Izgradnja boxa za azil na Viskovu

Kupujete, poklanjate, mijenjate..ili želite nekoj drugoj životinji pronaći pravi dom?

Moderator/ica: Lady Stardust

Izgradnja boxa za azil na Viskovu

PostPostao/la frances » pon ožu 14, 2011 23:02 pm

Daklem, potrebna je pomoc azilu na viskovu.
Ovo ne ide preko predsjednistva nego iskljucivo preko volontera :)
Prvo cu pejstati sto je volonterka postala, a kasnije cu malo pojasniti kako tocno mozete pomoci.

Samo treba se dobro organitirati, nije dobro ni kad je u azilu velik br. ljudi jer psi nisu naviknuti pa se uznemire. Spominjala si u mailu izradu boxa, to je nesto sto nam treba ali i na cemu vec neko vrijeme nas par volontera radimo. Saljemo molbe u razne firme i dio materijala smo nabavili. Ako nam mozes pomoc oko nabave ostalog materijala (žičane ograde, metalne letvice obične i L profil, vrata za box..) to bi bilo super. Isto tako, trebaju nam i radnici (varioc) koji bi to dobrovoljno odradio a u azilu sve otezava cinjenica da nemamo struje, pa je opet sve stvar organizacije i dodatnog moljaknja za generator (ali mozda smo i to rijesili). Trebaju nam i daske za krov, ali i za izradu kucica (neki su se ljudi nudili radit ih ali im treba materijal) Pa ako nam mozes pomoc oko nabavke daski bilo bi dobro.
Dobri ljudi su se ponudili napravit nam vrtnu kucicu (karantena za stence) i ona ce bit u azilu kroz koj tjedan. Ali puno drugih stvari treba (psece kucice sa ravnim krovom jer su postojece u derutnom stanju) pa se moze napravit radna akcija za njih, jer je dio sa varenjem boxa ipak malo kompliciraniji. Odgovorila sam ti javno kako bi i drugi mogli procitat i ev. ponudit pomoc.


Sad ovako :D

Mi imamo metalni krov (6-9 kvadrata) i metalne cijevi (cca 10ak metara), u azilu postoj iisto tako dio materijala.
Da li medju vama ima onih koji su sposobni izgraditi box za pse.
Ako ima mozemo se organizirati, otici gore i to napraviti.
Ako mislite da to ne mozete/neznate onda cu sada navesti jos par stvari koje mozete napraviti :)
Ako svatko napravi makar jednu stvar sa popisa napravio je puno.

Mozete:

- Donirati novce za izradu boksa. Novce donirati iskljucivo MENI ili volonterkama cije brojeve saljem u inbox. Ovo naglasavam ne zato da bi ja ili netko drugi novce spremio u dzep nego da izbjegnemo muljazu. Box za mlade pse je trenutno najneophodniji i pokusavamo skupiti ljude, novce i materijale. Ako novce uplatite udruzi onda nis od toga. Treba ih zastiti od bure, kise i sunca.

- Organizirati prijevoz materijala i ljudi do azila.

- Skupiti materijale potrebne za izgradnju boxa. Sve sto mislite da bi nam moglo trebati: krovovi, mreze, cijevi, vide, cavli..

- Posuditi alate za izradu boxa: pile za metal, lemilice, rukavice, cekice..

- Napraviti kucicu za pse sa ravnim krovom i donirati ju azilu (vidjela sam da vas ima spretnih po forumu :))

- Proslijediti poruku prijateljima, gradjevinskim firmama, rodbini i zicati ih pomoc

- Donirati ideje. Niste dobrii u realizaciji, ali imate super ideje, tipkajte i pisite, svaka konstruktivna ideja je dobrodosla.

ja se nadam da ce se bar jedna osoba odazvati popisu i napraviti bar jednu stvar s popisa.

Hvala vam svima ejr pomazete zivotinjama :)
"..and i'm floating in a most peculiar way
and the stars look very different today.."
Avatar
frances
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 578
Pridružen/a: uto lip 08, 2010 12:22 pm

Natrag na Oglasi i sve ostalo




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan