Zekić 6 godina, pojačano mokrenje, sitnije kuglice?

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

Zekić 6 godina, pojačano mokrenje, sitnije kuglice?

PostPostao/la Meku » pet ožu 25, 2016 3:28 am

Bok, ja sam nova ovdje, iako pratim stranicu.. Imam patuljastog, ovnolikog zekana od 6 godina i 1 mjesec. Živimo u Splitu, u stanu, zeko je preko dana slobodan, preko noći u kavezu. Jede sijenček, zatim Versele Laga Cuni Complete(najviše), Nature, Rebalance, Junior, sušeno bilje s nevenom i jastučiće od lucerne iz dm-a, mrkvu, malo jabuke, bananu obožava, bademe..Do sada nije bio bolestan. Prije tri tjedna krenuo je mijenjati dlaku, sve ok kao i prije, međutim primjećujem da je počupkao dlaku sa unutarnje strane nogica, ali nema nikakvih ozljeda, sve lijepo ružičasto, budući da su šapice bijele, vidi se da raste sitna bijela dlaka ponovno. Ponašanje nepromjenjeno..Ali prije dva dana primjećujem da se popiškio na tapetić ispred kaveza(nikad se prije nije popiškio van kaveza) te da mu je dlaka na guzi malo slijepljena..koliko vidim jede, pije, žica bananu po hodniku, skakuće. Jedino su kuglice postale sitnije, cca 1/3 normalne, ima ih, ali su sitnije(dajem mu malt pastu s papayom zbog linjanja. Odvela sam ga odmah u veterinara, pregledali ga koliko su mogli, radili rtg i mišljenje je:
nešto neurološki, kao ima slabiji odaziv stražnjih nogica
Zbog toga i mokri(popiškio se i u transporter dok smo bili u veta) jer slabije kontrolira sfinkter..
Na rtg se vidi da su mu kosti ošupljile te da je na jednom mjestu kralješnice došlo do manje kalcifikacije..
Uglavnom zaključak da je zekić stariji te da će s vremenom biti sve gore i gore..
Dobio je tretman- 1/2 tabletice Enroxil 50 mg svaki dan, u subotu ujutro kontrola..
A ja gledam zeku, jednako skakuće, stalno jede(iako jest nešto smršavio, to sam primjetila). Jedino su razlika uriniranje i manje kuglice..
Oprostite na predugom postu, htjela sam u detalje kako bi dobila mišljenje iskusnih. Pročitala skoro sve slične postove ali nisam našla odgovor. Je li moguće da je zeki nešto drugo? Split nije savršen za sve pretrage, pa najljepše molim za mišljenje.. Hvala :hm:
Meku
Kunić
Kunić
 
Postovi: 1
Pridružen/a: pet ožu 25, 2016 2:30 am

Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: Majestic-12 [Bot] i 3 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan