majka ih neće :( pomoć!!

Sve o parenju, trudnoći, bebama, kastraciji, sterilizaciji...

Moderatori/ce: Zeko_Jurica, vini

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la tyna23 » sub lip 28, 2014 9:58 am

Bubica,niti budes ti priznala da nemas pojma kak izgleda hraniti salatom i s svijezim povrcem,niti budem ti ja priznala da je vakumirano sijeno bolje.
Vi koji ste zatvoreni u stan ni nemate priliku hraniti sa svijezim ko mi BABE SA SELA!
a te babe sa sela ni ne kupuju to plasticno povrce i voce u trgovini!
Vama je normalno kupiti to sijeno jer vas jeftinije dođe nego da kupujes salatu za zeke!
Tvoj zeko nemoze birati između svijeze salate,djeteline itd,kad je nema! Pa mora jesti sijeno.a moji mogu birat jer imaju oba dvoje pa biraju! Pa zbog toga spavaju na sijenu,tak im je sijeno fino! :belj:
tyna23
Kunić
Kunić
 
Postovi: 6
Pridružen/a: ned lip 22, 2014 17:52 pm

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la Bubica » sub lip 28, 2014 13:28 pm

Draga tyna, moja zecica jede iskljucivo domace sijeno, i voce, povrce i svjeze bilje sa sela… Oprosti, ali dobro znam o cemu pricam!
A ti ubuduce prvo skoci, pa onda reci "hop"!
Dosla si tu i trazila savjet. Dobila si vise slicnih misljenja od ljudi koji ocito imaju vise iskustva od tebe. Nisi ih prihvatila, nego si zakljucila da dramimo.
Ili prihvati dobronamjerne savjete ili potrazi bolji savjet na nekom drugom mjestu. I prihvati da tu vecina ljudi ocito dozivljava zeceve i njihov uzgoj malo drugacije od tebe.
Avatar
Bubica
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 587
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 19:35 pm
Lokacija: Zagreb

Re: majka ih neće :( pomoć!!

PostPostao/la markiza » ned lip 29, 2014 11:52 am

tyna23 niko ti nije rekao da kastriras zecice nego samo da ih ne paris vise, i sto se bas te kastracije tice i ovde na forumu su podeljena misljenja pa o tome ne treba dalje ni raspravljati. Takodje i sto se prehrane tice ne treba raspravljati jer svako ima neko svoje iskustvo. Moj zeko je pored sena pojeo i puno kablova pa mu nista nije bilo i jednostavno koliko god zastitila kablove on uvek iznadje neki da gricne ili pojede plastiku koja stiti kablove, takodje lajsne oko laminata je izeo gde god je mogao a i ponegde i zid i pomalo tepiha i poneku kutiju koja se nadje na podu negde u kuci, koji su daleko stetniji po zeke nego detelina, ali to je cena njegove slobode da seta po celi dan slobodan i ja ga necu zatvarati u kavez da bih mu kontrolisala ishranu. Znaci o tome ne treba raspravljati kljuc tvoga neuspeha je to sto su ti zeke uginule i to htela ne htela moras priznati da je istina uostalom sama si to i napisala. Naravno da si posle jednog neuspeha kad si pokusala drugi put opet neuspeh dozivela i to je ovde na forumu mnoge pogodilo. Jednostavno odgovor na tvoje pitanje je da ne paris vise zekice ali to se tebi ne svidja i sad ti pravis dramu. -znaci problem je u tome sto si dobila odgovor koji nisi zelela da cujes tj. procitas. Jednostavno nemas iskustva sa time i konstantnim parenjem ces samo isfrustrirati zecice i to je istina posto si dala primer zena i zecica stavi se i ti u polozaj njihov pa vidi jel bi ti izdrazala da toliko puta budes trudna i da ti propadne plod i da opet ostajes trudna i opet i opet... jel bi tebi bilo ugodno da neko konstantno od tebe iziskuje da rodis? Tako da nekad u zivotu na neke zelje treba sacekati i za njih se pripremiti, tako da prihvatila ti to ili ne za ostvarenje tvoje zelje ipak jos uvek nije vreme. Nije strasno pitati nekog strucnog za savet i primiti kritike od njega, nece pasti kruna s' glave.
Avatar
markiza
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 2160
Pridružen/a: uto tra 24, 2012 8:59 am
Lokacija: Pancevo / Helsinki

Prethodna


Natrag na Zeko Podmladak




Trenutno korisnika/ca: / i 2 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan