Cumo ide na kastriranje... ili možda ne?! CUMO JE CURA!!

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: Cumo ide na kastriranje... ili možda ne?! CUMO JE CURA!!

PostPostao/la cumo » čet sij 21, 2010 13:12 pm

tinka je napisao/la:i meni je jako čudno da nije skužio prije.. :huh:

dakle, sad imaš dvije curke kao i ja... ;D sad samo čekaj da jedna počne jahat po drugoj! :zeko7:

i kak će se sad cumo zvati? cumica? ;D

Cumy (tako ćemo ju zvati) je već probala jahati po Sunčici, al mislim da se Sunčici to baš i ne sviđa!
Jel ti njima dopustiš da skaču jedna po drugoj ili ih razdvojiš?

zeko Simba je napisao/la:Anestezija nije stvar koju treba olako shvatiti i cijela ova situacija mi se ne sviđa ni najmanje.

Kakve posljedice zekica može imati?! :huh: Moja Cumy se već posve razbudila...evo radi dar-mar po gajbici!
Avatar
cumo
Zečić
Zečić
 
Postovi: 52
Pridružen/a: čet sij 07, 2010 20:07 pm
Lokacija: Velika Gorica

Re: Cumo ide na kastriranje... ili možda ne?! CUMO JE CURA!!

PostPostao/la tinka » čet sij 21, 2010 13:17 pm

kod mene je samo tina jahala po tonki, ali tonka se uvijek maknula... ova zajaši, a tonka se ležerno pomakne i tako stalno... samo što joj je svaki put čupnula malo dlakice pa je tonka oćelavila po vratu... :blush:

ja sam ti lijepo uzela obje, odvela u bubu na vaganje i pregled, rekli su da su spremne za sterilizaciju i kad su vidjeli tonku, naručili nas već za tjedan dana... mogla je tina i prije, ali ja sam molila da ih skupa prime...

i tako sam ti ja to riješila.. sad se i dalje obožavaju, maze i ljube, samo nema više tininog zapišavanja i jahanja... kao što se da primjetiti, tonka je uvijek bila mirna i prava dama, a tina mala divljakuša.. tako je i dalje... :cool:
Avatar
tinka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1184
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 13:06 pm
Lokacija: Zagreb - Sesvete

Re: Cumo ide na kastriranje... ili možda ne?! CUMO JE CURA!!

PostPostao/la zeko Simba » čet sij 21, 2010 13:19 pm

Ma neće imati nikakvih posljedica, ali svaka narkoza je rizična. Oprosti, ali čudno mi je da nitko nije shvatio da on nema jajčeka spuštena.
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Cumo ide na kastriranje... ili možda ne?! CUMO JE CURA!!

PostPostao/la cumo » čet sij 21, 2010 13:20 pm

tinka je napisao/la:kod mene je samo tina jahala po tonki, ali tonka se uvijek maknula... ova zajaši, a tonka se ležerno pomakne i tako stalno... samo što joj je svaki put čupnula malo dlakice pa je tonka oćelavila po vratu... :blush:

ja sam ti lijepo uzela obje, odvela u bubu na vaganje i pregled, rekli su da su spremne za sterilizaciju i kad su vidjeli tonku, naručili nas već za tjedan dana... mogla je tina i prije, ali ja sam molila da ih skupa prime...

i tako sam ti ja to riješila.. sad se i dalje obožavaju, maze i ljube, samo nema više tininog zapišavanja i jahanja... kao što se da primjetiti, tonka je uvijek bila mirna i prava dama, a tina mala divljakuša.. tako je i dalje... :cool:


Mi smo pitali veta da li je potrebno da ju sada ipak steriliziramo pa je rekao da nije potrebno!
Avatar
cumo
Zečić
Zečić
 
Postovi: 52
Pridružen/a: čet sij 07, 2010 20:07 pm
Lokacija: Velika Gorica

Re: Cumo ide na kastriranje... ili možda ne?! CUMO JE CURA!!

PostPostao/la tinka » čet sij 21, 2010 13:22 pm

pa iskreno, kad joj je već bio dao anesteziju, mogao ju je sterilizirati... jer ako to ionako planiraš napraviti, onda bi izbjegla opet mučenje i anesteziju...
Avatar
tinka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1184
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 13:06 pm
Lokacija: Zagreb - Sesvete

Re: Cumo ide na kastriranje... ili možda ne?! CUMO JE CURA!!

PostPostao/la cumo » čet sij 21, 2010 13:24 pm

tinka je napisao/la:pa iskreno, kad joj je već bio dao anesteziju, mogao ju je sterilizirati... jer ako to ionako planiraš napraviti, onda bi izbjegla opet mučenje i anesteziju...

bez veze mi je da ju steriliziram ako je vet rekao da nije potrebno. ako pak ispadne da je Sunčica dečko (nadam se da nije!) onda ćemo ga/ju kastrirati...a ovako nije potrebna sterilizacija ni jedne ni druge!
Avatar
cumo
Zečić
Zečić
 
Postovi: 52
Pridružen/a: čet sij 07, 2010 20:07 pm
Lokacija: Velika Gorica

Re: Cumo ide na kastriranje... ili možda ne?! CUMO JE CURA!!

PostPostao/la tinka » čet sij 21, 2010 13:28 pm

aha, onda ok... znači, ako su obje curke, ti ih nebi sterilizirala...
Avatar
tinka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1184
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 13:06 pm
Lokacija: Zagreb - Sesvete

Re: Cumo ide na kastriranje... ili možda ne?! CUMO JE CURA!!

PostPostao/la cumo » čet sij 21, 2010 13:32 pm

tinka je napisao/la:aha, onda ok... znači, ako su obje curke, ti ih nebi sterilizirala...

Ne bi ih sterilizirala ako su obje cure! Pitala sam veta jel to utječe na njihovo poanašanje pa je rekao da ne. Tvorove i slične životinje je potrebno sterilizirat jer im tako smanje agresivnost ali kunići su pitomi i brzo se naviknu!
Avatar
cumo
Zečić
Zečić
 
Postovi: 52
Pridružen/a: čet sij 07, 2010 20:07 pm
Lokacija: Velika Gorica

Re: Cumo ide na kastriranje... ili možda ne?! CUMO JE CURA!!

PostPostao/la zeko Simba » čet sij 21, 2010 13:47 pm

Dvije cure se mogu super slagati, a mogu biti kao "pas i mačka". Koliko je on sada star? Kuniću se određuje spol pregledom spolovila, tako da jajčeka i nisu presudna u tome tj želim reći da je veterinar mogao sa sigurnošću utvrditi kojeg je zeko spola, a ne na ovaj način riskirati zdravlje svog ljubimca. Šta ako je Sunčica dečko? Tko će to na vrijeme shvatiti i spriječiti da oni imaju bebe? Mislim to su samo pitanja koja mi se otvaraju kada čitam o ovoj situaciji.
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Cumo ide na kastriranje... ili možda ne?! CUMO JE CURA!!

PostPostao/la Charlie » čet sij 21, 2010 16:41 pm

Anek je napisao/la:ma ima cupavijih zeka od Cume pa se jajceka vide..jasno mi je da mi "obicni ljudi" ne vidimo..al mi nije jasno da veterinar nije prije pogledo nego joj je davo anesteziju :ljut: jako neprofesionalno!


potpisujem.....
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Cumo ide na kastriranje... ili možda ne?! CUMO JE CURA!!

PostPostao/la Anek » čet sij 21, 2010 16:49 pm

mislim da bi cumo mogla promjenit veterinara..jer veterinar koji kaze da radi dlake nezna spol..nije veterinar! Ne gleda se samo po jajcima spol! a to bi on trebao itekako znati. Jako jako los veterinar.
slika
Avatar
Anek
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3254
Pridružen/a: čet kol 28, 2008 18:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Cumo ide na kastriranje... ili možda ne?! CUMO JE CURA!!

PostPostao/la Charlie » čet sij 21, 2010 17:02 pm

cumo je napisao/la:Tvorove i slične životinje je potrebno sterilizirat jer im tako smanje agresivnost ali kunići su pitomi i brzo se naviknu!


Tvorice se obavezno sterilizira ako nisu za uzgoj jer mogu uginuti ako se tjeraju, a ne spare. Kuje se sterilizira iz praktičnih razloga i prevencije tumora sisa i piometre, a kunice također zbog prevencije tumora maternica (60-80 %, ovisno o literaturi, ženki starijih od 5 godina dobije tumor). Pa razmisli malo je li bolje sterilizirati zdravu ženku dok je mlada i lakše podnosi operaciju ili stariju kao hitni slučaj s upitnim ishodom. :wink:
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Cumo ide na kastriranje... ili možda ne?! CUMO JE CURA!!

PostPostao/la cumo » čet sij 21, 2010 17:03 pm

zeko Simba je napisao/la:Dvije cure se mogu super slagati, a mogu biti kao "pas i mačka". Koliko je on sada star? Kuniću se određuje spol pregledom spolovila, tako da jajčeka i nisu presudna u tome tj želim reći da je veterinar mogao sa sigurnošću utvrditi kojeg je zeko spola, a ne na ovaj način riskirati zdravlje svog ljubimca. Šta ako je Sunčica dečko? Tko će to na vrijeme shvatiti i spriječiti da oni imaju bebe? Mislim to su samo pitanja koja mi se otvaraju kada čitam o ovoj situaciji.


Cumy ima 8 mjeseci a Sunčica ima 2,5 mjeseca. Danas sam ih na pola sata zajedno pustila van i većinu vremena su se vrtile u krug i lovile. Cumy skače na Sunčicu a mala se brani koliko može ili jednostavno zbriše! Mislim da ako ih budem svaki dan pomalo puštala da budu skupa da se budu i skompale! Sunčica će uskoro veterinaru na pregled da nam kaže jel cura ili nije, do tada će ionako biti u odvojenim gajbama, pa ne vidim problem!
Hoćeš reći da i ženka može imati jajčeka?!
Avatar
cumo
Zečić
Zečić
 
Postovi: 52
Pridružen/a: čet sij 07, 2010 20:07 pm
Lokacija: Velika Gorica

Re: Cumo ide na kastriranje... ili možda ne?! CUMO JE CURA!!

PostPostao/la sanjita » čet sij 21, 2010 17:08 pm

Ja osobno bih pobjegla glavom bez obzira od veta koji bi tek nakon sto mi je uspavao zeku uvidio spol,to je bas nemar :dragonn-ccc-e: ...sto ako nedaj boze dodje do nekog ozbiljnijeg problema :hm:
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Cumo ide na kastriranje... ili možda ne?! CUMO JE CURA!!

PostPostao/la cumo » čet sij 21, 2010 17:10 pm

Alaaa pa vi pišete kao da će se dogoditi neznam ni ja što, i to odmah! Cumy je super podnesla anesteziju i čim je došla doma odmah je bila vesela i zaigrana, kao da nigdje nije ni bila!
Sunčica je jako mala i trenutno je nemoguće da zaskoči Cumy jer je Cumy naspram nje ogromna! A i još uvijek su u odvojenim gajbicama!
Avatar
cumo
Zečić
Zečić
 
Postovi: 52
Pridružen/a: čet sij 07, 2010 20:07 pm
Lokacija: Velika Gorica

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan