Sterilizacija

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Foxy » pet svi 21, 2010 21:52 pm

Slažem se! Medena nije izgubila ništa od svog osebujnog karaktera. I dalje voli kad je sve po njenom, u suprotnom izražava nezadovoljstvo. :blush:
Imamo iskustva s navalom hormona, razdražljivošću, agresivnošću, zapišavanjem, lažnom trudnoćom. Kulminiralo je gradnjom gnijezda, a to je trajalo satima. :huh: Iscrpljujuće iskustvo i za nju i za mene. Gledala sam je kako se muči, a nisam joj mogla pomoći. Osjećala sam se tužno.
Satima je trčala sa sijenom u ustima, slagala gnijezdo, a na vodu i hranu nije ni pomišljala. Na kraju se umorna izvalila na pod. Mislim da je što je uz nju bio jedan sexy zeko, kastriran koji nije mogao zadovoljiti njezine potrebe, samo još pojačavalo njezinu želju i u konačnici nezadovoljstvo.

Tom prilikom sam dobila savjet da pričekamo barem 10-15 dana od tog vrhunca agresivnosti, razdražljivosti da se malo zekica smiri i smanji razina hormona pa tek onda da odemo na zahvat i da bude manji šok za organizam. Tako je i bilo. I sve je prošlo ok. :blush:
"Friendship isn't about who you have known the longest
It's about those who came and never left your side."
slika Medena
slika
Avatar
Foxy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1186
Pridružen/a: sub sij 10, 2009 20:50 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Sterilizacija

PostPostao/la zekili » pet svi 21, 2010 23:04 pm

mislila sam neki znanstveni izvor ;) takoder poznajem mnogo ljudi koji tvrde da se ponasanje kunica promjenilo nakon tog zahvata..pogotov onih koji nisu dobili drustvo nakon toga :/

jos razumijem kastraciju kad je zivot u paru u pitanju, no sve ostalo je po meni apsurd.. imam kunica koji nije kastriran koji ne zivi u gajbi i koji ne zapisava okolo. :) mislim da bi se vlasnici trebalo malo vise potruditi oko odgoja i posvetiti vise vremena svom kunicu - a ne kastrirati/sterilizirati samo da bi njima bilo lakse ;))
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Megy » pet svi 21, 2010 23:52 pm

zekili je napisao/la:jos razumijem kastraciju kad je zivot u paru u pitanju, no sve ostalo je po meni apsurd.. imam kunica koji nije kastriran koji ne zivi u gajbi i koji ne zapisava okolo. :) mislim da bi se vlasnici trebalo malo vise potruditi oko odgoja i posvetiti vise vremena svom kunicu - a ne kastrirati/sterilizirati samo da bi njima bilo lakse ;))


zekili ovo potpisujem od A do Ž...Toby doduše živi u gajbi (zbog roditelja) ali uz puno pažnje, ljubavi i vremena uloženog u njegov odgoj izrastao je u pravog dobricu koji iako u pubertetu ne pravi nikakve probleme o kojima dosta forumaša priča, istina je da svaki zeko ima svoj karakter ali budite sigurni da uz pravilan odgoj svaki može naučiti što je prihvatljivo ponašanje a što nije.
Kastracija/sterilizacija bi se po meni trebala raditi samo iz zdravstvenih razloga ili s ciljem da se zeki nabavi društvo
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom!
17
Toby & Anđa :zeko3:
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Megy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1853
Pridružen/a: sub ožu 07, 2009 13:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Kunić Leopold » sub svi 22, 2010 9:54 am

zekili je napisao/la:...
jos razumijem kastraciju kad je zivot u paru u pitanju, no sve ostalo je po meni apsurd..
...

A kaj misliš o sterilizaciji kunica kao preventiva raka?
Kunić Leopold
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1678
Pridružen/a: čet stu 20, 2008 18:40 pm
Lokacija: VG

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Becky » sub svi 22, 2010 9:56 am

E,to!! Ako zapišavanje prestane ja sam najsretnija na svijetu!! :D OK, sad mi je sve jasno i mirnija sam! Hvala, ljudi! :zeko1:
Avatar
Becky
Kunić
Kunić
 
Postovi: 29
Pridružen/a: pet svi 21, 2010 8:30 am

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Becky » sub svi 22, 2010 10:11 am

Ovako, naša Bekica ima puuuno ljubavi i pažnje i pokušavamo na sve načine naučiti ju da piša na mjestu koje si je sama odabrala, a mi joj prilagodili za pišanje! Ali bez uspjeha!! Ona je puštena kroz dan, kroz noć je u gajbici. Misli da je cijeli stan njen i zapišava sve da označi teritorij! Jako je inatljiva, tvrdoglava i agresivna ako nije po njenom i molim lijepo one koji su svoje naučili kaje dobro a kaj nije da podjele svoju mudrost s menom! Velite da svaki kunić ima svoj karakter, pa ne mislite onda da možda ipak nije moguće svakog naučiti da ne piša svugdje??? A kaj se tiče drugih, zdravstvenih razloga, ne bi htjela da prolazi ono kaje prolazila Medena.... Ili da dobije rak maternice! :sad: A i čitala sam da sterilizirani kunići žive dulje! I na kraju, mislim da su te navale hormona i agresije za nju stresne pa ako joj mogu to olakšati, zašto ne? Bez obzira na moj strah od tog zahvata!! :blink:
Avatar
Becky
Kunić
Kunić
 
Postovi: 29
Pridružen/a: pet svi 21, 2010 8:30 am

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Megy » sub svi 22, 2010 11:20 am

Becky je napisao/la: A kaj se tiče drugih, zdravstvenih razloga, ne bi htjela da prolazi ono kaje prolazila Medena.... Ili da dobije rak maternice! :sad: A i čitala sam da sterilizirani kunići žive dulje! I na kraju, mislim da su te navale hormona i agresije za nju stresne pa ako joj mogu to olakšati, zašto ne? Bez obzira na moj strah od tog zahvata!! :blink:


pa sterilizacija se i radi najviše zbog toga i po meni je to skroz opravdan razlog jer ipak su u pitanju zekanova sreća i zdravlje ali mislim da nije potrebno zekana stavljati pod anesteziju samo zato da bi se smirio
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom!
17
Toby & Anđa :zeko3:
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Megy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1853
Pridružen/a: sub ožu 07, 2009 13:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Sterilizacija

PostPostao/la zekili » sub svi 22, 2010 12:40 pm

Kunić Leopold je napisao/la:
zekili je napisao/la:...
jos razumijem kastraciju kad je zivot u paru u pitanju, no sve ostalo je po meni apsurd..
...

A kaj misliš o sterilizaciji kunica kao preventiva raka?



to je suludo pitanje, valjda je svima jasno kaj mislim o tome. pisala sam o tome vec miljardu puta.
ja samo naglasavam da je dosta kunica sa ovog foruma podvrgnuto kastraciji/sterilizaciji iz sebicnih ljudskih razloga.

megy, upravo to sto si napisala ;)
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Zeko_Jurica » sub svi 22, 2010 20:51 pm

Leopold te je lijepo pitao i ne mora znati što si ti već o tome pisala - ne znam zašto to odmah okarakterizirati kao "suludo pitanje" - si možda na godišnjem? :P

Recimo, ja uopće ne mislim da je dosta kunića sa foruma podvrgnuto kastraciji zbog sebičnih ljudskih razloga. Također neznam da je itko, a kamoli mnogi, pisao da mu se kunić promijenio nakon kastracije. Neka netko slobodno postavi anketu - možda onda budemo pametniji :)

Znanstvenih činjenica koje postoje nema puno. Ima taj statistički podatak o prilično visokom riziku raka maternice kod malo starijih cura. Mislim da to ne treba olako odbaciti. Iako nisam liječnik, tvrdim da je za naše ponašanje, osobine, karakter,... prvenstveno odgovoran mozak, ne maternica, a još manje jajčeka.

Možda je nekom vlasniku "fora" gledati kako mu kunić stalno skače po nozi, ali je otvoreno pitanje da li je to i samom kuniću "fora"? Kunići ne govore našim jezikom, pa ćemo teško dobiti direktan odgovor što bi oni predložili da se njih pita, ali svatko može na nekoliko trenutaka zatvoriti oči i staviti se u kožu jednog kunića... imate taj njihov učestali seksualni nagon i stalno morate tražiti nogu nekog "vanzemaljca" po kojoj bi "skakali"... i sad... što je veća muka - taj nagon koji vas ne pušta - ili jedno uklanjanje "tvornice" spermija?

Znam što bih ja sebi izabrao u takvoj situaciji - ali neka svatko nađe svoj odgovor i donese onu odluku koju smatra najboljom za svog ljubimca.

Becky, sad vidiš da nema univerzalnog odgovora na tvoje pitanje, već samo različitih mišljenja, od onih konzervativnijih, pa do nekih modernijih :wink:
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Anby » sub svi 22, 2010 21:45 pm

A što sa zečicom koja ne naskeče na nogu odnosno koja nema na takav način izražen sexualni nagon? Ili nije agresivna, već jako dobro zna šta smije a šta ne ali samo radi dosade ili dišpeta radi svašta... Da li je i onda opravdana sterilizacija samo iz razloga "da bi MOŽDA jednog dana mogla dobiti rak maternice"? Ima nas svakakvih mišljenja, osobno ja svoju Andju ovakvu kao što je sad (a bome me namuči sa nekim svojim glupostima) nenamjeravam sterilizirat dok god je ovakva i dok god je sama, a ako jednog dana dobije društvo voljela bih da to bude već kastriran dečko...

slažem se da treba radit oko odgoja, al ako netko misli da će sterilizacijom olakšat sebi "muke" sa zekanima, pogotovo onima koji žive bez para, onda bolje da ih udomite... sorry, al to je moje mišljenje... :zeko8:
Avatar
Anby
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2351
Pridružen/a: pon lis 12, 2009 11:10 am
Lokacija: Mostar, BiH

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Charlie » sub svi 22, 2010 22:38 pm

za to možda su nažalost šanse 80% kod ženki starijih od 5 godina
razlika u sterilizaciji ženke sa zdravom maternicom i onom sa tumorom je velika, čak i u slučaju da je otkriven na vrijeme i nije metastazirao
a postoje i tumori sisa koji su također vezani uz (ne)sterilizaciju, te piometre
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Becky » ned svi 23, 2010 9:13 am

Govorite o sebičnim razlozima? Ja mislim da nitko ko ima zekana u kući nije sebičan... jer svi znate kakvi su, kaj rade, kakav osebujan karakter imaju (!!), a svejedno im sve dopuštamo i obožavamo baš zbog toga! Tako da, molim, prestanite sa tim "uzvišenim", "nesebičnim" razlozima!!! Naravno, ja samo hoću najbolje kaje za moju Bekicu ko i svi vi za svog malog, ludog ukućana! A tih 80% mi se nikako ne sviđa.... :sad: Zato, jedna mala sterilizacija kod našeg preeedobrog i brižnog veterinara naspram tih 80% i nije neka žrtva. Lp!!
Avatar
Becky
Kunić
Kunić
 
Postovi: 29
Pridružen/a: pet svi 21, 2010 8:30 am

Re: Sterilizacija

PostPostao/la zekili » ned svi 23, 2010 9:40 am

Zeko_Jurica je napisao/la:Leopold te je lijepo pitao i ne mora znati što si ti već o tome pisala - ne znam zašto to odmah okarakterizirati kao "suludo pitanje" - si možda na godišnjem? :P


pa ja sam mu i lijepo dgovorila, jer pitat bilo koga tko voli kunice i zeli za njih najbolje takvo pitanje je suludo ;)

kakve veze moj godisnji ima s icim? :S

Zeko_Jurica je napisao/la:Možda je nekom vlasniku "fora" gledati kako mu kunić stalno skače po nozi, ali je otvoreno pitanje da li je to i samom kuniću "fora"? Kunići ne govore našim jezikom, pa ćemo teško dobiti direktan odgovor što bi oni predložili da se njih pita, ali svatko može na nekoliko trenutaka zatvoriti oči i staviti se u kožu jednog kunića... imate taj njihov učestali seksualni nagon i stalno morate tražiti nogu nekog "vanzemaljca" po kojoj bi "skakali"... i sad... što je veća muka - taj nagon koji vas ne pušta - ili jedno uklanjanje "tvornice" spermija?


upravo tako ne govore nasim jezikom pa je suludo (divna rjecica :D) tvrditi da znas sto oni zele..to je i poanta ;)
od kuda si samo dosao do zakljucka da je to nekome "fora"? :/
najrade bih tebe sada pitala zasto sebi ne uklonis tvornicu spermija, no budem se suzdrzala. suptilno, zar ne? ;D
ne znam kakav odnos ti imas sa svojim ljubimcem no ja tvrdim da mene moj zeko sigurno ne dozivljava kao vanzemaljca ;)

Zeko_Jurica je napisao/la:Znam što bih ja sebi izabrao u takvoj situaciji - ali neka svatko nađe svoj odgovor i donese onu odluku koju smatra najboljom za svog ljubimca.
Becky, sad vidiš da nema univerzalnog odgovora na tvoje pitanje, već samo različitih mišljenja, od onih konzervativnijih, pa do nekih modernijih :wink:


upravo tako, uz stavljanje kunica na prvo mjesto ;)
opet ti karakteriziras odgovore kao konzervativne i moderne, iako si negdje gore zakljucio da ne znamo sto kunic uistinu zeli i kakva bi njegova odluka bila kada bi on odlucivao, da mozemo samo nagadati i pokusati shvatiti rjecnik njihovog tjela. ;)

ne nisi doktor, no cesto se izrazavas koda jesi i koda izjave temeljis na znanstvenim cinjnicam ;) a mislim da to nije potrebno, reci zasto si za, ali nemoj molim te tvrditi da kunici zele kastraciju/sterilizaciju, a pogotovo nazivati nas koji smo protiv istih zahvata (osim zbog opravdanih cinjenica koje i potkrijepimo) konzervativnima ;)
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

Re: Sterilizacija

PostPostao/la zekili » ned svi 23, 2010 9:46 am

mmmmmm je napisao/la:A što sa zečicom koja ne naskeče na nogu odnosno koja nema na takav način izražen sexualni nagon? Ili nije agresivna, već jako dobro zna šta smije a šta ne ali samo radi dosade ili dišpeta radi svašta... Da li je i onda opravdana sterilizacija samo iz razloga "da bi MOŽDA jednog dana mogla dobiti rak maternice"? Ima nas svakakvih mišljenja, osobno ja svoju Andju ovakvu kao što je sad (a bome me namuči sa nekim svojim glupostima) nenamjeravam sterilizirat dok god je ovakva i dok god je sama, a ako jednog dana dobije društvo voljela bih da to bude već kastriran dečko...

slažem se da treba radit oko odgoja, al ako netko misli da će sterilizacijom olakšat sebi "muke" sa zekanima, pogotovo onima koji žive bez para, onda bolje da ih udomite... sorry, al to je moje mišljenje... :zeko8:


upravo to. to je cijela ponata ;)
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

Re: Sterilizacija

PostPostao/la Charlie » ned svi 23, 2010 12:37 pm

Becky je napisao/la: Zato, jedna mala sterilizacija kod našeg preeedobrog i brižnog veterinara naspram tih 80% i nije neka žrtva. Lp!!


nije bitno je li veterinar dobar i brižen nego da ima sigurnu anesteziju i da je dobar i iskusan kirurg
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan