Zeko i problemi sa wc-om

Sve o pravilnoj higijeni, smještaju i redovitoj njezi vašeg zekića :)

Moderatori/ce: zeko Simba, Lady Stardust

Zeko i problemi sa wc-om

PostPostao/la dragana » pon ožu 11, 2013 13:50 pm

Cao svima, molim vas pomoc.... Imam patuljastog kunica vise od godinu dana, i sve je bilo u redu do pre mesec dana kada je prestao da ide u svoj wc i poceo da obavlja nuzdu skroz okolo :sad: On je uvek pusten i uvek je isao u wc na jedno mesto, ne znam sta se odjednom desilo... Sad ne znam sta da radim, svasta sam pokusavala ali ne pomaze.. Zatvarala sam ga i u kavez kada se popiski negde gde ne sme ali onda je jos gori kada ga pustim, kao da to radi namerno. Kad ga ja gledam on ide na svoje mesto, cim okrenem glavu on sidje i napravi nered pored :lud: Sta da radim, ima li neko savet??? Hvala unapred
dragana
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: pon ožu 11, 2013 11:23 am

Re: Zeko i problemi sa wc-om

PostPostao/la Lori7 » pon ožu 11, 2013 14:19 pm

Svaki nekastrirani kunic s vremenom zapisava, i obavlja nuzdu izvan wc-a, takodjer obiljezava svoj teritorij. Neko sigurno rijesenje bas nema, osim da ga se kastrira premda bi bilo dobro da se to ne cini samo zbog neurednosti. Ima na forumu puno ovakvih tema pa si mozes citat. :wub:
zecoljubac sa 5 čupavaca
Avatar
Lori7
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 384
Pridružen/a: sri sij 02, 2013 20:46 pm
Lokacija: Radoboj

Re: Zeko i problemi sa wc-om

PostPostao/la dragana » pon ožu 11, 2013 14:31 pm

Ali on ne obavlja nekad, sad je poceo non stop, pokusala sam i da promenim mesto wc-a, ali uzalud :( Zao mi je da ga drzim u kavezu ali ni ovako ne mogu da ga pustim da mi pisa po kuci :sad: Citala sam bas dosta na internetu i svasta sam pokusala ali nista nije imalo efekta, sve se nadam da je prolazna faza i da ce se vratiti u normalu :) Hvala ti na odg :wink:
dragana
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: pon ožu 11, 2013 11:23 am

Re: Zeko i problemi sa wc-om

PostPostao/la ars » pon ožu 11, 2013 14:48 pm

e ako je počelo, onda neće prestati dok ne obavite kastraciju... pubertet, tu mahom svi padnu na testu urednosti. nekad mužjaci koji nisu sa ženkom ne postanu neuredni, ali ako je krenulo, sumnjam da će prestati. doduše nekad si odaberu neko mjesto za piškenje bez da su neuredni na drugim mjestima, to se da iskorijeniti tako da na to konkretno mjesto fizički zabraniš pristup na neko vrijeme. ali ako to radi po stanu, onda nema druge nego kastracija ili trpi. :/
Avatar
ars
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1959
Pridružen/a: pet lis 15, 2010 0:06 am

Re: Zeko i problemi sa wc-om

PostPostao/la dragana » pon ožu 11, 2013 15:01 pm

Jaooo ne mogu da trpim, pocece kuca da mi smrdi i zeko i ja :belj: Znaci kastracija je jedino resenje... moracu da ga odvedem. Problem je sto nije odabrao jos to jedno mesto, ja bih onda i tu stavila wc i ne bi bio problem..nego je to veeeeeliki teren koji je on zauzeo za svoj wc :lud: Imam srece sto mi ne piski po krevetu, vidim da se vecina zali na to... Moj skace ali ne piski na namestaj ;D
dragana
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: pon ožu 11, 2013 11:23 am

Re: Zeko i problemi sa wc-om

PostPostao/la Lori7 » pon ožu 11, 2013 15:52 pm

onda ti ga je definitvno najbolje odvest na kastraciju jer se time smanjuje i rizik od raka, koji je inače kod ženki puno češći ali svejedno.. :rolleyes:
zecoljubac sa 5 čupavaca
Avatar
Lori7
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 384
Pridružen/a: sri sij 02, 2013 20:46 pm
Lokacija: Radoboj

Re: Zeko i problemi sa wc-om

PostPostao/la kjuric7 » sub ožu 23, 2013 12:51 pm

Imam malog kratkodlakog kunića starog 4 mjeseca. Vesel je zaigran i više nego dobar ali pravi probleme oko obavljanja nužde. izvan velikog kaveza koji podsjeca na penthouse stavila sam mu dvije lezaljke za plažu na kojima skakuće izvodi zecoples i tako i hrpu jastuka ravnih na koje se penje i promatra, također ima i korpu s jastukom unutra u kojoj spava,grebe i gricka stvari. Iako u svom kavezu ima wc draže mu je postalo popiškiti se na jednu od tih ležaljki. Kako ga ga odviknem od toga? :huh:
kjuric7
Kunić
Kunić
 
Postovi: 1
Pridružen/a: ned ožu 10, 2013 14:43 pm

Re: Zeko i problemi sa wc-om

PostPostao/la Idach » sub svi 11, 2013 0:33 am

Pozdrav svima! :-)

Imam ovnolikog muskog kunica starog 9 mjeseci i kastriran je. Od tada ide uredno na wc, u gajbi i na vanjski ali zna se jos popisati na jedno mjesto kod ruba tepiha i ostavlja kuglice samo na tepihu ili na kaucu svakodnevno, inace nigdje drugdje po stanu... Zanima me kako da ga odviknem od toga, jel ima netko kakav savjet?? Pretpostavljam da ga privlaci taj tepih i kauc jer dok je bio mali prije kastracije je stalno ovdje pisao i kuglicario pa mozda zbog mirisa?? Mislim da cu maknut tepih i dobro izribati pod octom pa se nadam da ce upaliti...
Avatar
Idach
Kunić
Kunić
 
Postovi: 32
Pridružen/a: čet svi 09, 2013 23:23 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Zeko i problemi sa wc-om

PostPostao/la Bijou » sub svi 11, 2013 10:05 am

Bojim se nikako :sad: tako i moja, ide na wc, sve tamo uredno obavi i onda skoči na kauč do mene i ostavi kuglice, isto tako i na krevetu...
Avatar
Bijou
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 338
Pridružen/a: sri tra 18, 2012 11:33 am
Lokacija: Fiume

Re: Zeko i problemi sa wc-om

PostPostao/la Idach » sub svi 11, 2013 17:20 pm

A jesi pokusala nekako da ju odviknes? Ja sam odlucila dat sve od sebe pa cu vidjeti... :-)
Avatar
Idach
Kunić
Kunić
 
Postovi: 32
Pridružen/a: čet svi 09, 2013 23:23 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Zeko i problemi sa wc-om

PostPostao/la Bijou » ned svi 12, 2013 10:57 am

Jesam, ali... na kauč joj stavim zabranu dok nisam doma (puštena je 24/dan) ali kad ja sjedim/ležim na kauču i ona skoči i legne pored mene...pa ne mogu je potjerati, isto tako i na krevet, ona ima običaj rano ujutro doći na bračni krevet, malo skakuće, zecoplesari, a onda legne meni kraj glave, ma tko bi to zabranio :zeko3:
Avatar
Bijou
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 338
Pridružen/a: sri tra 18, 2012 11:33 am
Lokacija: Fiume

Re: Zeko i problemi sa wc-om

PostPostao/la Aleksandar » ned svi 12, 2013 13:47 pm

.
Aleksandar
Kunić
Kunić
 
Postovi: 9
Pridružen/a: pet svi 10, 2013 8:37 am
Lokacija: Petrovac na mlavi

Re: Zeko i problemi sa wc-om

PostPostao/la Aleksandar » ned svi 12, 2013 13:50 pm

Kako da naucim Aleksandru da vrsi nuzdu na jednom mestu?
Aleksandar
Kunić
Kunić
 
Postovi: 9
Pridružen/a: pet svi 10, 2013 8:37 am
Lokacija: Petrovac na mlavi

Re: Zeko i problemi sa wc-om

PostPostao/la Idach » ned svi 12, 2013 18:38 pm

Jel imas skroz malog ili vec odraslog kunica? Ja svog drugog ucim (ona je jos beba) tako da od kad je dosla drzim ju najvise u kavezu. Stavila sam joj sijeno tocno iznad wc-a tako da kad jedde tamo kaka i pisa. Treba malo vremena dok on sam ne skuzi pa ce ici samo tamo obavljat nuzdu... Znam da je tesko, ali probaj se suzdrzat da ti nije po cijele dane vani nego ga radije svaki dan po malo pustaj da polako upozna stan. Ja sam sa svojim prvim pogrijesila jer je od prvog dana bio po cijele dane vani i pisao i kakao gdje god je stigao tako da nije odmah naucio, a to se jos pogorsalo kada je usao u pubertet sve dok ga nisam kastrirala. Od onda sam se preporodila, nevjerojatna promjena preko noci, sada ide samo u wc iako jos uvijek zna tu i tamo na jedno mjesto zapisati, a kuglice ostavlja samo na kaucu... Sretno i nadam se da sam bar malo pomogla! ;-)
Avatar
Idach
Kunić
Kunić
 
Postovi: 32
Pridružen/a: čet svi 09, 2013 23:23 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Zeko i problemi sa wc-om

PostPostao/la altan » ned svi 12, 2013 18:48 pm

Aleksandar je napisao/la:Kako da naucim Aleksandru da vrsi nuzdu na jednom mestu?

zar nisi napisao da je uginula? :rolleyes:
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Sljedeća


Natrag na Higijena, smještaj i njega




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan