Problemi sa macama >:)

Sve o pravilnoj higijeni, smještaju i redovitoj njezi vašeg zekića :)

Moderatori/ce: zeko Simba, Lady Stardust

Problemi sa macama >:)

PostPostao/la Ledolina » čet tra 16, 2009 18:15 pm

Neki od vas se sjecaju (ostalima cu staviti sutra nove fotke) prosle godine smo napravili zeco-vilu za dvoriste, u kojima nase ljubavi mogu uzivati cijeli dan. U meduvremenu smo i dvoriste potpuno prilagodili njima. Ogradili ga.. posadili potpuno ne tretirani povrtnjak sa zacinskim biljem, radicem, mrkvicom i sl. te ga pognojili zeko-kuglicama koje smo skupljali cijelu zimu :D

Rjesili se loze (zbog spricanja)... i td.. sve smo podredli njima, tako da mogu sto duze biti vani i na sto vecem prostoru.


Medutim macke lutalice stalno dolaze u dvoriste i tuku se i naganjaju po njemu. To znaci da sa sobom ostavljaju dlaku, buhe i tko zna sta sve jos, a i plase zekane.

Oni ne mogu ostati ni 5 min sami vani, a ni u kucici jel ih one mogu preplasiti, a bojim se da bi u tom slucaju svasta moglo biti.
Ako su i u kucici isto se bojim da ce ih preplasiti i da ce se oni su strahu poceti bacati u ogradu (cula, vidjela negdje) i da bi se mogli ozlijediti.


Znaci vani mogu biti samo kad smo s njima i kad nesto radimo, sto je steta jel zbilja vole trcati po travi i grickati bilje u vrtu. A sad dolazi bebac pa cu jos manje moci sjediti i dadiljati njih.


Dakle kako se rijesiti macaka. Nabava psa ne dolazi u obzir, jel stize bebac ovih dana.



Meni je pala na pamet struja u ogradi, al je preskupo, a i bebac..
;D
Zadnja izmjena: Ledolina; pet tra 17, 2009 14:57 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
slika[url=http://ticker.7910.org/eng][img]
Avatar
Ledolina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1394
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:52 pm
Lokacija: Požega

PostPostao/la Megy » čet tra 16, 2009 18:18 pm

potpuno te razumijem.....mi smo nedavno uselili u novu kuću i do prije par tjedana smo muku mučili s tim mačkama ali su same otišle....probajte bit što više u vrtu pa možda odu ili napravite strašilo, ako pali za ptice možda će i za mačke
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom!
17
Toby & Anđa :zeko3:
(\_/)
(='.'=)
(")_(")
Megy
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1853
Pridružen/a: sub ožu 07, 2009 13:40 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la pudding » čet tra 16, 2009 18:18 pm

hehe,ali struja moze i kunicima stetit,ako dodu do ograde :)

posadi koprivu okolo hahahahah
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

PostPostao/la sanjita » čet tra 16, 2009 18:20 pm

A dobro,i to su zivotinje,cemu struja i takve stvari :nowink: ..sigurna sam da cete na bolji nacin rijesiti problem a da nitko nebude ozlijedjen :)
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la Ledolina » čet tra 16, 2009 18:22 pm

Ma jucer sam ja sjedila na suncu i cuvala ih, a ona se uredno popela na susjedov zid, pa na krov od garaze i gledala nas :zek:


Tako sam se zatrcala prema njoj (8,5 mj trudna) i galamila, da je susjedov pas poceo cviliti i pobjegao u kucicu

:mad:
slika[url=http://ticker.7910.org/eng][img]
Avatar
Ledolina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1394
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:52 pm
Lokacija: Požega

PostPostao/la Ledolina » čet tra 16, 2009 18:25 pm

sanjita je napisao/la:A dobro,i to su zivotinje,cemu struja i takve stvari :nowink: ..sigurna sam da cete na bolji nacin rijesiti problem a da nitko nebude ozlijedjen :)



Ako moram birati da ozlijedim njih ili one moj zeke ja biram njih. :ludlo:


Zato sam i postavila ovdje pitanje da nadem neko pametno rjesenje. Evo i sad vidim 2 u vrtu. Majke mi poludit cu. A trebate ih cuti kako jaucu po noci. :ohhh:
slika[url=http://ticker.7910.org/eng][img]
Avatar
Ledolina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1394
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:52 pm
Lokacija: Požega

PostPostao/la Raul » čet tra 16, 2009 18:26 pm

Ja tu u Rijeci imam mali milijun macaka oko kuce. Pomaze jedino šiiiiiic :D
Avatar
Raul
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1323
Pridružen/a: ned vel 22, 2009 14:25 pm
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la pudding » čet tra 16, 2009 18:31 pm

hahahahahhahaah,da šiiiic,heehe,taj zvuk još nisam vidila u pisanom obliku,hahahahah :) predobro :)

a ne znam,da ograda bude viša,gušća,nemam pojma,nešto da ne mogu proć... i maknut sve grane ako okolo ima koje stablo da preko nje ne skoce... tako sam ja prije daavno imala problem sa kokosinjcem :) na kraju je ograda bila i gore kao ''plafon'' :) kad nismo mogli ništa drugo ... znam da ima neki sprej ili prah što se može posut da im smeta taj miris,ali to ti nema 10000% ovdje u hrv... tako da uzalud i to...

ako si mislila ogradu sa strujom(iako ja to tako nebi,ipak jadne mace,koliko kod vražije bile) možeš i ogradu sa onim ko trnjem ,ne znam trenutno bolje objasnit ,al valjda kužiš šta mislim...
24god.
Avatar
pudding
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3095
Pridružen/a: ned ožu 22, 2009 15:19 pm
Lokacija: Dubrovnik

PostPostao/la Raul » čet tra 16, 2009 18:38 pm

pudding je napisao/la:ogradu sa onim ko trnjem ,ne znam trenutno bolje objasnit ,al valjda kužiš šta mislim...

Bodljikava zica
Avatar
Raul
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1323
Pridružen/a: ned vel 22, 2009 14:25 pm
Lokacija: Rijeka

PostPostao/la mucka » čet tra 16, 2009 22:28 pm

a stvarno nemam ideje kak otjerat te maČkurine xD
ja svog mačka kad je zločest samo poprskam vodom i on odma pobjegne!..treba tako nekoliko puta probat s tim mačkama pa će onda možda skužit da nisu dobrodošle...
Avatar
mucka
Zečić
Zečić
 
Postovi: 117
Pridružen/a: čet tra 16, 2009 12:31 pm
Lokacija: Požega

Re: glupe macketine >:)

PostPostao/la Berny » čet tra 16, 2009 23:15 pm

Ledolina je napisao/la:Neki od vas se sjecaju (ostalima cu staviti sutra nove fotke) prosle godine smo napravili zeco-vilu za dvoriste, u kojima nase ljubavi mogu uzivati cijeli dan. U meduvremenu smo i dvoriste potpuno prilagodili njima. Ogradili ga.. posadili potpuno ne tretirani povrtnjak sa zacinskim biljem, radicem, mrkvicom i sl. te ga pognojili zeko-kuglicama koje smo skupljali cijelu zimu :D

Rjesili se loze (zbog spricanja)... i td.. sve smo podredli njima, tako da mogu sto duze biti vani i na sto vecem prostoru.


Medutim macke lutalice stalno dolaze u dvoriste i tuku se i naganjaju po njemu. To znaci da sa sobom ostavljaju dlaku, buhe i tko zna sta sve jos, a i plase zekane.

Oni ne mogu ostati ni 5 min sami vani, a ni u kucici jel ih one mogu preplasiti, a bojim se da bi u tom slucaju svasta moglo biti.
Ako su i u kucici isto se bojim da ce ih preplasiti i da ce se oni su strahu poceti bacati u ogradu (cula, vidjela negdje) i da bi se mogli ozlijediti.


Znaci vani mogu biti samo kad smo s njima i kad nesto radimo, sto je steta jel zbilja vole trcati po travi i grickati bilje u vrtu. A sad dolazi bebac pa cu jos manje moci sjediti i dadiljati njih.


Dakle kako se rijesiti macaka. Nabava psa ne dolazi u obzir, jel stize bebac ovih dana.



Meni je pala na pamet struja u ogradi, al je preskupo, a i bebac..
;D
pa ovak ja imam iskustva sa macama (ja sam khm prakticki citav zivot posvetila njima zekanima itd ima i zamorcica .)uglavnom za zekane se nemoras bojat jer se mace vise plase njih ...kada moja cupavica pocne njih naganjat ovi su se zasrali od straha moji macki ... mace ne vole ocat a jos vise mrze kada ih se polije vodom...znaci probaj imat kanticu vode kada se nateravaju...a nisu mace lutalice nego se sada teraju pa je to sve normalno ...tako da mislim da nisu lutalice nego necije mace :D
Berny
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 397
Pridružen/a: uto pro 23, 2008 23:52 pm

PostPostao/la Berny » čet tra 16, 2009 23:20 pm

e ako to ne pali e onda napravi plasilicu za mace hahaa evo link http://www.youtube.com/watch?v=mutagnjp_VA :D
Berny
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 397
Pridružen/a: uto pro 23, 2008 23:52 pm

PostPostao/la zekili » pet tra 17, 2009 2:27 am

jasno mi je da te strah za zekace..ali to su mace, a ne glupe macketine.. slazem se cemu ozljediti neku zivotinju? moj prijedlog bi bio da ih pocnes hraniti negdje dalje od dvorista, kuce..gdje bi se one navikle dolaziti po hranu (tako mi hranimo jednu macu) i tako bi i njima a i zekacima pomogla :)
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

PostPostao/la Ledolina » pet tra 17, 2009 7:20 am

Ma ne bi ja njih ozlijedila-ipak mi je zao glupih macketina. Ali zelim ih podalje od svojih zekaca i trazim rjesenje.


Za sad ja glumim strasilo i plasim ih, ali one se bas i ne boje. :rolleyes: Kad sam u dvoristu sa zekamma usude se doci i gledati ih. Cure ih skuze pa mi daju znak lupanjem sapica da se blizi opasnost, ali Simba je gluh i on ju ne kuzi, a kako je mali bojim se da bi ga zbilja mogla ozlijediti ako ga napadne, a ja ju ne primjetim.


Nije u redu da tudi ljubimci ili lutalice dolaze u moje dvoriste, zagaduju ga i predstavljaju opasnost mojim ljubimcima koji se ne mogu slobodno setati po njemu. Moji zeke ne idu susjedima u dvoriste! :mad:
slika[url=http://ticker.7910.org/eng][img]
Avatar
Ledolina
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1394
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:52 pm
Lokacija: Požega

PostPostao/la zekili » pet tra 17, 2009 9:59 am

cuj, nisu oni odabrali biti ne zeljeni, odbaceni i lutalice :)

zasto ih ne bih pocela hraniti..svima nama ostane mnogo hrane? ako volis kunice, voli i mace! ovo glupe macketine stvarno ruzno izgleda i zvuci..
Godine: 68.
Avatar
zekili
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5508
Pridružen/a: čet lis 11, 2007 21:38 pm
Lokacija: zgb

Sljedeća


Natrag na Higijena, smještaj i njega




Trenutno korisnika/ca: / i 3 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan