"Krmelj" kod kunica Lavlja Glava

Zeko ima zdravstvene probleme? Upitajte i pronađite odgovore ovdje.

Moderatori/ce: Charlie, Lady Stardust, Zeko_Jurica, Lela

"Krmelj" kod kunica Lavlja Glava

PostPostao/la Bunny D » sub pro 03, 2016 20:40 pm

Pozdrav svima, prije nekoliko dana sam dobio kunica lavlja glava star 2 mjeseca i
I pratim ovu stranicu gledam da postujem sve pravila oko ishrane zdravlja i svega.
Super izgleda sve je pod kontrolom, ali samo me muci krmelji crne boje ispod oba oka,
da li treba veterinaru da idem ili da li to mogu sam uraditi ili pak ce to ona sama sebi cistit?
Oci joj ne suze i nema crvenila, molim za pomoc?! :blink:
Bunny D
Kunić
Kunić
 
Postovi: 1
Pridružen/a: sub pro 03, 2016 20:25 pm

Re: "Krmelj" kod kunica Lavlja Glava

PostPostao/la wirzada » pet pro 09, 2016 18:33 pm

Hmm, ja nemam iskustva s tim, ali možda neko lagano ispiranje sa kamilicom ne bi bilo loše :huh: Prirodno je, mislim da to rade sa i macama kad imaju problem sa okama, možeš to nekako provjeriti. Ali naravno, najbolje je upitati veterinara za svaki slučaj. :happy:
wirzada
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: ned srp 05, 2015 11:25 am

Re: "Krmelj" kod kunica Lavlja Glava

PostPostao/la Jura » pet ožu 24, 2017 18:54 pm

vidac čaj je super za oči.
Krmelji su normalna stvar ,ali ne znam zašto su crni? Hef ima bijele krmelje.
Avatar
Jura
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 568
Pridružen/a: uto ožu 15, 2011 21:20 pm

Re: "Krmelj" kod kunica Lavlja Glava

PostPostao/la cuci » ned tra 09, 2017 18:53 pm

Već godinama je svugdje, a i ovdje na forumu obaviješteno i opominjano da kamilica za oči kunića nikako nije dobra. To je uostalom postalo poznato, i bilo je vrlo dobro poznato kad je tekst objavljen, mislim prošle godine. Zato me čudi da nitko nije reagirao na savjet, očito neupućenog člana. Zato se svaki savjet ne smije uzeti zdravo za gotovo, a ovako javno neka se suzdrži davanja olakih savjeta koji su ostali od naših starih. Lupati se naravno može, radi i smije, ali lupati savjetom koji ne čini dobro kuniću je jako loše, u najblažem obliku napisano.
cuci
Kunić
Kunić
 
Postovi: 25
Pridružen/a: sub ožu 21, 2009 20:39 pm



Natrag na Zdravstvene rasprave




Trenutno korisnika/ca: Majestic-12 [Bot] i 3 gostiju.


HR (CRO) by Ančica Sečan