LAZNA TRUDNOCA

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la Anby » pon sij 31, 2011 0:53 am

Neznam jel to bila lazna trudnoca ili nije, ali je danas bila sasvim ok, nije bila nervozna niti je vise cupala dlaku, a nije ni agresivna prema Tobiju nikako bila, bas su se fino mazili i drijemali citav dan skupa... :hm:
Avatar
Anby
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2351
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 11:10 am
Lokacija: Mostar, BiH

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la Zeko_Jurica » pon sij 31, 2011 11:40 am

vjerojatno ju je proslo - u prvoj fazi se nosi i slaze sijeno, a dlaka tek pred kraj.
ostavi joj neku kucicu ili napravi neku od kartonske kutije, gdje bi si ona mogla slagati gnijezdo kad je to opet uhvati
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la Anby » pon sij 31, 2011 15:18 pm

Nije nikada nosila sijeno, :nowink: tako da neznam kakve su ovo faze u nje... sinoc je sve bilo ok, ali jutros kad sam se probudila vidila sam da si je opet cupala dlaku, jer gdje inace lezi (ispod stola) bilo je toooooona cuperaka dlaka... takodjer iza kauca ima njene dlake puno, ali s obzirom da je pozadina kauca Tobijeva rezidencija, on je to sve fino razgazio tako da te njene dlake ima citavom duzinom kauca... al opet evo se ljube i leze jedno pored drugog svo vrijeme, ona se da maziti, nije nervozna...nis... samo jedino sto cupa dlaku sa sebe :rolleyes: cim je pocnem maziti prestane! kakva su to raspolozenja...???

kartonsku joj kutiju nesmijem dati jer je jede, a i neznam gdje bih je smjestila buduci da su obadvoje pusteni nonstop tako da vjerujem da bi i Tobi tu ulazio... inače, imaju spuzvastu plavu kucicu, kao onu za macke...ali je ona nekoristi... Svejedno sam im stavila u pojilicu Prodigest, kuglice su inace ok, i njegove i njene...jedu, piju normalno...sve ok, osim sto si ona eto cupa dlaku... dokad ce ovo potrajati i jeli ovo uopce lazna trudnoca? da nije nesto drugo u pitanju? :zeko4:
Avatar
Anby
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2351
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 11:10 am
Lokacija: Mostar, BiH

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la Anby » pon sij 31, 2011 22:20 pm

Kak izgleda lazna "lazna trudnoca"? :D ova moja si cupa dlaku i dalje povremeno al nije nervozna i da se maziti i dalje...Neznam sta da mislim...
Avatar
Anby
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2351
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 11:10 am
Lokacija: Mostar, BiH

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la Nuni » ned ožu 06, 2011 21:10 pm

hehehe naša Buhtla je jučer napravila pravcato gnijezdo! micica mala, baš nisam to očekivala od nje s obzirom da je ona jednom već imala bebe, i nikad nije imala nikakvih ispada... al eto puklo je i nju! malena se tako fino "podšišala" a gnijezdo je toliko vjerno da samo još fale male golišave "sarmice" ;D
znam da njoj nije smiješno, al eto, iznenadila me :wink:
slikaslikaslika 23
Avatar
Nuni
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 904
Pridružen/a: uto pro 16, 2008 0:12 am
Lokacija: Zagreb

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la Estera » ned ožu 27, 2011 14:30 pm

Dobar dan svima, ja sam ovdje nova. Imam dva zeceka, jednog na cuvanju od prijatelja koji je curica i nedavno sam na poklon dobila zeceka koji je sada oko 6mj star ili stara...neznam jos da li je curica ili decko i sva sam zbunjena sa ponasanjem oba zeceka pa molim za malu pomoc.
Imam dva problema, prvi je da se moj zeko poceo ponasati cudno...cupka si dlaku sa trbuha i nosi sjeno po cijeloj gajbi, pojela si je pola plasticnog wc-a :) i dosta je nemirna. No drugih promjena noje bilo. Koliko sam vidjela na vasem forumu to je lazna trudnoca....da li to znaci da je definitivno curica????
Ako je onda me buni zasto zekani pokusavaju zajahati jedan drugoga ako su obje curice. Jednom su slucajno na par sekundi bili u doticaju jedan sa drugim i odmah poceli jahati jedan po drugom :zeko7: ....hvala Bogu naopacke pa smo ih odmah razdvojili jel nebi htjela bebe. Ovaj na cuvanju je definitivno curica...nema zabune jel smo bili kod veterinara na rezanju noktica i potvrdjeno je.
Please help i jos jedno pitanje...koliko kosta sterilizacija jel ako ce imati umjetne trudnoce necu da se jadna zivotinjica muci. Pozdrav svima i unaprijed hvala
Avatar
Estera
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: ned ožu 27, 2011 11:40 am
Lokacija: Samobor

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la zeko Simba » pon ožu 28, 2011 14:41 pm

Malo je prerano za lažnu trudnoću, ali vjerojatno je moguće. Najbolje ćeš znati u toj dobi da li je cura ili dečko tako da je/ga okreneš na leđa i pogledaš "pod rep" :) ako ima testise dečko je, a ako nema zna se :)
Normalon je da sae zajahuju međusobno, nije to kod njih samo seksualno naskakivanje, tako recimo pokušavaju uspostaviti dominaciju ned drugim kunićem. Sterilizacija je negdje oko 350 kn ako se ne varam
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la Estera » uto ožu 29, 2011 16:35 pm

Puno ti hvala, provjerila sam i nema testise. Znaci li to da ih mogu slobodno pustiti da se zajedno druze??? Neznam da li se zenke inace svadjaju ili ne.
Zao mi je da su odvojeni i jako su tuzni :hm: kada su odvojeni. Jedna drugoj gugucu kraj gajbe

:zekoo1: :zekoo1: :zekoo1: :zekoo1: :zekoo1: :zekoo1: :zekoo1: :zekoo1: :zekoo1: :zekoo1: :zekoo1:
Avatar
Estera
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: ned ožu 27, 2011 11:40 am
Lokacija: Samobor

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la zekoslav123 » uto ožu 29, 2011 17:16 pm

pusti ih da se druze...jer ako nema testise nije musko haha :P to naravno znas heheh
Mrkva,Lily (R.I.P.) i Cima
Avatar
zekoslav123
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 377
Pridružen/a: sub pro 04, 2010 16:49 pm

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la zeko Simba » sri ožu 30, 2011 8:44 am

zekoslav ne daj krive savjete
Dvije ženke se baš i ne slažu, osim ako nisu odrasle zajedno. Možeš ih pokušati spojiti, ali ne vidim razlog tome kada je jedna cura kod tebe samo privremeno. Kao prvo mogu se ozlijediti, a u slučaju da se ne potuku i da se spoje, onda će biti tužne kada ih budeš razdvojila.
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la zekoslav123 » sri ožu 30, 2011 9:39 am

zeko Simba je napisao/la:a u slučaju da se ne potuku i da se spoje, onda će biti tužne kada ih budeš razdvojila.


naravno ali sumnjam da se nece potuci..mislila sam da se ona boji da se nebi poceli pariti,da misli da je taj drugi zeko musko,nisam dobro razumila...sorry :wink:
Mrkva,Lily (R.I.P.) i Cima
Avatar
zekoslav123
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 377
Pridružen/a: sub pro 04, 2010 16:49 pm

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la Estera » sri ožu 30, 2011 9:47 am

zeko Simba je napisao/la:zekoslav ne daj krive savjete
Dvije ženke se baš i ne slažu, osim ako nisu odrasle zajedno. Možeš ih pokušati spojiti, ali ne vidim razlog tome kada je jedna cura kod tebe samo privremeno. Kao prvo mogu se ozlijediti, a u slučaju da se ne potuku i da se spoje, onda će biti tužne kada ih budeš razdvojila.

Onda radje ne jel nedaj Boze da se potuku,kaj sam onda napravila a i odgovorna sam za zeku koji nije moj, nemogu dopustiti da necija zivotinjica bude ozljedjena radi moje gluposti. Hvala na savjetu....
Volila bi joj nabaviti drustvo pa sam citala da je najbolje imati curicu i decka i to pod uvjetom da je barem jedan steriliziran ako ne i oboje.
Neznam bas puno o zecekima,znam o hrckima jel sam imala hrcke cijeli zivot i jednom su imali bebe 12kom... ;D bilo je zabavno, ali hrcki su samotnjaci,nevole drustvo i tuku se.
Avatar
Estera
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: ned ožu 27, 2011 11:40 am
Lokacija: Samobor

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la zekoslav123 » sri ožu 30, 2011 9:57 am

Estera je napisao/la:
zeko Simba je napisao/la:zekoslav ne daj krive savjete
Dvije ženke se baš i ne slažu, osim ako nisu odrasle zajedno. Možeš ih pokušati spojiti, ali ne vidim razlog tome kada je jedna cura kod tebe samo privremeno. Kao prvo mogu se ozlijediti, a u slučaju da se ne potuku i da se spoje, onda će biti tužne kada ih budeš razdvojila.

Onda radje ne jel nedaj Boze da se potuku,kaj sam onda napravila a i odgovorna sam za zeku koji nije moj, nemogu dopustiti da necija zivotinjica bude ozljedjena radi moje gluposti. Hvala na savjetu....
Volila bi joj nabaviti drustvo pa sam citala da je najbolje imati curicu i decka i to pod uvjetom da je barem jedan steriliziran ako ne i oboje.
Neznam bas puno o zecekima,znam o hrckima jel sam imala hrcke cijeli zivot i jednom su imali bebe 12kom... ;D bilo je zabavno, ali hrcki su samotnjaci,nevole drustvo i tuku se.


:zeko8:
Mrkva,Lily (R.I.P.) i Cima
Avatar
zekoslav123
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 377
Pridružen/a: sub pro 04, 2010 16:49 pm

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la Estera » sri ožu 30, 2011 9:59 am

zekoslav123 je napisao/la:
zeko Simba je napisao/la:a u slučaju da se ne potuku i da se spoje, onda će biti tužne kada ih budeš razdvojila.


naravno ali sumnjam da se nece potuci..mislila sam da se ona boji da se nebi poceli pariti,da misli da je taj drugi zeko musko,nisam dobro razumila...sorry :wink:


Jedan zeko je na cuvanju i taj je curica....provjereno kod veterinara a za drugog kojeg sam dobila na poklon nisam sigurna kojeg je spola, radi si gnjezdo i cupka dlakice sa trbuha pa predpostavljam da je isto curica. Jucer sam gledala i nema jajceka ali veterinarka mi je rekla da ako se boje kad hi pipas i okreces oce se jajceka povuci pa ih se nemre osjetiti. A zeko bas i nije sretan kad ga se puno navlaci, jos se navikava na mene, bio je jaaako uplasen i iztraumatiziran kada je dosao kod mene jel je bijo u kuci gdje su imali malu djecu koja su ga maltretirala. Znas kako je bio sav jadan kada me je napadao i frktao i naisam mu mogla ni hranu stavljati u gajbu bez rukavice naruci. sada je bolje i dade se maziti ali ne bas dizati na ruke i preokretati...na tome jos radimo...
Ako su stvarno obje curice onda se nemoram bojati da ce se spariti ali se bojim da se nebi tukle, jel imala sam hrcke i za njih znam da ako su istog spola onda se tuku a ako su razlicitog onda imas stalno bebe :lud: .
Bilo bi lijepo da se druze ako su curice ali fakat nije fer da ih pustim zajedno pa se potuku i ozljede.
Avatar
Estera
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: ned ožu 27, 2011 11:40 am
Lokacija: Samobor

Re: LAZNA TRUDNOCA

PostPostao/la zekoslav123 » sri ožu 30, 2011 10:07 am

Estera je napisao/la:
zekoslav123 je napisao/la:
zeko Simba je napisao/la:a u slučaju da se ne potuku i da se spoje, onda će biti tužne kada ih budeš razdvojila.


naravno ali sumnjam da se nece potuci..mislila sam da se ona boji da se nebi poceli pariti,da misli da je taj drugi zeko musko,nisam dobro razumila...sorry :wink:


Jedan zeko je na cuvanju i taj je curica....provjereno kod veterinara a za drugog kojeg sam dobila na poklon nisam sigurna kojeg je spola, radi si gnjezdo i cupka dlakice sa trbuha pa predpostavljam da je isto curica. Jucer sam gledala i nema jajceka ali veterinarka mi je rekla da ako se boje kad hi pipas i okreces oce se jajceka povuci pa ih se nemre osjetiti. A zeko bas i nije sretan kad ga se puno navlaci, jos se navikava na mene, bio je jaaako uplasen i iztraumatiziran kada je dosao kod mene jel je bijo u kuci gdje su imali malu djecu koja su ga maltretirala. Znas kako je bio sav jadan kada me je napadao i frktao i naisam mu mogla ni hranu stavljati u gajbu bez rukavice naruci. sada je bolje i dade se maziti ali ne bas dizati na ruke i preokretati...na tome jos radimo...
Ako su stvarno obje curice onda se nemoram bojati da ce se spariti ali se bojim da se nebi tukle, jel imala sam hrcke i za njih znam da ako su istog spola onda se tuku a ako su razlicitog onda imas stalno bebe :lud: .
Bilo bi lijepo da se druze ako su curice ali fakat nije fer da ih pustim zajedno pa se potuku i ozljede.


onda ih nemoj pustati ni slucajno zajedno..jedino pod tvojim nadzorom ako imas malo vremena pa vidi kako ce to trajati.. :zeko1:
ali neznam,nisam bas sigurna,,,ako zeko cupa dlakice s trbuha-znaci li to da je trudan? :blink: neznam,,nemojte me krivo shvatiti.. :wink:
Mrkva,Lily (R.I.P.) i Cima
Avatar
zekoslav123
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 377
Pridružen/a: sub pro 04, 2010 16:49 pm

PrethodnaSljedeća


Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan