IGRACKE ZA NASE ZEKANE

Kao i sva druga živa bića i kunići imaju potrebu za komuniciranjem. Što vam vaš kunić želi reći?

Moderatori/ce: Charlie, Zeko_Jurica

IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la zekili » pon lis 15, 2007 10:01 am

slika
BLIXA



Lady Stardust

Preuzeto http://www.rabbit.org/faq/sections/toys.html

Igračke su iznimno bitne jer osiguravaju:
• MENTALNU STIMULACIJU. Bez izazovnih aktivnosti koje će ga okupirati kada niste kod kuće, Vašem će zlatu postati beskonačno dosadno. Ovo je posebno naglašeno ako imate samo jednog ninića. Dosada može dovesti do depresije i/ili prekomjerne destrukcije. Kreativna upotreba igračaka može mu produžiti život. Igračke ga drže zainteresiranim za okolinu i omogućavaju mu konstantno učenje i napredovanje.
• FIZIČKU VJEŽBU. Vaš ninić treba SIGURNE aktivnosti za održavanje tijela i uma u formi. Potrebne su mu stvari na koje će se penjati, stvari pod koje će se zavlačiti, skakati na i oko njih, kopati i grickati. Bez ispunjavanja fizičkih potreba on može postati depresivan i prekomjerne težine, ili može svoju prekomjernu aktivnost usmjeriti na Vaš namještaj.
• OSIGURAVANJE VAŠEG DOMA. Jasno je iz prethodnih navoda da igračke nisu SAMO za Vašeg ninića, one istovremeno čuvaju Vašu kuću od uništavanja. Omogućavanjem izbora igračaka izabranih da odgovaraju njegovom karakteru, dobi, spolu i temperamentu smanjili ste, u najvećoj mogućoj mjeri, uništavanje Vašeg doma.

Koje su dobre zeco-igračke?
BITNO: ako primijetite da vaš ninić jede plastične i kartonske igračke, pređite na neku drugu vrstu koju neće jesti.

Nekoliko prijedloga za početak:
• Papirnate vreće i kartonske kutije za zavlačenje i provlačenje, grebanje i grickanje. (Ako primijetite da ninići jedu papir i karton odlučite se za neku drugu varijantu). Napravite barem dva ulaza u kutiju, unutra neku pregradu i/ili rampu, kat ili dva. Upotrijebite maštu.
• Plastične cijevi za instalacije ili širi tuljci za provlačenje. Obradite rubove da se ne povrijede!
• Balon – omiljena igračka muškog dijela Foruma
• Kartonske role od toaletnog papira i papirnatih ručnika
• Kutija za kopanje - puna sijena u kojoj mogu kopati, ležati i grickati, skakati unutra i van i veselo razbacivati (na naše sveopće oduševljenje)
• Igračke za mačke: loptice koje zveckaju, sve što se može koturati i bacati
• Igračke za papige: objese se u kavezu i mogu se gurati, žvakati i bacati
• Igračke za djecu: zvečke, plastični ključevi - uglavnom sve što zvecka i, naravno, što se može bacati
• Mobili (za djecu ili za ptice) za udaranje ili guranje
• Kutije, tuneli s prolazima za pse i mačke po kojima se mogu penjati i provlačiti
• Sve igračke koje se mogu gurati i koturati, lopte svih veličina, prazne kutije i manje konzerve (naravno zaštititi sve rubove da se ne ozljede).
• "Busy Bunny" igračke - http://www.busybunny.com/baskets/toys.html
• Dječje igračke s rampama i prolazima za penjanje i provlačenje
• Ručnik za grickanje i trganje (ako primijetite da jede ostatke odlučite se za nešto drugo)
• Nešpricane cjepanice voćaka, vrbe (vidi popis dozvoljenih grančica na http://zecovi.love4two.nl/cgi-bin/yabb/ ... =display;n um=1105849804 ) koje su ''odležale'' barem tri mjeseca.
• Stvari na koje mogu skakati – vole biti na povišenom, kako su beskonačno znatiželjni bolje vide što se događa
• Čepovi od tvrde plastike u bojama od raznih flaša (šamponi, omekšivači, poklopci od praška….) Imaju odlično obrađene rubove, lako se primaju sa zubićima i proizvode divan 'tonk' zvuk kad se bacaju. BITNO: SVE ČEPOVE JAKO DOBRO OPERITE!!! Ne upotrebljavajte čepove od sredstava za čišćenje i slično, jer postoji mogućnost da nešto sredstva za čišćenje ostane na čepu bez obzira kako dobro operete.

Evo i par primjera:
slika
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la lali_lala » pet kol 21, 2009 20:55 pm

jel ok ak spojim raznobojne spajelive i dam zekaću da se igra njima? al da ih spojim puuuno? oće se zagutit time?
Avatar
lali_lala
Kunić
Kunić
 
Postovi: 46
Pridružen/a: sri kol 19, 2009 11:14 am
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la altan » pet kol 21, 2009 21:23 pm

Ako misiš na spajalice nemoj mu to davati..ni spojene..
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

PostPostao/la Bibi » pet kol 21, 2009 23:35 pm

Ovo gore na slici nisu prave spajalice, nego plasticne velike i ne mogu se razdvajati :nowink:
slika
Avatar
Bibi
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1068
Pridružen/a: sri srp 23, 2008 14:32 pm
Lokacija: Beograd

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la popy » uto lip 01, 2010 8:48 am

Moj zeko je nezainteresirano dijete. :blink:
Dala sam mu razne lopte, vrecice, kutije..on to ponjusi i ode.
Imate li neku ideju kako da ga zainteresiram? :rolleyes:
*Popy*
popy
Kunić
Kunić
 
Postovi: 19
Pridružen/a: sri stu 04, 2009 19:00 pm

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la laura » sub lip 12, 2010 10:39 am

popy je napisao/la:Moj zeko je nezainteresirano dijete. :blink:
Dala sam mu razne lopte, vrecice, kutije..on to ponjusi i ode.
Imate li neku ideju kako da ga zainteresiram? :rolleyes:



Tako i moj,skoro ga ništa ne interesira,dosta toga sam mu kupila a on to također ponjuši i ode :wink:
jedino ga je zanimala jedna igračkica koju sam mu kupila u pet shopu ali ostalo više ništa,neznam kako da ga zainteresiram :zeko10:
laura
Kunić
Kunić
 
Postovi: 16
Pridružen/a: sub lip 12, 2010 10:04 am

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la Zeko Fantach » uto lip 22, 2010 11:34 am

moj zeko je isto nezainteresiran za takve igracke...dala sam mu role od papira i on je to samo malo ponjusio minutu gricko i odusto od toga.. :blink: vidjela sam u pet shopu neku kao lopticu koja je namjenjena za njih...ima neke sitne rupice po sebi i unutra nesto zvecka..pa me zanima dali netko zna jeli to dobro za njega posto nije bas u tom điru za igracke a htijela bi da ima nesto s cim se moze zabavljat...? :zeko10:
Avatar
Zeko Fantach
Kunić
Kunić
 
Postovi: 10
Pridružen/a: čet lip 17, 2010 8:12 am
Lokacija: Zagreb

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la dHarma » uto lip 22, 2010 12:55 pm

Meni su super te loptice koje zveckaju..
I jedina stvar koju mog banglavog zanimaju..
Imam sve od onih sargarepica, obicnih drvenih loptica, plisanaca i samo se igra sa tim sto zveckaju.. :wub:
Jel si probala da mu od kutije napravis kucicu i da u nju natrpas seno... to je vecini super :)

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la Charlie » uto lip 22, 2010 23:00 pm

Grgi je bila super ova, jer je mogao zubima uhvaiti i baciti :D

slika
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la ninap » sri lip 23, 2010 8:08 am

da da tu sam i ja kupila jer mi se baš činila onako zanimljivom, ali eno je još uvijek samo stoji ;D
Avatar
ninap
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 366
Pridružen/a: sri pro 30, 2009 13:55 pm
Lokacija: zadar-split

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la Megy » sri lip 23, 2010 8:30 am

Toby je s tim oduševljen, naša ima i malo zvonce unutra a znam mu ponekad i brusnicu ili komadić voća stavit unutra pa je to onda dupla zabava. Čak je naučio i stavit mi to u ruku.
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom!
17
Toby & Anđa :zeko3:
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Megy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1853
Pridružen/a: sub ožu 07, 2009 13:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la Zeko Fantach » sri lip 23, 2010 10:30 am

e super,hvala vam...definitivno su cu sad kupit tu lopticu...vidjet cemo dal ce mu se svidjet ili ne... :D
Avatar
Zeko Fantach
Kunić
Kunić
 
Postovi: 10
Pridružen/a: čet lip 17, 2010 8:12 am
Lokacija: Zagreb

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la frances » sri lip 23, 2010 11:45 am

Kad pokušavam Franku pokazati da je ta loptica sa zvoncem igračka on me gleda kao da sam totalno prolupala, a onda ode i pusti me na miru da se igram sa tim :D
uopće ga to ne dira XD
ali je moja pernica u obliku žabe jako zabavna, tako da će uskoro nešto plišano dobiti :)
"..and i'm floating in a most peculiar way
and the stars look very different today.."
Avatar
frances
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 578
Pridružen/a: uto lip 08, 2010 12:22 pm

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la pudding » sri lip 23, 2010 18:41 pm

da,ta je igračkica zakon...moji su se često ''iživljavali'' na njoj...livio pogotovo,zgrabi i baci što dalje...pa trč za njom,i onda opet isto hehe
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: IGRACKE ZA NASE ZEKANE

PostPostao/la Zeko Fantach » pet lip 25, 2010 11:06 am

evo ja sam jucer svom zekanu napravila kucicu od kartonske kutije i mislim da mu se jako svida...jer se ne odvaja od toga...a sutra cu mu ic kupit onu lopticu pa cemo vidjet sta ce bit s tim :)
Avatar
Zeko Fantach
Kunić
Kunić
 
Postovi: 10
Pridružen/a: čet lip 17, 2010 8:12 am
Lokacija: Zagreb

Sljedeća


Natrag na Ponašanje i društveni život kunića




Trenutno korisnika/ca: / i 4 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan