Boja mokraće/ proljev

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Re: Boja mokraće/ proljev

PostPostao/la wildflower » sri kol 27, 2014 17:54 pm

Probaj kontaktirat shop putem maila. Ja sam ih kontaktirala prije jedno mj.dana. Rekao da nema problema za dostavu, šalju svugdje po eu. A koju da odabereš nemam pojma jer je meni frend naručio na adresu od prijatelja u Češkoj pa je pokupio pakete kada je otišao gore. Ali da cijena mu je cca 50 kn/kg. Na tom sajtu imaš i one digestive tabletice koje sam ti linkala.

Znam da je poslije začepa gladan ali svi mi ih par dana ostavimo samo na sijenu i vodi jer mu se to iznutra nije još sve isčistilo do kraja. Znam da će biti lud al sijeno bi mu i onako trebalo biti no.1 hrana.

Čuj znam da je kišnica lakša od vode ali to je ipak "blatna" voda. U njoj ima smoga, prašine i svega što se akumulira u oblaku. Rađe ti njemu davaj običnu vodu :)
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Boja mokraće/ proljev

PostPostao/la Hugo » sri kol 27, 2014 18:01 pm

Ne mogu ispunit podatke na toj češkoj stranici jer me traži češki broj telefona...
Hugo
Kunić
Kunić
 
Postovi: 13
Pridružen/a: uto kol 05, 2014 14:00 pm

Re: Boja mokraće/ proljev

PostPostao/la wildflower » sri kol 27, 2014 18:30 pm

Javi im se na mail. Ako ne uspiješ tu jranu i tabletice imaš na ebayu, amazonu samo je skuplje.
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Boja mokraće/ proljev

PostPostao/la Hugo » čet kol 28, 2014 22:46 pm

Poslala sam mail ali nema jos odgovora. Probala sam na amazon.de, ispunila sve i kaze na kraju da se to ne isporucuje na navedenu adresu...probat cu na ebayu. Sto se tice sjemenki, jucer sam kupila zobene i lanene, bez dodataka. Stavila sam zlicicu zobenih i pola zlicice lanenih u drugu zdjelicu i Hugo je navalio na njih :D bila sam cijelu noc budna, dobio ih je negdje oko 11, u pol 6 ujutro jos ih je bilo nesto malo, dok sam se probudila sve je polizao. Suhu hranu cijelu noc nije pipnuo, samo je bilo red sjemenki, red sijena, red vode. Kad sam mu malo nadopunila zdjelicu, nije ni naskakao ni rezao, ima sjemenke pa ga boli briga :blush: Kupila sam ustinjene, pa ih nisam ni drobila vise, zapravo sam mu ponudila da vidim kak ce reagirat pa onda vise nisam ni pokusavala usitnjavat, mislim da nema potrebe. Danas nije bilo uopce proljeva, samo velike kuglice :zeko1:
Hugo
Kunić
Kunić
 
Postovi: 13
Pridružen/a: uto kol 05, 2014 14:00 pm

Re: Boja mokraće/ proljev

PostPostao/la wildflower » pet kol 29, 2014 20:32 pm

Sjemenke nemoj uopće usitnjavat. Nema potrebe za time. Cjelovita zrna mu davaj.

Uzmi preko amazon.co.uk. Preko britanskog šalju ;)
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Boja mokraće/ proljev

PostPostao/la Hugo » pet ruj 05, 2014 20:30 pm

Nigdje nisam nasla hranu :( tamo gdje jesam kosta preko 10 funti i jos tolko shippinga. Sa one ceske stranice mi nista nisu odgovorili :( pa ne mogu vjerovat da je kod nas nigdje nema za kupit?! Kad bi znala da je ima negdje u sloveniji otisla bi tamo...
Hugo
Kunić
Kunić
 
Postovi: 13
Pridružen/a: uto kol 05, 2014 14:00 pm

Re: Boja mokraće/ proljev

PostPostao/la wildflower » uto ruj 09, 2014 10:23 am

Na koji mail si slala? Meni su odgovorili na ovaj <info@kralici.cz>

Možeš mu naručiti i tabletice od Oxbowa http://www.amazon.co.uk/Oxbow-Natural-S ... =digestive a imaš i ove, dosta dobre recenzije sam čitala http://www.amazon.co.uk/Protexin-Pro-Fi ... FHPEDBHPCJ
Mislim da ti je na ebayu čak i jeftinije.
A imaš i ovaj papaya enzim http://www.amazon.co.uk/Oxbow-Fruit-Plu ... paya+Fruit
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Boja mokraće/ proljev

PostPostao/la Hugo » uto ruj 09, 2014 15:04 pm

na taj mail sam slala, i niš...budem opet, možda upali. našla sam sve to i na amazonu i na ebayu i kaže svaki put ovako: Sorry, this item can't be sent to your selected address. Learn more. You may either change the delivery address or delete the item from your order.
adresa mi je sesvetski kraljevec, možda ako stavim sestrinu koja je u gradu možda budu htjeli poslat... imam neku rodbinu u bratislavi, možda ovi s češke stranice mogu poslat tamo, ali kaj kad mi ne odgovaraju... ili s amazona i ebaya... s ebayu si mi odgovorili da je shipping i za hranu i za tabletice 11 funti, za svaki item posebno pa ako baš želim da će mi seller poslat...ma ne mogu vjerovat!!!
Hugo
Kunić
Kunić
 
Postovi: 13
Pridružen/a: uto kol 05, 2014 14:00 pm

Re: Boja mokraće/ proljev

PostPostao/la Hugo » uto ruj 09, 2014 15:10 pm

evo upisala sam na amazonu sestrinu adresu, neće ni to prihvatit...inače hugo više ne napada na suhu hranu nego zobene i lanene. i čini mi se da puno manje jede suhu hranu, očito su pahuljice finije :wink: al i dalje svaki dan proljev i ne bih rekla da je imalo smršavio. tražim baterije za vagu neke čudne da ga izvažem... i muči me što nisam vitamsku već nekoliko dana vidjela, ne znam jel ju pojede, ali prije bi uvijek negdje bar malo ostavio... :sad:
Hugo
Kunić
Kunić
 
Postovi: 13
Pridružen/a: uto kol 05, 2014 14:00 pm

Re: Boja mokraće/ proljev

PostPostao/la wildflower » uto ruj 09, 2014 20:03 pm

Evo ovo su meni odgovorili, nadam se da će pomoći: Hi Tanja,

Thank you ;) We can send anywhere, just price for transporation will be high and you need to count with PayPal fees... If you can guess weight of package use post calculator available on page: http://www.postaonline.cz/kalkulacka-postovneho .. Set "cilova zeme" = "Chorvatsko", "hmotnost zasilky" = weigh in grams, "S vyssi hodnotou" = price of content. Button "Spocitat" will show you price in CZK for "Balik" (economical or priority will be lowest). For 10kg package its around 660 czk.

Regards
Jan Poncik, kralici.cz


2014-07-24 16:55 GMT+02:00 Tanja Puljanić <tanja.gnr@gmail.com>:
Hi, I was wondering if it is possible to ship to Croatia?

You have a great things for rabbits that we don't. Couple of my friends and I would order something from you.

Best regards, Tanja
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Boja mokraće/ proljev

PostPostao/la wildflower » uto ruj 09, 2014 20:06 pm

A što se tiče amazona, da shipping je visok. Ja sam nedavno naručivala za udrugu i samo shipanje nas je izašlo cca 50-60 kn. Na žalost tako je.

Ako možeš kontaktiraj rodbinu u Bratislavi, neka ti oni naruče i pošalju ako ne ide drugačije.
Vitaminku sigurno pojede, a ostatak razgnjeca okolo.
Avatar
wildflower
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 486
Pridružen/a: pon sij 28, 2013 16:06 pm
Lokacija: Rijeka

Re: Boja mokraće/ proljev

PostPostao/la zeko Simba » sri ruj 10, 2014 16:17 pm

Kuniću ne bi smjela biti stalno puna zdjelica suhe hrane. Dovoljno mu je 2 žlice ujutro i dvije navečer danati. Sijeno je to koje mora imati uvijek dostupno i koje će mu riješiti mnoge probavne smetnje.
Ako kunić lakše pije iz zdjelice nego iz pojilice dajte mu vodu u zdjelici.
Kada kunić ima proljev ili jako mekanu stolicu onda mu se smanji suha hrana i pojača sijeno. Zeleno također na neko vrijeme izbaciti, pogotovo mokro. Može mu se dati baby linex nekoliko dana uzastopce. Pola vrećice istresti na nešto što će sigurno pojesti. Komadić banane npr ako voli ili slično
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Prethodna


Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan