Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la virion » pon ruj 20, 2010 20:57 pm

Dakle, strasan dan je dosao. Zeko je kastriran. E, sad. Dosao je doma, cim je dosao na poznato, pio je vode, copio maslacak, pokakao se i popiskio. Sve dobro proslo. Vidi se da je u soku, ne ponasa se uobicajeno, sto je za ocekivati. Pazimo ga da ne napravi nesto sto ne treba, stalno je netko uz njega. A sad dva problema. U nekoliko navrata je poceo lizati savove, cini se cak i grizao, zaustavljen je u pokusaju. Kako znati da li je mozda i vitaminka u pitanju? I druga stvar, sto napraviti da mu se olaksa namjestanje. Znam, predlaze se rucnik ili nesto takvo, ali rucnik je funkcionirao samo prvih sat vremena dok je jos bio u najvecem soku, nakon toga ga je zgurao u kut, da mu ne smeta i poceo ga gristi. S obzirom na situaciju, ne trebamo jos i zacep, pa da li netko ima ideju kako mu olaksati? Inace nema nikakvu podlogu u gajbi.

I molim jos jedan savjet. Da li je potrebno s njim provesti noc, ili ga se moze na miru pustiti u mraku da spava? Sto je najgore sto si moze napraviti? Sto ako pregrize savove?
slika
slika
Avatar
virion
Zečić
Zečić
 
Postovi: 191
Pridružen/a: ned tra 11, 2010 10:50 am
Lokacija: Zagreb

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la Zeko_Jurica » pon ruj 20, 2010 21:19 pm

Bilo bi zgodno da ga po noći koji puta pogledate i usput mu ponudite nešto fino za grickanje. Također može biti da će kunić (zbog sredstva protiv bolova) puno piti, te obavezno provjeravajte i nadopunite mu vodu.
Normalno je da si povremeno poliže ranu i ja se zbog toga ne bih zabrinjavao. Do sada nismo imali slučajeva da si je neki kunić vlastitim zubima naškodio. Sutra ionako idete na injekciju, pa nek vet pogleda ranu.
Ja sam nakon kastracije imao plahtu u kavezu, bio sam je preklopio tako da je bila od ruba do ruba i to je funkcioniralo... no ako grize tkaninu onda bolje maknuti.
13679 kvadrata zeko livade
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: Hormoni, slatki zeko postao opasni zeko

PostPostao/la virion » pon ruj 20, 2010 21:32 pm

Plahta je bila slozena od ruba do ruba, ali, vjerojatno zato sto nije naviknuo na podlogu, kopao je dok je nije maknuo. I nakon toga grickanje na redu, sto uvijek i radi. Zato ne dolazi u obzir niti rucnik niti dekica. Nazalost.
slika
slika
Avatar
virion
Zečić
Zečić
 
Postovi: 191
Pridružen/a: ned tra 11, 2010 10:50 am
Lokacija: Zagreb

Prethodna


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan