio se..neznam,vjerujem da ga ovo jos boli jel mu je meso jos nateknuto na toj strani di su mu vadili gnoj,inako je iznutra crveno i nateceno..veterinar je rekao da ce to splasnuti..neznam
Avatar
iwona
Zečić
Zečić
 
Postovi: 59
Pridružen/a: uto srp 14, 2009 10:39 am
Lokacija: Osijek

Re: apsces na nosicu :(

PostPostao/la ars » pon pro 17, 2012 0:24 am

Ma dobro, nisam mislila prvih par dana, nego dok zubi opet nisu prerasli.. sad ga pusti kako tako, bitno da jede išta sijena, ali čim to splasne, ako treba i ucjenom - neće sijeno, nema ništa drugo. Ako čak ni tad ne bude jeo sijeno, e onda nešto s tim zubima stvarno jako nije u redu. Nadam se da nije tako i da će uspjeti, jer bez sijena nema zdravog kunića.
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: apsces na nosicu :(

PostPostao/la markiza » čet pro 20, 2012 7:26 am

Drzim palceve da ti zeko bude dobro :thumbup:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: apsces

PostPostao/la HŽV » sub stu 22, 2014 15:52 pm

Imam kunica starog 5 godina i u zadnje vrijeme je kasljao i suzila mu oba oka. Primio terapiju 7 dana enroxil, ali kasalj nije prestao. Otisli smo na rentgen posnimat zube,glavu, srce, pluca.
Nema upale pluca i kao zubi su u redu. Ali su mu pronasli na podbratku neku nakupinu (gnoja ili cega vec) vjeerojatno se radi o apcesu. Evo i slika i oznaceno zutom strelicom ta nakupina gnoja.
Veterinar mu je to opipao i rekao da nije toliko veliko da bi isao to rijesavati kirurski. Receno je da je vjerojatno uzrok bakterija pa je dobio opet antibiotik na 7 dana. Kunic normalno jede ali mi se cini da ga to boli. Na snimci se vidi tocno kolika je velicina tog apcesa, sad neznam u kojoj mjeri je ov ozbiljno s obzirom na velicinu tog apcesa.
slika
slika
HŽV
Kunić
Kunić
 
Postovi: 15
Pridružen/a: uto tra 15, 2014 13:29 pm

Re: apsces na nosicu :(

PostPostao/la altan » ned stu 23, 2014 21:06 pm

Odakle si? Kod kojeg veterinara si bio? Vjerojatno će biti potrebno uklanjati..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: apsces na nosicu :(

PostPostao/la HŽV » uto stu 25, 2014 16:23 pm

Iz Zagreba. Rekli su mi da to nije preveliki apces da bi se odstranjivao kirurski i dali 6 dana antibiotika. Veterinar kod kojega sam bio se razumije u kuniće (ne bih sad nista imenovao) ako na to misliš.
Pa sam postavio pitanje cisto ako je netko imao slicnu situaciju i kako je rijesio to.
HŽV
Kunić
Kunić
 
Postovi: 15
Pridružen/a: uto tra 15, 2014 13:29 pm

Re: apsces na nosicu :(

PostPostao/la altan » sub stu 29, 2014 23:18 pm

Ako ga neces imenovati onda ti tesko mogu reci da li da potrazis drugo miseljenje..ima na forumu dosta tema o apscesu pa malo prouci
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: apsces na nosicu :(

PostPostao/la zeko Simba » sub pro 06, 2014 10:13 am

Koji atb je dobio? Enroxil pretpostavljam. To mu neće smiriti apces, premalo vremena za poprilično veliku nakupinu. JA bi ga ipak vadila van dok ne napravi veći problem
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: apsces na nosicu :(

PostPostao/la HŽV » pon pro 08, 2014 17:39 pm

Prema snimci i kada su isli gledati na dodir je receno da je apces premal da bi se islo kirurski odstraniti. Inače primao je enroxil tjedan dana prije nastanka ove snimke (zbog kašljanja), te kada je napravljena snimka još tjedan dana enroxil. Međutim i dalje kašlje, a vjerojatno se ni taj apces nije smanjio jer mu i sad suzi oko kao i prije. Međutim, normalno se ponaša i jede sve ok.
Sta ti mislis da je to poveći apces ili? Možda da mu se daju neki jači antibiotici. Inače koliko bi trajao taj postupak vremenski/financijski ako bi se islo kirurski odstraniti?
HŽV
Kunić
Kunić
 
Postovi: 15
Pridružen/a: uto tra 15, 2014 13:29 pm

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan