ZAŠTO NE SMIJETE KUPITI PREMLADOG KUNIĆA!

Razmišljate o kupnji kunića ili ste ga tek dobili? Ovo je pravo mjesto na kojem ćete dobiti sve odgovore na vaša pitanja:)

Moderatori/ce: Charlie, zeko Simba, Lela

Re: ZAŠTO NE SMIJETE KUPITI PREMLADOG KUNIĆA!

PostPostao/la Mary » pon stu 01, 2010 17:55 pm

U jednoj prodavnici ovde u Nisu prodaju zeke od 3 nedelje :ljut: Onu su toliko minijaturni jadni ... Ima ih 5 u terarijumu i svi su se sklupcali jedan uz drugog . Pitam ja prodavca koliko imaju ? On mi kaze 3 nedelje ... Ja ga pitam da li zna da zeke ne smeju toliko mali da se odvajaju od mame , on mi kaze da nisam u pravi , da smeju posle dve nedelje .
Mali uopste ne izgledaju dobro . Ne pomeraju se ... Okice su im tuzne .. Svi su se nabili jedan pored drugog .. Retko jedu . U toj istoj prodavnici je moj decko kupio mog zeku . Ali moj je vidno bio veci ... (ako je verovati prodavcu imao je 3 meseca)
Mnogo sam tuzna ceo dan ... Mislim da male crne i male sive pufnice koji leze tamo u pet shopu sami bez mame , cekajuci nekoga da ih uzme i odvede kuci .. I opet , ko zna da li ce se taj neko lepo starati o njima ... :sad:
Mary
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1171
Pridružen/a: pon ruj 27, 2010 17:01 pm

Re: ZAŠTO NE SMIJETE KUPITI PREMLADOG KUNIĆA!

PostPostao/la virion » uto stu 02, 2010 12:14 pm

Provjeri da li i kod vas vrijede isti zakoni kao u Hrvatskoj. Moguce da ne postoji zakonska osnova po kojoj ne smiju prodavati.
slika
slika
Avatar
virion
Zečić
Zečić
 
Postovi: 191
Pridružen/a: ned tra 11, 2010 10:50 am
Lokacija: Zagreb

Re: ZAŠTO NE SMIJETE KUPITI PREMLADOG KUNIĆA!

PostPostao/la Mary » uto stu 02, 2010 14:59 pm

Pa i da vaze i da ne vaze , nije humano !!! Vidi se da su zeke peterano male , i da im treba mama :sad:
Mary
Super Zek
Super Zek
 
Postovi: 1171
Pridružen/a: pon ruj 27, 2010 17:01 pm

Re: ZAŠTO NE SMIJETE KUPITI PREMLADOG KUNIĆA!

PostPostao/la zeka srecko » uto stu 02, 2010 15:11 pm

virion je napisao/la:Provjeri da li i kod vas vrijede isti zakoni kao u Hrvatskoj. Moguce da ne postoji zakonska osnova po kojoj ne smiju prodavati.


Da bas tako.Kod nas ne postoji nikakav zakon koliko smeju biti stare zivotinje pre prodaje!Joj ja sam poludela juce svadjala sam se uzasno sa jednim covekom na ulici prodaje zeceve male male jos nisu ni progledali plakala sam kao kisa ne mogu opisati taj bol koji sam osecala UZAS!!!prijavila sam policiji ali niko ne reaguje nista kao pa sta ako to radi mislim nemam reci!!! :kmeee:
zeka srecko
 

Re: ZAŠTO NE SMIJETE KUPITI PREMLADOG KUNIĆA!

PostPostao/la Spidiii^^ » ned pro 26, 2010 13:44 pm

Hej ljudii! ovak.. kad sam se vračala iz šetnje s psom u vrtu sam našlaa kunićaa. malii, bijelii ima oko 20-25 danaa. nikad prije nisam imala kunića pa neznam NIŠTA o njimaa. ovdjee čitam i zapisujem dok me oči ne zabolee da mi Spidiii preživii. našla sam ga sad na božić kada trgovinee nisu radilee,pa sam mogla dobiti samo vreču hranee za zečeve (ona suha hrana-pelete). dala sam mu i maloo mrkvee (svježeee ://). sutraa idem u petšop s njim pa ču sve pitat. al ako neko može odgovorit prijee: kako da mu budee što bolje kod mene, bez obzira što nema mame kraj njegaa? :blink:
eeee da. primjetilaa sam da mu je na dnuu kutijee (sutraa kupujem kavez) neštoo žučkasto kao povračotinaa? šta je too ako znatee?? :blink:
Spidiii^^ i Negraaa^^. <3
Spidiii^^
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: pet pro 24, 2010 9:47 am

Re: ZAŠTO NE SMIJETE KUPITI PREMLADOG KUNIĆA!

PostPostao/la warped » ned pro 26, 2010 13:59 pm

Ajoj, nema još ni mjesec dana, jadničak. :sad:

Koliko sam čitala - zečevi ne mogu povratiti. Možda da to uslikaš?

Ni slučajno mu nemoj davati ništa svježe! Premali je još za to. Male zeke jedu Cuni Junior, to je najbolje za njih. I, naravno, sijeno i vodu. :)


Ja ti nažalost ne mogu puno pomoći jer nikad nisam imala tako malenog zeku pa ne znam kako mu dodatno pomoći, ovo je neka osnova koju znam a da bi ti trenutno mogla pomoći... Sretno i tebi i bebici. :zeko4:
Avatar
warped
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 867
Pridružen/a: uto lip 22, 2010 13:48 pm
Lokacija: Sisak

Re: ZAŠTO NE SMIJETE KUPITI PREMLADOG KUNIĆA!

PostPostao/la Spidiii^^ » ned pro 26, 2010 14:10 pm

nemoguu uslikat, tj nemogu prebacit na komp (nemam kabel). bilo je žučkastooo, ko fol gustooo. :wink: vidjela sam to sinoć i opet jutros. prvo sam mislila da se popiškio ali nevjerujem da je bi to biloo takoo gustoo!?
hvalaaaa!! :D
Spidiii^^ i Negraaa^^. <3
Spidiii^^
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: pet pro 24, 2010 9:47 am

Re: ZAŠTO NE SMIJETE KUPITI PREMLADOG KUNIĆA!

PostPostao/la warped » ned pro 26, 2010 14:15 pm

Pa dosta im je gusta mokraća, možda je baš to. :huh:
Avatar
warped
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 867
Pridružen/a: uto lip 22, 2010 13:48 pm
Lokacija: Sisak

Re: ZAŠTO NE SMIJETE KUPITI PREMLADOG KUNIĆA!

PostPostao/la Spidiii^^ » ned pro 26, 2010 14:19 pm

ahaaaaa! još jedan dokaz da o kunićimaaa neznam ništaaaa! :hm:
hvalaa na odgovoruu, vjerojatnoo je baš tooo! :D
Spidiii^^ i Negraaa^^. <3
Spidiii^^
Kunić
Kunić
 
Postovi: 3
Pridružen/a: pet pro 24, 2010 9:47 am

Re: ZAŠTO NE SMIJETE KUPITI PREMLADOG KUNIĆA!

PostPostao/la sanjita » ned pro 26, 2010 14:28 pm

Ne davati svjeze! Nikako! samo neka jede suhu hranu i pokusaj nekako nabaviti sijena...ako sad nista ne radi,nabavi odmah sutra.....premali je da jede svjezu hranu,povrce....mali je odvojen od mame i moze se zakomplicirati probava tako da su u nekim slucajevima ugibali od previse svjezeg,bolje ne riskirati.Prvo prouci sve o prehrani,imas cijeli topic o tome.Svjeza voda i suha hrana i puno puno sijena zasada.
slika
Avatar
sanjita
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 3633
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 21:30 pm
Lokacija: Zagreb

Re: ZAŠTO NE SMIJETE KUPITI PREMLADOG KUNIĆA!

PostPostao/la altan » ned pro 26, 2010 14:46 pm

A odakle si?
vlasnica dvije jurilice
29
Avatar
altan
Zeko Manijak
Zeko Manijak
 
Postovi: 5685
Pridružen/a: sub lis 13, 2007 13:59 pm
Lokacija: Zagreb, Mezimesti (Češka)

Re: ZAŠTO NE SMIJETE KUPITI PREMLADOG KUNIĆA!

PostPostao/la warped » ned pro 26, 2010 14:48 pm

A i možda bi bilo dobro da ne ideš s mališanom u pet shop, odi radije bez njega, to bi mu bio nepotreban stres sada...
Avatar
warped
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 867
Pridružen/a: uto lip 22, 2010 13:48 pm
Lokacija: Sisak

Re: ZAŠTO NE SMIJETE KUPITI PREMLADOG KUNIĆA!

PostPostao/la zeko Simba » ned pro 26, 2010 16:03 pm

Sijeno je bitno, suha hrana i voda, to mu je sve što mu je potrebno. To gusto je mokraća, kunići ne povraćaju.
43 i 23
zeko Simba
Moderator
Moderator
 
Postovi: 9045
Pridružen/a: pet lis 12, 2007 22:46 pm
Lokacija: Opatija

Re: ZAŠTO NE SMIJETE KUPITI PREMLADOG KUNIĆA!

PostPostao/la iness8 » ned lis 16, 2011 10:59 am

bok svima, ja sam nova ovdje. sljedeci tjedan kupujem zekana, procitala sam sve o njima tako da sam spremna. nasli smo oglas na njuskalu, uzgajivac je blizu naseg mjesta, pa da kunic ne trpi nekakav velik put. zanima me samo mozete li po slici reci koliko je otprilike zekan star, tj. ima li 2 mjeseca i nije li prerano odvojen od mame?

slika

Uploaded with ImageShack.us
iness8
Kunić
Kunić
 
Postovi: 28
Pridružen/a: ned lis 16, 2011 10:52 am

Re: ZAŠTO NE SMIJETE KUPITI PREMLADOG KUNIĆA!

PostPostao/la Flekicaaa » ned lis 16, 2011 11:43 am

a čini mi se da je pre mali.tj.da nije još za odvajanje od majke..sigurno ima manje od 2mj i neka još stoji s majkom
Avatar
Flekicaaa
Bugs Bunny
Bugs Bunny
 
Postovi: 930
Pridružen/a: pet srp 22, 2011 11:17 am
Lokacija: Imotski

PrethodnaSljedeća


Natrag na Zecovi za početnike




Trenutno korisnika/ca: / i 1 gost.


HR (CRO) by Ančica Sečan