Da li ja mogu...

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Da li ja mogu...

PostPostao/la donattello » pon sij 18, 2010 13:49 pm

..nikada ne pariti Donattella?Da li ga MORAM pariti jednom u životu,a ipak da li ne moram?jer,moja mama ne želi uzgajati kuniće,a i ovako imam puno životinja tako da mi ne treba još i to,i nemam to gdje držati :D
♥ Falit ces mi mala ludo :( Donattello ♥♥
Avatar
donattello
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 387
Pridružen/a: pet ruj 04, 2009 14:10 pm
Lokacija: Petrinja,Mala Gorica

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la Anek » pon sij 18, 2010 14:19 pm

Naravno da ne. Ne postoji nikakav zdrastveni problem zbog kojeg bi trebao pariti kunica. U pravo suprotno, ako ga paris sve ce se vise i vise tjerati i zapisavati.
slika
Avatar
Anek
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3254
Pridružen/a: čet kol 28, 2008 18:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la donattello » sub sij 23, 2010 16:31 pm

a kadq da ga kastriram?on sad ima 7 mjeseci..
♥ Falit ces mi mala ludo :( Donattello ♥♥
Avatar
donattello
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 387
Pridružen/a: pet ruj 04, 2009 14:10 pm
Lokacija: Petrinja,Mala Gorica

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la Charlie » sub sij 23, 2010 16:48 pm

može već sad
slika
Charlie
Moderator
Moderator
 
Postovi: 7906
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:50 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la donattello » sub sij 23, 2010 17:17 pm

hmm..jel postoji neka mogućnost da se ne probudi iz anestezije ili da ugine??toga se bojim...
i btw. mislila sam da mu kupim prijatelja(ne znam,muškog ili ženskog zeku) pa da ih obadvoje kastriramo/steriliziramo,ali mama veli da kastrirane/sterilizirane životinje pate :blink: :blink:
♥ Falit ces mi mala ludo :( Donattello ♥♥
Avatar
donattello
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 387
Pridružen/a: pet ruj 04, 2009 14:10 pm
Lokacija: Petrinja,Mala Gorica

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la sanjita » sub sij 23, 2010 22:33 pm

Donattello daj ti prvi vidi kakva ce bit situacija sa tvojim zekom sada :wink: ..sto se tice ponasanja mame i tog cekanja do proljeca da ti urede sobu...pa onda eventualno razmisljaj o drugom zeki :wink: ..polako,ima vremena za sve :wink:
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la Zeko_Jurica » ned sij 24, 2010 23:47 pm

donattello je napisao/la:hmm..jel postoji neka mogućnost da se ne probudi iz anestezije ili da ugine??toga se bojim...
i btw. mislila sam da mu kupim prijatelja(ne znam,muškog ili ženskog zeku) pa da ih obadvoje kastriramo/steriliziramo,ali mama veli da kastrirane/sterilizirane životinje pate :blink: :blink:

- ako je veterinar stručan i ima iskustva s kunićima, onda je ta mogućnost zanemariva

- najbolje se slaže par cura i kastrirani dečko. Dvije cure ili dva dečka mogu biti problematični parovi

- patnja ili sreća jednog živog bića ne ovisi o kastraciji. Prednost kastracije je mogućnost života u društvu, što je kunićima jako važno

http://zecovi.net/KUNICI_KAO_KUCNI_LJUBIMCI.pdf
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la dollypony » pon sij 25, 2010 0:19 am

Zeko_Jurica je napisao/la:

- patnja ili sreća jednog živog bića ne ovisi o kastraciji. Prednost kastracije je mogućnost života u društvu, što je kunićima jako važno

http://zecovi.net/KUNICI_KAO_KUCNI_LJUBIMCI.pdf


Ja bih se tu nadovezala jednim pitanjem =]

Sterilizacija je znaci samo preporucljiva za kunice koji ce ziveti u drustvu...?
Ja se premisljam za sterilizaciju svoje, pa me zanima da li je neophodno ako joj ne planiram naci drustvo...? Ja sam mislila da je ovaj zahvat preporucljiv i zbog opsteg boljeg zdravlja kunica...?
Ako izuzmemo one napade hormona, i to pubertetsko ponasanje jel i inace osigurava zdravlje i jel ce njoj biti lakse ako se to resi...?
slika Mila slika
Avatar
dollypony
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 847
Pridružen/a: sri stu 11, 2009 20:37 pm
Lokacija: Subotica.

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la sanjita » pon sij 25, 2010 1:12 am

Sterilizacija je dobra i sa zdravstvene strane jer sprecava mogucnost nastanka raka maternice koja je kod malo starijih zenki vrlo visoka kod kunica,i to od 50-80 posto...tako da se preporuca zbog toga,ali naravno to svaki vlasnik odlucuje sam za sebe.

viewtopic.php?f=17&t=221

Citat iz teme gore:
"Još jedna bitna, a do sad nenavedena stvar je da najveći uzrok smrti nesteriliziranih ženki iznad 4 godine je rak maternice. Iznenadili bi se koliko je to rašireno kod naših krznenih prijatelja. Sterilizacijom taj problem nestaje. Što naravno opet ne znači da treba svaku ženku koja neće imati pomladak bez razmišljanja podvrgnuti takvom zahvatu. Bitno je odvagnuti za i protiv, jer je ta solucija nepovratna."
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la dollypony » pon sij 25, 2010 10:01 am

sanjita je napisao/la:Sterilizacija je dobra i sa zdravstvene strane jer sprecava mogucnost nastanka raka maternice koja je kod malo starijih zenki vrlo visoka kod kunica,i to od 50-80 posto...tako da se preporuca zbog toga,ali naravno to svaki vlasnik odlucuje sam za sebe.

viewtopic.php?f=17&t=221

Citat iz teme gore:
"Još jedna bitna, a do sad nenavedena stvar je da najveći uzrok smrti nesteriliziranih ženki iznad 4 godine je rak maternice. Iznenadili bi se koliko je to rašireno kod naših krznenih prijatelja. Sterilizacijom taj problem nestaje. Što naravno opet ne znači da treba svaku ženku koja neće imati pomladak bez razmišljanja podvrgnuti takvom zahvatu. Bitno je odvagnuti za i protiv, jer je ta solucija nepovratna."


Aha... Razumem..
Hvala Sanjita na odgovoru koji si mi pronasla.
Onda cu je definitivno odvesti uskoro.
slika Mila slika
Avatar
dollypony
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 847
Pridružen/a: sri stu 11, 2009 20:37 pm
Lokacija: Subotica.

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la Zeko_Jurica » pon sij 25, 2010 21:13 pm

... a možda se poslije toga desi i društvo :wink: :)
Avatar
Zeko_Jurica
Moderator
Moderator
 
Postovi: 2398
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:28 pm

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la dollypony » pon sij 25, 2010 22:03 pm

Zeko_Jurica je napisao/la:... a možda se poslije toga desi i društvo :wink: :)


hehe... nista nije iskljuceno! :zeko8:
slika Mila slika
Avatar
dollypony
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 847
Pridružen/a: sri stu 11, 2009 20:37 pm
Lokacija: Subotica.

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la Puffin » čet vel 04, 2010 20:31 pm

ja ću se samo malo ubaciti,dugo nisam ništa pisala :D moja zec je doživjela 7 god,nije bila sterilizirana niti je imala problema s reproduktivnim organima, a super se slagala s Medom kad smo ju dofurali doma. sad isto imam dvije cure i također su nerazdvojne,nikad se ne tuku. možda je tajna u razlici u godinama :) možda je Medo vidjela Zec ko mamu, a isto tako i Brundo sad vidi Medo... tko će ga znati.ugl ne planiram ni njih sterilizirati.
(\__/) (\__/)
(O.o ) (='.'=)
(")_(") (")_(")
Avatar
Puffin
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 348
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:44 pm
Lokacija: Zg

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la Anek » čet vel 04, 2010 21:08 pm

to sto zec nije imala problema ne znaci da ove dvije curke nece. Nigdje ne pise da savaka kunica ima problem..ali dali je bolje sprijeciti ili plakati??
slika
Avatar
Anek
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3254
Pridružen/a: čet kol 28, 2008 18:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: Da li ja mogu...

PostPostao/la Puffin » čet vel 04, 2010 21:31 pm

znam da ne znači,ali svejedno nisam za to. više mi se čini da ljudi steriliziraju životinjice zato da im manje divljaju nego zbog toga što bi mogle imati zdravstvenih problema :/
(\__/) (\__/)
(O.o ) (='.'=)
(")_(") (")_(")
Avatar
Puffin
Zekonja
Zekonja
 
Postovi: 348
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:44 pm
Lokacija: Zg

Sljedeća


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan