Molim pomoć! Zeko ćelavi!

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Molim pomoć! Zeko ćelavi!

PostPostao/la zekec » čet ožu 02, 2017 23:29 pm

Pozdrav svima,

imam ovnolikog kunića starog 7 mjeseci (kod mene je mjesec dana), koji je od početka imao prorijeđenu dlaku iza vrata. Čitala sam da se ne radi o nikakvoj bolesti već da je riječ o linjanju pa nisam htjela dizati nikakvu paniku...međutim, posljednjih dana rupa i prorijeđenost dlake na tom predjelu se sve više širi i ipak mi postaje zabrinjavajuće, a sada čitam da mogu biti i gljivice ili paraziti....
i hvala me strašššna panika da zekecu ipak nije nešto ozbiljnije od samog linjanja! :sad:
Uz to, primjećujem da je dlakica zadnjih dana manje sjajna...inače, na ogoljenom predjelu nema krastica niti nečeg "stranog" već čista rozkasta ogoljena koža.
Inače smo iz Splita pa ako netko ima preporuku za veterinara kojemu bi se bilo najbolje obratiti, bit ću zahvalna !!

Evo slikica od prije dva dana, a čini mi se da se sada stanje još pogoršalo,zapravo je u stvarnosti puno gore ... :sad:

slika

Molim vas za mišljenje i savjet budući da nemam nikakvog prijašnjeg iskustva s kunićima i od srca hvala!
zekec
Kunić
Kunić
 
Postovi: 1
Pridružen/a: čet ožu 02, 2017 23:00 pm

Re: Molim pomoć! Zeko ćelavi!

PostPostao/la cuci » ned tra 09, 2017 19:37 pm

Žalosno je da ama baš niko ni da zucne, što me jako čudi čitavih 5 sedmica dosada. Hoću reći, a čemu uopće služi navodno prvi i najveći forum o kunićima u Hrvatskoj.
Najprije potrudi se uslikati oštru sliku, da bi se bolje vidjelo.
Jasno je da se danas sve nađe u internetu, samo se i tamo svašta lupa, pa se treba dobro snalaziti, ali se svakako nađe brdo dobrih savjeta.
Tvoj kunić ima vjerojatno gljivice, ili grinje. Pogledaj mu i u uha. No ipak to mora potvrditi i veterinar.
U Splitu ako ideš u vet. stanicu Filipović, pa ako je tamo još vet. Mioč, dobro daj kontrolirati njegov nalaz i preporuku o uzimanju, davanju lijekova.
Naime nekad, odavno, njegovom preporukom predugim davanjem lijeka je moj kunić nakon nekog vremena i kalvarije uginuo. Mislim da možda i nije loš veterinar i da je u toku godina naučio, puno naučio i stekao dosta iskustva, a čuo sam da je veterinarska stanica dobra. Ali ja mogu reći samo što sam iskusio i ne prežalio mog Štrici Bebića.
Da bi dlaka bila sjajnija, što će reći zdravija, daj mu pomalo lanenog sjemena. To je zdrava hrana inače (naravno u vrlo malim količinama), a za dlake; hrani doslovno svali korjenčić dlake "pojedinačno".
cuci
Kunić
Kunić
 
Postovi: 25
Pridružen/a: sub ožu 21, 2009 20:39 pm



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: Majestic-12 [Bot] i 3 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan