Prijedlog za sistematski (by Pinky)

Razmišljate o kupnji kunića ili ste ga tek dobili? Ovo je pravo mjesto na kojem ćete dobiti sve odgovore na vaša pitanja:)

Moderatori/ce: Charlie, zeko Simba, Lela

PostPostao/la zekili » pon stu 26, 2007 12:33 pm

Pa i ja vjerujem uzgajacu od kojeg sam dobila Kekoja :D..ali ja nisam shvatila od kuda je njegov zecko, dali je on radio te pretrage, po cemu misli da su potrebne,,naime iskustva, koja su pokazala da su potrebne, uglavnom njegovo iskustvo :)
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la Lela » pon stu 26, 2007 13:40 pm

Lady Stardust je napisao/la:Svaki odlazak veterinaru je ogroman stres kunicu - nositi ga na bespotrebno testiranje koje nista korisnog nece pokazati mislim da je besmisleno!


Mislim da ovu temu treba izbrisati da se novi i neiskusni vlasnici ne smuvaju - ako procitaju ''JAKO VAZNO'' misliti ce da je to i istina - a ne slazem se (a vjerujem no ostali) s niti jednom tvrdnjom i prvog posta!!

ma promijeniti naslov samo. jer baš ste mu lijepo objasnili, pa ako neko zaista dođe na tu ideju ima šta i za pročitati. :)
Avatar
Lela
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2651
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:34 pm
Lokacija: klub Harmiklo

PostPostao/la tarra » pon stu 26, 2007 13:48 pm

I mene zanimaju iskustva tolikih pretraga...čekam čekam....jer eto primjerice ja ne predlažem ništa u čem nemam iskustva pa pretpostavljam da se iza ovog prijedloga krije iskustvo,tj da nije predloženo bez ikakve podloge jer to ne bi imalo smisla :nowink: .I predlažem također što hitnije mjenjanje naslova mada je sve jasno nakon prvog posta.
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la Zeko_Jurica » pon stu 26, 2007 13:58 pm

zekili je napisao/la:Pa i ja vjerujem uzgajacu od kojeg sam dobila Kekoja :D..ali ja nisam shvatila od kuda je njegov zecko, dali je on radio te pretrage, po cemu misli da su potrebne,,naime iskustva, koja su pokazala da su potrebne, uglavnom njegovo iskustvo :)

Htio sam ustvari napisat da vjeruje svakom uzgajivaču, a ne svom, jer spominje i neke koji prodaju kuniće na placu... eto, malo sam se pretipko :wink:
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

PostPostao/la zekili » pon stu 26, 2007 14:16 pm

kako to zvuci :D, moj uzgajivac :D al kuzimo se jurek mi :) no cekamo,dobro tara zbori da cujemo ta iskustva :)..dobre lelo oj zboris i ti :)
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la Lady Stardust » pon stu 26, 2007 14:42 pm

Lela draga, ti si tu moderator tak da mozes promijeniti naslov :wink: :wink: :wink:
slikaŠEFICA I MRCINEslikaslikaI ZLATO slika
Avatar
Lady Stardust
Moderator
Moderator
 
Postovi: 6761
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:45 pm
Lokacija: Zgb

PostPostao/la Charlie » pon stu 26, 2007 15:13 pm

Evo ja sam ispravila
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Pinky and D`brain » pon stu 26, 2007 18:02 pm

kao prvo ne radi se ovdje o masu pregleda ni o nikakvim natezanjima ni zamornim stvarima.
taj najbanalniji pregled dode sve zajedno oko 200kn i za zekota traje sekundu i pol. ni ne skuzi sta se dogada. ne trazi se nista konkretno nego se opcenito pogleda dail su nalayi negativni na sve vrste parazita bakterija ili virusa za koje nije normalno da su tu.
nesto slicno kad se radi urinokultura kod covjeka.
ne trayi se nis konkretno nego se samo gleda stanje.
e i mislim da je to nezahtjevno a opet jako puno znaci jer se moze stosta otkrit i preventivno eventualno rijesit.
Avatar
Pinky and D`brain
Zečić
Zečić
 
Postovi: 237
Pridružen/a: pon stu 19, 2007 13:26 pm

PostPostao/la zekica_poopy » pon stu 26, 2007 18:15 pm

sto si ti zbilja zekicu vodio na to?

i nasa saznanja su da je to malo skuplje, gdje si to isao raditi na vet. faks?
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la zekili » pon stu 26, 2007 18:48 pm

Na koji, vet faks u Rijeci. Nisam znala da se moze raditi takav kompletan ttest, daj nam malo opisi. Sto vadili su mu krv, uzimali uzorke koze i dlake? ito si sve platio 200 kn?? :blink: :blink:
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

Re: Prijedlog za sistematski (by Pinky)

PostPostao/la Charlie » pon stu 26, 2007 18:57 pm

Pinky and D`brain je napisao/la: malo krvi i sve to da izanaliziraju da vidite uopce s cime imate posla


vađenje krvi kod kunića uopće nije jednostavno, niti "redovan" postupak kao kod pasa i mačaka, tako da se zbog preventive ne radi
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la tarra » pon stu 26, 2007 19:32 pm

Mislim...ja sam samo radila bris nosa svojoj zeki na bakterije,pa me došlo 120 kn,no naspram toga da ne pričam o šoku koji je zeka morala proživjeti :blink:
No to sam radila jer sam znala pouzdano po itekako vidljivim simptomima da stanje nije nimalo dobro i da se mora liječiti.
Radi se o bakteriji koja je prisutna u većini populacije kako ljudi tako i životinja,a simptomi se javljaju tek usred nekih čimbenika poput pada imuniteta. Dakle pred godinu dana bakterija zbog tadašnje mnogo manje brojnosti ne bi bila vidljiva na način na koji jest sad, iako je u organizmu postojala.
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la zekili » pon stu 26, 2007 19:42 pm

tarra je napisao/la:Mislim...ja sam samo radila bris nosa svojoj zeki na bakterije,pa me došlo 120 kn,no naspram toga da ne pričam o šoku koji je zeka morala proživjeti :blink:
No to sam radila jer sam znala pouzdano po itekako vidljivim simptomima da stanje nije nimalo dobro i da se mora liječiti.
Radi se o bakteriji koja je prisutna u većini populacije kako ljudi tako i životinja,a simptomi se javljaju tek usred nekih čimbenika poput pada imuniteta. Dakle pred godinu dana bakterija zbog tadašnje mnogo manje brojnosti ne bi bila vidljiva na način na koji jest sad, iako je u organizmu postojala.


taric to je normalno no Pinki brejn kaze da

jednostavno da mu uzmu bris sa krzna, iz usiju, malo krvi i sve to da izanaliziraju da vidite uopce s cime imate posla e i ako je sve negativno i ako kasnije dode do komplikacija sigurni ste da je najvjerojatnije problem doma kod vas.


sto moram rec da je totalno rekla bih senzacionalno i to sve za 200 kn!!!!! ;D ;D
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la tarra » pon stu 26, 2007 19:44 pm

Kužim kužim ja to,zato sam i usporedila to sa ovih 120 :wink:
Avatar
tarra
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 980
Pridružen/a: pon lis 15, 2007 7:13 am
Lokacija: Zg

PostPostao/la zeko Simba » pon stu 26, 2007 19:53 pm

zekili je napisao/la:Na koji, vet faks u Rijeci


Nema faksa, postoji vet. zavod i vet. stanica u Rijeci, a i ambulante naravno
Zadnja izmjena: zeko Simba; pon stu 26, 2007 20:49 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zecovi za početnike




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan