piški krv

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

piški krv

PostPostao/la krika.fs. » sub srp 06, 2013 11:41 am

poz trebam hitnu pomoć.
danas ujutro nakon što smo počistili Jiggly.a on je otišao na wc i popiškio krv :sad: :sad: (u wc.u imamo drvene palete i sijeno pa se vidi baš da je crveno)
jučer nije cijeli dan htio jesti palete (ima 6 mj pa smo mu od ovog mjeseca uveli cuni complete versele-laga) do jučer je to jeo ko smuk sve odmah pojede. sjeno je jeo normalno (mješam mu sjeno ono velebitskih pašnjaka domaći posušeni maslačak, malinu posušenu i WITTE MOLEN Nature Select Premium Sijeno). danas za doručak ih je normalno pojeo. vodu normalno pije. veseo je, ludo skakuće, al primječujem da mu je jezik ekstra topao (kad mi liže ruku vidim da je vrući)
pogledala sam mu pišu al ne vidim da je krvava il da ima nekih promjena od kako je izgledalo - istina skužila sam da ima dosta velikog pišu jer ga još nismo kastrirali. baš smo najavili kastraciju za ovaj tjedan da ćemo obaviti
može ikakav savjet mišljeno što bi to moglo biti
moram napomenuti da momentalno imamo radove u kući majstore koji buše i ruše pa se dosta prestraši na mahove al u najudaljenijoj je prostoriji u kući pa nije jako glasno
on je JigglyPuff. a jigglypuff je najveca faca medu pokemonima :D
krika.fs.
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pon svi 06, 2013 21:05 pm

Re: piški krv

PostPostao/la wildflower » sub srp 06, 2013 13:41 pm

Jeste sigurni da je krv??
Naime njihova mokraća oksidira i pretvori se u crvenu boju, odnosno može biti i bojana ovisi što jede u zadnje vrijeme.

Krv u mokri se primjeti jer je nešto drugačija od kompletno crvene mokraće.
Pišem preko mobitela pa ne mogu staviti linkove ali potražite malo po zdravstvenim raspravama i njezi kunića naći ćete post o mokraći.

Jezik im je uvijek topao, zato uživamo kada daju puse :D

Imajte ga na oku i gledajte kako se ponaša, mislim da će biti sve u redu. Pozdrav ! :)
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: piški krv

PostPostao/la krika.fs. » sub srp 06, 2013 13:57 pm

hvala na odg. pročitala sam to o oksidaciji. pa se stvarno nadam da je sve ok. za sada se normalno ponaša i opet sve jede ko po starom. valjda mu jučer nije bio samo njegov dan :blink:
on je JigglyPuff. a jigglypuff je najveca faca medu pokemonima :D
krika.fs.
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pon svi 06, 2013 21:05 pm

Re: piški krv

PostPostao/la krika.fs. » ned srp 07, 2013 9:34 am

mogu vas pitati kako da razlikujem jel krv ili je samo tamna mokraća? jer evo i danas je tamna. :hm: :hm:
al on se i dalje normalno ponaša jede pije skače leti
on je JigglyPuff. a jigglypuff je najveca faca medu pokemonima :D
krika.fs.
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pon svi 06, 2013 21:05 pm

Re: piški krv

PostPostao/la wildflower » ned srp 07, 2013 12:13 pm

Imaš slikice na netu, malo pogledaj.
Mokraća bude normala sa točkicama crvenim, vidi se krv dok ovako je kompletno crvena mokraća, što nije krv nego je oksidirala.
Uslikaj mokraću pa postavi ovdje slikicu.
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: piški krv

PostPostao/la krika.fs. » ned srp 07, 2013 13:23 pm

aha, onda mislim da definitivno je oksidacija :happy: sad mi je lakše . budem poslikala još i stavila al mislm da je oksidacija jer sve je crveno. al pogledala sam ga i oko piše :blush: i nije crven (bjeli je sa strane trbuhčića)
on je JigglyPuff. a jigglypuff je najveca faca medu pokemonima :D
krika.fs.
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pon svi 06, 2013 21:05 pm

Re: piški krv

PostPostao/la wildflower » ned srp 07, 2013 18:56 pm

Ma razumljivo potpuno, prepadne se čovjek :D
Bitno da je on u redu i da papa i kugličari normalno.
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: piški krv

PostPostao/la krika.fs. » pon srp 08, 2013 20:16 pm

unormalizirali smo se :D :D ponovno smo prirodne svjetle boje :wink:
on je JigglyPuff. a jigglypuff je najveca faca medu pokemonima :D
krika.fs.
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pon svi 06, 2013 21:05 pm

Re: piški krv

PostPostao/la altan » pon srp 08, 2013 23:20 pm

boja mokrace ovisi i o prehrani
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: piški krv

PostPostao/la sanjita » sub lis 04, 2014 15:57 pm

Pozdrav forumu,

imam jedno pitanje....Mia nazalost mora ici na jednu operaciju uskoro u Bubu,zanima me posto je ona starija zecica,znaci ima 8 i po godina, dali postoji nesto cime joj mogu malo ojacati organizam za operaciju ili sad vec sto je tu je? Strah me zbog godina da se nece probuditi ili nesto,ako joj uopce krv bude prihvatljiva za operaciju.

Uglavnom pitanje je postoji li neka priprema za starije zecice prije operacije i ako mi mozete reci gdje sve ima Critical Care za kupiti osim Bubi?
Posto nismo nikad bili bolesni nisam se imala potrebu raspitivati o takvim stvarima.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: piški krv

PostPostao/la sanjita » sub lis 04, 2014 16:43 pm

Jel ima kod nekog od vas starijih clanova foruma Critical Care jer do Bube ne mogu prije ponedjeljka? na telefon pet centra mi se nitko ne javlja.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: piški krv

PostPostao/la krika.fs. » sub sij 10, 2015 17:17 pm

pozdrav, dugo se nismo čuli jer je kod nas sve bilo super, al evo ponovno se nešto čudno dešava. Za Božić je zeko dobio novi veći dom i od tada imamo neki čudne boje nešto tekuće uz wc. Normalno jede, nismo ništa uvodili novo u prehranu i dalje je na miksu cuni compleat i re-balance. Jede domaće sijeno, malt pasta je uvijek prisutna jer imam puno puno dlake koja se linja, normalno vodu pije, kuglice su ok, tu i tamo ima ona vitaminska kakica, piškimo ok. ali svaki dan ima jedna lokvica do wc.a nikad u wc.u mutne boje - odozgo bijela a ispod onako kao uljeno crvena. tamnija. Do sada se to desilo 4 puta, dvije noći za redom pa par dana nije pa sad opet 2 puta. Ne znam jel to normalno ne znam jel to popiški ili što. Jel imao tko takav slučaj?
Da provjerim sa vama zecopoznalicama prije nego što odjurim u Bubu glavom bez obzira
on je JigglyPuff. a jigglypuff je najveca faca medu pokemonima :D
krika.fs.
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pon svi 06, 2013 21:05 pm

Re: piški krv

PostPostao/la altan » uto sij 13, 2015 12:11 pm

Prema postu mi djeluje kao višak kalcija u mokraći, ali bilo bi dobro da stavis fotku pa da vidimo
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: piški krv

PostPostao/la krika.fs. » sri sij 14, 2015 16:32 pm

evo sad zadnjih par dana nema ni traga ni glasa problemima. možda je bilo zbog stresa zbog nove kuće. ako se ponovi javim
on je JigglyPuff. a jigglypuff je najveca faca medu pokemonima :D
krika.fs.
Kunić
Kunić
 
Postovi: 20
Pridružen/a: pon svi 06, 2013 21:05 pm



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan