I ja bih kunica...

Razmišljate o kupnji kunića ili ste ga tek dobili? Ovo je pravo mjesto na kojem ćete dobiti sve odgovore na vaša pitanja:)

Moderatori/ce: Charlie, zeko Simba, Lela

PostPostao/la Kiara » sub sij 05, 2008 18:14 pm

Normalno je da su tako plašljivi, pogotovo oni koji su prerano odvojeni od mama(svi oni iz pet shopova)...svakome kuniću će trebati da stekne povjerenje u tebe, bilo to veliki ili mali kunić...meni je trebalo godina da mi moj kunić(kojega sam uzela sa tri mj. jer ga vlasnica više nije mogla imati)postane privržen...neki odmah shvate da si dobra osoba :)
Zadnja izmjena: Kiara; sub sij 05, 2008 18:28 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
slikaslikaslika
Avatar
Kiara
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4424
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:21 pm
Lokacija: Gradići/Velika gorica

PostPostao/la atha » sub sij 05, 2008 18:14 pm

atha je ziv, i prima obavijesti mailom o svakom odgovoru na ovoj temi tako da nema brige. ;)

Hvala vam na pomoci i na odgovorima te na upucivanje na zeke koji traze udomljavanje. Njih sam prvo i zapazio jer sam prvo procitaj taj podrofum i oba sam vidio. I jos mi je jedna cura iz Pozege javila kako ce uskoro imati male zekice.

Osobno trazim malog, odnosno mladog kunicha. Ono cega se najvise bojim je ono o cemu "Zekko" govori, a to je i njihova plasljivost. Jucer smo pogledali par zekonja u shopovima po Rijeci, ali svi su nekako plasljivi.

Do pred 3 mjeseca sam i ja imao zekonju, i to je bio bijelo-opaljeni koji je divan, krasan, drag i sladak, ali u 18 mjeseci koliko smose druzili on se nije na mene niti ikoga naucio. :( Bio je jako plasljiv, svaki ulazak u sobu, ili nedaj boze pokusaj mazenja rukom zavrsavao je njegovim bjezanjem, kucanjem srca i velikim strahom. Nakon toliko vremena sam zakljucio da njemu mjesto nije kod mene te se on vratio u uzgajaliste odakle je i dosao. S obzirom da je rijetka vrsta, krenuo je putevima mladih pastuha i radi male zekiche. :D

Jos jednom hvala na odgovorima i pomoci.
atha
Kunić
Kunić
 
Postovi: 7
Pridružen/a: sri sij 02, 2008 11:38 am
Lokacija: Rijeka, HR

PostPostao/la Zekko » sub sij 05, 2008 18:18 pm

Zahvaljujem na brzim odgovorima,i nadam se da cu ubrzo naci kunica kakvog trazim. :wink:
Zekko
Kunić
Kunić
 
Postovi: 4
Pridružen/a: sri sij 02, 2008 19:57 pm
Lokacija: Rijeka,HR

PostPostao/la zekili » sub sij 05, 2008 18:23 pm

atha je napisao/la:atha je ziv, i prima obavijesti mailom o svakom odgovoru na ovoj temi tako da nema brige. ;)

Hvala vam na pomoci i na odgovorima te na upucivanje na zeke koji traze udomljavanje. Njih sam prvo i zapazio jer sam prvo procitaj taj podrofum i oba sam vidio. I jos mi je jedna cura iz Pozege javila kako ce uskoro imati male zekice.

Osobno trazim malog, odnosno mladog kunicha. Ono cega se najvise bojim je ono o cemu "Zekko" govori, a to je i njihova plasljivost. Jucer smo pogledali par zekonja u shopovima po Rijeci, ali svi su nekako plasljivi.

Do pred 3 mjeseca sam i ja imao zekonju, i to je bio bijelo-opaljeni koji je divan, krasan, drag i sladak, ali u 18 mjeseci koliko smose druzili on se nije na mene niti ikoga naucio. :( Bio je jako plasljiv, svaki ulazak u sobu, ili nedaj boze pokusaj mazenja rukom zavrsavao je njegovim bjezanjem, kucanjem srca i velikim strahom. Nakon toliko vremena sam zakljucio da njemu mjesto nije kod mene te se on vratio u uzgajaliste odakle je i dosao. S obzirom da je rijetka vrsta, krenuo je putevima mladih pastuha i radi male zekiche. :D

Jos jednom hvala na odgovorima i pomoci.



iskreno mi se ne svida tvoj zakljucak ;/ nisi dopustio zeki da se oslobodi, poveze, nisi mu postao prijatelj..pa si ga vratio :(

nadam se da ce jednom neki zeko u tebi moci naci prijatelja :(
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la atha » sub sij 05, 2008 18:27 pm

Ali je zato tvoj zakljucak boli glava, da.

Godinu i pol? Imao sam zeca koji se je bojao skoljacanja stolice. Koji mi nije dopustio da mu pridjem, a kamoli da me zavoli.
atha
Kunić
Kunić
 
Postovi: 7
Pridružen/a: sri sij 02, 2008 11:38 am
Lokacija: Rijeka, HR

PostPostao/la zekili » sub sij 05, 2008 18:29 pm

ne razumijem bas taj pojam boli glava, pa mozes mi to malo pojasniti? :/

i ja sam imala kunica s kojim se moralo puno raditi pa sada imamo super odnos..naime nisam ga vratila uzgajivacu ;D
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la Kiara » sub sij 05, 2008 18:30 pm

mani je trebala godina dana...teško i je zeku koji je došao iz mračne gajbe priviknuti na kuću i kućnog ljubimca...niky koja je kod mene mj. dana još se nije opustila, a isto je došla iz mračne gajbe...

potpuno te shvaćam, ako je zeki bolje da bude tamo sa svojima onda dobro :) ali si mogao još malo pričekati, neka novi zeko nađe velikog prijatelja u tebi :)
slikaslikaslika
Avatar
Kiara
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4424
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:21 pm
Lokacija: Gradići/Velika gorica

PostPostao/la atha » sub sij 05, 2008 18:31 pm

@zekili
Hahaha, lol...funny.

Zamolio bih te da ako nemas nesto pametno za reci na temu koja je zadana da si nadjes drugu zanimaciju. Thx.

@Kiara

Hvala ti na razumijevanju. Vjeruj mi, svih 18 mjeseci sam se trudio, citao knjige, webove i sva cuda o zecevima da vidim dali u cemu grijesim, sto raditi, kako raditi... No on nista od toga nije prihvacao, i uvijek je stajao stisnut u gajbi ili pokraj nje... Ne znam, mozda sam trebao jos malo, ali kada sam nakon toliko vremena vidio da je isto kao i prvi dan, zakljucio sam da mu je ipak mjesto negdje drugdje. U krajnjoj liniji, da ih ne volim, nebih sada trazio pomoc i savjete u pronalazenju novoga...
atha
Kunić
Kunić
 
Postovi: 7
Pridružen/a: sri sij 02, 2008 11:38 am
Lokacija: Rijeka, HR

PostPostao/la zekili » sub sij 05, 2008 18:35 pm

vis da sam fani ;D

a tema je da si se ti rjesio kunica jer je bio plasljiv dragi atha i sada bi nekog drugoga :sponđi:
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la Kiara » sub sij 05, 2008 18:40 pm

također, baš kao što kažem...niky je isto došla tako iz mračne gajbe...sva jadna neuhranjena izgubila je povjerenje u ljude,...što meni nije ni čudno, ona se još uvijek nije počela opuštati, kada je mazim ona bježi, boji se svakog zvuka...nekad spušta glavicu kada je mazim ali se vidi da se boji, i još onaj pad....potpuno te shvaćam :)
slikaslikaslika
Avatar
Kiara
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4424
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 12:21 pm
Lokacija: Gradići/Velika gorica

PostPostao/la katrin i kenji » sub sij 05, 2008 18:43 pm

Mene zanima hočeš li ti isto sljedećeg kunića nakon 18 mjeseci ako te ne zavoli vratiti

Ja imam Mazu više od 2 godine i isto na svaki šum skaće, lupa nogama, grize, grebe, ne želi u krilo, ne želi se maziti, pokazuje ljubav tako da me grizne, zareži.......
Još uvijek je kod mene :wink:
Mala i Maza moje cujice
Avatar
katrin i kenji
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 403
Pridružen/a: pon lis 22, 2007 16:16 pm
Lokacija: zagreb

PostPostao/la zekica_poopy » sub sij 05, 2008 18:46 pm

ali ti kiara se nisi rijesila niky zbog toga nego radis s njom postepeno i dalje :wink:

a ovaj pristup, ne znam kunic nisu par hlaca koje ako ti ne pasu odes zamjenit. i ja sam se ponekad puno puta pitala ne bi li mi bilo lakse da je poopy manje svojeglava, manje unistava sve oko sebe, i da imam dva zeca mirna i mazna poput bonga, ali uvijek je odgovor NE. ja ne bi svog kunica mogla zamjeniti ni za sve druge kunice ovoga svijeta jer je MOJA...

i mislim da plahost kunica je nista prema agresivnosti ili unistavanju svega sto vidi...
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la ninocka » sub sij 05, 2008 19:58 pm

ljudovi, možda je ovo zaista bio kritičan slučaj...
...možda je stvarno zeki sad bolje...
znam da su i naši kunići imali fazu privikavanja, neki dugu, neki kraći, no možda je ovo stvarno bio extreman slučaj :wink:

od kad imam beštije vrećice usisavača kraće traju
Avatar
ninocka
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1888
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:44 pm
Lokacija: zagreb

PostPostao/la Lady Stardust » sub sij 05, 2008 20:12 pm

Dikan kojeg sam spasila pod nadvoznjakom je umro istu noc kod mene od straha i bolesti -uzasno se bojao - doslovno bi padao u nesvijest cim bi se pojavila u blizini
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

PostPostao/la atha » sub sij 05, 2008 20:51 pm

ninocka je napisao/la:ljudovi, možda je ovo zaista bio kritičan slučaj...
...možda je stvarno zeki sad bolje...
znam da su i naši kunići imali fazu privikavanja, neki dugu, neki kraći, no možda je ovo stvarno bio extreman slučaj :wink:


Tocno tako. Treba biti uz njega dugo vremena da bi se moglo tocno zakljuciti i prosuditi kakav je zeko bio, a ne po par mojih postova, kao neki gore donositi zakljucke.

Predvecer recimo, svijetlo je u sobi ugaseno, on lezi onako slatko izvaljen na boku u gajbici, i stolica skljocne kada se malo pomaknem. Na svaki takav "skljoc" on bi izletio iz gajbe, razbacao piljevinu i slamu posvuda, i stisao se u kut. A kako mu je srce tada kucalo i oke bile velike - ne znam, meni ga je bilo zao gledati da na svaki pokret zivog bica kraj njega on tako reagira. I tako godinu i pol...

I da, zeki je puno bolje jer je u drustvu svojih prijatelja...
atha
Kunić
Kunić
 
Postovi: 7
Pridružen/a: sri sij 02, 2008 11:38 am
Lokacija: Rijeka, HR

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zecovi za početnike




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan