Bjanka - sterilizacija drugi dan upada u kataralni enteritis

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Bjanka - sterilizacija drugi dan upada u kataralni enteritis

PostPostao/la Klio » čet lip 03, 2010 16:11 pm

Sto puta sam se premisljala kako, kod koga, gde...i odlucila da ipak ostanem kod Vlade.
Pre toga sam zvala vet fax veta sa kojim sam ranije pricala i dogovorila se sa njim,medjutim on ne moze pre suobte u podne kada ja nikako ne mogu...
Vladu sam zvala on moze veceras i u subotu vece, tako da smo dogovorili subotu uvece...
Svi koji ste vodili zekice i koji palnirate, znate kako mi je sada. MIslim da ce me rodjeni stomak urnisati.
Vec dve nedelje ne prestaje sa teranjem, tako da jeove nedelje uopste nisam ostavljala sa Krckom. Odvojeni su. Malo jedno vani,malo drugo, jer u kupatilu je uvek neki zekonja za udomit ili lecit.
Sada ima bolje kuglice, ali je i dalje luda od teranja. Lepo jede i sve ostalo.
Uh, ljudi,molite se zajedno sa mnom da sve dobro prodje.
Zadnja izmjena: Klio; pon lip 07, 2010 23:01 pm; ukupno mijenjano 2 put/a.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Bjanka ide na sterilizaciju u subotu...

PostPostao/la piknjica » čet lip 03, 2010 16:18 pm

Držimo fige ljepotici i tebi, naravno, da sve prođe u najbolje redu! Sretno!!! :zeko1: :zeko3: :zeko3: :zeko3:
slika ...Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju...slika
12.11.2009.-2.11.2016.
Avatar
piknjica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 749
Pridružen/a: čet stu 12, 2009 22:47 pm
Lokacija: Međimurje malo, zemljo milena...

Re: Bjanka ide na sterilizaciju u subotu...

PostPostao/la dollypony » čet lip 03, 2010 17:13 pm

Sigurna sam da ce mamica biti ok :blush:
drzimo fige!!! :zeko2: :zeko3:
slika Mila slika
Avatar
dollypony
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 847
Pridružen/a: sri stu 11, 2009 20:37 pm
Lokacija: Subotica.

Re: Bjanka ide na sterilizaciju u subotu...

PostPostao/la zeko Simba » čet lip 03, 2010 19:42 pm

Biti će sve ok, mislimo na vas :)
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: Bjanka ide na sterilizaciju u subotu...

PostPostao/la dHarma » čet lip 03, 2010 20:35 pm

Bice sve ok! Ne brini se :wink:
Zovi ako ti ista zatreba!!! :wub:

If tears could build a stairway, and memories a lane. I'd walk right up to heaven and bring you home again.
Avatar
dHarma
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2257
Pridružen/a: uto ožu 10, 2009 20:56 pm
Lokacija: Beograd

Re: Bjanka ide na sterilizaciju u subotu...

PostPostao/la Klio » pet lip 04, 2010 0:12 am

Gledam veceras moju misicu i razmisljam koliko drazi ima ovo njeno ludilo...toliko je blesavai neustrasiva. U retkim trenucima kada nije u teranju, plasljiva je i nepoverljiva,uglavnom inertna... A kadajoj dodje ovo ludilo, totalno je smesna, zivahna, zecoplesira, ludira se...ma prosto je obozavam.
Kako mi je tesko da je povredim da dopustim da joj se annese bol...znam da je neizbezno zbog njenog dobra, ali bas sam besna na sebe.
Prvi put vidim koliko je to na neki nacin okrutno.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Bjanka ide na sterilizaciju u subotu...

PostPostao/la Klio » pet lip 04, 2010 19:23 pm

Opet moram da vas davim...Treba mi jedan savet.

Krcko i Bjanka zive u mojoj spavacoj sobi, Biber u trpazariji, a kupatilo je solidno veliko i tu se uvek nadje neki zeka ili na udomljavanju ili na lecenju, e sada je trenutno prazno sto je retkost.
Ovako, Bjanka treba biti odvojena, ali neznam koliki je za nju sok da je stavim u kupatilo. Krcka tamo da stavim nema sansi. On i Bibe bi pojeli vrata da dodju jedan do drugog, tako da to nema teorije.

Da li bih mogla nekako da napravim neku barijeru u spavacoj sobi, a Krcka drzim uglavno zatvorenog ili nju, ali da ipak bude u prostoru koji poznaje, ili je to nepozeljno obzirom da ce promeniti miris pa da Krcko ne bude agresivan.

Uh sada mi je to dodatni problem neznam kuda sa njom nakon sterilizacije.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Bjanka ide na sterilizaciju u subotu...

PostPostao/la Klio » sub lip 05, 2010 19:58 pm

Gotovo...Stigli smo pre sat i po vremena kuci.
Probudila se skroz, pokusava da se pomera ali od zadnjih nogi ca ne moze pa se onda namesta, ne voli sto ne moze na vwc pa piska ispod sebe...
Pila je malo vodice sa sprica, drugo nista nece.

Neznam koliko vremena treba da prodje da pocne da jede?

Inace sve pohvale za Vladu veterinara...Prvo sto je zaista extra uradio posao jer sam gledala operaciju, icak je i Mala Mica (koja je isto zdravstveni radnik) prokomentarisala da je bolje usio nego sto neki hirurzi usivaju ljude.

Jako lep sav, rez...Odmah je pogodio razlog njenog neprestanog teranja i pravljenja gnezda. Pre nego je i pregledao, kada sam mu rekla sta se sa njom desava, samo je rekao da ima cistu na jajniku.
Tokom operacije me je zvao da vidim koliko je velika cista i to ne na jednom nego na oba jajnika. Nije bila samo jedna, ima izmenjene policisticne jajnike koji su najverovatnije prouzrokovali to hormonsko ludilo
Hvala Bogud dda sam je odvela, a moram vam reci da zamalo da odustanem koliko sam se pogubila.

Hvala Puuuuuuuuuuuunooooooo Maloj Mici, em su nas bodrili em odvezli i vratili tamo. Uz njenu ljubav i brigu oko zekice sve je bilo lakse.
Hvala i dHarmi koja uvek pritci kada god pozovem za pomoc.


LJubim vas sve. Nadam se da ce uskoro poceti da jede, i da ce poceti i da kuglicari sto pre.
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Bjanka ide na sterilizaciju u subotu...

PostPostao/la dollypony » sub lip 05, 2010 20:12 pm

sirotica mala :zekoo4:
bitno da su sada sanirani problemcici, drzimo fige da nadalje bude ok i da moze da zivi normalan zivot :blush: :zeko3:
slika Mila slika
Avatar
dollypony
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 847
Pridružen/a: sri stu 11, 2009 20:37 pm
Lokacija: Subotica.

Re: Bjanka ide na sterilizaciju u subotu...

PostPostao/la piknjica » sub lip 05, 2010 21:07 pm

Držimo fige za čim brži oporavak! Puse maloj junakinji i njenoj hrabroj mami :zeko3: :zeko3: Ne znam kolko vremena, valjda će se neko iskusniji javiti!
slika ...Čuda se događaju samo onima koji u njih vjeruju...slika
12.11.2009.-2.11.2016.
Avatar
piknjica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 749
Pridružen/a: čet stu 12, 2009 22:47 pm
Lokacija: Međimurje malo, zemljo milena...

Re: Bjanka ide na sterilizaciju u subotu...

PostPostao/la Klio » ned lip 06, 2010 6:34 am

MOlim vas odgovor na pitanje, kada mogu da ocekujem da bas pocne da jede. Od operacije i budjenja (sinoc koko 8;30) popola je samo vode ceo spric, tri zalogaja jabuke i to ne odjednom u par sati razmaka, i pola brusnice. Malopre je liznula i maltice jedno tri milimetra.
Kada da ocekujem kuglice i kada da forsiram jelo? DA li da joj dam CC?
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Re: Bjanka bila na sterilizaciji, juce 05.06. tmolim par saveta?

PostPostao/la Megy » ned lip 06, 2010 8:23 am

nisam imala iskustva s tim ali mislim da je ona već trebala početi jesti i kugličariti, ja nebi odmah davala CC ali obavezno ju počni nutkat sa zelenjavom
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom!
17
Toby & Anđa :zeko3:
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Megy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1853
Pridružen/a: sub ožu 07, 2009 13:40 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Bjanka bila na sterilizaciji, juce 05.06. tmolim par saveta?

PostPostao/la jolanda » ned lip 06, 2010 11:30 am

drago mi je da je sve dobro proshlo, zhao mi je shto nisam chuvala strah, ali morala sam na sestrino venchanje...ali bili su drugi da borde...uh i dobro je da ste se i te ciste reshili...ljubi puno lepoticu posting.php?mode=reply&f=17&t=4498#najvecu!
2o god.
jolanda
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2929
Pridružen/a: pet kol 08, 2008 1:46 am
Lokacija: Beograd, Kikinda

Re: Bjanka bila na sterilizaciji, juce 05.06. tmolim par saveta?

PostPostao/la pudding » ned lip 06, 2010 11:52 am

mojima je to uglavnom bilo-oko 7 operacija, oko 4 ujutro bi pocele malo vec jest,i onda kako sati idu bi jele sve vise i vise...ja im odma ponudim jabuku(jer vodu im najduze treba da pocnu pit...u vodu bi stavila prodigest)tako da ne dehidriraju,malo bilja suhog,banane bi donosila svako malo da vidim oce li,sijena malo,pa kad vidim da krenu jest stavim jos...i nesto zelenila... tako da se nade svega po malo jer nikad se ne zna sto ce im godit u trenutku
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

Re: Bjanka bila na sterilizaciji, juce 05.06. tmolim par saveta?

PostPostao/la Klio » ned lip 06, 2010 14:47 pm

Ne jede nista, i bas sam u panici... Dakle osim jutros tri milimetarska parcica jabuke i pola jedne male brusnice, i puuuuuuno vode ne jede nista.
Malopre sam dosla sa pijace, kupila sam jos neke zelenjave sto inace voli pa da probam sa tim
Dala sam joj ipak pre izlaska iz kuce pre cetiri sata CC i jela je, kao da ne moze vilicu da drzi otvorenu dovoljno, ali jede. Pojela je 2 ml kritikal kera iz sprice.

STa da tadim sa njom sada!!!??? Osim piskenja, od kuglica nema ni traga a i kako bi kada nista nije jela!!! Bas mi je frka :(
slika slika slika
Avatar
Klio
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 4012
Pridružen/a: sri ožu 12, 2008 9:08 am
Lokacija: Beograd

Sljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan