Pomoc- kunic prekomerno pije vodu

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Re: Pomoc- kunic prekomerno pije vodu

PostPostao/la borx » pon vel 20, 2012 21:46 pm

Znam, znam.... :) Sve bi lako bilo da imamo dobrog veta... Ali ga nemamo... :/ Zvao sam juce i jednog odgajivaca koji odgaja izlozbene kunice i sve sto mi je mogao reci je da mu dam uvin caj, a ja ne znam je li sme on to uopste piti? :/
borx
Kunić
Kunić
 
Postovi: 31
Pridružen/a: sri svi 18, 2011 21:47 pm

Re: Pomoc- kunic prekomerno pije vodu

PostPostao/la Lilo » uto vel 21, 2012 1:57 am

niš mu ne daji,kupi sutra trakice za urin,ajmo linijom manjeg otpora...
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

Re: Pomoc- kunic prekomerno pije vodu

PostPostao/la Lilo » uto vel 21, 2012 2:59 am

borx je napisao/la:
Charlie je napisao/la:
Lilo je napisao/la:sad mi kažeš... :wink: ,


Borx u vezi tvog kunića konzultiramo se i telefonski :wink:

(toliko o tome da Lilo ne pomaže)



Svaka cast ljudi, puno vam hvala! Ok, uradicemo tako. Nije jeo on te silikonske granule, ne brinite zbog toga. A i da je, nekako vise mislim da bi bilo problema sa GI traktom, a ne sa urinarnim.... :/

proućavala sam malo te granule noćas i došla do zaključka da to nebi trebalo stavljati u kunićji wc!Inaće.sa vitaminskom kakicom sigurno se pojede dio tog silikona,naravno da mi to nemoramo vidjeti.E, sad što bi rekli na to da je taj pijesak koji mijenja boju kad ga popiškiš tretiran kancerogenim spojevima da bi mjenjao boju?a što tek na saznanje da je to ustvari onaj pijesak tj.silica gel što metnu u nove cipele da vlagu ne navuku...piše gore da ne to popapati.. :nowink: .vezano i nevezano za ovu temu,nemojte to zekama metnuti u wc! :wink: e sad ja se nadam da ako i jedeš taj silikon da se on nemre nataložiti u bubrezima,ili dio njega ,ustvari kalcij?e sad taj silikon se da otopiti u vodi,vjerovatno i probaviti no kako utjeće na jetru?Uglavno,razgovaram se ja tu sama sa sobom,tri ure su i ćekam rezultate urina... :plugicaa:
Voditeljica :"zeco-kuće"!Dežurna svađalica!!!Kućevlasnica! ovnoliki-rex
Avatar
Lilo
Voditeljica zeco-kuće
 
Postovi: 3373
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 14:31 pm
Lokacija: Ivanić-Grad

Re: Pomoc- kunic prekomerno pije vodu

PostPostao/la borx » uto vel 21, 2012 19:10 pm

Lilo, upravo sam se vratio iz apoteke i jedino sto oni ima su trakice za urin "Uriscan" koje mere kerotone i glukozu... Nikakve druge ne postoje na trzistu Srbije, pa mislim da je najbolje da uzmem uzorak urina i odnesem u laboratoriju i uradicu to sutra, najkasnije prekosutra (kad smislim kako da uzmem uzorak :D ) Reci mi samo, sta je najbitnije da se proveri u urinu? Koji parametri?
borx
Kunić
Kunić
 
Postovi: 31
Pridružen/a: sri svi 18, 2011 21:47 pm

Re: Pomoc- kunic prekomerno pije vodu

PostPostao/la Charlie » uto vel 21, 2012 20:38 pm

proteini, glukoza, ketoni, krv (eritrociti), bilirubin, spec.težina, leukociti
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Pomoc- kunic prekomerno pije vodu

PostPostao/la Klio » pon stu 04, 2013 20:33 pm

Izvukla sam ovu temu "iz naftalina" ali je najskorija po ovom pitanju a ne bih da pocinjem novu....

Munja (zekan koji se udomljava i kod mene je), od kada je dosao pije jako puno vode...
U pocetku nisam odmah primetila jer mi je dosao sa pojilicom od 100 ml koju je imao kao malo dete, a koja bi mojim dvoma bila dovoljna dvnevno...
Uglavnom, kupila sam vecu i pocela da merim, to vec traje dva i po meseca.
Munjai je star 4 godine, tezak 1300gr, pije od 350-400 ml vode u 24h, puuuno piski, ne moze vise kontrolisati da to bude samo u wc-u, urin mu je jako svetao,... jede svako vece dosta sveze hrane tako da nije zbog hrane, proverili zubice i oni su u redu... Ne mrsavi ali se ni ne goji obzirom da ima jako dobar apetit.
U pocetku sam mislila da je zbog vrucina, ali ni nakon leta nije prestalo, stavila ga na Enroxilu 10 dana (tablete) - zeko od mojih kumova je dosao do 1.8l vode dnevno, svi nalazi su mu bili u redu, bio na ultrazvuku se ok, vet trvrdio da je dijabetes jer je mrsavio i tek nakon 15 dana na tabletama Enroxila sve se sredilo, zato sam i kod Munje prvo uradila isto.
Primetila sam i da kod svake promene u njegovom zivotu on pocne manje piti vode, ali nakon par dana se opet nastavi po starom.Tako je bilo i sa antibioticima - prvo je smanjio na 250 ml i sestog dana opet poceo da povecava. Nisam ga vodila na analize jer mi je u isto vreme Bjanka dobila Stafilokok pa je otislo sav novac na nju, jer je u tom trenutku ona bila hitnija.
Sada je Munja na redu.
U subotu vece smo bili na kastraciji i evo od tada nije popio ni celih 250 ml (kad god ima neki veci stres odmah smanji pijenje vode), vet mi je dao injekcije Enroxila za 5 dana, ja bih produzila jos 5 da vidim da li ce injekcije pomoci, interesuje me sta Lilo i Charlica misle o tome? Ipak urin mu je i dalje dosta bistriji nego sto je urin kunica, vrlo cesto skoro bez boje.

POsto imamo trenutno ozbiljne interesente za udomljavanje, zelim to srediti pre nego ode od mene.
Dakle, interesuju me trakice i kako mu mogu, nakon prodje dve nedelje od antibiotika, uzeti urin da odnesem na analizu? Znaci neki praktican savet kako da mi zek ispiski u posudu koju mogu odneti vetu? DA li mogu vec sada uraditi krvnu sliku bez obzira na antibiotike?
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc- kunic prekomerno pije vodu

PostPostao/la Charlie » uto stu 05, 2013 18:47 pm

napravi za početak test sa trakicom, jeftino i jednostavno, bilo bi dobro da se popiški na glatku površinu umočiš i prema uputama očitaš
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Pomoc- kunic prekomerno pije vodu

PostPostao/la Klio » uto stu 05, 2013 21:08 pm

Charlie je napisao/la:napravi za početak test sa trakicom, jeftino i jednostavno, bilo bi dobro da se popiški na glatku površinu umočiš i prema uputama očitaš

ok.... Da li smeta sto sada prima antibiotik?
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc- kunic prekomerno pije vodu

PostPostao/la Klio » čet stu 07, 2013 14:00 pm

Napravila test sa trakicama sve je pokazalo negativno, nema ni belancevina, samo glukoza je pozitivna a ph je 8...
To je to... Da idemo sada na pretrage u krvnoj slici?
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc- kunic prekomerno pije vodu

PostPostao/la Lav » sri stu 13, 2013 21:37 pm

Ma zec zna piti vodu i kad mu je dosadno ( barem sam tako negdje pročitala u literaturi )
slika
Avatar
Lav
Kunić
Kunić
 
Postovi: 34
Pridružen/a: pet stu 08, 2013 18:38 pm
Lokacija: Tuzla

Re: Pomoc- kunic prekomerno pije vodu

PostPostao/la altan » sri stu 13, 2013 21:53 pm

Lav je napisao/la:Ma zec zna piti vodu i kad mu je dosadno ( barem sam tako negdje pročitala u literaturi )

ali ne bas u velikoj kolicini
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Pomoc- kunic prekomerno pije vodu

PostPostao/la ashleyco » pet stu 15, 2013 6:51 am

koje boje mu je urin?
ashleyco
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: pet stu 15, 2013 6:48 am
Lokacija: USA

Re: Pomoc- kunic prekomerno pije vodu

PostPostao/la Klio » pet stu 15, 2013 8:15 am

Skoro bez boje...jako svetao...
Evo jutros opet radila urin sa tracicom (nemam srca mu sama busit uhe za merenje krvi, vec se spremala za vikend da zamolim nekog da dodje i to uradi), nema glukoze ali nema ni proteina, tj. nesto jaaako malo, i sve je ostalo u redu... Nema ni ketona...

Ovih dana mu nisam davala ni sargarepu ni jabuku ni brusnicu...Bukvalno nista od voca ili povrca sto ima puno ugljenih hidrata.
Inace smanjio je pijenje vode, ali i dalje piska ali samo u kavezuiako je vecinu vremena pusten.

Mislim da mu se stabilizuje stanje vec, ali ima jos nekih drugih stvari koje treba reseiti. SAda recimo probavu...ali tu temu na drugom mestu.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Pomoc- kunic prekomerno pije vodu

PostPostao/la altan » pet stu 15, 2013 10:53 am

ovaj ashleyco je spam :wink:
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: Pomoc- kunic prekomerno pije vodu

PostPostao/la Klio » pet stu 15, 2013 11:47 am

altan je napisao/la:ovaj ashleyco je spam :wink:

ih,...ja na poslu pa ne gledam :D :D Koliko spamaju forum, strasno :dragonn-ccc-e:
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan