KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la markiza » sub ruj 13, 2014 23:06 pm

Mici se sa ove teme na temu Vladoline i stavi jos slikica :wink:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la sanjita » pon lis 13, 2014 12:17 pm

Pozdrav,

javljamo se samo informacije radi da je Mia sa svojih 8,5 godina sterilizirana bez ikakvih problema.
Bitno mi je da ovo napišem za neke buduće starije zečeve i za vlasnike koji su u nedoumici dali da idu na operaciju u tim godinama ili ne.

Jer sam ja pred operaciju trazila istu stvar,istraživala forum u potrazi za tuđim iskustvima sa starijim zekanicama pa sam našla iskustvo jedne šestogodišnje i sedmogodišnje zekice koje su doduše već imale problema jer nisu bile sterilizirane.
Bilo mi je bitno da vidim kako su prošle anesteziju jer je to bila stvar koje sam se najviše bojala sa Miom,da mi se neće probuditi,pošto je na operaciju morala.

Uglavnom operacija je prošla fantastično i sve je bilo u redu. Jako se brzo probudila iako su doktori u Bubi naglasili da će malo više paziti sa njom radi godina.
To naravno nije garancija da će svaka operacija proći odlično,sve ovisi od zekana do zekana i kako organizam podnosi malo starije godine.

Ali sam morala ostaviti ovaj post,ako netko prolazi isto i zec mu mora na operaciju u tim godinama i boji se kao i ja.
Eto,sada se dobrim iskustvima sa sterilizacijom šestogodišnjakinji i sedmogodišnjakinji pridružila i osmogodišnjakinja.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la markiza » uto lis 14, 2014 7:43 am

:thumbup: :bravo: :zeko3: :zeko3: :zeko3:
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la zeko Simba » ned lis 26, 2014 6:46 am

Bravo Sanjita :) pusa Mii
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la malena2008 » pon ruj 12, 2016 7:36 am

pozdrav svima, nova sam na ovom forumu i imam jedno pitanje na koje nisam uspjela pronaći odgovor...

nedavno sam udomila 2 kunića, braća su, tj jedna je cura, drugi dečko (ako sam dobro skužila po uputama :) )

Ugl, dečko je dosta manji od ženke, bio je zadnji u leglu i od početka je kaskao... naravno prvo bi njega kastrirala da ne bi došlo do neželjenog okota...
Okotili su se 31.07.2016., kada bi ga najranije mogla kastrirati i da ih ne moram razdvajati mjesecima prije?
Hvala na pomoći :)
malena2008
Kunić
Kunić
 
Postovi: 1
Pridružen/a: pon ruj 12, 2016 7:26 am

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la Zecovi.Net » uto ruj 20, 2016 12:05 pm

dobrodosla na forum, kunici postaju zreli od 5-6 mjeseci starosti, makar je moguce i ranije, muzjaka mozes kastrirati vec kad primjetis da su mu se testisi spustili, ovisno o kunicu sa 4, 5 ili 6 mjeseci starosti:)
Zecovi.Net
Zecovi.Net webmaster
 
Postovi: 199
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 19:04 pm

Re: KASTRACIJA/STERILIZACIJA KUNIĆA

PostPostao/la gružanka » sri svi 03, 2017 12:18 pm

Lijepi pozdrav svima! Nova sam na ovom forumu pa me muči jedna dilema.

Naime, prije par dana dobili smo od prijatelja slatkog bijelog patuljastog kunića (ženku) sa kavezom i svom opremom. Njihov sin je otišao na studij a oni se ne mogu više brinuti o njoj pa je došla kod nas. ne znam koliko je točno ni stara. Kažu da je kod njih više od godinu dana. Tako mala kunica ( zvana Kikica) živi kod nas u stanu i moje curice je obožavaju. Da skratim priču moje pitanje je da li je moram bar jednom opariti pa sterilizirati i da li je uopće moram sterilizirati budući nećemo nabavljati drugog kunića?

Hvala unaprijed i lp s juga!!! :)
gružanka
Kunić
Kunić
 
Postovi: 1
Pridružen/a: čet tra 27, 2017 9:11 am

Prethodna


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan