Nova ekipa...

Razmišljate o kupnji kunića ili ste ga tek dobili? Ovo je pravo mjesto na kojem ćete dobiti sve odgovore na vaša pitanja:)

Moderatori/ce: Charlie, zeko Simba, Lela

Nova ekipa...

PostPostao/la debsy » sri srp 23, 2008 14:11 pm

pozdrav svima

prije par mjeseci sam pisala o problemima sa orijašem Đurom i to se sve na sreću dobro završilo,međutim moj Đuro je prije 2 tjedna iznenada uginuo-srčani udar :sad: :sad: :sad:

radi šoka i tuge rekla sam samoj sebi neću više zeca imati,previše sam se vezala za njega i bilo me strah da ne prolazim istu stvar opet,a imao je samo godinu dana :sad:

Međutim jučerašnjim odlaskom u jedan pet shop,zaljubila sam se i srce mi se slomilo kad sam vidjela jednu malenu malenuuu ovnoliku crnu zekicu i kada mi je veselo došla i morala sam je jednostavno imati :)

volim ta malena čupava stvorenja i doma mi stoji ogroman kavez i sav pribor za zeca od hrane,piljevine,poslastica itd itd.

Dala sam joj ime Lily,a moja Lily je velika maza i jako mirnog karaktera :) a tako je mala..

Međutim danas me dragi iznenadio jer sam mu telefonski spomenula da kanim nabaviti joj i društvo jer je naučena makar je ona bila u kavezu sa hrpetinom hrčaka..

i tako da sam danas dobila malecko, dosta manje stvorenje od nje,ovnolikog zeca :)
a tako je sitan da mi u dlan stane,garant nema više od mjeec dana,ali je tako hiperaktivan ;D

super su se sprijateljili,nije bilo problema,međutim mene zanima,koliko dugo ja njih mogu držati skupa,jer naravno sada su još premali da bi se interesirali za parenje??
dok porastu moram vidjeti sama hoću li zeca kastrirati ili ću se pripremiti za uzgoj malih zečeka :wub:
debsy
Kunić
Kunić
 
Postovi: 40
Pridružen/a: sub vel 09, 2008 12:21 pm
Lokacija: Dobrodol-Sesvete

PostPostao/la zeko Simba » sri srp 23, 2008 14:19 pm

Kao prvo jako mi je žao da Đuro više nije s nama :sad: :sad:

Supr je da imaš novu ljubav i da si joj nabavila dečka :) bolje ne može. Njih treba svakako odvojiti kada postanu spolno zreli, a to je negdje oko tri mjeseca starosti (cca 100 dana).
Trebaš ih kastrirati jer ovnolike i "obične" kuniće se nesmije križati, pogotovo ako je mužjak ovnoliki, a ženka "obična"
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

PostPostao/la debsy » sri srp 23, 2008 14:23 pm

oboje su ovnoliki,ali očito se neke podvrste zato jer mi je ženkica kratke i oštre dlake a mužjak je čupave i dugeeee dlake :)

sa koliko ga mogu dati kastrirati?

slika
ovo je đuro junior :)

a ovo Lily i Đurina guza ;D

slika
Zadnja izmjena: debsy; sri srp 23, 2008 14:26 pm; ukupno mijenjano 1 put/a.
debsy
Kunić
Kunić
 
Postovi: 40
Pridružen/a: sub vel 09, 2008 12:21 pm
Lokacija: Dobrodol-Sesvete

PostPostao/la zekica_poopy » sri srp 23, 2008 14:24 pm

jako mi je drago da ste odlucili se za par, jer to je predivno, osobno mislim da ih je najljepse vidjeti u njihovom drustvu i da cete se sada nagledati srece i ljubavi velike :D

za pocetak steta sto je muska beba tako mala, jer koliko god to izgledalo slatko to je jako lose :sad: premale bebe - preveliki problemi.

odmah bi skrenula paznju na prehranu, educiraj se, kopaj po forumu i jako dobro pazi kako ga sada hranis jer sada je najkriticnije i o tome ovisi u kakvog ce se zeku razviti.

drugo sto se tice okota, muskici postaju zreli nakon 3 do 4 mj, zenke sa 4 do 5mj, a s ozbirom da nemas tocan datum - to je tesko odrediti i ja ne bi riskirala. koliko god to zvucalo slatko i divno - bebe su velika velika odgovornost i briga i to treba imati na umu. osim toga puno toga jos treba znati prije nego se upusta u takav pothvat.

a osim toga "radjenjem" hrpe novih bebaca (naravno prepostavljam da ce se te bebe davati dalje na udomljavanje) neki siroti zekan u nevolji gubi dom - a zekana za udomiti uvijek ima, samo treba zaviriti u oglase.

evo ovdje topic o toj temi:

http://zecovi.net/forum/viewtopic.php?t=619
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la zekica_poopy » sri srp 23, 2008 14:26 pm

gdje je kupljen djurek? mali je da :(

a koliko je zenkica lili stara?


odvojiti ih treba kad on ima 3 mj, a kastracija bi se trebala cekati do nekog 5-6mj dok se poptuno razvije
Avatar
zekica_poopy
Moderator
Moderator
 
Postovi: 5663
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 20:24 pm
Lokacija: Zagreb

PostPostao/la debsy » sri srp 23, 2008 14:33 pm

ja pretpostavljam da ima mjesec dana jer je zbilja malen,a zekonja je kupljen u jednom pet shopu,ne znam da li se smije ovako javno reklamirati,ima pp zato...glase među najboljim pet shopovima..koliko ja znam
a zekica ima skoro 2 mjeseca a nju sam ja kupila u drugom pet shopu,a vlasnik tog pet shopa koliko sam skužila prodaje zečeve iz svog uzgoja
debsy
Kunić
Kunić
 
Postovi: 40
Pridružen/a: sub vel 09, 2008 12:21 pm
Lokacija: Dobrodol-Sesvete

PostPostao/la zeko Simba » sri srp 23, 2008 14:45 pm

Mali je jako, ali predivni su
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija



Natrag na Zecovi za početnike




Trenutno korisnika/ca: / i 5 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan
cron